• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות

GoldenFace

משתמש סולידי
דירוג
10
פתחתי את הנושא הזה אתמול אבל אין לי מושג איפה הוא, לא מוצא אותו בפורום :(

פתחתי תיק עצמאי והפקדתי אליו 200 אש"ח, בהתחלה חשבתי לשים את כל הכסף על הנייר המחקה העולמי השקלי (מספר 1159235) אבל במחשבה שניה אני שוקל לשים חלק קטן מהכסף (או מה200 אלף או מהכספים שיפורט עליהם בהמשך) על הנייר 1159193 שמחקה את סקטור הIT בS&P500 שזה תחום שאני אישית מאמין בו וחושב שהסיכוי שיקרוס בשנים הקרובות נמוך מאוד (ואני גם עובד בתחום) אבל אולי יש פה מישהו שיוכל יותר להרחיב על הנושא ומבין יותר בצד המנייתי של הסקטור הזה או יוכל להגיד אם סקטורים אחרים עדיפים?

יש לי גם קופ"ג להשקעה עם כ95 אש"ח במסלול מחקה מדד S&P500 שאני מתלבט אם למכור ולהכניס את הכסף לתיק העצמאי שלי הבעיה היא שזה יצור אירוע מס (הפקדתי במקור 70 אלף שקל) ואני לא יודע אם שווה לי להשאיר את זה כבר שם אז רציתי לשמוע את דעתכם.

בנוסף יש לי כ55 אלף שקל בכמה מניות שונות וחלק בVOO באינטרקטיב מתקופה שהתנסיתי בשוק ההון בלי לדעת יותר מידי שאני רוצה להעביר לתיק ההשקעות הנוכחי ואני בתהליכים לעשות את זה ואחרי זה כנראה אמכור את המניות שיש לי שם ואעביר למדדים גם למרות שרובן בפוזיציות חיוביות (אני ברווח של 3000 דולר בערך).

בסופו של דבר הפלח המנייתי יסתכם בכ350 אלף שקל.

ושאלה אחרונה אולי קצת טיפשית אבל אשאל בכל זאת, עדיף לקנות מדדים בהוראת limit או market? או שזה לא כזה משנה.

בהתחלה חשבתי לשים את כל הכסף על הנייר המחקה העולמי השקלי (מספר 1159235) אבל במחשבה שניה אני שוקל לשים חלק קטן מהכסף (או מה200 אלף או מהכספים שיפורט עליהם בהמשך) על הנייר 1159193 שמחקה את סקטור הIT בS&P500 שזה תחום שאני אישית מאמין בו וחושב שהסיכוי שיקרוס בשנים הקרובות נמוך מאוד (ואני גם עובד בתחום) אבל אולי יש פה מישהו שיוכל יותר להרחיב על הנושא ומבין יותר בצד המנייתי של הסקטור הזה או יוכל להגיד אם סקטורים אחרים עדיפים?
אין לנו כדור בדולח. רק שים לב שאתה לוקח פה סיכון כפול, אם הסקטור נופל אתה עשוי להיות מפוטר וגם התיק שלך יצטמק.

יש לי גם קופ"ג להשקעה עם כ95 אש"ח במסלול מחקה מדד S&P500 שאני מתלבט אם למכור ולהכניס את הכסף לתיק העצמאי שלי הבעיה היא שזה יצור אירוע מס (הפקדתי במקור 70 אלף שקל) ואני לא יודע אם שווה לי להשאיר את זה כבר שם אז רציתי לשמוע את דעתכם
מה מטרת הכסף הזה?

ושאלה אחרונה אולי קצת טיפשית אבל אשאל בכל זאת, עדיף לקנות מדדים בהוראת limit או market? או שזה לא כזה משנה
לימיט.

הטיית הידע, זה שאתה עובד בתחום לא אומר שאתה יודע איך השוק יגיב על המדד הטכנולוגי הספציפי שבחרת.
ראה בועת הדוט-קום שהתרחשה למרות ההתקדמות הטכנולוגית.

שזה תחום שאני אישית מאמין בו וחושב שהסיכוי שיקרוס בשנים הקרובות נמוך מאוד
טעות קלאסית שהמון משקיעים עושים זה להסתכל על השאלה "האם תחום x יצליח בעתיד". זאת לא השאלה הנכונה.
השאלה היא האם הוא יצליח יותר או פחות מהצפי של השוק (כלומר ממוצע הצפי של המשקיעים).

אני אנסה להסביר עם דוגמא כי זאת נקודה שקצת קשה להבין. במיוחד בהתחלה:
נניח שלחברה מסויימת יש היום רווחים של x, והצפי שהשוק הוא שרווחי החברה יגדלו פי 10 בעוד שנה.
אם בפועל רווחי החברה גדלו רק פי 5 ולא פי 10 אז שווי המניה ירד, למרות שהחברה "הצליחה בעתיד". היא פשוט הצליחה פחות מהצפי.

נניח מצד שני שיש חברה שפחות מצליחה והצפי הוא שהחברה תפסיד 200 מליון דולר בשנה הקרובה.
אם בסוף מסתבר שההפסדים הם רק 100 מליון אז שווי המניה יעלה, למרות שהחברה ממש לא הייתה מוצלחת. היא פשוט הייתה פחות גרועה מהצפי.

אותו דבר נכון גם לתחומים שלמים ולא רק לחברות.

כלומר לא מספיק להגיד "אני מאמין שתחום X יגדל בשנים הקרובות" אלא צריך להגיד "אני מאמין שתחום X יגדל בשנים הקרובות יותר מהצפי של השוק"
ואז נשאלת השאלה מה אתה יודע שהשוק לא יודע.
או יוכל להגיד אם סקטורים אחרים עדיפים?
רוב האנשים בפורום לא מאמינים בבחירה של מניות או של סקטורים ומעדיפים השקעה רחבה ומפוזרת.
יש לי גם קופ"ג להשקעה עם כ95 אש"ח במסלול מחקה מדד S&P500 שאני מתלבט אם למכור ולהכניס את הכסף לתיק העצמאי שלי הבעיה היא שזה יצור אירוע מס (הפקדתי במקור 70 אלף שקל) ואני לא יודע אם שווה לי להשאיר את זה כבר שם אז רציתי לשמוע את דעתכם.
באיזשהו שלב בסוף יהיה כנראה ארוע מס כשתוציא את הכסף (אלא אם כן אתה מתכוון להשאיר אותו לפרישה ולמשוך כקצבה).
תעשה חישוב כמה יעלה לך דמי ניהול במשך כל הזמן הזה לעומת העלות החד פעמית של מס שאתה צריך לשלם כרגע.
ושאלה אחרונה אולי קצת טיפשית אבל אשאל בכל זאת, עדיף לקנות מדדים בהוראת limit או market? או שזה לא כזה משנה.
בעיקרון כל עוד מדובר בנייר עם סחירות גבוהה ואתה שולח את הפקודות בזמן המסחר הפעיל אז אין באמת חסרונות למרקט.
אם כבר יש הרבה אנשים שיטענו שיש יתרון למרקט.

אם אתה קונה נייר עם סחירות נמוכה יחסית, או בשעות שאין בהם הרבה סחירות, אז לימיט יכול להגן עליך לפעמים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
בורג חישוב סיכון תיק השקעות מפוזר שוק ההון 5
Z תיק השקעות אחד או מפוזר שוק ההון 8
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Omer Daniel העברת תיק השקעות מאקסלנס לIB : אירוע מס? שוק ההון 1