• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

תיק השקעה לטווח ארוך - התייעצות

אופיר

משתמש רשום
דירוג
2
ברשותי תיק מניות ואג"ח בניהול אישי לטווח ארוך מאוד, כאשר החלוקה היא 60-40 לטובת המניות. התיק הוא די פשוט ואני מגדיל אותו ב 12K מדי שנה ומאזן אותו מחדש ל 60-40 , הוא מורכב מ:

1. תעודת סל VOO על ה S&P500 - בחרתי בה כיוון שהיא תעודת הסל עם העמלה הכי נמוכה 0.05%
2. אג"ח ממשלתי שקלי לטווח ארוך 1125400 (מח"מ 15, תשואה 2.15%)

התיק חשוף לסיכונים של הדולר כמובן, ושל עליית ריבית (אג"ח ארוך), לדעתי לפחות ברמה התיאורטית האג"ח השקלי הארוך מנטרל לכאורה את החשיפה לדולר מכיוון שזוהי ההשקעה הכי "קיצונית" שאני מכיר בשקל הישראלי. כמו כן ה S&P כולל בתוכו את 500 החברות הגדולות בארה"ב שאני מניח שגם חשופות למטבעות שונים מתוקף היותן תאגידי ענק כך שאני פחות מודאג מהעניין. התיק רץ כבר 3 שנים עם תשואה יפה ולאחרונה אני שואל את עצמי אם לא כדאי:

1. להגדיל את הסיכון המנייתי ל 70-30 (נכון אנחנו בשיא לכל הדעות, אבל תשואת האג"ח מגוחכת ולטווח ארוך זה כנראה ישתלם לי)
2. להחליף את האג"ח הנוכחי במח"מ ארוך יותר שנהיה זמין לאחרונה 1140193 (מח"מ 18, תשואה 2.5%)
3. להחליף את ה VOO בתעודת סל אחרת שצוברת דיבידנדים כדי להימנע ממיסוי מיותר (VOO מחלקת דיבידנדים 4 פעמים בשנה ואני משלם עליהם מס כמובן, כמו כן כשאעבור את סך ה 60K בתעודה אהיה חשוף למס ירושה האמריקאי)

לא כתבת מה גודל התיק, כתבת רק בכמה אתה מגדיל אותו כל שנה.

אם התיק קטן מאוד וניזון בעיקר מההגדלות האלה, באופן היסטורי תיק של 100% מניות עם הפקדה קבועה נתן תוצאות מצויינות כמעט בכל נקודת זמן.

אם התיק גדול מאוד וההפקדות החדשות כמעט לא משנות, אני באופן אישי ממש לא הייתי עובר ל- 70% מניות עכשיו. תחשוב שאנחנו חוטפים 1929 והולכים לך רוב החסכונות.

כל מה שבאמצע תלוי בך - סיבולת הסיכון, זמן השקעה, מטרת השקעה וכו.

אם התיק גדול מאוד וההפקדות החדשות כמעט לא משנות, אני באופן אישי ממש לא הייתי עובר ל- 70% מניות עכשיו. תחשוב שאנחנו חוטפים 1929 והולכים לך רוב החסכונות.
בדוק שוב מה קרה למי שקנה את השוק בינואר 1929 ולא מכר.
לטווח ארוך מאוד

3. להחליף את ה VOO בתעודת סל אחרת שצוברת דיבידנדים כדי להימנע ממיסוי מיותר (VOO מחלקת דיבידנדים 4 פעמים בשנה ואני משלם עליהם מס כמובן, כמו כן כשאעבור את סך ה 60K בתעודה אהיה חשוף למס ירושה האמריקאי)

אישית, אני חושב שעבור משקיעים גלובלית, יש הבדל מסויים באיכות (גודל, דמי ניהול) בין VTI ו-VXUS לקרנות האיריות.
אולם במקרה של השקעה ב-S&P 500 בלבד, ההבדל הזה נראה לי יחסית קטן: VOO בעלת דמי ניהול של 0.04% לעומת VUSD (מחלקת של וונגארד) ו-CSPX (צוברת של iShares) עם דמי ניהול של 0.07%. שתי הקרנות האיריות הן קרנות גדולות מאוד של כ-20 מיליארד דולר.

לא ממליץ ולא מייעץ.

התיק רץ כבר 3 שנים עם תשואה יפה ולאחרונה אני שואל את עצמי אם לא כדאי:
1. להגדיל את הסיכון המנייתי ל 70-30 (נכון אנחנו בשיא לכל הדעות, אבל תשואת האג"ח מגוחכת ולטווח ארוך זה כנראה ישתלם לי)
אתה מביא כאן שתי סיבות מאוד לא נכונות להגדלת החשיפה המנייתית (זה שכבר 3 שנים התיק רץ יפה; וזה שתשואות האג"ח נמוכות מדי). הגדלת הפלח המנייתי אמורה להגיע, בין היתר, מתוך הבנה שסיבולת הסיכון שלך גבוהה משהערכת במקור. תשואות האג"ח לא רלוונטיות לשאלה הזו; והעובדה שחווית 3 שנים יפות בשוק בוודאי שלא מעידה על סיבולת הסיכון שלך.

אני באופן אישי ממש לא הייתי עובר ל- 70% מניות עכשיו. תחשוב שאנחנו חוטפים 1929 והולכים לך רוב החסכונות.
1) הוא כבר היום ב-60%. ההבדל לעומת 70% קטן יחסית.
2) האם ההתייחסות שלך לגבי "סיכון 1929" היא שונה עבור משקיע חדש ששוקל להיכנס היום עם 70% מניות, לעומת משקיע ותיק שכבר נמצא בשוק עם 70% מנכסיו? (נניח ששניהם לא חוו משבר רציני אז לא לגמרי ברור איך יתנהגו.)

בחרתי בה כיוון שהיא תעודת הסל עם העמלה הכי נמוכה 0.05%
  1. למה לא קרן סל רחבה יותר וזולה יותר כמו ITOT?
  2. למה אתה מוותר על כל שאר השווקים בעולם?
התיק רץ כבר 3 שנים עם תשואה יפה
אני מציע שתשווה לאלטרנטיבה פשוטה יותר כמו הביצועים של VT+VUSTX, ולשאול את עצמך האם ההפרש מקרי. אתה יכול להשתמש ברטרולייזר.

להגדיל את הסיכון המנייתי ל 70-30 (נכון אנחנו בשיא לכל הדעות, אבל תשואת האג"ח מגוחכת ולטווח ארוך זה כנראה ישתלם לי)
אם כל המטרה של האג"ח היא לגדר מט"ח, יש דרכים יעילות להמר על השקל בלי להכנס לפוזיציה גדולה באג"ח ארוכות.
אם יש מטרה אחרת, מהי?

להחליף את האג"ח הנוכחי במח"מ ארוך יותר שנהיה זמין לאחרונה 1140193 (מח"מ 18, תשואה 2.5%)
  1. כמה מס תשלם על הסיפור?
  2. אם זו האסטרטגיה, אולי כדאי לבנות סולם אג"ח כדי שלא להתמסות בכל פעם מחדש.
להחליף את ה VOO בתעודת סל אחרת שצוברת דיבידנדים כדי להימנע ממיסוי מיותר
בחשבון חייב ההבדל בתשואות נמצא זניח, אבל אני מציע שתבדוק בעצמך עם ההנחות שלך בגליון של @adamshalev .

א כתבת מה גודל התיק, כתבת רק בכמה אתה מגדיל אותו כל שנה.

אם התיק קטן מאוד וניזון בעיקר מההגדלות האלה, באופן היסטורי תיק של 100% מניות עם הפקדה קבועה נתן תוצאות מצויינות כמעט בכל נקודת זמן.

הגיוני חתול, גודל התיק הוא כ 120K, כך שהוא קטן יחסית לתוספת השנתית, תודה.

אולם במקרה של השקעה ב-S&P 500 בלבד, ההבדל הזה נראה לי יחסית קטן: VOO בעלת דמי ניהול של 0.04% לעומת VUSD (מחלקת של וונגארד) ו-CSPX (צוברת של iShares) עם דמי ניהול של 0.07%. שתי הקרנות האיריות הן קרנות גדולות מאוד של כ-20 מיליארד דולר.

תודה, אבדוק את ה CSPX
אתה מביא כאן שתי סיבות מאוד לא נכונות להגדלת החשיפה המנייתית (זה שכבר 3 שנים התיק רץ יפה; וזה שתשואות האג"ח נמוכות מדי). הגדלת הפלח המנייתי אמורה להגיע, בין היתר, מתוך הבנה שסיבולת הסיכון שלך גבוהה משהערכת במקור. תשואות האג"ח לא רלוונטיות לשאלה הזו; והעובדה שחווית 3 שנים יפות בשוק בוודאי שלא מעידה על סיבולת הסיכון שלך.

עש לילה, ידוע לי. אף אחד לא יכול לדעת בוודאות מה סיבולת הסיכון שלו עד שהוא לא מתרסק ביחד עם השוק אבל אני מסתכל על התיק פעם בשנה והכוונה היא להחזיק אותו לעשרות שנים קדימה, אולי לפרישה לפנסיה. אני לא בא לטפוח לעצמי על השכם בשל השנים היפות, ידוע לי שיגיעו פחות מוצלחות מאלה.

• למה לא קרן סל רחבה יותר וזולה יותר כמו ITOT?
  • למה אתה מוותר על כל שאר השווקים בעולם?

ואללה, לא סגור על זה, אבל נראה לי שה S&P נותן פיזור מספק, לא רוצה ל"התפזר" יותר מדי, אבל שוב, מודה שלא חקרתי את זה לעומק יותר מדי

אני מציע שתשווה לאלטרנטיבה פשוטה יותר כמו הביצועים של VT+VUSTX, ולשאול את עצמך האם ההפרש מקרי.

לא הצלחתי להבין את כוונתך, להשוות את S&P ל Total world? ואת האג"ח הישראלי לאמריקאי?

אם כל המטרה של האג"ח היא לגדר מט"ח, יש דרכים יעילות להמר על השקל בלי להכנס לפוזיציה גדולה באג"ח ארוכות.
אם יש מטרה אחרת, מהי?

המטרה בגדול היא להחזיק שני אפיקים מניבים, שמאזנים אחד את השני כמה שיותר, כך שאם אחד יורד, השני עולה. לכן האיזון מחדש ל 60-40 אמור כביכול לגרום לך לקנות אפיק אחד יותר כשהוא זול ופחות כשהוא יקר. אשמח להיכנס איתך לדיון בנושא האם האג"ח הארוכות אכן מאזנות את המניות.
  • כמה מס תשלם על הסיפור?
  • אם זו האסטרטגיה, אולי כדאי לבנות סולם אג"ח כדי שלא להתמסות בכל פעם מחדש.
עוד לא יודע, קודם אמור להשתחרר קופון ריבית, אני אשלם עליו מס ואז יהיה יותר ברור, אני מניח שאפשר לחשב את זה כבר עכשיו, אבל מכיוון שקניתי כל שנה זה קצת מורכב. סולם אג"ח למיטב זכרוני זה לקנות בקופונים של האג"חים הקצרים, אג"חים ארוכים יותר, איך זה בדיוק משפיע על המס?

בחשבון חייב ההבדל בתשואות נמצא זניח

עשיתי חישוב באקסל, אחרי 10 שנים יש הבדל של 4% בתשואה לטובת CSPX

לא הצלחתי להבין את כוונתך, להשוות את S&P ל Total world? ואת האג"ח הישראלי לאמריקאי?
התכוונתי להשוות לאסטרטגיה שלא בוחרת הטיות שוק.

המטרה בגדול היא להחזיק שני אפיקים מניבים, שמאזנים אחד את השני כמה שיותר, כך שאם אחד יורד, השני עולה.
  1. ומה זה ייתן לך?
  2. לא עובד עם אג"ח ישראליות. ראה בפרופיל שלי.
סולם אג"ח למיטב זכרוני זה לקנות בקופונים של האג"חים הקצרים, אג"חים ארוכים יותר
הרעיון הוא להחזיק כמה אגרות, ולשמור על המח"ם. פעם בכמה שנים מוכרים רק את הקצרה ביותר וקונים את הארוכה. קופונים הולכים לארוכה.

איך זה בדיוק משפיע על המס?
פחות מכירות (לא מוכרים הכל בכל פעם שיש אגרת חדשה).

1) הוא כבר היום ב-60%. ההבדל לעומת 70% קטן יחסית.
ובאינדוקציה... :)

2) האם ההתייחסות שלך לגבי "סיכון 1929" היא שונה עבור משקיע חדש ששוקל להיכנס היום עם 70% מניות, לעומת משקיע ותיק שכבר נמצא בשוק עם 70% מנכסיו? (נניח ששניהם לא חוו משבר רציני אז לא לגמרי ברור איך יתנהגו.)
אני לא מפצל לפי חדש/ותיק אלא לפי מטרת ההשקעה. לדוגמה אם מישהו כבר חסך מספיק לפרישה מוקדמת, זה נראה לי ממש מיותר לשים 70% על מניות ולקוות שלא תהיה מפולת. זו לא תחרות ולא צריך לנצח אף אחד במי הרוויח יותר.

זה נראה לי ממש מיותר לשים 70% על מניות ולקוות שלא תהיה מפולת
תלוי... אם יש לך 60 שנות פרישה אתה תצטרך אחוז מאוד גבוה של מניות.

אולי כדאי לך להתחיל נמוך (60 נגיד) ולעלות עם הזמן. אבל אתה תצטרך אחוז גבוה אם אתה רוצה שישרוד לך 50-60 שנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
Y איפה להשקיע או איך לפצל השקעה של תיק גדול שוק ההון 15
ה התייעצות על פיזור תיק ופיזור השקעה בהתחשב במצב שוק ההון 13
I תכנון תיק - טווח השקעה מינ' במניות שוק ההון 4
ס פתיחת תיק השקעה פאסיבי ארוך טווח שוק ההון 5
י השקעה באגח בתקופת אינפלציה. תיק מנוהל שוק ההון 11
ש השקעה בנאסד"ק 100 - תיק IRA חדש שוק ההון 9
נ "גם לי יש רק תיק אחד" - דילמות לקראת השקעה עצמאית שוק ההון 3
O השקעה באמצעות תיק השקעות עצמאי בסכום נמוך שוק ההון 14
י תיק השקעות משולב חיסכון\השקעה עבור הילדים - ניהול שוק ההון 14
T דעתכם על תיק השקעה + התייעצות שוק ההון 19
9 תיק השקעה ראשון שוק ההון 3
ס מהו תיק ההשקעות האחד + השקעה בקרקע שוק ההון 2
R לקראת תיק השקעה ראשון שוק ההון 6
ת תיק לא ממוסה - השקעה בכל העולם בשקלים שוק ההון 1
F תיק השקעות < $100K או השקעה דרך IRA שוק ההון 12
גירסה 2 תיק השקעה, שאלות על אג"ח שוק ההון 4
O תיק השקעה ראשון ומספר שאלות שוק ההון 20
Flashmob תיק ראשוני - השקעה במט"ח? שוק ההון 6
C מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק? שוק ההון 2
J בחירת תיק השקעה לכניסה לשוק שוק ההון 31
עפר פרידמן שוקלד מריר תיק השקעה "רגיל" + IRA שוק ההון 13
ש התלבטויות ובקשה לתובנות לגבי בניית תיק השקעה שוק ההון 21
koni קופת גמל IRA-המשך השקעה מול תיק רגיל ופנסיה דרך ביטוח מנהלים? שוק ההון 5
א תיק השקעות - השקעה פסיבית שוק ההון 12
ע מחקרים המשווים השקעה בקרנות/ניהול תיק למדדים שוק ההון 3
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 11
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0