• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

רעידת האדמה בקרן קלע

יצא לי להתקל בענבל אור לפני מעל עשור בסיטואציה סמי מקצועית. היא לא בדיוק יצרה רושם אמין....
יש עשרות ומאות שכן יצרה עליהם רושם אמין.
לדעתי זה לא רלוונטי. חלק מכספי נמצא בבנק, האחיינית שלי הנמצאת בואכה במשבר גיל ההתבגרות שלה אמינה יותר מכל מי שנתקלתי בו בבנק בעשור האחרון , בצורה מקצועית וסמי מקצועית.
סביר להניח ששנינו שמים מבטחנו ברגולציה+מדינה שתדאג שהבנק לא ייפול, בלי קשר.

מה עם האנשים שנתקלו באליזבת הולמס? יו"ר נאסדק לשעבר מיידוף?

לדעתי זה לא רלוונטי. חלק מכספי נמצא בבנק, האחיינית שלי הנמצאת בואכה במשבר גיל ההתבגרות שלה אמינה יותר מכל מי שנתקלתי בו בבנק בעשור האחרון , בצורה מקצועית וסמי מקצועית.

מה עם האנשים שנתקלו באליזבת הולמס? יו"ר נאסדק לשעבר מיידוף?
הנוכלים עושים רושם מצויין. זה כוחם.
לאדם מהישוב אין ברירה אלא לסמוך על הרגולציה, אבל חייבים להבין שאין מתנות חינם וכל אחד צריך לבחון את מסלולההשקעה כמיטב הבנתו כי המדינה בדרך כלל לא אחראית אם ההשקעה תכשל. קבוצת הרכישה של ענבל אור היתה מסוכנת מרכישת דירה עם ערבות מכר מאזורים, קרן הגשמה יותר מסוכנת מהשקעה בחברה שאתה מכיר את מוצריה ואת השוק בו היא פועלת ומפרסמת דוחות רבעוניים מבוקרים וכן הלאה.

מה הבעיה עם שלד בורסאי?
מה שהשוק צריך, זה פחות רגולציה. ולא יותר. במיוחד בנושאים כאלה. ככל שאנשים ילמדו שהאחריות לעשות שיעורי בית נתונה בידהם בלבד, כך ייטב. ואלו שלא כספם ימצא ידיים 'חכמות' יותר.

מי שלא עושה שיעורי בית, לא עושה due diligence , ומתקמצן על יועצים, ואנשי מקצוע, משלם על זה בסוף. כמעט תמיד.

לא צריך להיות פחדן. צריך לדעת, עם מי לעשות עסקים, ועם מי לא, ולהבין בדיוק לאיזה סיכון אתה נכנס, ולהבין אם הוא משתלם לך.
זאת בדיוק המהות של לדעת על מי לסמוך ועל מי לא.

זה מה שאומרים כל העבריינים.
מי שיש לו סכום של 8 ספרות בבנק יכול לשכור עורך דין, יחצן וחבר מרכז ליכוד מהליגה הלאומית של המקושרים ויישאר לו עודף. עובדה שזה לא תמיד מספיק.
אולי שכר נוכל, שעשה לו תרגיל עוקץ, לקח את הכסף וברח.

מה הבעיה עם שלד בורסאי?
אין שום בעיה. פשוט יותר מסוכן מאשר השקעה בחברה שאתה יודע מראש מה היא עושה.
מי שלא עושה שיעורי בית, לא עושה due diligence , ומתקמצן על יועצים, ואנשי מקצוע, משלם על זה בסוף. כמעט תמיד.
לאדם מהישוב אין אפשרות מעשית לבדוק השקעה כמו מקצוען וזו בדיוק הבעיה שבא לפתור שוק ההון המודרני.
אני מסכים איתך שמי שרוצה לשחק עם הגדולים מחוץ לבורסה צריך לבדוק היטב את ההשקעה ולא תמיד זה אפשרי.

גם את זה מספרים עבריינים. יש עוד כמה תירוצים גנריים.
העבריינים הגדולים לא צריכים תירוצים. הם מפעילים את כל המערכת נגד מתנגדיהם. ראה פרשת הצוללות ופרשות אחרות, בהן בכירים מעורבים. ברמלי הוא דג רקק.

לאדם מהישוב אין אפשרות מעשית לבדוק השקעה כמו מקצוען וזו בדיוק הבעיה שבא לפתור שוק ההון המודרני.
אני מסכים איתך שמי שרוצה לשחק עם הגדולים מחוץ לבורסה צריך לבדוק היטב את ההשקעה ולא תמיד זה אפשרי.
לאדם מהישוב, יש את חוק המכר. שיקנה דירה יהיה מוגן, וישן בשקט.
מי שלא רוצה את ההגנה של חוק המכר (שעולה הרבה כסף), ורוצה לשחק אותה יזם נדל"ן, צריך לעשות שיעורי בית ולדעת להגן על עצמו. החלק הכי חשוב, זה להבין שבמצב כזה, אדם אחראי לעצמו. ואם הוא מסתנוור מענבל אור, ובכן, זב"שו.

* שתי הודעות בלי הערה שוביניסטית אחת!
שיט. טוב כמעט שתי הודעות.

@Shlomi Z
אגב, חוק המכר.....

מי שרוצה לקנות דירה, יש חוק, שנקרא חוק המכר, שמסדיר את הנושא, ומגן על השקעות הקונים.

מי שבוחר בקבוצת רכישה, החוק לא מגן עליו.

אם אתה מדבר על השקעה גנרית, לאו דווקא נדל"ן אז אלא אם אתה accredited investor יש לך מגוון של הגנות. אבל מי שרוצה, תמיד יכול למצוא דרך להסתבך.

מי שרוצה לקנות דירה, יש חוק, שנקרא חוק המכר, שמסדיר את הנושא, ומגן על השקעות הקונים.

מי שבוחר בקבוצת רכישה, החוק לא מגן עליו.

אם אתה מדבר על השקעה גנרית, לאו דווקא נדל"ן אז אלא אם אתה accredited investor יש לך מגוון של הגנות. אבל מי שרוצה, תמיד יכול למצוא דרך להסתבך.
החוקים של accredited investors מטופשים. הם מגנים עליך נגד להשקיע חלילה בטסלה לפני שהיא נהיית חברה ציבורית, אבל לקנות way OTM options במינוף על כל התיק שלך - זה בסדר. כל המערכת מעוותת.
רמאים צריכים ללכת לכלא - 100%.
אבל אסור להפלות בין אנשים מבחינת נגישות להשקעות.

@adamshalev
אני לא מכיר את הנושא מספיק לעומק...
אני כן יודע שלמשקיעים קטנים אין את הכלים, הידע והיכולת לעשות due diligence . וכל פעם שאני רואה 'הזדמנות השקעה' שמתמקדת בקטנים האינטואיציה שלי היא שמדובר בהונאה, או לכל הפחות בהשקעה הרבה יותר מסוכנת מאיך שמשווקים אותה. וזה נכון גם לכל מיני 'פלטפורמות' השקעה.
ובד"כ כשאני נכנס לעומק אני משתכנע שאני צודק.

ותמיד יש כל מיני 'אנשים פשוטים', שנופלים בדברים האלה.

אז באמת,שאני לא יודע.

הבעיה, לדעתי, כמו הרבה דברים אחרים, מתחילה ונגמרת בחינוך פיננסי.

@הסולידית יש פוסט על איך לזהות השקעות 'רעות' ?

נדמה לי ש- @גילגה טוענת שדווקא בחברות כאלה יש פוטנציאל לרווחים בהשקעת ערך. כנראה שהתשואה מלווה בסיכון, כרגיל.
מבלי לסחוף את הטיעון, אציין שהימנעות משחיטות (לפחות ניסיון להימנע) זו אחת הסיבות להתמקדות שלי בתעשייה קיבוצית שם אני באותה סירה עם חברי קיבוץ שלם ולכן חשבתי שניגודי העניינים בין בעלי שליטה ובעלי מניות מיעוט קטנים יותר.

איך דברים כאלו עדיין יכולים לקרות? אין איזו רגולוציה שקר-כלשהו שלא ניתנת למניפולציית רואי חשבון/עורכי דין ?
קורה כל הזמן, אני אפילו רואה פרסומות לכאלה בפייסבוק שלי.
המצב בארץ הוא בדיחה, יש רגולציה על הגופים המפוקחים כמו בנקים, בתי השקעות, יועצי השקעות, בפועל אין רגולציה על כל השאר כי זה לא בסמכותם...
האם דאז היה מדובר על "קרן" סגורה למשקיעים פרטיים ללא פיקוח ?
פתוחה לחלוטין.
יש עוד דברים כאלו ?
מלא.
ההיסטוריה מוכיחה שאנשים כמוני ישנים טוב יותר ואוכלים טוב פחות.
ישנים טוב יותר ואוכלים טוב יותר.
הרבה אנשים התעשרו בקבוצות רכישה. מיעוט קטן נפל עם ענבל אור.
מעטי מטעים, הרוב משקרים לעצמם.

0 שקלים שיישארו לו מכל מה שהוא גנב...
אל תהיה בטוח.. עיין ערך אליעזר פישמן.
כשלון השקעה כמו אגשמה או מדובר בשקרים
מה שמדהים אותי בכל הסיפור הוא שדווקא ההשקעה לא נכשלה, זאת אומרת הרעיון שבבסיס קרן קלע היה הגיוני ורווחי. הבעיות החלו כשהנאשם טמן ידו בצלחת, הפסיד ומשם הדרך לפונזי קצרה...

@סנופי איך יצאת מזה בסוף?

כתבתי בעבר (נדמה לי בשרשור על הגשמה) שהייתי כפסע מלהיכנס כמשקיע לקרן קלע, ובניסי נסים זה פשוט לא קרה. אני זוכר שקראתי את המודל העסקי, ואת כל הדו"ח של עורכי הדין ורואי החשבון...

היום, כל פעם שאני נתקל בג'יפ עם לוגו של רוביקון אני תוהה לעצמי איפה הבושה, ואיך הוא לא עוקל עדיין...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ה האם רעידת האדמה החלה בשוק האג"ח ? שוק ההון 25
O רעידת אדמה בישראל אוף טופיק 60
נימוסין ייתכן שמבנים שחוזקו בתמ"א 38 לא ישרדו רעידת אדמה" נדל"ן 16
D פסגות טרייד נמחקו מעל פני האדמה צרכנות פיננסית 7
א ריבית בקרן כספית שוק ההון 3
U צפייה בשוטף חלק הפיצויים בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
נ שאלה בנוגע לבעלות בקרן סל ולמקרה בו מדינת ישראל מושמדת פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 119
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
מ מעבר למסלול מניות בקרן פנסיה בגיל 47 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 34
ס תקרת הפקדה בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
י כיצד ניתן לממש כספים בקרן פנסיה לא פעילה עם מיסוי גבוהה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג שיקולים בחשיפה למטח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
R עמלת הפצה בקרן כספית שוק ההון 11
ש הגעתי למסקנה לחסוך לטווח ארוך בקרן סל S&P500 שוק ההון 37
C האם יש תקרת רווח בקרן השתלמות ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S האם קיימת בעיית נזילות בקרן כספית? שוק ההון 4
ttmoon פרישה מוקדמת ודמי ניהול בקרן פנסיה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
ttmoon סוגי הוצאות בקרן פנסיה אל מול קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
M השקעה בקרן מחקה מדד בטווח זמן בינוני שוק ההון 11
B כמה לשים בקרן הפנסיה כמובטל בכל חודש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
J חיסכון של סכום גדול בקרן כספית שוק ההון 4
ב האם מעבר בין מסלולי השקעה בקרן הפנסיה מצריך חיתום רפואי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש השקעה בקרן נדלן הולנדית במטבע אירו נדל"ן 16
Michel רצץ זכויות ביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
אגוז_קוקוס "סך הצמדה" בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I השתקפות כספים בקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 35
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
S הפקדה מעל התקרה בקרן השתלמות - האם זה שווה את זה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 18
M מחיר יחידה בקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 2
O האם הייתם משקיעים את הכסף של ההורים בקרן כספית? שוק ההון 1
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A אלמנט דחיית מס בקרן השתלמות IRA שוק ההון 5
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
א סנופי לא מגודר בקרן פנסיה/השתלמות - יש דבר כזה? שוק ההון 12
L חלוקת מסלולים בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G מעבר בין מסלולי הביטוח בקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M כספים שנגבו ממני בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
נ ניכוי מס מכספי פיצויים בקרן הפנסיה מיסים 17
יבגני_ל מנסה להבין את העלות של ביטוח אובדן כושר עבודה בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
L מסלול מחקה מדד בקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
עלילה מסלול כפל דמי ניהול בקרן מחקה איישרס שוק ההון 5
~berlin~ הפקדה של 50,000 ש"ח בקרן סל שוק ההון 4
F עדכון דמי ניהול בקרן כספית שוק ההון 1
ה מינימום קניה בקרן כספית שוק ההון 7
K השקעה כקבוצה בקרן על מנת לעבור סכום מינימום - דרך חוקית? שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה