• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה - מוות לפני פרישה ללא ילדים מתחת ל-21 - 40% מתנה לחברת ביטוח

גיא3435

משתמש סולידי
דירוג
21
אני קורא כל הזמן שבמקרה מוות לפני פרישה בקרן פנסיה, בת הזוג מקבלת 60% והילדים מתחת לגיל 21 מקבלים 40%.
מה קורה אם הילדים מעל גיל 21 ? בת הזוג עדיין מקבלת רק 60% והשאר הולך כ"מתנה" לחברת הביטוח ??

והשאר הולך כ"מתנה" לחברת הביטוח ??
לא.
אם הסכום המהוון של כל הקצבאות שתקבל בת הזוג (אוף טופיק: למה תמיד הגבר מת ראשון בדוגמאות???), גבוהה מהסכום הצבור, אז היא תקבל רק את הקצבה.
אם הסכום המהוון קטן מהסכום הצבור, הקצבאות יגדלו בהתאם.

ראה כאן.
מקרה שבו הסכום הצבור עולה על יתרת הקצבאות המהוונת
במידה וסכום החיסכון בקרן גבוה במיוחד, ועולה על סכום הקצבאות המהוון שישולמו במקרה מוות לשארים מתרחשים שלושה דברים:

1. עוד בחייו יפסיק המבוטח לשלם ריסק למקרה מוות. זה בדרך כלל יקרה לקראת גיל 60 או במקרה וסכום החיסכון גבוה והשכר המבוטח נמוך במיוחד.
  2. אפשרות ראשונה במקרה מוות ישולמו לשארים קצבאות מוגדלות בהתאם ליחס בן הסכום לתשלום לסכום המהוון של הקצבאות.
  3. אפשרות שנייה, במקום לקבל קצבאות שארים מוגדלות, באפשרות השארים לקבל את יתרת הגדלה כסכום חד פעמי מהוון.
ניקח לדוגמא חוסכת שצברה מליון שקלים בקרן הפנסיה, במקרה מוות סכום הקצבאות המהוונות עומד על 700 אלף שקלים.

החוסכת תפסיק לשלם ריסק שארים ובמקרה מוות יבחרו שאריה האם לקבל קצבה חודשית מוגדלת או לקבל קצבה רגילה וסכום חד פעמי.

נערך לאחרונה ב:
והשאר הולך כ"מתנה" לחברת הביטוח ??
חשוב להבין שבמקרה של קרן פנסיה שום כסף בסגנון הזה לא מגיע לחברת הביטוח.
קרן פנסיה עובדת בצורה של ערבות הדדית. כלומר אם יצא מה"קופה" יותר כסף ממה שנכנס אליה ההפרש יורד מכלל העמיתים (מה שנקרא איזון אקטוארי), אם יוצא פחות כסף ממה שנכנס אז העודף מתחלק בין כלל העמיתים

קרן פנסיה עובדת בצורה של ערבות הדדית. כלומר אם יצא מה"קופה" יותר כסף ממה שנכנס אליה ההפרש יורד מכלל העמיתים (מה שנקרא איזון אקטוארי), אם יוצא פחות כסף ממה שנכנס אז העודף מתחלק בין כלל העמיתים
ספציפית במקרה הזה הכסף כולו (ואפילו יותר לעתים) הולך לאשה (בין אם כקצבה או היוון קצבה). ראה הודעתי למעלה.

ספציפית במקרה הזה הכסף כולו (ואפילו יותר לעתים) הולך לאשה (בין אם כקצבה או היוון קצבה). ראה הודעתי למעלה.
נכון.
ההערה שלי הייתה כללית. אנשים משום מה חושבים שחברת הביטוח מרוויחה משהו אם היא משלמת לעמית מסויים פחות ממה שהעמית שילם לה, כאשר בפועל הכסף הולך לכל שאר העמיתים (ערבות הדדית וכו).

אם הסכום המהוון של כל הקצבאות שתקבל בת הזוג (אוף טופיק: למה תמיד הגבר מת ראשון בדוגמאות???), גבוהה מהסכום הצבור, אז היא תקבל רק את הקצבה.
אם הסכום המהוון קטן מהסכום הצבור, הקצבאות יגדלו בהתאם.
מצטער, אני מתקשה להבין. קראתי את הקישור ששלחת ועדיין לא ברור לי. תוכל להסביר בצורה פשוטה יותר ?

מצטער, אני מתקשה להבין. קראתי את הקישור ששלחת ועדיין לא ברור לי. תוכל להסביר בצורה פשוטה יותר ?
חלק מקרן פנסיה זה ביטוח שארים.
אם פלוני כלשהו הצטרף לקרן פנסיה ובקושי הספיק לצבור שם משהו נפטר, אז השארים שלו מקבלים קצבה מהביטוח הזה לפי הכללים (כאחוז מהשכר המבוטח), גם אם הצבירה של אותו פלוני נמוכה משמעותית מהקצבה שהשארים יקבלו.
ככל שהצבירה של פלוני גדלה, חלק גדול יותר מקצבאות השארים ישולם מהצבירה שלו ולכן עלות ביטוח השארים קטנה עם הזמן.
אם בצבירה יש יותר כסף מעלות הקצבאות אז במקרה שתיארת ההפרש יחולק גם כן לאלמנה.

*הדרך להשוות בין כסף צבור לעלות קצבאות זה לחשב קצבה מהוונת. בגדול זה אומר להכפיל את הקצבה במקדם מסויים.

מתוך הלינק ששלחתם:
"ניקח לדוגמא חוסכת שצברה מליון שקלים בקרן הפנסיה, במקרה מוות סכום הקצבאות המהוונות עומד על 700 אלף שקלים.
החוסכת תפסיק לשלם ריסק שארים ובמקרה מוות יבחרו שאריה האם לקבל קצבה חודשית מוגדלת או לקבל קצבה רגילה וסכום חד פעמי."
הסכום החד פעמי יהיה 300 אלף ?

אתם יודעים, אני חייב לשתף אתכם שאני ממש נרעש מהתשובות שאני מקבל כאן. אני מאוד מעריך את המקצועיות שלכם ובוטח בתשובות שאני מקבל מכם. אך אסביר לכם מדוע אני כעוס: במשך שנים אני מתחבט בשאלה האם עליי להמשיך עם ביטוח המנהלים שלי (1% מצבירה) או לוותר עליו ולעבור לקרן פנסיה. נפגשתי עם 2 יועצים פנסיונייים והם אמרו לי שלא כדאי לי לעבור לקרן פנסיה משלל סיבות (למשל שלא כדאי לי לוותר על המקדם המובטח - 201), אך הסיבה העיקרית היא שבמקרה מוות בת הזוג מקבלת רק 60% מהכספים (כאשר הילדים מעל 21). רק המחשבה ש-40% מהכסף שצברתי ילך לטימיון, השאירה אותי בביטוח המנהלים במשך שנים (ואני עדיין נמצא בו). כעת, אתם מספקים לי תשובות מוחצות על כך שזה ממש לא נכון ושבת הזוג מקבלת את מלוא הכסף שנצבר (בין אם בקצבאות או בסכום חד פעמי).
איך ייתכן שקבלתי הסברים כאלו שגויים משני יועצים פנסיוניים ?

איך ייתכן שקבלתי הסברים כאלו שגויים משני יועצים פנסיוניים ?
אתה בטוח שההכשרה שלהם הייתה ייעוץ פנסיוני?
רוב הסיכויים שדיברת עם משווקים פנסיוניים.

אה והסיבה שההסבר שלהם שגוי, זה בגלל שעדיף להם שתישאר בביטוח מנהלים.

אתה מתכנן לקחת איתך את הכסף לעולם הבא?
אם אתה מת, אתה מת.
אחרת לטענתך... רווקים עדיף שלא יחסכו כסף לפנסיה.

אתה מתכנן לקחת איתך את הכסף לעולם הבא?
אם אתה מת, אתה מת.
אחרת לטענתך... רווקים עדיף שלא יחסכו כסף לפנסיה.
למי זה מכוון? לפות"ש?

אני קורא כל הזמן שבמקרה מוות לפני פרישה בקרן פנסיה, בת הזוג מקבלת 60% והילדים מתחת לגיל 21 מקבלים 40%.
מה קורה אם הילדים מעל גיל 21 ? בת הזוג עדיין מקבלת רק 60% והשאר הולך כ"מתנה" לחברת הביטוח ??
שים לב שאם אין לך בת זוג וילדים מתחת לגיל 21, אכן הכסף שלך "הולך לאיבוד" אם אתה נפטר חו"ח.

אתם מספקים לי תשובות מוחצות על כך שזה ממש לא נכון ושבת הזוג מקבלת את מלוא הכסף שנצבר (בין אם בקצבאות או בסכום חד פעמי).
אני רוצה להבין @FIYaacov , אתה טוען שכל ההפרשות שנעשו לטובת הורים וילדים ילכו בסוף לאישה? זה הפוך ממה שאני יודעת.
הלינק שהבאת לא מתאר את זה. אשמח שתביא מקור לכך.
אני פשוט הודעתי לקרן הפנסיה לא להפריש יותר לילדים ולהורים ואני צריכה לדאוג כל שנתיים ליידע אותם מחדש. גם הילדים שלי צריכים להודיע כל שנתיים
שלא יפרישו שום דבר (אין בעל/אישה ואין ילדים ואנחנו לא צריכים כהורים שלהם).

אתה טוען שכל ההפרשות שנעשו לטובת הורים וילדים ילכו בסוף לאישה?
לא.
אני טוען שכל הכסף הצבור הצבור ילך לאישה. היא יכולה לבחור לקחת את הכל כקצבה או חלק מהסכום כקצבה וחלק מהסכום חד פעמי.

אגב, ההפרשות הולכות למאזן האקטוארי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ קרן פנסיה - במקרה של מוות לפני פרישה - גרוש ללא ילדים מתחת לגיל 21 צרכנות פיננסית 21
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B עובד מדינה - חודשה האפשרות להפקדה לביטוח מנהלים, קרן פנסיה וקופת גמל במעמד עצמאי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
B קרן פנסיה מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E דמי ניהול בפתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה