• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה ברירת מחדל - לנטוש את מיטב דש והלמן אלדובי?

סמך הנמקה זה משהו שהסוכן חייב (על פי הנחיות האוצר/הממונה על הביטוח) לציין מדוע המליץ לעמית לבצע מהלך מסוים, כל פגישה הכוללת שינוי/עדכון תכנית פנסיונית מחייבת את הסוכן/יועץ להחתים על מסמך הנמקה, הסוכן יצטרך להיות ממש יצירתי להמציא סיבה טובה להמליץ לעמית על קרן אחרת ושיוכל לתקף זאת אם וכאשר יישאל על כך.
סוכן: יש לך את אופציות ברירת המחדל, אתה תשלם כמעט 0%, אבל אני יכול גם להציע לך קרן של X, תשלם בעבורה 0.07%, זה גרושים, אבל התשואה השנתית הממוצעת שלהם בחמש השנים האחרונות היא 0.5% מעל Y ו-0.65% מעל Z. זה בית השקעות טוב, עם מנהלי קרנות עם מומחיות גבוהה וביצועים טובים. מה אתה אומר?
לקוח: נשמע לי יותר משתלם, אלך על זה. על מה אמרת שאני צריך לחתום ?

נערך לאחרונה ב:
האינטרס שלך לא אמור להיות שתהיה באותה סירה עם אנשים פחות בריאים ממך ושיחיו פחות שנים ממך? הרי אם הם יחיו עד 120 ואתה רק עד 90, הם ירוקנו את הקופה והאיזון יפגע בעיקר בך.
אתה צודק, במובן הזה זהו האינטרס שלי. אבל במובן של היכולת להתמודד עם מקרים רפואיים שיכולים לגרום לאכ"ע זה לא..

בכל מקרה, אני נוטה להסכים עם מה שענו לי פה .. אני לא חושב שיש מתאם כזה לאור הנסיון שלי עם הייטקיסטים אחרים שאין להם מושג ירוק מה עם הפנסיה שלהם.

אבל, עדיין העניין הזה שכולם מצטרפים אל הקרן בלי החרגות זה דבר שלילי בעיני ואני לא אוהב את זה שגם מבוטחים בסיכון רפואי שאחרת היו מחריגים להם את הבעיות הרפואיוות יכולים להתלבש על הקרנות האלו על חשבון שאר העמיתים (בניגוד למצב היום)

תשלם בעבורה 0.07%
גם אם התרחיש הזה אפשרי - שים לב שזה עדיין הורדה מאוד משמעותית לתנאים שמקבלים היום, במיוחד עובדים בלי יכולת מיקוח.
התוצאה של ההחלטות הללו היא הורדה רצינית בדמי ניהול של הרבה אנשים.

סוכן: יש לך את אופציות ברירת המחדל, אתה תשלם כמעט 0%, אבל אני יכול גם להציע לך קרן של X, תשלם בעבורה 0.07%, זה גרושים, אבל התשואה השנתית הממוצעת שלהם בחמש השנים האחרונות היא 0.5% מעל Y ו-0.65% מעל Z. זה בית השקעות טוב, עם מנהלי קרנות עם מומחיות גבוהה וביצועים טובים. מה אתה אומר?
סוכן שלא יוסיף בסוף המסמך הנמקה * - אין בביצועי העבר להעיד על ביצועי העתיד - נראה לי שחושף את עצמו לתביעה על פרסום שקרי.

גם אם התרחיש הזה אפשרי - שים לב שזה עדיין הורדה מאוד משמעותית לתנאים שמקבלים היום, במיוחד עובדים בלי יכולת מיקוח.
סתם זרקתי מספרים להמחשה של הרעיון (אפשר לשכנע אנשים גם עם יותר מ-0.07% בצורה הזאת), אבל בוודאי, אין ספק. זה גם מה שאמרתי גם קודם - קרנות אחרות יצטרכו להתיישר. זה כנראה יוריד את הממוצע. לא לאפס, אבל כנראה יוריד משמעותית (היום הממוצע נראה לי בסביבות 0.28%).

סוכן שלא יוסיף בסוף המסמך הנמקה * - אין בביצועי העבר להעיד על ביצועי העתיד - נראה לי שחושף את עצמו לתביעה על פרסום שקרי.
הוא גם כנראה יגיד את זה לחוסך. הכל תלוי גם איך אומרים דברים. זה המקצוע שלו.

נערך לאחרונה ב:
האינטרס שלך לא אמור להיות שתהיה באותה סירה עם אנשים פחות בריאים ממך ושיחיו פחות שנים ממך? הרי אם הם יחיו עד 120 ואתה רק עד 90, הם ירוקנו את הקופה והאיזון יפגע בעיקר בך.
להיפך, כי אז אתה משתתף בביטוח השארים שלהם הרבה זמן, בלי שהם תרמו כמוך לקופה

לא בניגוד אלא בהתאם
בניגוד, כי היום היו עושים להם החרגה בביטוח (אלא אם כן הם באיזה הסדר מיוחד כמו של הייטקזון במיטב ד"ש, אבל זה יוצא דופן)

ולמה אתה חושב שבקרן פנסיה ברירת מחדל לא יהיה?
זה חלק מתקנון המכרז?

ולמה אתה חושב שבקרן פנסיה ברירת מחדל לא יהיה?
תכלס אולי יהיה.. פשוט הנחתי שכל הדבר הזה אמור להיות אוטומטי ושקוף בלי שום פעולה מצד החוסך

שאלה עקרונית אחרת, האם יש לבחון מחדש מי שעבר לקופת גמל ועזב את קרן הפנסיה?
לי נראה שעל חיסכון 0.2% לא מכפר על שלל הסיבות שתרמו למעבר לקופת גמל.

שאלה עקרונית אחרת, האם יש לבחון מחדש מי שעבר לקופת גמל ועזב את קרן הפנסיה?
לי נראה שעל חיסכון 0.2% לא מכפר על שלל הסיבות שתרמו למעבר לקופת גמל.
על הצבירה במיטב דש 0.01, באלדובי 0.001, נראה לי שזה מצדיק שקילה מחדש.

על הצבירה במיטב דש 0.01, באלדובי 0.001, נראה לי שזה מצדיק שקילה מחדש.
זה תלוי מה היו השיקולים.
לדעתי פלוס מינוס 0.2% לא אמור לשנות, שכן מראש הסכמתי לקחת דמי ניהול יותר גבוהים בשביל מוצר שבעיניי יותר טוב. הדבר היחיד שעשו פה זה להוריד את המחיר. לא שינו את המוצר, ואסור לתת לזה לסנוור אותנו (אותנו = הציבור שזנח את הפנסיה ומפקידים לקופות גמל).
כמובן שמי שבכל מקרה רצה קרן פנסיה, אז עכשיו יקבל אותה בהנחה מטורפת.
ד.א. על קופת הגמל אני משלם 0.3% מהצבירה בלבד, תוסיף לדמי ניהול בפנסיה את דמי הניהול מההפקדות ואת האיזון האקטוארי ואני לא בטוח שההפרשים כל כך גדולים.

למה אין קופת גמל ברירת מחדל לחוסכים מעל המקסימום לפנסיה:(

למה אין קופת גמל ברירת מחדל לחוסכים מעל המקסימום לפנסיה:(
או הכי פשוט קופת גמל IRA, ללא דמי ניהול (כי אין ניהול, דהההה). מן הסתם יהיה דמי ניהול על הקרנות שתרכוש אבל זה כבר הגיוני.

במידה ויש למישהו קרן פנסיה לא פעילה(לא מפרישים עליה כבר מספר שנים) והיא כרגע מחוייבת במקסימום מהצבירה,האם ניתן להעביר אותה לקרן החדשה?
@נדב סליחה אבל אין תשובה,אני מנסה לעזור לחבר אז אני משתמש בנשק יום הדין ומתייג אותך :) אם זה משנה יש שם בערך 150 א"שח הפסיקו להפקיד בערך לפני 3 שנים ולא ידוע מתי האדם(בערך בגיל 35 בריא לחלוטין) ימשיך להפקיד לפנסיה בעתיד.

במידה ויש למישהו קרן פנסיה לא פעילה(לא מפרישים עליה כבר מספר שנים) והיא כרגע מחוייבת במקסימום מהצבירה,האם ניתן להעביר אותה לקרן החדשה?
תמיד אפשר להעביר מקרן אחת לשניה (לפחות עד שלא התחילו לקבל ממנה קצבה), אז כן.
רק שים לב ש:
* קרנות ברירת המחדל יתחילו לקבל רק מנובמבר
* התנאים שהושגו בקרנות שזכו במכרז הם עבור עמיתים פעילים. אני לא יודע מה התנאים שיהיו עבור עמיתים לא פעילים, ובעיני סיכוי סביר שאז דמי הניהול יקפצו גם כן למקסימום - כך שאם לא מפקידים באופן פעיל, לא בטוח שהמעבר יעזור במשהו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D קרן השתלמות הדומה לקרן פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 5
E קרן פנסיה ברירת מחדל - מסלול פסיבי צרכנות פיננסית 26
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
שלי מעבר למיטב דש-קרן פנסיה ברירת מחדל שוק ההון 5
M תושבות מס ופתיחת קרן פנסיה והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9

נושאים דומים

Back
למעלה