• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק זהב ומדדי טכנולוגיה עולמיים

אני מבין למה אפל או חברה אחרת צפויה לעלות בערכה, שכן היא מייצרת ערך ועובדת ללא הפסקה לנסות לייצר ערך נוסף. ישנן חברות שייכשלו במאמץ הזה, אבל לפחות הן מנסות - ויש סטטיסטיקה היסטורית טובה.

אני מבין איך אפשר להרוויח מאג"ח - שהוא למעשה נתינת הלוואה וגריפת הריבית.

אבל למה שהזהב יעלה, ואיזה ערך יש לזהב?

שאנשים עד היום כולל אוהבים דברים זהובים ומנצנצים? ואם עוד כמה שנים האופנה תשתנה לכסופים ומנצנצים? או שתתגלה דרך לייצר מולקולות זהב סינטטיות וההיצע בשוק יוצף?
במה זהב שונה מנפט, שאפילו נקרא הזהב השחור, ובדורנו יש לכל מדינה מפותחת תוכנית סדורה להוריד את התלות בו?

שמח לפגוש אנשים ששמים את הכסף שלהם על הזהב - אולי אלמד משהו שאני מפספס
יכול להיות. שמעת על הלירה? כמה היא שווה היום? אתה מכיר היום מטבע שהיה קיים לפני כמה מאות שנים? זה נכון שדברים יכולים להשתנות, אבל אני לא בטוח שתכשיטים מזהב יעלמו לפני אייפון או מק. מעבר לזה שלזהב יש כל מיני שימושים בתעשייה וזה משהו שצריך לכרות ולהוציא מהאדמה ולא לייצר יש מאין כמו כסף. בכל מקרה אני מסתכל על זה כמו אמצעי גידור.

, אז מעבר להגנה שהוא לא ייגנב אין עלות אחסון
העלות של ההגנה מגניבה היא משמעותית, הן באופן יחסי כאשר יש לך כמות קטנה, והן באופן מוחלט כאשר יש לך כמות גדולה. מעבר לכך ההגנה הזו גם יכולה למנוע ממך גישה זמינה ומהירה לנכס.
יש כמות מוגבלת ממנו בעולם
מכרות זהב ממשיכים לפעול גם היום, 26 באוגוסט 2020. אלה עסקים למטרות רווח שהיו חדלים מלהתקיים אם לא היו להם רווחים ממציאת זהב.
ואי אפשר לזייף אותו.
תסלח לי אבל זו אמירה של חוסר ידע. מעבר לכך לצורך של כל אדם לדעת שהמטבע/מטיל/גוש שהוא מחזיק הוא "אמיתי" יש פרמיה ועלות בפני עצמה.
אגב יהלומים הם מאד קלים לייצור סינתטי,
ממש לא. ניתן "לייצר" יהלום, אבל עלות הייצור ומשך הזמן שלו (נכון להיום) עולים על הערך של המוצר הסופי.
, כי מה שמיוחד בהם זה לא היסוד אלא התרכובת. זה בסך הכל פחמן.
אני חולק על אמירותיך ברמה המדעית.

יש כמות מוגבלת ממנו בעולם
ולא ידועה (יש האומרים - אינסופית) בשאר היקום
זה משהו שפשוט אי אפשר לעשות לזהב
יש מניפולציה אמיתית על הכמות הנכרית מדי שנה
ניתן לומר שזאת אינפלציה מדודה של חברות הכרייה

בנוסף, רוב הזהב בכלל לא קיים וזה הכל ניירות IOU
הבנקים שמנפיקים את הנגזרות מבצעים מניפולציות למיקסום רווחיהם
דוגמא אחד שעלתה לעיתונות (כי הרוב לא, החוק פשוט תוקן לאחר עבירה), זה פרשת הכסף (המתכת) וג'ייפי מורגן

ובכלל, הכלל במטבע שלא קשור לשום ממשלה
אם זה לא בידך, זה לא שלך
אז כל עוד הזהב לא נמצא אצלך בקירבת מקום, מקום שרק לך יש גישה אליו ואתה לא צריך לבקש אישור מאף אחד
אז אם הטיעון "אין צורך בצד שלישי" תקף במקרה שלך, אז קח את זה כיתרון
אם אתה מתכוון להחזיק ניירות IOU, אין לך מקום לטעון את הטיעון הנ"ל

לגביי, "לא ניתן לזייף" זה בדיוק הפוך
לא ניתן לבדוק האם "זיוף", בעין בלתי מזויינת
משמע, האדם הסביר לא יכול לקבוע, לכן לא יכול לתת אמון מלא

לגביי החלוקה למטבעות, אם הטענה שלך בערך של הזהב יעלה באופן "וואו" במשך השנים הבאות
האם אתה הולך לשייף שבבי זהב ממטבע כדי לשלם על קרטון חלב?
האם אתה יכול לשלם עם המניה של חברת הכריה שלך במכולת?
(ברור שכן, אבל תעבור קודם בפיאט)

אז שימוש מסחרי-פרטי היחיד בו הוא תכשיט
שזה דבר נחמד ובעל ערך רב ללא התיישנות

לגביי השקעה, באופן אישי, אם כן, אז רק בחברות שכורות אותו ומוכרות אותו בתור "הפיתרון האולטימטיבי" לריטייל

העלות של ההגנה מגניבה היא משמעותית, הן באופן יחסי כאשר יש לך כמות קטנה, והן באופן מוחלט כאשר יש לך כמות גדולה. מעבר לכך ההגנה הזו גם יכולה למנוע ממך גישה זמינה ומהירה לנכס.
למה היא משמעותית? פחות מאחוז זה משמעותית? במה זה שונה מכל נכס אחר שיכול להיגנב?

מכרות זהב ממשיכים לפעול גם היום, 26 באוגוסט 2020. אלה עסקים למטרות רווח שהיו חדלים מלהתקיים אם לא היו להם רווחים ממציאת זהב.
יש כמות מוגבלת ממנו בעולם - חוק שימור המסה, אפילו בפקולטה לכימיה מלמדים את זה נכון? גם אם לא כולו כרוי, ואנחנו לא יודעים את המספר המדויק שיש, האמירה של כמות מוגבלת נכונה. ובפועל הכמות שנכרית היא מינורית ביחס להיצע הזהב הכולל.

תסלח לי אבל זו אמירה של חוסר ידע. מעבר לכך לצורך של כל אדם לדעת שהמטבע/מטיל/גוש שהוא מחזיק הוא "אמיתי" יש פרמיה ועלות בפני עצמה.
לא ניתן לזייף זהב. האם אפשר לזייף משהו שקצת מזכיר זהב? אולי. יש מבחנים ביתיים וערכה בעשרים דולר שיסננו את זה. אבל זה טיעונים שעובדים על כל דבר, איך אני יודע שהמערכת האינטרנטית שאני סוחר דרכה היא לא honey pot של האקרים?

ממש לא. ניתן "לייצר" יהלום, אבל עלות הייצור ומשך הזמן שלו (נכון להיום) עולים על הערך של המוצר הסופי.
אתה ממשיך לגרום לי לפקפק בזה שאתה באמת כימאי. יהלומים סינתטיים הם הרבה יותר זולים מיהלומים כרויים. ויקיפדיה: ״המהפכה הטכנולוגית יצרה הצפה של היהלומים מלאכותיים ומחירם נמוך בחלק מהמקרים בכ-80% ממחירם של יהלומים טבעיים שמקורם בטבע.״

אני חולק על אמירותיך ברמה המדעית.
ויקיפדיה: ״בדומה לגרפיט, היהלום בנוי מיסוד יחיד, פחמן״

ולא ידועה (יש האומרים - אינסופית) בשאר היקום
אני לא חושב שהכמות היא אינסופית. וגם ההערכות שיש המון באסטרואידים עד כמה שאני יודע הן לא מאד מבוססות. אבל בעוד עשרת אלפים שנה כשהניני נינים של אלון מאסק ישוטטו חופשי בחלל - יכול להיות שזהב באמת יאבד את הערך שלו. בינתיים הוא שימושי כמודד ערך.

אם אתה מתכוון להחזיק ניירות IOU, אין לך מקום לטעון את הטיעון הנ"ל
אני לא מסכים איתך. כדי להשקיע בחברת קטרפילר, אני לא צריך להצטרך טרקטורים לעבודות עפר, מספיק לי שיש אנשים שצריכים אותם. אותו דבר עם זהב - העובדה שיש לו את התכונה שהוא store of value טוב, גורמת לזה שהוא מוצר טוב, ולכן השקעה טובה בשבילי, גם אם אני לא משתמש בו ׳בדרך שאלוהים רצה׳ כלומר כזהב פיזי אצלי.

לגביי החלוקה למטבעות, אם הטענה שלך בערך של הזהב יעלה באופן "וואו" במשך השנים הבאות
לא אמרתי את זה ולכן אני לא אנסה להגן על הטענה הזאת. אבל כמה מהכסף פיאט מתגלגל כשטרות וכמה ככסף דיגיטלי? יש הרי מדינות שבכלל רוצות לאסור על כסף פיזי. אתה חושב שזה כל כך קשה להעביר את המערכות שבמקום שיהיה כתוב בהן שיש לך X דולרים שיהיה כתוב שיש לך Y זהב?

לגביי השקעה, באופן אישי, אם כן, אז רק בחברות שכורות אותו ומוכרות אותו בתור "הפיתרון האולטימטיבי" לריטייל
את זה לא הבנתי. תוכל להרחיב? למה זה פתרון לריטייל?

למה זה פתרון לריטייל?
כי הם קוראים את הכתבות שאתה קראת

ולכן השקעה טובה בשבילי
לא בטוח שתהנה מפירות ההשקעה
ההיסטוריה מצביעה על כך שאם מישהו רוצה לקחת ממך משהו פיזי, הוא לא ממש שואל אותך
באותה המידה, אם הוא רוצה לבצע חסימה שלא תוכל להמיר זהב לפיאט, לא תוכל לעשות להשתמש ב"כספך"

תשאל את ספרי ההיסטוריה של המאה האחרונה למקרה שחשבת רק על ימי הביניים

לא אמרתי את זה
צודק, התכוונתי לבחור הזה, כנראה
בכל אופן הייתי אומר שלעשר שנים הבאות, או למאה שנים הבאות כנראה יותר רלוונטי מה קרה בעשור/מאה האחרונה(מצאתי מידע טוב עד 1830 מארה"ב). ולגבי ערך הזהב בעוד 2000 שנה - אני חוזה תשואה של 7.12% ריאלי שנתי וגם מוכן להתערב על זה

תשאל את ספרי ההיסטוריה של המאה האחרונה למקרה שחשבת רק על ימי הביניים
כן, בזה אתה צודק, מצד שני הלאמה של חברות גם קרתה במאה ה-20, הרבה יותר מזהב (אם כי לא בארצות הברית)
ושמו בעלי הון ובורגנים בגולגים ובתעלות בצידי הכביש. אז זה לא באמת איום ייחוס שאני יכול להתכונן אליו. משהו סביר ומתון יותר זה שגופים פרטיים ובנקים מרכזיים יאבדו אמון בדולר ויילכו למערכת שהזהב ישחק בה תפקיד משמעותי יותר, יזרימו ביקושים לזהב והערך שלו יעלה. זהו.

כן, בזה אתה צודק, מצד שני הלאמה של חברות גם קרתה במאה ה-20, הרבה יותר מזהב (אם כי לא בארצות הברית)
ושמו בעלי הון ובורגנים בגולגים ובתעלות בצידי הכביש. אז זה לא באמת איום ייחוס שאני יכול להתכונן אליו. משהו סביר ומתון יותר זה שגופים פרטיים ובנקים מרכזיים יאבדו אמון בדולר ויילכו למערכת שהזהב ישחק בה תפקיד משמעותי יותר, יזרימו ביקושים לזהב והערך שלו יעלה. זהו.
אני טוען שלא תקבל העלאת ערך מאחזקת זהב, אלא שימור ערך
העלאת ערך תוכל לקבל מחברות אשר כורות את הזהב או מתכות יקרות אחרות

ההוצאות העיקריות, דלק וכח אדם מול ערך המלאי (זהב) בפיאט הן המרכיב שתורם לרווחיי (או לחילופין הפסדי) החברה

פחות מאחוז זה משמעותית?
אשמח אם תסביר בעזרת נתונים והצגת הצעות מחיר שקיבלת כיצד הגעת למספר הזה.
במה זה שונה מכל נכס אחר שיכול להיגנב?
זה באמת לא שונה מנכס פיזי אחר שיכול להגנב (חוץ מהעובדה שציור בעל ערך לא יכול לשמש אותך לקניות ואילו זהב פיזי כן לטענתך).
זה כן שונה מנייר ערך הרשום על שמי בספרי הברוקר והבורסה, ואינני זקוק לכספת עבור הנייר הפיזי. אגב, זו הסיבה שבעבר מניות ואגרות חוב היו נשמרים אצל הבעלים פיזית כניירות בכספת שלהם בבנק, ועל כך נלקחו מהם "דמי משמרת", שממשיכים להלקח עד היום בבנקים, למרות שהניירות הם רק אותות דיגיטליים ואינם זקוקים לכספת.
יש כמות מוגבלת ממנו בעולם - חוק שימור המסה, אפילו בפקולטה לכימיה מלמדים את זה נכון?
אין לך רקע מדעי רשמי נכון? מפני שהתשובה על שאלתך היא "לא". לא מלמדים את זה מפני שזה אינו נכון. אין חוק כזה. נראה לי שהנושא גולש מעבר לשרשור. אם תרצה לדעת יותר אתה מוזמן לפנות בפרטי.
ובפועל הכמות שנכרית היא מינורית ביחס להיצע הזהב הכולל.
אתה שוב חוזר על דברים ללא ביסוס מספרי.
לא ניתן לזייף זהב.
ניתן בקלות לקחת גוש מתכת אחרת ולצפות אותו בזהב כך שלא תוכל ללא מומחיות או כלי אנליזה לדעת מה אתה מקבל. וכמו שכתבת בעצמך -
וערכה בעשרים דולר שיסננו את זה
אז יש לך תשלום נוסף (לא יודע מאיפה הבאת את המספר הזה, ואיפה אתה מוצא ערכה כזאת וכמה עולה לך לקבל אותה ולכמה פעמים היא טובה). נראה לי שמאד קל לך להתעלם מכל מני תשלומים נוספים שבעיניך הם "זניחים", כמו הרבה אנשים בציבור הרחב שלא איכפת להם מכמה עמלות קנייה/מכירה הם משלמים.
אתה ממשיך לגרום לי לפקפק בזה שאתה באמת כימאי.
זה מעולה. זה פורום אינטרנטי אנונימי וכל אחד יכול להציג את עצמו כספיידרמן או משה ואף אחד מהם לא בהכרח נכון.
לצורך העניין אני פשוט מגיב לדברים שלך, וזה ממש לא משנה מה אני ומה הכינוי שלי.
ויקיפדיה:
ויקיפדיה איננו מקור מדעי מהימן.
כאנקדוטה אני יכול לספר על תגובות כימיות שרשומות שם שהן שגויות, ומופיעות בצורתן הנכונה בספרי הכימיה המדעיים ובמה שקורה בפועל בבדיקות מעבדה.
ויקיפדיה: ״בדומה לגרפיט, היהלום בנוי מיסוד יחיד, פחמן״
זה במקרה נכון. לכן חלקתי על הודעתך הקודמת בה רשמת שיהלום הוא "תרכובת". "תרכובת" = יותר מיסוד אחד.
זה גם כמובן לא ממצה את השוני והיחודייות של יהלום, אבל כפי שצייניתי נראה לי שאנחנו גולשים.

זה כן שונה מנייר ערך הרשום על שמי בספרי הברוקר והבורסה, ואינני זקוק לכספת עבור הנייר הפיזי. אגב, זו הסיבה שבעבר מניות ואגרות חוב היו נשמרים אצל הבעלים פיזית כניירות בכספת שלהם בבנק, ועל כך נלקחו מהם "דמי משמרת", שממשיכים להלקח עד היום בבנקים, למרות שהניירות הם רק אותות דיגיטליים ואינם זקוקים לכספת.
נייר ערך הוא נכס חוקי - אתה תצטרך לתבוע כדי להשיג אותו, ואפשר להוציא אותו ממך במרמה (סטייל אתי אלון), או בדיפולט, או בגניבת זהות. אני לא בטוח שלהתגונן מכל האפשרויות האלה יוצא יותר זול מלקנות כספת. רצית הצעת מחיר, אז igold שמוכרים זהב פיזי בישראל רוצים עמלה של 0.75 אחוז עבור אבטחה של זהב פיזי. אתה גם יכול לעשות את החישוב בעצמך מה העלות של לשדרג את ההגנה הביתית בשביל לתמוך בהגנה סבירה, זה לא ייצא יותר מאחוז.

אין חוק כזה
נו, אז אולי יש חוק שימור האנרגיה והמסה. אולי תייצר זהב בהיתוך גרעיני... לא נראה לי שזה כזה קל.

אתה שוב חוזר על דברים ללא ביסוס מספרי.
אני לא רואה סיבה להביא מספרים שקל למצוא בגוגל. כמות הזהב שמוערכת להיות מתחת לאדמה היא קטנה ביחס לכמות הזהב ה׳נזיל׳, ובכל שנה הכמות שלמעלה גדלה באחוז קטן. מעבר לזה אני לא בטוח שזה אפילו משנה למחיר, מה שאמור לשנות זה שינוי באינפורמציה לגבי כמה יש, או אם יש איזו שיטה חדשה להעלות אותו בזול מעל האדמה.

ניתן בקלות לקחת גוש מתכת אחרת ולצפות אותו בזהב כך שלא תוכל ללא מומחיות או כלי אנליזה
יש בדיקות שאפשר לעשות עם ציוד שיש בכל בית, ויש את הערכה, מעבר לזה אתה יכול לתת את זה למומחה שאתה סומך עליו להעריך. אבל כל הדברים האלה יעלו מחיר קבוע ומאד נמוך, אני לא חושב שזה שיקול.

"תרכובת" = יותר מיסוד אחד.
ואתה צודק לגבי התרכובת, אני באמת לא כימאי מספיק בשביל להכיר את המושג לקומפוזיט שבנוי על יסוד יחיד :)

כמות הזהב שמוערכת להיות מתחת לאדמה היא קטנה ביחס לכמות הזהב ה׳נזיל׳
יש האומרים שאלוהים המציא את הזהב והשטן פיזר אותו ברחבי העולם
בשני המקרים, לא ניתן לקבוע במדוייק :)

רוב הזהב בכלל לא קיים וזה הכל ניירות IOU
יש לך מקורות(לא קונספרטיבים) לטענה הזאת,כי היא עלתה פה פעם וממה שזכור לי אין לה בסיס ממקור אמין.

יש לך מקורות(לא קונספרטיבים) לטענה הזאת,כי היא עלתה פה פעם וממה שזכור לי אין לה בסיס ממקור אמין.
איזה מקורות?
אני יכול לחשוב על 2, ה Open interest בבורסת COMEX
https://ycharts.com/indicators/comex_gold_futures_open_interest
והמחזורים של אותה בורסה
הם טוענים למחזורים של 27 מיליון אונקיות ביום
(פי 30 מהקרן הפיזית של SPDR)
והם מבוססים על "ניירות"
רוב הקרנות הממונפות ושאר התעודות מחזיקות מהחוזים הללו
וזאת רק בורסה אחת (CME)
אם המתמטיקה שלי נכונה אז כ 8400 טונות "זהב נייר" נסחרות ביום
וזה כ 300 ימים בשנה

אם אני קורא את האינטרנט נכון יש כ 200 אלף טונות מעל פני האדמה

אז בחישוב מפית , רק ה CME מגלגלת בשנה יותר ניירות זהב מאשר קיומו בפועל לאחר אלפי שנות כרייה

האם המספרים מסתדרים?

ואיזה ערך יש לזהב
1. שימושים מסחריים
2. הערך שבני אדם נותנים לו. וכאן זה לא בדיוק מדעי (כלומר, למה דווקא תכשיטי זהב נחשבים יותר מתכשיטי צדפים? זה כבר עניין סוציולוגי שבו אני לא מבין כלום, אבל הוא ללא ספק לא דבר קבוע)

בקיצור, כמו פנינים או יהלומים, אין לי מושג למה זה כל כך יקר...

אז בחישוב מפית , רק ה CME מגלגלת בשנה יותר ניירות זהב מאשר קיומו בפועל לאחר אלפי שנות כרייה

האם המספרים מסתדרים?
אפשר לגלגל אותו מטבע מליון פעמים אבל לצערנו(שמחתנו) בסוף נשאר רק מטבע אחד.

אפשר לגלגל אותו מטבע מליון פעמים אבל לצערנו(שמחתנו) בסוף נשאר רק מטבע אחד.
אף אחד לא מגלגל מטבע
ה OI אומר כמה חוזים אנשים פתחו ומוכנים "ליישם"
אין כמות טונות כזאת של זהב פיזי כדי ליישם כמות חוזים שקיימת ב OI

העובדה שהם מחליפים ידיים בתדירות כזאת רק מאשררת את הטענה ששום מטיל זהב לא זז ממקומו בכל המסחר הזה והכל מבוסס על ניירות
Fugazi

נערך לאחרונה ב:
אף אחד לא מגלגל מטבע
ה OI אומר כמה חוזים אנשים פתחו ומוכנים "ליישם"
אין כמות טונות כזאת של זהב פיזי כדי ליישם כמות חוזים שקיימת ב OI

העובדה שהם מחליפים ידיים בתדירות כזאת רק מאשררת את הטענה ששום מטיל זהב לא זז ממקומו בכל המסחר הזה והכל מבוסס על ניירות
אני לא סגור על איך הבטחונות עובדים שם אבל האמת לא חשבתי בכלל על אופציות.
במידה וזה נכון אז זה נכון לכול סחורה אחרת(תקן אותי אם אני טועה) ואין לזה הרבה משמעות מבחינתי.
עלתה פעם טענה שחלק ניכר מהזהב שמוחזק בניירות וגופי החזקת זהב שמתחייבים להחזקה פיזית לא באמת קיים.

וגופי החזקת זהב שמתחייבים להחזקה פיזית לא באמת קיים.
יש קרנות "מבוקרות" פיננסית
ויש קסטוידיאנים אמינים שאפשר לסמוך עליהם
אבל יש יותר תעודות וקרנות שלא
תנחש מה מחזיק רוב הציבור...
רוב הזהב שנמצא מעל פני האדמה שייך לממשלות
הציבור מחזיק פירור
והפירור שהוא מחזיק מייצג כמות שלעולם לא תיכרה

אם אתה מתכוון לטענה שבפורט נוקס אין זהב, זאת אכן שמועה, טענה לא מבוססת
לא בוצעה שם ביקורת פיננסית מלאה כבר 50 שנה, כך שכל מספר שלא תגיד יהיה בגדר ניחוש

בנוסף, אני מניח שבכספות האישיות הזהב כמובן 1:1

לא זוכר אם ציינתי את זה כאן, אבל ה"משקיעים" בזהב כהגנה ממקרי קיצון, סתם משלים את עצמם שיש להם זהב בתיק
אין להם כלום בפועל
וברגע האמת, יהיה להם אפילו פחות מכלום

והקרנות הפיזיות כמו GLD, או הקסטודיאנים כמו בנק HSBC
לך תסמוך עליו כשבשעריו תופיעה בריגדה כלשהי של הארץ שבו הוא נמצא ותבוא ליטול ממנו את עושרו
או שהוא לא יערבב את הזהב שלך עם הזהב שלו, "רק לרבעון"

בסין לא מזמן גילו את שלסוחר King gold , אחד הגדולים, חסרים איזה 80 טונות בהשוואה לדיווחים
זה כמובן אנקדוטה, אבל עסק מסחרי יכול לבצע דברים כאילו גם אם יסתכן בתביעה

לך תסמוך עליו כשבשעריו תופיעה בריגדה כלשהי של הארץ שבו הוא נמצא ותבוא ליטול ממנו את עושרו
ברור זה נכון לכול נכס שקיים אפילו פיזית אצלך,האמת שזה תופס אפילו על החרות שלך.
כול שנותר לך זה לבחור היטב על מי אתה סומך ובמידת האפשר איפה אתה גר.
פחות רלוונטי לכמה מהזהב שמוחזק ע"י הציבור באמת קיים פיזית או לא.

ברור זה נכון לכול נכס שקיים אפילו פיזית אצלך,האמת שזה תופס אפילו על החרות שלך.
כול שנותר לך זה לבחור היטב על מי אתה סומך ובמידת האפשר איפה אתה גר.
לא, יותר פשוט להגיע ישירות למקום המרכזי
בוא, אנחנו לא מדברים פה על דברים שלא קרו
וכן, אם תהיה הגבלה על כמות הזהב שאפשר להחזיק, אז לא תוכל לנייד אותו, אז אבדה הניידות

לא הבנתי
מה הטענה שלך? כי שאלת שאלה ועניתי תשובה

אני כותב את טענתי שיש פחות זהב פיזי "ברשותם" של האנשים מאשר זהב נייר
והרוב מבוסס על הבטחות

זה דבר אחד להתרגל למצב הזה בפיאט, הרי הוא לא באמת לא מגובה בכלום

אבל הזהב, חייב להיות בכמות המדווחת, אחרת למה צריך אותו בכלל

והעובדה שהציבור משלים עם זה שיש באמת זהב שלא קיים באף מקום ולמחשבתם הוא קיים וזה בסדר להחזיק נייר
אז שלא יופתע מכלום ביום שהוא יחשוב שזה הזמן "להשתמש בו"

אני כותב את טענתי שיש פחות זהב פיזי "ברשותם" של האנשים מאשר זהב נייר
והרוב מבוסס על הבטחות

זה דבר אחד להתרגל למצב הזה בפיאט, הרי הוא לא באמת לא מגובה בכלום

אבל הזהב, חייב להיות בכמות המדווחת, אחרת למה צריך אותו בכלל

והעובדה שהציבור משלים עם זה שיש באמת זהב שלא קיים באף מקום ולמחשבתם הוא קיים וזה בסדר להחזיק נייר
אז שלא יופתע מכלום ביום שהוא יחשוב שזה הזמן "להשתמש בו"
מבחנתי הטענה הזאת לא נכונה כמו שהצגת אותה בהקשר של זהב פיזי שמוחזק בעזרת גופים מערביים מפוקחים יותר ממה שהיא נכונה לכול נכס אחר ולכן אין לה משמעות מעבר לזה שכלום לא בטוח ב100%(ועל זה אני מסכים).
יש הבדל בין לא קיים פיזית לאולי לא יהיה זמין לך כשתרצה לממש(ואפשר לדון מה הסיכוי של זה לקרות).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ס תיק הארי-בראון עם אופציות במקום זהב שוק ההון 0
ס האם ניתן לנייד תיק מבנק לבית השקעות בלי קנייה ומכירה? כמו ניוד בין בנקים? שוק ההון 4
א הרכב תיק לטווח הקצר שוק ההון 2
מ סגירת תיק עוסק פטור יזמות והגדלת הכנסות 1
G תיק השקעות בגובה שלוש מיליון שח שוק ההון 56
M חיסכון לילדים או תיק השקעות מרוכז שוק ההון 3
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 2
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
N ניוד חלקי של תיק השקעות שוק ההון 3
עידו ג ניהול תיק קהילתי - עצות והמלצות שוק ההון 8
מ ממש לקראת פתיחת תיק בבית השקעות שוק ההון 1
ר תיק השקעות לטווח בינוני לסטודנטית שוק ההון 7
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
Finfree IRA ובניית גליון לאיזון תיק פנסיוני... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0

נושאים דומים