• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קרן אגח ישראלית

• פותח הנושא Nav
  • פורסם בתאריך

Nav

משתמש סולידי
דירוג
5
שלום, אני משקיע מתחיל שכרגע עדיין מתלבט על איך לשלב את החלק האג"חי בתיק כשהמטרה היא להוריד את התנודתיות של התיק.
כרגע הקרן הכי זולה שמצאתי זו:
MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים (מחיר קנייה 101.38)
עם דמי נאמנות של 0.03%, אבל אני לא מבין מה ההבדל בין כל הקרנות עם ריבית קבועה לטווח קצר, מח"מ 2-5?
ההבדל בין מחירי הקנייה ממש גדולים בשביל קרנות עם אותה מטרה, לדוגמה:

תכלית TTF שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים (מחיר קנייה 65.3)
קסם KTF שקליות ריבית קבועה ממשלתיות (מחיר קנייה 120.5)
איביאי מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים (131.44)

שאלה נוספת ולא קשורה, מה הדרך התמודדות של התיק שלכם עם אינפלציה? זהב? אגח צמוד מדד?

שלום, אני משקיע מתחיל שכרגע עדיין מתלבט על איך לשלב את החלק האג"חי בתיק כשהמטרה היא להוריד את התנודתיות של התיק.
כרגע הקרן הכי זולה שמצאתי זו:
MTF מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים (מחיר קנייה 101.38)
עם דמי נאמנות של 0.03%, אבל אני לא מבין מה ההבדל בין כל הקרנות עם ריבית קבועה לטווח קצר, מח"מ 2-5?
ההבדל בין מחירי הקנייה ממש גדולים בשביל קרנות עם אותה מטרה, לדוגמה:

תכלית TTF שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים (מחיר קנייה 65.3)
קסם KTF שקליות ריבית קבועה ממשלתיות (מחיר קנייה 120.5)
איביאי מחקה שקליות ריבית קבועה ממשלתיות 2-5 שנים (131.44)

שאלה נוספת ולא קשורה, מה הדרך התמודדות של התיק שלכם עם אינפלציה? זהב? אגח צמוד מדד?

ההבדל הוא במבנה האחזקות ובגודל הקרן ( תרד למטה יש התפלגויות של אחזקות הקרן בכמויות :
תכלית TTF
קסם KTF
איביאי

בנוגע לאינפלציה, אני באופן אישי לא אוהב זהב כי נכסים ללא תזרים זה בעייתי בשבילי (לרוב). אגח צמוד מדד או פיקדון צמוד מדד זה בהחלט פתרון די טוב. בגדול גם פיקדון\אג"ח דולרי יכול להיות הגנה ( אלא אם כן שני המטבעות חווים איפלציה גבוהה בו זמנית שזה מקרה שבו קשה להגיד מה יהיה פתרון לזה כי לא זכור לי מקרה כזה ). בתקופה הנוכחית גם אחזקת אגחים דולריים יכולה להיות הגנה מאינפלציה וגם תשואה לא רעה בכלל של 2% על שטרי חוב קצרים וכמעט 3% על אג"ח ממשלתי ארה"ב ל10 שנים. בנוסף לתשואה מהאג"ח, יש את התחזקות הדולר מול השקל ( 12% כמעט ב8 חודשים האחרונים) שיש לדעתי סבירות לא רעה שתימשך ותתמוך באחזקת מכשירים מניבים דולרי בניגוד לשקלי.

• אהבתי
Reactions: Nav
לא ציינת לאיזה טווח. לטווח ארוך, מניות.
לטווח קצר, אינפלציה פחות מעניינת.

תוכל להסביר מדוע יש הבדלים בין טווח קצר לארוך? להבנתי ערך הכסף יכול לשחק גם בזמן קצר עקב אינפלציה.

תוכל להסביר מדוע יש הבדלים בין טווח קצר לארוך? להבנתי ערך הכסף יכול לשחק גם בזמן קצר עקב אינפלציה.
ואתה צודק. כאן בפורום אנשים משוכנעים שמכיוון שלמניות יש תוחלת תשואה (לטווח ארוך) גבוהה משיעור האינפלציה, אז הם מוגנים מאינפלציה. שזה פשוט לא נכון והיו לי כמה ויכוחים בנושא כאן בפורום. הגנה היא שאלה בינארית, או שיש או שאין, אם התשובה היא ש"בדרך כלל יש" אז זה אומר שאין.

הדוגמא שהזכרתי פעם אחת כאן הייתה ארגנטינה, ששם השנה הייתה אינפלציה של 40% בעוד שוק המניות שם עומד במקום ולא זז... ריאלית כל מי שהחזיק שם מניות הפסיד 40%... איפה ההגנה כאן?

ההבדל הוא במבנה האחזקות ובגודל הקרן ( תרד למטה יש התפלגויות של אחזקות הקרן בכמויות :
תכלית TTF
קסם KTF
איביאי

בנוגע לאינפלציה, אני באופן אישי לא אוהב זהב כי נכסים ללא תזרים זה בעייתי בשבילי (לרוב). אגח צמוד מדד או פיקדון צמוד מדד זה בהחלט פתרון די טוב. בגדול גם פיקדון\אג"ח דולרי יכול להיות הגנה ( אלא אם כן שני המטבעות חווים איפלציה גבוהה בו זמנית שזה מקרה שבו קשה להגיד מה יהיה פתרון לזה כי לא זכור לי מקרה כזה ). בתקופה הנוכחית גם אחזקת אגחים דולריים יכולה להיות הגנה מאינפלציה וגם תשואה לא רעה בכלל של 2% על שטרי חוב קצרים וכמעט 3% על אג"ח ממשלתי ארה"ב ל10 שנים. בנוסף לתשואה מהאג"ח, יש את התחזקות הדולר מול השקל ( 12% כמעט ב8 חודשים האחרונים) שיש לדעתי סבירות לא רעה שתימשך ותתמוך באחזקת מכשירים מניבים דולרי בניגוד לשקלי.

ראשית, תודה רבה תשובתך המפורטת והמנומקת.
בנוגע להבדל במבנה ההחזקות - להוציא את קסם KTF ה-2 האחרות וMTF מחזיקות באותו מבנה אחזקות:

שם נייר % מהקרן כמות ע.נ שוו (מ' ₪)
ממשלתי שקלי 0122 27.29 21,864,808 25.96
ממשלתי שקלי 0323 27.27 22,465,369 25.95
ממשלתי שקלי 0421 18.86 17,732,638 17.95
ממשלתי שקלי 1122 16.44 15,422,544 15.64
ממשלתי שקלי 0121 10.13 9,630,982 9.64

אני מתכוון שחלוקת האחוזים שווה אמנם הכמות שונה, אז איך ייתכן כזה הפרש גדול בין מחירי הקנייה שלהם.

לא יודע למה אבל גם לי זהב מרגיש כמשהו קצת מוזר להשקיע בו, מה גם שבמקרה של קרן סל על אג"ח יש דמי ניהול מאד גבוהים ועל כן חיפשתי חלופות, תודה על תשובתך בעניין.

@cypriano de rore אני לא יודע איך לצטט מספר תגובות, הסיבה שזה משנה היא שזה קצת מטריד אותי שבמוצר שאמור להיות זהה פחות או יותר יש כאלה הבדלים...

ריאלית כל מי שהחזיק שם מניות הפסיד 40%... איפה ההגנה כאן?
כי בחיים לא הייתי ממליץ לארגנטינאי להחזיק רק מניות ארגנטינאיות.

חוץ מזה שבדיון אחר טענת שאי אםשר להתחשב באירועים נקודתיים

כי בחיים לא הייתי ממליץ לארגנטינאי להחזיק רק מניות ארגנטינאיות.

חוץ מזה שבדיון אחר טענת שאי אםשר להתחשב באירועים נקודתיים
מדובר בדיון שונה, כאן מדברים על השאלה הפשוטה של האם מניות מהוות הגנה מאינפלציה, התשובה היא לא. אין קשר להאם מדובר באירוע נקודתי או לא, אני לא אמרתי שאם תחזיק רק מניות 100 שנים, התשואה הריאלית תהיה שלילית, פות"ש שאל האם מניות מהוות הגנה מאינפלציה, והתשובה היא שלא... כשאני שומע הגנה, אני שומע קורלציה שלילית כלומר אם יש לי הגנה מאינפלציה: אינפלציה גבוהה יותר---->שווי התיק שלי עולה יותר.( כמו חוזה ביטוח, אם הנכס שאתה מבטח נשרף, שווי החוזה עולה משמעותית- זה הגנה).

@cypriano de rore אני לא יודע איך לצטט מספר תגובות, הסיבה שזה משנה היא שזה קצת מטריד אותי שבמוצר שאמור להיות זהה פחות או יותר יש כאלה הבדלים...
הבנתי.
בכל מקרה, התשואה ככל הנראה תהיה קרובה מאוד (או לפחות כך היתה בעבר).

התשובה היא לא
שים לב שכתבתי על טווח ארוך.

לטווח ארוך, מניות.
ולגבי ארגנטינה, נתת דוגמא קונקרטית, הבאתי לך עצה קונקרטית. אגב היפר אינפלציה זה משהו משמעותי יותר מסתם אינפלציה, לנסות לגדר כנגדו שקול ללנסות לגדר נגד מלחמת גרעין.
עדיין כדאי לפזר מטבעות למקרה שהמטבע במדינה שלך תהיה זאת שתחטוף.

אגב אם תבדוק היסטורית בשנים שהייתה אינפלציה גבוהה בארה"ב גם שוק המניות לא אכזב.

נערך לאחרונה ב:
מחירי הקנייה שלהם
מחירי הקניה הם חסרי משמעות: נניח יש אג"ח שעולה 50. קרן אחת תיקח אג"ח אחד ותעשה ממנו יחידת קרן, כך שמחיר היחידה יהיה 50. קרן שניה תיקח שני אג"חים ותארוז אותם ליחידת קרן אחת, כך שמחיר היחידה יהיה 100. ברור שאין שום הבדל בין 2 יחידות של הקרן הראשונה (שזה 2 אג"חים, מחיר כולל 100) לבין יחידה אחת של הקרן השניה (2 אג"חים, מחיר כולל 100).
ההבדל בין 2 קרנות על אותו מדד הוא בדיוק זה. פשוט לא כולם הוקמו באותו יום אז ה-100 שלהם הוא שרירותי.

• אהבתי
Reactions: Nav
והתשובה היא שלא... כשאני שומע הגנה, אני שומע קורלציה שלילית כלומר אם יש לי הגנה מאינפלציה: אינפלציה גבוהה יותר---->שווי התיק שלי עולה יותר.( כמו חוזה ביטוח, אם הנכס שאתה מבטח נשרף, שווי החוזה עולה משמעותית- זה הגנה).
אם זו ההגדרה, אגח צמוד גם לא יעזור לך. כל פעם שיש אינפלציה האגח עולה? אין עוד דברים שמשפיעים על המחיר? לא הצלחתי למצוא נתונים, אבל אני משער שבארגנטינה, האגח הצמוד גם קיבל מכה חזקה (כמובן לא כמו הלא צמוד). הסיכון לחדלות פרעון משפיע על שניהם. אם יש לך נתונים, אשמח לראות.

אם זו ההגדרה, אגח צמוד גם לא יעזור לך. כל פעם שיש אינפלציה האגח עולה? אין עוד דברים שמשפיעים על המחיר? לא הצלחתי למצוא נתונים, אבל אני משער שבארגנטינה, האגח הצמוד גם קיבל מכה חזקה (כמובן לא כמו הלא צמוד). הסיכון לחדלות פרעון משפיע על שניהם. אם יש לך נתונים, אשמח לראות.
לא, וזה בהגדרה כי אם האגח צמוד, זה אומר שהתזרימים גודלים יחד עם האינפלציה בקורלציה מלאה( הקרן מוצמדת מובילה לכך שהתשלומים מוצמדים). ולא, האגח הצמוד לא קיבל שום מכה- הוא זינק ( והכותרת כאן היא אפילו לא על המספר הרשמי אלא על כך שהמדינה שם הכריזה שהיא מוכנה שיהיה קצת יותר אינפלציה ממה שהשוק צפה):
https://www.bloomberg.com/news/arti...-linked-bonds-soar-as-govt-resets-2018-target

הרבה יותר נפוץ שמדינות מבצעות פיחות במטבע ( אינפלציה) מאשר מכריזות על פשיטת רגל.

לא, וזה בהגדרה כי אם האגח צמוד, זה אומר שהתזרימים גודלים יחד עם האינפלציה בקורלציה מלאה( הקרן מוצמדת מובילה לכך שהתשלומים מוצמדים).
אתה צודק שבאינפלציה גבוהה השווי הנומינלי יעלה. זה עדיין לא אומר שזה יישמור על השווי הריאלי (במקרה של חשש חדלות פרעון)
ולא, האגח הצמוד לא קיבל שום מכה- הוא זינק ( והכותרת כאן היא אפילו לא על המספר הרשמי אלא על כך שהמדינה שם הכריזה שהיא מוכנה שיהיה קצת יותר אינפלציה ממה שהשוק צפה):
https://www.bloomberg.com/news/arti...-linked-bonds-soar-as-govt-resets-2018-target
את הכתבה הזו גם אני מצאתי כשגיגלתיD:. מדובר שם על תזוזה די קטנה. אני רוצה לראות מה קרה לאגח הצמוד בתקופה בה היה אינפלציה גבוהה לא מתוכננת (כשהבלגן התחיל).
.

אתה צודק שבאינפלציה גבוהה השווי הנומינלי יעלה. זה עדיין לא אומר שזה יישמור על השווי הריאלי (במקרה של חשש חדלות פרעון)

את הכתבה הזו גם אני מצאתי כשגיגלתיD:. מדובר שם על תזוזה די קטנה. אני רוצה לראות מה קרה לאגח הצמוד בתקופה בה היה אינפלציה גבוהה לא מתוכננת (כשהבלגן התחיל).
.
המנגנון הוא אותו מנגנון, אם האגח צמוד אז ההצמדה תשמר את כוח הקניה שלך- זה המהות של הצמדה למדד מחירים.

המנגנון הוא אותו מנגנון, אם האגח צמוד אז ההצמדה תשמר את כוח הקניה שלך- זה המהות של הצמדה למדד מחירים.
אני יודע מה זה אגח צמוד... זו לא הייתה הנקודה שלי.
אז גם אני אביא לינק
The correlation of monthly returns of the TIPS index against monthly changes in inflation stands at 0.09. This is a very unconvincing number for an effective hedge. If you buy TIPS at a positive real interest rate and hold them for a long period, you will be protected against inflation; we saw that in Exhibit 3. But that doesn’t make it, technically, a hedge for shorter periods of time. In fact, the longest time period over which TIPS underperformed inflation was 63 months. This means there was a five-year period over which the TIPS index (in terms of total return) trailed inflation. Five years is a long time to trail what you are supposed to hedge.

אז גם אני אביא לינק
אף אחד לא אמר שהקורלציה תהיה 1,
אז גם אני אביא לינק
כאמור, הם כתבו בבירור שמה שציינת נכון עבור מי שהשקיע במדד TIPS עם טווח מח״מים רחב.
בלי קשר, גם מצאתי שם את זה:
Did the TIPS market as a whole acquit itself of this promise to beat inflation over the past 20 years? The answer is a resounding yes. The exhibit below shows the cumulative growth of inflation and the cumulative return of the TIPS index. ואז יש את הגרף שמראה די בבירור מה שאמרתי.

בנוסף, זה הגיוני שהקורלציה תהיה נמוכה על בסיס חודשי- כי האגחים מתעדכנות כל שישה חודשים ומדד cpi מתעדכן כל חודש.
הנקודה היא שמבנה התזרים מושפע ישירות מנתוני אינפלציה( כפי שנמדדים ב cpi - מה שלא בהכרח נכון כדי למדוד אינפלציה).
אוסיף, שלא חכמה לקחת 20 שנה אחרונות שמתוכם 10 שנים העברנו ב 0% אינפלציה ולפעמים דיפלציה. לצערנו המכשיר קיים רק מאז שנות ה90 לפי מה שכתוב במאמר ולכן אין לנו דרך לדעת כיצד היו מגיבים האגחים האלו אם המכשיר היה קיים בתקופת האינפלציה בשנות ה 70.

אז גם אני אביא לינק
אתה יכול לראות כאן את האגח צמודת אינפלציה לפדיון ב 2021 בתחתית העמוד. אני כרגע מהפלאפון אז אני לא יכול לתפעל את הגרף של מחיר האגח. מאוחר יותר אבדוק בעצמי מה קרה עם המחיר.
http://cbonds.com/emissions/issue/254405

ולכן אין לנו דרך לדעת כיצד היו מגיבים האגחים האלו אם המכשיר היה קיים בתקופת האינפלציה בשנות ה 70.
ולכן גם הטענה שלך שהם מהווים גידור טוב כנגד אינפלציה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
עצמאית שאלה לגבי החלק הסולידי בתיק קרן כספית או אגח ממשלתי כללי? שוק ההון 10
ש קרן אגח ממשלתי גרמני/אירופי צמוד קצר פוסטים מאיכות נמוכה 3
N אגח או קרן מחקה אגח שוק ההון 3
ה קרן אגח ארהב מחמ קצר מנוטרלת דולר שוק ההון 10
א קרן מחקה אגח מדינה מדורג שוק ההון 3
M האם יש הבדל בסיכון מנפיק בין אגח בנקים לבין פקדונות בבנקים (או קרן כספית שמחזיקה פקדונות ג'מבו בבנקים)? שוק ההון 2
G קרן מחקה אגח ארהב. לטובת מיתון התיק שוק ההון 3
ס קרן פנסיה S&P 500 בשילוב עם אגח מיועדות - האם מעשית החשיפה היא 70/30? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
G החלק הסולידי של התיק רכישת קרן קסם KTF אגח ממשלתי כללי שוק ההון 4
M קרן מחקה אגח גלובלי? שוק ההון 10
א קרן מחקה אגח מדינה ארוך שוק ההון 3
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A קנית קרן מחקה ל S&P500 ו-Russel2000 שוק ההון 10
N האם להוציא קרן השתלמות אחרי 6 שנים? שוק ההון 86
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B ניכוי מס קרן כספית מיסים 5
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
R חשיפה לסל מדדי מניות עולמיים עם קרן מובטחת - האם כדאי? שוק ההון 32
R איך מאזנים קרן השתלמות IRA כשאין הפקדות? שוק ההון 6
ב דו"ח מס שנתי - קרן השתלמות ובטוח לאומי מיסים 0
ל האם למשוך קרן השתלמות לטובת סילוק הלוואה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
H טריק? העברת כל הפנסיה לקופ"ג, ואז פתיחת קרן פנסיה חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N סגירת חובות באמצעות קרן חירום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
M האם יש קרן סל שקלית עוקבת RUSSELL 2000? שוק ההון 9
Y קרן השתלמות הטבת פטור ממס רווח הון פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
קפיטליסט_מרושע עמלת קניית קרן כספית צרכנות פיננסית 5
ש קרן השתלמות לעצמאי/ת כדאית אל מול הפרשה לחשבון פרטי ממוסה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S עודפי עו"ש לטווח קצר - הכדאי ביותר הנוכחי? One Zero/קרן כספית ואיזה? שוק ההון 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
N קרן כספיתת בgoogle finance פוסטים מאיכות נמוכה 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
L באיזה קרן השתלמות לבחור? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
צ קרן השתלמות לעצמאי - מעל תקרת הפקדה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A קרן פנסיה לא פעילה - איך להתנהל כעת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ג קרן שמשווקת כאירית נגד CSPX, וההבדלים בין המדד לשווי הקרן שוק ההון 3
מ קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
H קרן מור 70-30 לבעלי אזרחות אמריקאית מיסים 1
ה מכירת קרן סל פוסטים מאיכות נמוכה 7