• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

תיק מפוזר ופאסיבי והעברות של ניירות ערך/השקעות

GoldenFace

משתמש סולידי
דירוג
8
פתחתי את הנושא הזה אתמול אבל אין לי מושג איפה הוא, לא מוצא אותו בפורום :(

פתחתי תיק עצמאי והפקדתי אליו 200 אש"ח, בהתחלה חשבתי לשים את כל הכסף על הנייר המחקה העולמי השקלי (מספר 1159235) אבל במחשבה שניה אני שוקל לשים חלק קטן מהכסף (או מה200 אלף או מהכספים שיפורט עליהם בהמשך) על הנייר 1159193 שמחקה את סקטור הIT בS&P500 שזה תחום שאני אישית מאמין בו וחושב שהסיכוי שיקרוס בשנים הקרובות נמוך מאוד (ואני גם עובד בתחום) אבל אולי יש פה מישהו שיוכל יותר להרחיב על הנושא ומבין יותר בצד המנייתי של הסקטור הזה או יוכל להגיד אם סקטורים אחרים עדיפים?

יש לי גם קופ"ג להשקעה עם כ95 אש"ח במסלול מחקה מדד S&P500 שאני מתלבט אם למכור ולהכניס את הכסף לתיק העצמאי שלי הבעיה היא שזה יצור אירוע מס (הפקדתי במקור 70 אלף שקל) ואני לא יודע אם שווה לי להשאיר את זה כבר שם אז רציתי לשמוע את דעתכם.

בנוסף יש לי כ55 אלף שקל בכמה מניות שונות וחלק בVOO באינטרקטיב מתקופה שהתנסיתי בשוק ההון בלי לדעת יותר מידי שאני רוצה להעביר לתיק ההשקעות הנוכחי ואני בתהליכים לעשות את זה ואחרי זה כנראה אמכור את המניות שיש לי שם ואעביר למדדים גם למרות שרובן בפוזיציות חיוביות (אני ברווח של 3000 דולר בערך).

בסופו של דבר הפלח המנייתי יסתכם בכ350 אלף שקל.

ושאלה אחרונה אולי קצת טיפשית אבל אשאל בכל זאת, עדיף לקנות מדדים בהוראת limit או market? או שזה לא כזה משנה.

Solid seat

משתמש ותיק
דירוג
241
בהתחלה חשבתי לשים את כל הכסף על הנייר המחקה העולמי השקלי (מספר 1159235) אבל במחשבה שניה אני שוקל לשים חלק קטן מהכסף (או מה200 אלף או מהכספים שיפורט עליהם בהמשך) על הנייר 1159193 שמחקה את סקטור הIT בS&P500 שזה תחום שאני אישית מאמין בו וחושב שהסיכוי שיקרוס בשנים הקרובות נמוך מאוד (ואני גם עובד בתחום) אבל אולי יש פה מישהו שיוכל יותר להרחיב על הנושא ומבין יותר בצד המנייתי של הסקטור הזה או יוכל להגיד אם סקטורים אחרים עדיפים?
אין לנו כדור בדולח. רק שים לב שאתה לוקח פה סיכון כפול, אם הסקטור נופל אתה עשוי להיות מפוטר וגם התיק שלך יצטמק.

יש לי גם קופ"ג להשקעה עם כ95 אש"ח במסלול מחקה מדד S&P500 שאני מתלבט אם למכור ולהכניס את הכסף לתיק העצמאי שלי הבעיה היא שזה יצור אירוע מס (הפקדתי במקור 70 אלף שקל) ואני לא יודע אם שווה לי להשאיר את זה כבר שם אז רציתי לשמוע את דעתכם
מה מטרת הכסף הזה?

ושאלה אחרונה אולי קצת טיפשית אבל אשאל בכל זאת, עדיף לקנות מדדים בהוראת limit או market? או שזה לא כזה משנה
לימיט.

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
688
הטיית הידע, זה שאתה עובד בתחום לא אומר שאתה יודע איך השוק יגיב על המדד הטכנולוגי הספציפי שבחרת.
ראה בועת הדוט-קום שהתרחשה למרות ההתקדמות הטכנולוגית.

roneng

משתמש בכיר
דירוג
11,313
שזה תחום שאני אישית מאמין בו וחושב שהסיכוי שיקרוס בשנים הקרובות נמוך מאוד
טעות קלאסית שהמון משקיעים עושים זה להסתכל על השאלה "האם תחום x יצליח בעתיד". זאת לא השאלה הנכונה.
השאלה היא האם הוא יצליח יותר או פחות מהצפי של השוק (כלומר ממוצע הצפי של המשקיעים).

אני אנסה להסביר עם דוגמא כי זאת נקודה שקצת קשה להבין. במיוחד בהתחלה:
נניח שלחברה מסויימת יש היום רווחים של x, והצפי שהשוק הוא שרווחי החברה יגדלו פי 10 בעוד שנה.
אם בפועל רווחי החברה גדלו רק פי 5 ולא פי 10 אז שווי המניה ירד, למרות שהחברה "הצליחה בעתיד". היא פשוט הצליחה פחות מהצפי.

נניח מצד שני שיש חברה שפחות מצליחה והצפי הוא שהחברה תפסיד 200 מליון דולר בשנה הקרובה.
אם בסוף מסתבר שההפסדים הם רק 100 מליון אז שווי המניה יעלה, למרות שהחברה ממש לא הייתה מוצלחת. היא פשוט הייתה פחות גרועה מהצפי.

אותו דבר נכון גם לתחומים שלמים ולא רק לחברות.

כלומר לא מספיק להגיד "אני מאמין שתחום X יגדל בשנים הקרובות" אלא צריך להגיד "אני מאמין שתחום X יגדל בשנים הקרובות יותר מהצפי של השוק"
ואז נשאלת השאלה מה אתה יודע שהשוק לא יודע.
או יוכל להגיד אם סקטורים אחרים עדיפים?
רוב האנשים בפורום לא מאמינים בבחירה של מניות או של סקטורים ומעדיפים השקעה רחבה ומפוזרת.
יש לי גם קופ"ג להשקעה עם כ95 אש"ח במסלול מחקה מדד S&P500 שאני מתלבט אם למכור ולהכניס את הכסף לתיק העצמאי שלי הבעיה היא שזה יצור אירוע מס (הפקדתי במקור 70 אלף שקל) ואני לא יודע אם שווה לי להשאיר את זה כבר שם אז רציתי לשמוע את דעתכם.
באיזשהו שלב בסוף יהיה כנראה ארוע מס כשתוציא את הכסף (אלא אם כן אתה מתכוון להשאיר אותו לפרישה ולמשוך כקצבה).
תעשה חישוב כמה יעלה לך דמי ניהול במשך כל הזמן הזה לעומת העלות החד פעמית של מס שאתה צריך לשלם כרגע.
ושאלה אחרונה אולי קצת טיפשית אבל אשאל בכל זאת, עדיף לקנות מדדים בהוראת limit או market? או שזה לא כזה משנה.
בעיקרון כל עוד מדובר בנייר עם סחירות גבוהה ואתה שולח את הפקודות בזמן המסחר הפעיל אז אין באמת חסרונות למרקט.
אם כבר יש הרבה אנשים שיטענו שיש יתרון למרקט.

אם אתה קונה נייר עם סחירות נמוכה יחסית, או בשעות שאין בהם הרבה סחירות, אז לימיט יכול להגן עליך לפעמים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
בורג חישוב סיכון תיק השקעות מפוזר שוק ההון 5
Z תיק השקעות אחד או מפוזר שוק ההון 8
T תיק ראשון שוק ההון 4
G פתיחת תיק מתנה לילד לבר מצווה שוק ההון 6
S שאלה לדיון בנושא תיק דיבידנדים Vs תיק מחקה מדדים דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 12
ת הלוואה כנגד שיעבוד תיק מניות. אפשרי? שוק ההון 25
stamEhad בניית תמהיל תיק השקעות שכולל הלוואה (שאלה טכנית) שוק ההון 3
S תיק השקעות - מאה אלף שקל - בן 19 לפני גיוס שוק ההון 2
1 תיק ואסטרטגית פרישה ל60 שנה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
M דעתכם לגבי הרכב תיק התחלתי שוק ההון 5
פרח בר חוות דעתכם על תיק השקעות לסטודנט חדש שוק ההון 14
GoldenFace תיק פאסיבי ומפוזר וקופת גמל להשקעה שוק ההון 10
א העברת תיק ניירות הערך מהבנק לבית השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 6
פ תיק השקעות ראשון - מוגן מט"ח או בלאקרוק? שוק ההון 11
ת תוכנה מומלצת לניהול תיק השקעות אוף טופיק 9
M כלי שמאפשר בניית תיק השקעות וירטואלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
L תיק סולידי 40-60 שוק ההון 16
S גיוון תיק השקעות שוק ההון 3
E ייעוץ לגבי משכנתא מול תיק השקעות נדל"ן 1
G שאלות קריטיות לפתיחת תיק ראשוני שוק ההון 6
ז קפיצה למים - פתיחת תיק השקעות וקופ"ג שוק ההון 21
א פתיחת תיק השקעות ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
א פתיחת תיק השקעות ומיסוי ללא תושבות קבועה מיסים 19
GoldenFace תיק השקעות אוטומטי שוק ההון 3
C סגירת משכנתא או תיק השקעות נדל"ן 15
R תיק השקעות עצמאי ראשון שוק ההון 4
T תיק השקעות מתחיל- סטודנט שוק ההון 19
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
ת ניהול תיק השקעות פאסיבי לפנסיונרים (70+) שוק ההון 19
ש תיק השקעות 100 אלף שקל שוק ההון 16
י מעבר מIB ל.... תיק השקעות בבנק? שוק ההון 26
E ייצוא תיק השקעות מחשבון בנק שנסגר אוף טופיק 5
כ מינוף כנגד תיק השקעות צרכנות פיננסית 16
א עמלות תיק שוק ההון 7
N איזון תיק שוק ההון 3
Y צומת דרכים עם תיק ההשקעות - אשמח לעזרה שוק ההון 0
S תיק השקעות מנוהל, פוליסת חיסכון או גם וגם? שוק ההון 4
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 51
א מינוף תיק השקעות ע"י אשראי שוק ההון 0
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
S איתור מידע עדכני על תיק בניין נדל"ן 7
B תיק השקעות ראשון - חוות דעת שוק ההון 4
ה תיק השקעות שוק ההון 2
U תיק השקעות משעמם לטווח ארוך שוק ההון 5
ה בנית תיק השקעות מחקה מדדים וסחורות - מניות בלבד שוק ההון 6
ה חסכון זמין - כיצד מנהלים לצד תיק השקעות? (ועוד כמה שאלות) שוק ההון 8
L תיק השקעות 40\60 עבור אבא שוק ההון 51
T דרכים להזין את תיק ההשקעות שוק ההון 18
מ תיק השקעות ראשוני שוק ההון 9
ש ייעוץ: העלאה בשכר / קרן השתלמות / פתיחת תיק השקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23

נושאים דומים

למעלה