• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן פנסיה ברירת מחדל - מסלול פסיבי

esng.33

משתמש רגיל
דירוג
43
שלום,

אני בתהליכי מעבר לקרן פנסיה ובודק את האפשרות להצטרף לאחת מקרנות הפנסיה ברירת מחדל החדשות (במידה ולא אצליח לקבל דמי ניהול טובים יותר בחברות אחרות).

האם רק למיטב ד"ש קיים מסלול מנייתי פסיבי מחקה מדד?

מחוץ לקרנו ברירת מחדל, אילו חברות מציעות מסלולים פסיבים?

תודה.

שלום,

אני בתהליכי מעבר לקרן פנסיה ובודק את האפשרות להצטרף לאחת מקרנות הפנסיה ברירת מחדל החדשות (במידה ולא אצליח לקבל דמי ניהול טובים יותר בחברות אחרות).

תודה.
אם מתכוון למוצרים שונים מקרן פנסיה ברירת מחדל כמו קופות גמל אז יש לך את אינטרגמל/IBI מחקות מדד סנופי ועוד כמה דברים.

אם מתכוון למוצרים שונים מקרן פנסיה ברירת מחדל כמו קופות גמל אז יש לך את אינטרגמל/IBI מחקות מדד סנופי ועוד כמה דברים.
התכוונתי ל 4 הגופים שמציעים קרן פנסיה ברירת מחדל (מיטב ד"ש, פסגות, אלטשולר והלמן אלדובי)

התכוונתי ל 4 הגופים שמציעים קרן פנסיה ברירת מחדל (מיטב ד"ש, פסגות, אלטשולר והלמן אלדובי)
לאלו אין עוד מסלולי מניות פאסיביים. בכלל, אין כמעט מסלולי מניות פאסיביים בפנסיה. להפניקס אמור להיות מסלול מניות חו"ל די פאסיבי.
הבעיה הגדולה יותר בעיניי אינה שאלת הפאסיביות (זה בסך הכל כלי להוזלת עלויות. אני בדעה שהמחיר חשוב יותר. גם @הסולידית כותבת כך). הבעיה היא שמסלולי המניות מוטים מאוד לישראל, וזה נכון גם למסלול הפאסיבי של מיטב.
בלי להמליץ לך אישית, בעיניי שווה לבדוק מחיר בהפניקס (כי זה מסלול חו"ל יותר מאשר כי זה פאסיבי), אבל אם זה יקר משמעותית מהחלופות- ללכת על הזול (מתוך מגוון מסלולי המניות. להלמן אין כזה בכלל).
בגמל יש מגוון רחב יותר.

לאלו אין עוד מסלולי מניות פאסיביים. בכלל, אין כמעט מסלולי מניות פאסיביים בפנסיה. להפניקס אמור להיות מסלול מניות חו"ל די פאסיבי.
הבעיה הגדולה יותר בעיניי אינה שאלת הפאסיביות (זה בסך הכל כלי להוזלת עלויות. אני בדעה שהמחיר חשוב יותר. גם @הסולידית כותבת כך). הבעיה היא שמסלולי המניות מוטים מאוד לישראל, וזה נכון גם למסלול הפאסיבי של מיטב.
בלי להמליץ לך אישית, בעיניי שווה לבדוק מחיר בהפניקס (כי זה מסלול חו"ל יותר מאשר כי זה פאסיבי), אבל אם זה יקר משמעותית מהחלופות- ללכת על הזול (מתוך מגוון מסלולי המניות. להלמן אין כזה בכלל).
בגמל יש מגוון רחב יותר.
תודה.
האם המסלול איילון מיטב מקיפה פאסיבי- מדדי מניות" של מיטב דש איננו מסלול מנייתי פסיבי?
https://www.meitavdash.co.il/compan...-pension-funds-insurance-flap-of-meitav-dash/

תודה.
האם המסלול איילון מיטב מקיפה פאסיבי- מדדי מניות" של מיטב דש איננו מסלול מנייתי פסיבי?
https://www.meitavdash.co.il/compan...-pension-funds-insurance-flap-of-meitav-dash/
הוא כן, כמו שכתבת בהתחלה, ועל זה הוספתי שהוא אמנם פאסיבי אבל עם הטיה משמעותית לישראל.
ג.נ. עברתי לאחרונה למסלול הזה, כי הוא מסלול המניות הזול ביותר שמצאתי.

הוא כן, כמו שכתבת בהתחלה, ועל זה הוספתי שהוא אמנם פאסיבי אבל עם הטיה משמעותית לישראל.
דמי הניהול כמו שמפורסמים בפרסום של קרנות ברירת מחדל (2.49 מההפקדה 0.05 מהצבירה) או שאפשר להשיג תנאים טובים יותר?

מישהו יכול לשתף הצעה מהם על המסלול הזה ?
תודה.
בפנסיה אין למסלול שאתה בוחר השפעה על המחיר.
הייתה לא מזמן קבוצת רכישה לפנסיה בפניקס, לא זוכר לכמה הגיעו

דמי הניהול כמו שמפורסמים בפרסום של קרנות ברירת מחדל (2.49 מההפקדה 0.05 מהצבירה) או שאפשר להשיג תנאים טובים יותר?
אלו התנאים החדשים של הקרנות ברירת מחדל ?
כי אני משלם 1.31% ו0.01%...

אלו התנאים החדשים של הקרנות ברירת מחדל ?
כי אני משלם 1.31% ו0.01%...
כן.
היה מכרז חדש לפני כמה חודשים שהעלו בו מחירים (והוסיפו חברות).
מי שנכנס בתנאים הישנים, הם נשמרים לו לפחות ל10 שנים (אלא אם הוא רוצה לעבור מיוזמתו).

עברת מגמל או מקרן פנסיה אחרת אם אפשר לשאול ?

@Yoss
מה הכריע כנגד הקופות גמל?
הביטוח הזול / קצבת שארים או ההפקדה ? התשואה ממחקה מדד לא לוקחת את היתרונות ?

@Yoss

מה הכריע כנגד הקופות גמל?
הביטוח הזול / קצבת שארים או ההפקדה ? התשואה ממחקה מדד לא לוקחת את היתרונות ?
אין לי תשובה טובה. אני עדיין לא סגור על זה, אז בינתיים נשארתי בפנסיה. זה לא סיבה שאשלם יותר לקרן יקרה...

ממה שאני זוכר כשביררתי, אז כן, יש מסלול מניות "פאסיבי" רק למיטב ד"ש.
לפניקס היה מסלול כלשהוא שעוקב MSCI עולמי, אבל הם לא זכו במכרז של קרנות ברירת המחדל. ואני לא יודע אם המסלול הזה עדיין קיים אצלם.
ביררתי כנראה לפני כשנתיים - ייתכן שלא רלוונטי כל כך להיום.

הוא כן. הוא בהחלט מנייתי והוא בהחלט פאסיבי, כלומר עוקב מדדים ולא מושקע במניות ספציפיות.
הקישור שאתה צריך ללכת אליו הוא בעצם רשימות הנכסים הרבעוניות של המסלולים השונים במיטב דש (איילון פנסיה מקיפה).
תוריד את הקובץ של מיטב דש מקיפה מדד מניות.
בקבצים הללו תראה מה כל מסלול משקיע, איפה, אצל מי, בכמה אחוזים (הקצאה) ואיך.
ושם תחת התגית "תעודות סל" תראה בדיוק כמה אחוזים הולך לאן במסלול הפאסיבי של מיטב דש.
44.38% סה"כ תעודות סל שמחקות מדדי מניות בישראל.
55.62% סה"כ תעודות סל שמחקות מדדי מניות בחו"ל.
מסקנה?
המסלול הזה הוא מאוד מוטה ביתיות. כלומר לטובת ישראל שהיא שבריר עלוב משוק המניות העולמי.
זה טוב? זה רע?... לא יודע. דנו בזה פה בעבר.
לי זה כבר לא משנה.

למה אני טוען שישראל היא שבריר עלוב משוק המניות העולמי?
לא אני טוען את זה.
Vanguard Total World Stock ETF טוען את זה (=VT), ולפי רשימת ה- Portfolio ישראל היא רק 0.2% מהפורטפוליו של ה- ETF עוקב עולם הנ"ל.

אני לדוגמה 2% מהפקדה, 0.1% מצבירה (לא תנאים טובים יותר מדי).
אבל לא כאלה רעים לעומת מה שיצא לי לראות בקרנות פנסיה שהן לא ברירת מחדל.
אתה במסלול הפאסיבי שם ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I קרן פנסיה כלל מול אלטשולר ברירת מחדל - תחרות בעמלות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
D קרן השתלמות הדומה לקרן פנסיה ברירת מחדל צרכנות פיננסית 5
josie קופת גמל ira לעומת קרן פנסיה ברירת מחדל. שוק ההון 0
שלי מעבר למיטב דש-קרן פנסיה ברירת מחדל שוק ההון 5
liranviper קרן פנסיה ברירת מחדל - לנטוש את מיטב דש והלמן אלדובי? צרכנות פיננסית 143
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ק אובדן כושר עבודה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ttmoon קרן פנסיה IRA וETFs פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
B עבודה ראשונה בהייטק התלבטות קופג או קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
T הגורל של קרן פנסיה מסולקת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
tomer111 האם יש משמעות לאיזה קרן פנסיה מבחינת חברה נמצא בה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ס קרן פנסיה וקרן השתלמות פעם ראשונה בחיים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
L האם ניתן להעביר פנסיה/קרן השתלמות ל-IB אמריקאי ולנהל זאת כ-IRA? פוסטים מאיכות נמוכה 1
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3
Y מעסיק לא מאשר העברת קרן פנסיה למסלול מחכה snp500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ה שאלות של עצמאי צעיר על קרן פנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S קרן פנסיה מקיפה - איך עובד מנגנון הבטחת התשואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A קרן פנסיה כללית עם כיסוי ביטוחי או תחליף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ משיכת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I הפעלת קרן פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
S ניוד קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K קרן פנסיה ומסלול מחכה מדד SP500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
א העברת קרן פנסיה - איחוד צבירות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזו קרן פנסיה מחקת סנופי בחרתם ולמה? (יש גם סיכום של תמונת המצב היום) פוסטים מאיכות נמוכה 5
deussex וותק קרן פנסיה משלימה - בעקבות העברת ביטוח מנהלים לקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D קרן פנסיה מחקה מדד S&P 500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בחירת קרן פנסיה ו"אנומליה" פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
U קרן פנסיה לא פעילה מצד מעביד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E קרן פנסיה מול גמל IRA - הבדל תשואות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 16
M העברת קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
The Thinker חלוקה אופטימלית בין קרן פנסיה לקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 56
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A ניוד קרן פנסיה בחוב פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
O המעסיק עדיין לא מפריש לי פנסיה כי כבר חצי שנה אין לי קרן פנסיה פעילה האם לפי תיקון 190 אוכל להפקיד בעצמי או שצריך לחכות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
R קרן פנסיה משלימה או קופת גמל ופיצול תגמולים פיצויים - שכר 45k פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
E האם לעבור קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
K קרן פנסיה כללית עם תנאים נחותים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M בחירת קרן פנסיה בשלב שבו מתחילים למשוך קצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R קרן פנסיה מור או הפניקס ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M מסלול השקעה קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
W קרן פנסיה משלימה מול ביטוח מנהלים עם דמי ניהול נמוכים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B פתיחת קרן השתלמות / פנסיה ללא סוכנים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4

נושאים דומים

Back
למעלה