• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן חרום כתבה בכלכליסט

אני נגד.

כשזה באמת מקרה חירום, אז יש הלוואה מיידית מהקרן השתלמות בתנאים מעולים (פריים פחות חצי).

בשאר הזמן אני מעדיף שהכסף שלי יעבוד בשבילי ולא ינוח בבנק (או יותר נכון, יעבוד בשביל שרי אריסון).

כשזה באמת מקרה חירום, אז יש הלוואה מיידית מהקרן השתלמות בתנאים מעולים (פריים פחות חצי).
פשוט תספור את תוכן קרן ההשתלמות שלך כחלק מקרן החירום. אבל קח בחשבון שאם היא מושקעת במניות, ייתכן שבדיוק כשתצטרך הלוואה היא תהיה שווה חצי ממה שהיא שווה עכשיו.

הא. איכשהו בתגובות לכתבות האלה תמיד צץ האחד שיזכיר את הבלוג שלי, ומיד אחר כך יענה לו אחר שיסביר מדוע אני לא יכולה להוות דוגמה לשום דבר כי סגנון החיים הנדון כאן הוא בסך הכל נגזרת פיקנטית של המאפיינים הפרסונליים שלי, בעוד שאנשים "נורמליים" פשוט "לא מסוגלים" לאמץ אותו. מזכיר לי את הפוסט על "סולם החסכנות", שנכתב גם הוא במענה לפוסט של מעיין מנלה...

תמיד צריך שיהיה מזומן נגיש. אני עדיין חושב איך להגדיר את פלח המזומן \ חירום שלי, כרגע זה משהו די מדורג:
1. תמיד יש כסף בעו"ש. לא פחות מ-10,000. רצוי כמה עשרות אלפים.
2. כסף שמיועד להשקעה אך עוד לא הושקע הולך לפק"מ, בשביל הסדר הטוב.
3. אני מתייחס לאג"ח (כל האגחים הממשלתיים בקרן אחת) כמזומן די נגיש, ומעדיף למכור אותו לפני מניות במידת הצורך.

פשוט תספור את תוכן קרן ההשתלמות שלך כחלק מקרן החירום. אבל קח בחשבון שאם היא מושקעת במניות, ייתכן שבדיוק כשתצטרך הלוואה היא תהיה שווה חצי ממה שהיא שווה עכשיו.

חס ושלום.

הקרן התשלמות שלי היא לא חלק מקרן חירום. היא חלק מהנכסים המניבים שלי ואין לי כוונה לפדות אותה.

דיברתי על הלוואה, כאשר קרן ההתשלמות עצמה משמשת כביטחון, ולכן ההלוואה בתנאים מעולים.

מכיוון שאני לא פודה אותה, יש לי שם מספיק כסף כדי שגם אחרי משברים גדולים יהיה שם מספיק כדי לשמש כעירבון להלוואה למקרה חירום. מה שחשוב זה שאני לא חייב למכור מניות בדיוק בזמן גרוע.

מאוד דומה למצב ש-adamshalev תיאור - כיום זה לפחות 30K במזומן בעו"ש (שרובו תודות לבנק איגוד צובר ריבית שנתית של 3% ), ובתור שכבה שניה זה כל הפלח האג"חי שהוא יציב, שקלי ונזיל במידת הצורך.

@ליברל רק שים לב שהלוואה כנגד קרן השתלמות אינה אפשרית עבור ניהול IRA, ואם אתה מוותר על האפשרות הזאת אתה מפסיד בדמי ניהול או בעלויות גבוהות יותר של מעקב אחרי מדדים.

נערך לאחרונה ב:
מחזיק 5k. במזומן, לפחות, בדכ נצבר יותר בגלל שמשקיע פעם ב 3 חודשים את מה שמצטבר
כ 10% מהתיק הוא ב"מזומן" בצורה של פיקדונות לטווחים קצרים וכמובן יש גם רשת אגח

לדעתי, הכרחי מזומן נגיש בהיקף של כחודש מחיה. נגיש זה אך ורק שטרות כסף אצלי בבית.
מעבר לזה, להוצאות גדולות אחרות, תמיד אפשר להנזיל כסף מהחסכון תוך כמה ימים. כדי להבטיח כסף שאפשר להנזיל תמיד (גם בשביל זה וגם בשביל מבצעים בשוק המניות) אני מחזיק 10% מהחסכון במקמ.
(מזומן עודף בעו"ש לדעתי זו בעיה. זה לא כסף שזמין בהתראה 0, וגם זה מתערבב עם ההוצאות השוטפות)

@ע.מדי , אי אפשר שלא להתייחס לנוסחאות המוזרות שלהם.
דבר ראשון הנוסחא שלהם לא עומדת במקרי קצה:
לדוג' כל מי שמתחת לגיל 25 חייב להיות במינוס.
לדוג' כל מי שמבוגר ומכניס משכורת יפה חייב להחזיק פלח מזומן עצום בעו"ש (גיל 50, 30,000 לחודש = רבע מיליון בעו"ש).
למה לסבך דברים שכל כך פשוט לדבר על חודשי מחייה כמו שהסולידית עושה?? כל כך יותר הגיוני ופשוט.

לי לא נראה הגיוני לבנות על כל מיני הלוואות ואפילו לא על אג"חים\מק"מים בשביל קרן החירום. קרן החירום היא לחירום. רוצה מזומן כאן ועכשיו! :)

מחזיק בארנק כחודש מחייה מינימלי, עוד 3 בבית, עוד 3 בבנק כשהשאיפה להגדיל ל8 בבנק לאט לאט עם הזמן (להחזיק שנת מחייה מינימלית סה"כ).

@mudale222
ברור שהנוסחא לא רלבנטית, אני חייב לציין שבעולם שבו אין לקורא הממוצע מחשבה על תכנון פיננסי הכתבה כן מהווה משב רוח רענן.

ריבית שנתית של 3%
*עד גובה המשכורת ורק בשלוש השנים הראשונות.
מדובר בפועל בסכום מגוחך גם אם יש לך שכר יחסית גבוה. העיזים שדוחפים לך ביחד עם ההבטחה הזו לטעמי לא שווים את זה.

ילדים? גנבים? רטיבות?
ילדים - כשיהיו, ממש לא בעיה להערים עליהם ולהחביא
גנבים - קצת יותר קשה להערים עליהם מאשר ילדים. בהחלט מדובר על סיכון ואני מודע לו. אבל זה מחיר שאני מוכן לשלם בשביל מה שזה נותן. ובדיוק בגלל זה אני מגביל את הסכום לחודש מחיה. חשוב שיהיה סכום גבוה מזה נזיל - אבל לא בצורה הזו (וגם אין צורך. אני בהחלט רואה מצב שבו אצטרך אלף שקל עכשיו, הרגע. אבל לא 20. גם ארצה להיות מסוגל לגייס 20 אלף תוך מספר ימים בזמן של מפולת, זה סיפור אחר).
רטיבות - קל בצורה מגוכחת להתגבר

@ברננקי , אפשר לדעת מה לטעמך ההבדל בין מזומן לבין כסף ששוכב בעו"ש?

שכסף מזומן זמין תמיד
בשביל להשתמש בכסף בעו"ש - צריך ללכת לבנק\כספומט. בכספומט יש הגבלת משיכה. אם אתה רוצה למשוך סכום גדול יותר - תצטרך לחכות שהסניף יהיה פתוח, זה יכול לקחת גם ימים ארוכים (סופש, חגים. ימי א' דיסקונט סגור קבוע). בנוסף זה מגן בפני תרחישים (שקרו, לא מזמן גם מאוד קרוב אלינו) בהם הבנקים יסגרו ולא יהיה ניתן למשוך כסף.

נערך לאחרונה ב:
אני אישית מחזיק מזומן שמספיק לתשלום שכר דירה ואוכל של חודש אחד בלבד (למקרה ולא תהיה לי גישה לחשבון הבנק).

מעבר לכך המטרה שלי היא שכל שאר הסכום יושקע במניות דיבידנד ללא קרן חירום נוספת.

שתי הסיבות המרכזיות שאני מרשה לעצמי לא להחזיק קרן חירום סטנדרטית הן:
1. הביטחון שאני מרגיש כלפי הדיבידנדים שאני מקבל.
2. העובדה שאני מסוגל לחיות בין חודשיים לשלושה חודשים ממשכורת אחת במידת הצורך בלי לפגוע בעצמי (ובהרגלים שלי) בצורה חריגה.

@Johnnie אם נותנים לי חשבון עוש שבמקום שאני אשלם לבנק הוא משלם לי הרבה יותר מ-500 שח בשנה, מה רע?
אף אחד מהתנאים שנדרשים לקיים את תנאי החשבון ("חשבון הפוך") הזה אינם בעייתיים מבחינתי.
ואחרי שלוש השנים הראשונות, החשבון הופך ל"סתם" בחינם (עם ריבית של 0.5% על העו"ש אם אני לא טועה).

לדוג' כל מי שמתחת לגיל 25 חייב להיות במינוס.
חחחחחחחחחח כן
בשביל הכיף חישבתי לעצמי כמה כסף אני צריך (22)
מסתבר שאני צריך להיות במינוס משכורת. לא עושה עבודה טובה כל כך... אני בפלוס מעל משכורת.

מעדיף את הכלל הנושן והמשונן של בין 3-6 חודשי הוצאות שוטפות שזה במקרה שלי (רווק ללא-ילדים שגר אצל ההורים) פחות מ-4,000 שקל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N קרן חרום/ מזומנים בעו"ש בימים אלה - שוקל להמיר חלק לדולרים צרכנות פיננסית 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 2
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7