• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שלום שאלה מינוף או לא יש לי כל הסכום

Gigo07

משתמש סולידי
דירוג
11
שלום רב
אשמח להסבר הכי קצר ופשוט להסביר לי מינוף בדוגמא : יש דירה עולה 800000 החזר 4000 שח לחודש. תשואה 6%
יש לי מזומן את כל ה800000 אבל הבנתי שעדיף מינוף. אשמח להסבר קליל להבנה לפי הדוגמא הנ"ל איך מגדילים תשואה מ6% ל8%
תודה רבה !!

אני מקווה שאתה יודע שלרוב לא תהיה תשואה של 6% / 8%.
בגדול יש הרבה דרכים למטרה, לא תמיד זה אפשרי, לפעמים דווקא כן עדיף לשים הכול במכה, זה תלוי מה האלטרנטיבות שלך.
אז לדוג':
אתה לוקח 400K משכנתא ואת ה400K השניים משקיע בנכס כלשהוא (נגיד סנופי לצורך הדוג').
אם הסנופי ייתן לך 5% מוצע שנתי (אחרי מיסים ועמלות) ונניח שהריבית על המשכנתא 3%. אז יצאת ב+2%.
עוד דוג', אתה קונה עוד דירה ב400K השניים ומשכיר אותה, אחרי כל ההוצאות והריבית של המשכנתא וכו' יוצא לך תזרים חיובי, הרווחת. זוהי התשואה שהגדלת.
חשוב לזכור שלכל מינוף יש סיכון מסוים, למשל אם ההחזרי משכנתא כבדים עליך ואתה מסתמך בעיקר על ההחזר מהשכירות, אז בזמני משבר אפשר ליפול חזק (אין משכירים\נשרף הבית\איבדת עבודה וכו'..), אחד או יותר מהסיכונים האלה שמתממשים.

אין שום קשר בין תשואה לתזרים.
תפריד בין ה"איך" לבין ה"כדאי?"
כדאי?:
אם אתה קונה דירה ללא מימון תקבל X תשואה ברוטו. בד"כ בארץ זה יהיה באיזור ה%3-5 לפני הוצאות ומיסים.
אם אתה קונה דירה עם מימון תקבל X תשואה ברוטו אבל עם Y עלות מימון כך שהתשואה נטו תהיה X-Y פחות הוצאות ומיסים.
ככל ש% המימון גדול יותר, כך גדל ה Y וקטנה התשואה.
מסכום מסויים יש מס הכנסה. דירות ישנות דורשות תחזוקה והתעסקות, מציאת שוכרים, תזרים ויש עוד המון שיקולים.

בהשוואה לנדל"ן, התשואה לאורך זמן במחקי מדדים טובה יותר.
הסיבה היחידה לעשות זאת היא תקווה\אמונה\ידיעה\ניחוש שמחירי הנדל"ן יעלו. במצב הנוכחי בארץ, זאת הנחה סבירה מאוד.

אתה לוקח 800K משכנתא וקונה שתי דירות. נסדר את ההחזר החודשי כך שיתקזז עם השכירות. זה 7250 בקיזוז מס בחודש שזה יוצא בערך 10 שנים משכנתא. לאחר עשר שנים יש לך שתי דירות שערכם עלה כנראה מאז שקניתה ושכירות של 7250 (כנראה יותר) במקום 4000 על אותו הון ראשוני. כמובן שאיבדת במהלך 10 שנים אלו את התזרים של 4K לחודש. אם המינוף באמת השתלם זה פועל יוצא של מה הית יכול לעשות עם התזרים של ה4K בחודש, כמה יעלו מחירי הדיור וכמה תעלה הריבית על המשכנתא.

לענות על שאלה כזו בלי לדעת פרטים להגביך זה לא נכון ולא מקצועי.
לכל אחד מתאים משהו שונה בהתאם למצב הכלכלי שלו והכי חשוב - מה המטרה שלו במהלך.
האם אתה רוצה הגדלת הון או תזרים חודשי.

תן פרטים כמו כושר השתכרות, מטרות וכו'

אני אזרום איתך על הנכס של 800K ומכניס 4K חודשי ואשתמש בו כדוגמה בלי עליית ערך הנכס.

נניח אתה לוקח 300K משכנתא ומשלם מהכיס 500K. ונניח ריבית 3% כלומר תשלם ריבית בשנה הראשונה של כ9K (כנראה לא מדויק בגלל שיטת ההחזר, הדוגמא פה מדברת על הלוואת בלון)
התשואה בשנה הראשונה על ההשקעה כעת תחושב:
קוד:
(4K*12-9K) /500K*100% = 7.8%
כאשר ההלוואה היא לא בלון אז צריך להוסיף לחישוב את הסכום שאתה מחזיר לבנק, וגם לשנות את הריבית השנתית בהתאם.
כמובן שאתה גם נשאר עם 300K שאתה יכול להשקיע אותם בעוד דברים.

נערך לאחרונה ב:
הזכירו את עניין הסיכון, אבל אני רוצה בבקשה לחדד את העניין כי הוא מאוד חשוב.
נניח שאתה יכול לעשות תשואה ממוצעת של שמונה אחוז בשנה מהנדל"ן, בעוד שעלות ההלוואה היא רק ארבעה אחוז בשנה.
לכאורה אתה מורווח בממוצע ארבעה אחוז בשנה.

הבעיה היא הסיכון. הסיכוי שתידרש לשלם את ההלוואה כל חודש היא מאה אחוז.
למרות שהרווח הממוצע הוא (נניח) שמונה אחוז, הסיכוי שיהיו לך שנים עם פחות מארבעה אחוז (וכן, גם הפסד יכול להיות לך) הוא כמעט וודאי.

אני אישית גם הייתי במצב שלך- היה לי מזומן אבל ההלוואה היתה זולה. אני בחרתי שלא להיות בחוב.

בהצלחה.

הזכירו את עניין הסיכון, אבל אני רוצה בבקשה לחדד את העניין כי הוא מאוד חשוב.
נניח שאתה יכול לעשות תשואה ממוצעת של שמונה אחוז בשנה מהנדל"ן, בעוד שעלות ההלוואה היא רק ארבעה אחוז בשנה.
לכאורה אתה מורווח בממוצע ארבעה אחוז בשנה.

הבעיה היא הסיכון. הסיכוי שתידרש לשלם את ההלוואה כל חודש היא מאה אחוז.
למרות שהרווח הממוצע הוא (נניח) שמונה אחוז, הסיכוי שיהיו לך שנים עם פחות מארבעה אחוז (וכן, גם הפסד יכול להיות לך) הוא כמעט וודאי.

אני אישית גם הייתי במצב שלך- היה לי מזומן אבל ההלוואה היתה זולה. אני בחרתי שלא להיות בחוב.

בהצלחה.
טעות. בחישוב שלך הנחת שהוא לוקח 100% הלוואה מהבנק.

טעות. בחישוב שלך הנחת שהוא לוקח 100% הלוואה מהבנק.
נכון. הנחתי שהוא לוקח הלוואה על כל הסכום. הוא לא?
אם אתה צודק, אז המספרים שונים, אבל הלוגיקה של מינוף=סיכון (ולכן לא צריך להסתכל רק על תשואה) עדיין עומדת.

נכון. הנחתי שהוא לוקח הלוואה על כל הסכום. הוא לא?
אם אתה צודק, אז המספרים שונים, אבל הלוגיקה של מינוף=סיכון (ולכן לא צריך להסתכל רק על תשואה) עדיין עומדת.
אפשר מקסימום 75% מינוף אם זו דירה יחידה. למעשה גם אני "טעיתי" כי לדעתי יותר נכון לחשב תשואה על ההון העצמי ואז אם הוא היה ממונף 100% התשואה על ההון העצמי הייתה "אינסוף" כי בפועל הוא לא שם בכלל כסף.
אין יותר מדי מה לדסקס על סיכון כאשר הוא לא מפרט שום דבר על המצב הכלכלי האישי שלו. בכלליות כדאי להשאיר בצד קרן חרום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עניי עירך קודמים שלום.שאלה לגבי עמלות באקסלנס.לא מזמן עברתי לשם לפי קישור של הסולידית. שוק ההון 5
C נבואות זעם, מלאכים של שלום פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 25
ב היי שלום,אני בן 57,מעוניין להפקיד סכום הוני,בכדי ליצור לי קיצבה לפנסיה מגיל 60. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 23
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
ה שלום. חדש. החלטתי לעשות צעד ראשון - הורדתי את האקסולידית אוף טופיק 3
N דילמה- תשלום וועד בית לפי שטח הדירה או באופן שיוויוני ושמירה על שלום בית בבניין נדל"ן 25
ע שלום איך הלכה למעשה עובדת ריבית דריבית? אני אמור להשקיע חזרה את התשואה? שוק ההון 17
K שלום =] יומני מסע אישיים 4
M שלום איך לחסוך בהוצאות של אכול בריא מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
ג שלום, חדש כאן ומעוניין בספרים התפתחות אישית 2
ש שלום אני חדש בשכונה יומני מסע אישיים 1
T היי שלום אני בן 17 שוק ההון 12
ה באתי להגיד שלום יומני מסע אישיים 6
ט שלום. אשמח להתייעץ שוק ההון 1
T שלום לכולם יומני מסע אישיים 2
Ram Vegas שלום, אני רם :) יומני מסע אישיים 3
הסולידית בואו לומר שלום! שער הקהילה 414
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3

נושאים דומים

Back
למעלה