• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

שאלה למי שחי פעם בארה"ב

אם זה רק היה עובד...
ועם כל הכסף שהם יבזבזו על הפרויקט הזה לא עדיף היה להקים תשתית שתגרום למח"ש כזה לעבוד?(ואז אתה בעצם לא עושה ניסוי של האם השיטה הזאת עובדת מול משטרה רגילה ורק עובד על דברים בback end שלהם, נשמע לי הרבה יותר פשוט)

היית מזהיר אותי שזה מ CNN (זה החלק שזיעזע אותי יותר)
בוים באולפני CNN?
אם תפריד בין ידיעות לבין פרשנויות וכותרות תוכל להפיק גם ממקורות שאתה לא מעריך
אפילו בישראל היום (לדוגמא) לא יפרסמו ידיעה שקרית (למיטב ידיעתי) אבל כן אפשר ללמוד הרבה מאיך שהם יציגו את הדברים ובעיקר מהדברים שהם יסתירו ולא יפרסמו.

עריכה: בקריאה חוזרת אני מבין שכמובן צפית והתייחסת ברצינות לוידאו למרות ההערה שלך אז תרגיש חופשי להתעלם מההודעה שלי :)

נערך לאחרונה ב:
אם מוצרט ואייל גולן היו משרתים ביחד בצהל, כנראה שהם היו יוצאים חברים טובים ושוכחים מעניינים קטנים כמו הויכוח על עצם קיומם של רבעי טונים.
פעם חבר אמר לי, שבעיניו גזענות היא עצם העובדה שבשח-מט יש כלים לבנים וכלים שחורים, וכל מי שרוצה להיות השחקן הלבן - גזען.
באותו רגע הבנתי שהגזענות תחיה כל עוד אנשים הולכים על הכדור הזה (וכל צורות ההפלייה, לא רק גזענות) לא רק כי "אני" באמת גזען, גם כי אני אוטומטית חושב שאתה גזען.
כלומר, גם אם תיקח אדם מהונדס גנטית שמתוכנת לראיין אנשים לעבודה מסוימת בלי להפלות אנשים על סמך כלום מלבד הסיכויים לתרום לחברה שעבורה הוא מראיין, והוא יבחר בלבן במקום בשחור, או גבר במקום אישה, או גבוה במקום נמוך , יהיה מי שיגיד "אפלייה" והוא זה שיעביר את הגזענות או כל הפלייה אחרת הלאה - גם אם היא רק בראש שלו.

[אוף טופיק]
שח-מט יש כלים לבנים וכלים שחורים, וכל מי שרוצה להיות השחקן הלבן - גזען.
לא נכון, הסיבה לרצות לבן כי הלבן מתחיל ראשון בצעדים על הלוח, אלו חוקי המשחק שנקבעו לפני מאות שנים, כנראה בהודו וצבעם הומגני.

@Et1 לא הבנתי את הטענה שלך?
אנשים נוטים לחשוב על עצמם כחלק מקבוצה ואם מישהו מקבוצה אחרת הם אוטומטית יכלילו וישליכו עליו דברים יותר שליליים
אם הוא מוצלח אז הוא מרמה ואם גרוע אז זה כי יש לו תכונות בעייתיות.
תשאל צנחנים על גולנצ'יקים ולהפך.
זה לא אומר שאי אפשר ללמד אנשים את ההטיות הפסיכולוגיות שלהם וכיצד להמנע ככל האפשר מלתת להן להשפיע על קבלת החלטות.

לא נכון, הסיבה לרצות לבן כי הלבן מתחיל ראשון בצעדים על הלוח, אלו חוקי המשחק שנקבעו לפני מאות שנים, כנראה בהודו וצבעם הומגני.
נכון, אבל אם אני ממשיך לפי הטענה שלו , הוא יטען שזה לא במקרה שהלבן יתחיל.

@Et1 לא הבנתי את הטענה שלך?
אנשים נוטים לחשוב על עצמם כחלק מקבוצה ואם מישהו מקבוצה אחרת הם אוטומטית יכלילו וישליכו עליו דברים יותר שליליים
אם הוא מוצלח אז הוא מרמה ואם גרוע אז זה כי יש לו תכונות בעייתיות.
תשאל צנחנים על גולנצ'יקים ולהפך.
זה לא אומר שאי אפשר ללמד אנשים את ההטיות הפסיכולוגיות שלהם וכיצד להמנע ככל האפשר מלתת להן להשפיע על קבלת החלטות.
נראה שהבנת את הטענה שלי, אפשר ללמד אנשים את ההטיות הפסיכולוגיות שלהם ולהמנע מלתת להם להשפיע על קבלת ההחלטות, צריך גם ללמד אותם שלא כל החלטה של מי שהוא לא אני היא אפליה.

מסכמת בצורה הטובה ביותר, ממש לא ילדים טובים ותמימים שנטפלים אליהם סתם ככה.
כל אחד אוכל את הדייסה שבישל, מי שיגיב שבאלימות ודיבור קרימינלי ויתנגד למעצר לא ראוי לשתות מילקשייק תות אלא לקבל מכות, חלאס עם הפוליטקלי קורקט, אזרחים שווים פשוט יש הרבה זבל כמו שיש בכל אוכלוסיה.

יש פה הרבה מה לפרק:
  1. אני שונא טענות שמובאות בצורה של וידואים זה מסרבל את הדיון ומקשה להתייחס.
  2. עם הגישה שלה שבמקום להלחם בטענות היא מסבירה שמי שלא מסכים איתה טועה ומערבבת כל מיני טענות שונות עם תיאוריות קונספירציה.
  3. היא נלחמת ב"איש קש" קלאסי היא טוענת שכל המחאה נסובה סביב ג'ורג' פלויד ושכל מי שמוחה עכשיו עושה את זה כדי להגן על הפושעים השחורים בחברה האמריקאית. היא פונה לרגש של הצופה ומספרת את הסיפור (המזעזע באמת) על איך הוא וחבורה של בריונים שדדו בית של אישה בהריון באיומי אקדח. איך זה רלוונטי לשאר הטיעונים שהיא מעלה? היא עושה את הקשר ואומרת שבגלל שהמחאה נועדה להגן על פושעים אז היא מעודדת מעשים דומים.
  4. היא טוענת שרק השחורים באמריקה נוטים להגן על פושעים שלהם. אני לא מומחה ואולי זה נכון באמריקה אבל לא על זה המחאה. יש לנו דוגמא פה בארץ שהחרדים כל הזמן מגנים על פדופילים אצלם בחברה כדי שהמשטרה לא תתערב למשל דוגמא מפורסמת היא ליצמן שהגן על פדופילית שקשורה לקהילה החרדית באוסטרליה ועכשיו נחקר בנושא. האם המחאה באמת נסובה על הגנה על פושעים? לא. והיא לא מביאה ראיות שישכנעו אותי אחרת.
    המחאה היא לא פחות על מקרים כמו זה (נרצחה בשנתה ע"י המשטרה) וזה (נרצח בביתו ע"י שוטרת שיכורה שהתבלבלה בבית באופן נדיר היא הורשעה) וגם דברים שקורים תו"כ המחאות כמו זה (דיווח על שוד ונעצר ע"י המשטרה) וזה (המשטרה שהולכת להתפרק במיניאפוליס חותכים צמיגים של כל המכוניות בחניון ליד המחאה)
  5. יש אמת בטענה שלה שהמחאות נסובו סביב אנשים שאולי לא היו "ראויים לכך" אבל ככה זה תעמולה - לתת פנים למחאה הופך אותה לרגשית. זו כנראה אותה הסיבה שהיא מציגה את הטיעונים בוידאו (מעבר לזה שחשוב לה שיראו שהיא שחורה כדי להחליק יותר בקלות את הטיעונים שלה כ"מומחית" ומישהי שיודעת מה זה להיות אדם שחור)
  6. טיעון נוסף שהיא נלחמת בו הוא "אלימות משטרתית גזענית" והיא טוענת שעל זה המחאות. זה שוב "איש קש". היא בוחרת את הטיעונים במחאות שנוח לה להתמודד איתם (ויש הרבה כי אלו מחאות המוניות). היא מסבירה שאם מתייחסים לשיטור בקהילה השחורה מספר המתים השחורים תואם את זה ואפילו נמצא בחסר. אבל אחת הטענות העיקריות היא שיש שיטור יתר בקהילה השחורה. עם טענה זו היא לא מתמודדת. טענה עיקרית נוספת היא שיש בעיית אלימות משטרתית כוללת והשחורים שנחשפים למשטרה יותר סובלים ממנה. עם טענה זו היא לא מתמודדת.
  7. היא מבקרת את השמאל הקיצוני האמריקאי וטוענת שהוא מוביל ומעודד את המחאות. יש קצת בטענה והם אכן נהנים ומעודדים את הכאוס מתוך הנחה שזה יקדם את המטרות שלהם אבל בלי יותר ראיות זה כנראה בעיקר בוגימן של השמרנים שמחפשים "אויב משותף" שאפשר להאשים בליבוי הלהבות מתוך רצון לעשות נזק לשיטה הקיימת.
  8. בסוף היא שוב חוזרת למניעים של המחאה ומשלבת את את 3 4 ו-7 לתוך תיאוריית קונספירציה שמטרת המחאות היא להפיל את שלטון הימין בצורה לא לגיטימית (מממ איפה שמעתי את זה לאחרונה??)
  9. מערבבת אנקדוטות אישיות על כך ששחורים גם יכולים להיות גזעניים עם הדעה האישית שלה על המחאה לכדי תמונה כוללת שבה השמאל מנצל את הציבור השחור כדי לעלות לשלטון ולדרוך על השחורים והכל פוליטי (יש בזה משהו כי ככה זה פוליטיקאים אבל לא ראיתי עדויות לכך שזה מה שמוביל את המחאות). תוך כדי כך היא מציירת קריקטורה של ליברלים לבנים שמעמידים פנים שאכפת להם מהשחורים ואח"כ חוזרים הביתה לקהילה המוגנת שלהם (אני בטוח שיש כאלה אבל לא הבנתי בדיוק מה הטיעון) מסכמת שאנטיפה שרפו את השכונות ומנציחים את העוני השחור. שוב ללא ראיות.
לסיכום לא וידאו רציני במיוחד, רוב הטענות שהיא מעלה מופרכות ו/או לא מבססות את הטענה העיקרית שלה שהמחאות האלו נובעות מקונספירציה של ליברלים אמריקאיים להפיל את שלטון השמרנים.
אני לא אטרח שוב להתייחס לוידואים חופרים כאלו אם יש לך טענה שאתה מסכים איתה מהוידאו אתה מוזמן להעלות אותה בעצמך.
בינתיים אתה מוזמן לראות וידאו (:roll:) של ג'ון אוליבר שמסכם את הטענות מהצד השני די יפה

נראה שהבנת את הטענה שלי, אפשר ללמד אנשים את ההטיות הפסיכולוגיות שלהם ולהמנע מלתת להם להשפיע על קבלת ההחלטות, צריך גם ללמד אותם שלא כל החלטה של מי שהוא לא אני היא אפליה.
בפוסט המקורי זה נראה כאילו אתה מכחיש שגזענות קיימת ולכן שאלתי.

פעם חבר אמר לי, שבעיניו גזענות היא עצם העובדה שבשח-מט יש כלים לבנים וכלים שחורים, וכל מי שרוצה להיות השחקן הלבן - גזען.
להבנתי החבר שלך לא מבין מה זו גזענות.
גזען, גם כי אני אוטומטית חושב שאתה גזען.
כלומר, גם אם תיקח אדם מהונדס גנטית שמתוכנת לראיין אנשים לעבודה מסוימת בלי להפלות אנשים על סמך כלום מלבד הסיכויים לתרום לחברה שעבורה הוא מראיין, והוא יבחר בלבן במקום בשחור, או גבר במקום אישה, או גבוה במקום נמוך , יהיה מי שיגיד "אפלייה" והוא זה שיעביר את הגזענות או כל הפלייה אחרת הלאה - גם אם היא רק בראש
כבר היום נותנים לאלגוריתמים לקבל חלק מההחלטות האלו.
יש כלים והגדרות מדעיות לבדוק אם הם אכן מפלים והתברר שרובם אכן מפלים (לפחות לפי ההגדרות שנקבעו).
יש היום מחקר פורה בתחום ובשאיפה הבעיה תפתר בשלב כלשהו...

יש דרך מאוד פשוטה לגלות בעיות סוציאליות.
אם לא קיים "איזה באסה להיות X", כנראה שX לא חווה אי-שיוויון סוציאלי.
כל עוד זה מבאס להיות X, יש צורך לטפל בכך.

אם לא קיים "איזה באסה להיות X", כנראה שX לא חווה אי-שיוויון סוציאלי.
איזה באסה להיות חתול - אפשר קצת תמיכה? :)
טיעון קצת בעייתי כי קשה למדוד כמה באסה זה להיות X והאם זה באמת באסה ולמה.

אז ברשותך, עשה עם ה"חבר הערבי שלך" סיבוב ברים AZ.

זה מצחיק אותי לדמיין את שנינו עושים סיבוב בארים, הוא קבלן שעובד קשה , הילדים שלו כולם באקדמיה, חוזר הביתה אחרי העבודה, מבוקש מאוד ואהוד כאיש מקצוע וכבן אדם. מעולם לא הסתבך עם שוטרים

היא מסבירה שאם מתייחסים לשיטור בקהילה השחורה מספר המתים השחורים תואם את זה ואפילו נמצא בחסר. אבל אחת הטענות העיקריות היא שיש שיטור יתר בקהילה השחורה. עם טענה זו היא לא מתמודדת. טענה עיקרית נוספת היא שיש בעיית אלימות משטרתית כוללת והשחורים שנחשפים למשטרה יותר סובלים ממנה. עם טענה זו היא לא מתמודדת.
היא כן.
היא מסבירה שבקהילה השחורה יש הרבה יותר אלימות ופשע,ולכן הגיוני שיהיה שם גם יותר אלימות משטרתית.

המקרים שאתה מביא פה זה מקרי קצה במציאות של אלימות משטרתית,
ובמידה ותחפש מספיק טוב תמצא גם כאלה של לבנים על לבנים ושחורים על שחורים.

היא מביאה נתונים של רציחות למשל שאתה לא יכול להגיד שקשורות לאכיפת יתר(להפך זה אמור להוריד אותם).

יש פה הרבה מה לפרק:
  1. אני שונא טענות שמובאות בצורה של וידואים זה מסרבל את הדיון ומקשה להתייחס.
  2. עם הגישה שלה שבמקום להלחם בטענות היא מסבירה שמי שלא מסכים איתה טועה ומערבבת כל מיני טענות שונות עם תיאוריות קונספירציה.
  3. היא נלחמת ב"איש קש" קלאסי היא טוענת שכל המחאה נסובה סביב ג'ורג' פלויד ושכל מי שמוחה עכשיו עושה את זה כדי להגן על הפושעים השחורים בחברה האמריקאית. היא פונה לרגש של הצופה ומספרת את הסיפור (המזעזע באמת) על איך הוא וחבורה של בריונים שדדו בית של אישה בהריון באיומי אקדח. איך זה רלוונטי לשאר הטיעונים שהיא מעלה? היא עושה את הקשר ואומרת שבגלל שהמחאה נועדה להגן על פושעים אז היא מעודדת מעשים דומים.
  4. היא טוענת שרק השחורים באמריקה נוטים להגן על פושעים שלהם. אני לא מומחה ואולי זה נכון באמריקה אבל לא על זה המחאה. יש לנו דוגמא פה בארץ שהחרדים כל הזמן מגנים על פדופילים אצלם בחברה כדי שהמשטרה לא תתערב למשל דוגמא מפורסמת היא ליצמן שהגן על פדופילית שקשורה לקהילה החרדית באוסטרליה ועכשיו נחקר בנושא. האם המחאה באמת נסובה על הגנה על פושעים? לא. והיא לא מביאה ראיות שישכנעו אותי אחרת.
    המחאה היא לא פחות על מקרים כמו זה (נרצחה בשנתה ע"י המשטרה) וזה (נרצח בביתו ע"י שוטרת שיכורה שהתבלבלה בבית באופן נדיר היא הורשעה) וגם דברים שקורים תו"כ המחאות כמו זה (דיווח על שוד ונעצר ע"י המשטרה) וזה (המשטרה שהולכת להתפרק במיניאפוליס חותכים צמיגים של כל המכוניות בחניון ליד המחאה)
  5. יש אמת בטענה שלה שהמחאות נסובו סביב אנשים שאולי לא היו "ראויים לכך" אבל ככה זה תעמולה - לתת פנים למחאה הופך אותה לרגשית. זו כנראה אותה הסיבה שהיא מציגה את הטיעונים בוידאו (מעבר לזה שחשוב לה שיראו שהיא שחורה כדי להחליק יותר בקלות את הטיעונים שלה כ"מומחית" ומישהי שיודעת מה זה להיות אדם שחור)
  6. טיעון נוסף שהיא נלחמת בו הוא "אלימות משטרתית גזענית" והיא טוענת שעל זה המחאות. זה שוב "איש קש". היא בוחרת את הטיעונים במחאות שנוח לה להתמודד איתם (ויש הרבה כי אלו מחאות המוניות). היא מסבירה שאם מתייחסים לשיטור בקהילה השחורה מספר המתים השחורים תואם את זה ואפילו נמצא בחסר. אבל אחת הטענות העיקריות היא שיש שיטור יתר בקהילה השחורה. עם טענה זו היא לא מתמודדת. טענה עיקרית נוספת היא שיש בעיית אלימות משטרתית כוללת והשחורים שנחשפים למשטרה יותר סובלים ממנה. עם טענה זו היא לא מתמודדת.
  7. היא מבקרת את השמאל הקיצוני האמריקאי וטוענת שהוא מוביל ומעודד את המחאות. יש קצת בטענה והם אכן נהנים ומעודדים את הכאוס מתוך הנחה שזה יקדם את המטרות שלהם אבל בלי יותר ראיות זה כנראה בעיקר בוגימן של השמרנים שמחפשים "אויב משותף" שאפשר להאשים בליבוי הלהבות מתוך רצון לעשות נזק לשיטה הקיימת.
  8. בסוף היא שוב חוזרת למניעים של המחאה ומשלבת את את 3 4 ו-7 לתוך תיאוריית קונספירציה שמטרת המחאות היא להפיל את שלטון הימין בצורה לא לגיטימית (מממ איפה שמעתי את זה לאחרונה??)
  9. מערבבת אנקדוטות אישיות על כך ששחורים גם יכולים להיות גזעניים עם הדעה האישית שלה על המחאה לכדי תמונה כוללת שבה השמאל מנצל את הציבור השחור כדי לעלות לשלטון ולדרוך על השחורים והכל פוליטי (יש בזה משהו כי ככה זה פוליטיקאים אבל לא ראיתי עדויות לכך שזה מה שמוביל את המחאות). תוך כדי כך היא מציירת קריקטורה של ליברלים לבנים שמעמידים פנים שאכפת להם מהשחורים ואח"כ חוזרים הביתה לקהילה המוגנת שלהם (אני בטוח שיש כאלה אבל לא הבנתי בדיוק מה הטיעון) מסכמת שאנטיפה שרפו את השכונות ומנציחים את העוני השחור. שוב ללא ראיות.
לסיכום לא וידאו רציני במיוחד, רוב הטענות שהיא מעלה מופרכות ו/או לא מבססות את הטענה העיקרית שלה שהמחאות האלו נובעות מקונספירציה של ליברלים אמריקאיים להפיל את שלטון השמרנים.
אני לא אטרח שוב להתייחס לוידואים חופרים כאלו אם יש לך טענה שאתה מסכים איתה מהוידאו אתה מוזמן להעלות אותה בעצמך.
בינתיים אתה מוזמן לראות וידאו (:roll:) של ג'ון אוליבר שמסכם את הטענות מהצד השני די יפה

בפוסט המקורי זה נראה כאילו אתה מכחיש שגזענות קיימת ולכן שאלתי.

לגבי כל הפוליטיקה והקונספירציות שהיא העלתה שם זה לא ממש מעניין ולא רלוונטי אז מצטער על זה(וללימצן מגיע איזו סטירת התעוררות הסטלן הזה),

עיקרי הדברים מבחינתי בסרטון זה שהיא אומרת "חבר'ה מרביצים לנו/ יורים בנו לא בגלל גזענות או גזענות יוצאת מגדר הרגיל(כזו שמקסיקנים ויהודים גם מקבלים), אלא בגלל שיש לנו אחוזי פשיעה הרבה יותר גבוהים מאשר בכל שכונה אחרת בעיר גדולה בארה''ב, כי אנחנו מסתובבים עם נשקים גם ילדים בני 12-13-14, כי אנחנו אלימים, כי אנחנו מתנגדים למעצרים בכח פיזי אז התגובות שאנחנו מקבלים הן תואמות את היחס שאנחנו מביאים מפה ועד להתקרבן ולצעוק גזענות יש דרך ארוכה..

זה כמו שתגיד לי למה יש יותר מג"בניקים בירושלים מאשר בתל אביב, כי יש יותר פיגועים/מקרי אלימות על רקע טרור באיזור ירושלים,
אז להגיד מחפשים אותנו? לא, צריך להסתכל על המציאות כמו שהיא אוכלוסיה מפגעת אין מה לעשות.

וגם הם חמומי מוח כבר תפסו אותך עם סמים מפה להתנגד זה רק יוביל לקרב יריות במקום להבין שאכלת אותה, להיות ילד טוב ירושלים ולקוות להקלות בעונש.
גם להיות פושע צריך להיות בשכל, דברים שהם לא מיישמים ואחר כך צועקים גזענות לשמים.

כמובן שהם אחלה אנשים, אני פשוט רואה טייפ קאסט מסוים שלהם ומבין על מה ולמה קורים הדברים.

כבר היום נותנים לאלגוריתמים לקבל חלק מההחלטות האלו.
יש כלים והגדרות מדעיות לבדוק אם הם אכן מפלים והתברר שרובם אכן מפלים (לפחות לפי ההגדרות שנקבעו).
יש היום מחקר פורה בתחום ובשאיפה הבעיה תפתר בשלב כלשהו...
לא ממש היא רק תהפוך ליותר PC אולי.
הבעיה שהמערכות האלה נועדו לבצע סלקציה,ומעצם זה יש פה גזענות כלשהי(בהנחה שלא כולנו אותו דבר).
הדרך היחידה לפטור את זה באופן מלא,היא שכולנו נהיה בדיוק אותו דבר ו\או נקבל תנאים שווים בלי קשר למי שאנחנו.

לא ממש היא רק תהפוך ליותר PC אולי.
הבעיה שהמערכות האלה נועדו לבצע סלקציה,ומעצם זה יש פה גזענות כלשהי(בהנחה שלא כולנו אותו דבר).
הדרך היחידה לפטור את זה באופן מלא,היא שכולנו נהיה בדיוק אותו דבר ו\או נקבל תנאים שווים בלי קשר למי שאנחנו.
להבנתי זה תלוי באיך אתה מודד הוגנות של אלגוריתם.
ניקח לדוגמא מודל שאמור לחזות את ההסתברות שאסיר יפשע שוב אחרי שישתחרר מהכלא ולפי זה ממליץ על זמן כליאה (קיים בארהב).
עכשיו, אם הקריטריון שלנו להוגנות יהיה שהתפלגות זמני הכליאה שהוא ימליץ לשחורים תהיה זהה ללבנים הרי שהפכנו אותו לאלגוריתם pc שמתעלם מההטיה הברורה שקיימת במציאות.
אבל, אם לעומת זאת הקריטריון יהיה שאחוז השגיאה של האלגוריתם על האוכלוסיה השחורה והלבנה יהיה דומה הרי שזהו בעיני קריטריון שהוא הרבה יותר הגיוני.

אין לי מושג אם אתה מהתחום או לא אבל אם מעניין אותך יש עוד פרטים פה.

נערך לאחרונה ב:
היא כן.
היא מסבירה שבקהילה השחורה יש הרבה יותר אלימות ופשע,ולכן הגיוני שיהיה שם גם יותר אלימות משטרתית.

המקרים שאתה מביא פה זה מקרי קצה במציאות של אלימות משטרתית,
ובמידה ותחפש מספיק טוב תמצא גם כאלה של לבנים על לבנים ושחורים על שחורים.

היא מביאה נתונים של רציחות למשל שאתה לא יכול להגיד שקשורות לאכיפת יתר(להפך זה אמור להוריד אותם).

אין ספק שיש בעייות פשיעה אלימות סמים ועוד בקהילות השחורות באמריקה.
השאלה המתבקשת היא אם שיטור נוסף עוזר/יעזור בפתרונן? למשטרה יש הרבה מגבלות ולא הוכיחה את עצמה כפתרון לבעיות הנ"ל.
מצד שני היא כן משתמשת באלימות ושלילת חופש בנסיונה לפתור אותן ובכך יוצרת בעיות נוספות.
דוגמא קלאסית: המלחמה בסמים שבאמריקה הכניסה אזרחים רבים לכלא. האם לכלוא משתמש סמים מועיל לו או לקהילה? הנסיון מוכיח שלא.

הדוגמאות שהבאתי כשמן הן - דוגמאות. היא התמקדה בנושא הספציפי של ג'ורג' פלויד כדי להציג את המחאה כצבועה ופוגעת בסופו של דבר בקהילה בכך שהיא מעודדת פושעים כמוהו לפשוע, ורציתי להדגיש שאלימות משטרתית לא מופנית רק כלפי פושעים (גם אז היא לא מוצדקת פרט למקרים בהם האלימות מונעת פשיעה אבל בעיני רבים זה פחות נורא). אין ספק שלא חסרים מקרים של אלימות מכל מוצא אתני כלפי כל מוצא אתני אחר, ושפושעים שחורים פוגעים באזרחים שחורים יותר מכל אחד אחר, המחאה ככלל טוענת שה"תרופה" יותר גרועה מה"מחלה".

@שרלוק
אתה מעלה טיעונים מכובדים שבהחלט יש צורך להתמודד איתם. (ההודעה שלך עלתה רק עכשיו כנראה בגלל הציטוט של הלינק שלי)

למעשה נשאלות כמה שאלות (שאני לא מספיק בקיא כדי לענות עליהן למרות שיש לי סברות)

למה האוכלוסיה השחורה בארה"ב עניה?
למה באוכלוסיה השחורה יש בעיות אלימות, סמים ופשיעה נפוצות יותר מבשאר ארה"ב?
האם הממסד ככלל תורם לבעיה או לפתרון?
האם המשטרה ככלל תורמת לבעיה או לפתרון?
האם הדברים האלו קשורים לגזענות והשיטה האמריקאית עם רשתות בטחון סוציאליות רופפות שקיימות בארה"ב?
האם הדברים האלו קשורים לאפליה מתקנת ותקציבים שמופנים לקהילה השחורה בנסיון לפצות על גזענות ועוני?

ולבסוף בלי קשר המשטרה היא גוף בעייתי ככלל ובארה"ב בפרט שמטילים עליו לבצע משימות שהוא לא אמור דבר המייצר חיכוך מיותר עם אוכלוסיה אזרחית בכלל והשחורים בארה"ב בפרט.

שאלות דומות אפשר לשאול גם על האוכלוסיה הערבית בארץ רק שההיסטוריה שונה ויש ממד נוסף של מאבק לאומי/דתי. שלא לדבר על ערביי מזרח ירושלים שבכלל נמצאים במקום מיוחד.

בכל מקרה באופן אנקדוטלי מפגינים שמאלניים שפגשו את מג"ב לרוב לא נהנו מהמפגש הרבה יותר מערביי מזרח ירושלים. הרגלים ארגוניים קשה לשנות ואם אתה רגיל להתעמת עם אוכלוסיה באלימות זה מה שתעשה.

נערך לאחרונה ב:
אין ספק שיש בעייות פשיעה אלימות סמים ועוד בקהילות השחורות באמריקה.
השאלה המתבקשת היא אם שיטור נוסף עוזר/יעזור בפתרונן? למשטרה יש הרבה מגבלות ולא הוכיחה את עצמה כפתרון לבעיות הנ"ל.
נושא רחב שיש לו הרבה זוויות.
מצד אחד נראה שממש לא, מצד שני היו מקומות שהמצב הגיע לכאוס,שלא היה אפשר לחיות בהם מרוב פשע ועכשיו המצב הרבה יותר טוב(ועדיין גרוע) בזכות השיטור המוגבר.
לא בטוח שהיה פתרון אחר שיעבוד לטווח קצר.
זה בטח לא הפתרון לשורש הבעיות אבל זה פלסטר שחלק חושבים שהוא הכרחי(וגם הרבה שחורים תמכו בו)
כמובן שיש גם חסרונות רבים......
הדוגמאות שהבאתי כשמן הן - דוגמאות.
ניסיתי להגיד שזה מקרי קצה בודדים ושזה לא קורה רק לשחורים ע"י לבנים וגם בהם לרוב מישהו נתן את הדין.
הדוגמאות שהבאתי כשמן הן - דוגמאות. היא התמקדה בנושא הספציפי של ג'ורג' פלויד כדי להציג את המחאה כצבועה ופוגעת בסופו של דבר בקהילה בכך שהיא מעודדת פושעים כמוהו לפשוע, ורציתי להדגיש שאלימות משטרתית לא מופנית רק כלפי פושעים (גם אז היא לא מוצדקת פרט למקרים בהם האלימות מונעת פשיעה אבל בעיני רבים זה פחות נורא). אין ספק שלא חסרים מקרים של אלימות מכל מוצא אתני כלפי כל מוצא אתני אחר, ושפושעים שחורים פוגעים באזרחים שחורים יותר מכל אחד אחר, המחאה ככלל טוענת שה"תרופה" יותר גרועה מה"מחלה".
בקשר לתרופה והמחלה במידה וניקח את זה לקיצון משטרה כן או לא.
אין שאלה בכלל שעדיף שהמשטרה תמשיך לטפל במחלה בצורה לא טובה מאשר שלא תעשה כלום.
תשאל כול אימא האם היא רוצה שהמשטרה תפסיק להגיע לשכונה שלה.
בקשר לטענות של אוונס ברור לי שהיא קיצונית ואני גם לא מסכים לחלק ממה שהיא אמרה אבל
אי אפשר להתעלם מזה שזה סיפור חוזר,שפלויד כן הפך לסוג של גיבור תרבות(מודפס על חולצות של ילדים למשל)
שרוב המחאה היא כן על היחס הנוראי ושמודבק לו פן גזעני כמוטיב מרכזי(ולא אלימות כללית) ובעיקר על מקרי הקצה האלה(שהם מאוד חמורים ודיי נדירים).
שרוב הבעיות של הקהילה השחורה זה לא שוטרים לבנים שרוצחים אותם ושהם נותנים חוסר תשומת לב מופגנת לבעיות אחרות ויותר משמעותיות לחברה כמו האלימות אצלם בחברה ועוד.

בגדול הייתי מעדיף שההפגנות יותר יתרכזו נגד אלימות משטרתית ואלימות בקהילה בכלל ולא יתרכזו בהתקרבנות על רקע גזעי תוך שימוש בפושעים סדרתיים כגיבורים(אפילו שרצחו אותם בדם קר).

רק שיהיה ברור אני חושב שהמצב לא טוב, יש המון אלימות(וגם גזענות) מכול הכיוונים ובהחלט צריך שינוי.
יצא לי להכיר לפני הרבה שנים מישהו שהמשטרה שברה לו את כול העצמות.
אני רק חושב שהדרך של המחאה לא ממש טובה ולא תוביל לפתרון רציני,בעיקר כשהטרנד עכשיו הוא קיצוניות קיטוב והתקרבנות.

אין שאלה בכלל שעדיף שהמשטרה תמשיך לטפל במחלה בצורה לא טובה מאשר שלא תעשה כלום.
אני לא חושב שיש מישהו שטוען ברצינות אחרת.
Defund the police זו אמירה קיצונית אבל מה שעומד מאחוריה זה לתת למשטרה לטפל רק במה שהיא צריכה ולא בדברים מיותרים.
אין לי מחלוקת עם כל שאר מה שכתבת חוץ מאולי האמירה האחרונה:
אני רק חושב שהדרך של המחאה לא ממש טובה ולא תוביל לפתרון רציני,בעיקר כשהטרנד עכשיו הוא קיצוניות קיטוב והתקרבנות.
אני חושב שאפשר למנף את המחאות לטובת דיון ושינוי חיובי.
זה עשוי לקרות אם השלטון והמוחים יתמקדו ויכירו בבעיות האמיתיות ולא בשיח המתקרבן של השוטרים והשחורים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Regevkr שאלה על טופס 1040-NR למי שאינו תושב ואינו אזרח ארה"ב מיסים 1
D שאלה טכנולוגית למי שמתמצא פוסטים מאיכות נמוכה 8
Aslan שאלה בנוגע לביטוח בריאות - למי שמבין צרכנות פיננסית 2
E שאלה היפותטית לגבי חבות מס הכנסה + בט"ל למי שעובד חלק מהשנה מיסים 5
M שאלה למי שמבין בספליט בבקשה שוק ההון 4
שמנת חמוצה שאלה - רק למי שיש כח :) אוף טופיק 3
S שאלה למי שעובד בהייטק בשכר של 18+ ברוטו, כמה שעות אתם עובדים ביום אוף טופיק 31
C שאלה - למי שפרש, לגבי הבנק פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Fitch Reviews של דף בפייסבוק - שאלה למי שמכיר אוף טופיק 2
N שאלה על ארנונה מיסים 3
מ שאלה תאורטית - ניירות ערך בבית ההשקעות שוק ההון 2
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
א שאלה בנושא - ריבית דריבית שוק ההון 2
E שאלה בנוגע לזכויות עובדים אוף טופיק 8
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
H שאלה בנושא קניית iShares S&P500 שוק ההון 21
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
נ שאלה בנוגע להחזר מס רווח הון מיסים 3
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
נ שאלה בנוגע למחקר טריניטי וכלל ה4% פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 30
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ר שאלה על סוג קרן שוק ההון 9
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
G שאלה בנוגע לכדאיות בהשקעה בנדלן נדל"ן 5
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
edangz שאלה לקראת פתיחת חשבון מסחר בIB שוק ההון 2
N שאלה בקשר לשדה 258\272 בטופס 1301 מיסים 16
B ירושות וגירושין, חשבון השקעות אמריקאי - שאלה אוף טופיק 0
G שאלה על קרן 1159235 שוק ההון 6
B שאלה על קרן הסל 1159250 שוק ההון 7
ש שאלה על אמזון ו- eBay - האם מוצר זה נמכר בפלטפורמות האלה? אוף טופיק 0
ג'וני לנד שאלה בנושא ריבית דריבית שוק ההון 48
U שאלה גסה - חברה מומלצת לניהול תיק השקעות שוק ההון 7
ש העברה בנקאית - שאלה של טירון בתחילת דרכו צרכנות פיננסית 14
deussex שאלה על טיפול בקרנות גמל (ולא רק) בעקבות רלוקיישן לארה"ב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D שאלה לגבי הכנסה מדיבידנדים שוק ההון 79
א שאלה המטילה בספק את כל צורת ההשקעות הנפוצה כאן בבלוג שוק ההון 20
E שאלה בעקבות קבלת הודעה ממס הכנסה לגבי שנת המס 2018 מיסים 9
א משקיע חדש-שאלה על הרכב התיק. שוק ההון 3
S שאלה בסיסית - פקודת לימיט בקניה שוק ההון 4
Y קופת גמל להשקעה - שאלה על משיכת כספים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10

נושאים דומים

Back
למעלה