• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קל גמל סלייס- סיכון?

ברמה הכי מעשית אני לא מבין איך זה אפשרי. כספי IRA מושקעים במשהו, הם כנראה לא יושבים במזומן, בטח לא 80 מיליון!
ממה שאני הבנתי, כך לכאורה נוצרו אי הסדרים:
1. לקוח נייד לסלייס IRA שהושקע בקרן זרה "לא ידועה" בשביל לקבל הלוואה.
2. הוא החליט לשלם את ההלוואה ולהציל את הכסף (או שנודע שהקרנות האלו בבעיה והסוכנים התחילו להוציא את הכסף מסלייס).
3. הוא מנייד מסלייס לגוף אחר.
4. סלייס לא בודקים אם הכסף מהקרן הזרה השתחרר והם מעבירים כסף שהיה מיועד להפקדות ובכך למעשה "לכאורה" לוקחים כסף של לקוחות אחרים (בגלל שהכל מנוהל באקסל לא ברור).
5. נוצר גירעון ב-"קופה המשותפת" של המפקידים/מושכים ומפקידים לא מקבלים את כספם להפקדה לIRA.
6. הכסף שהיה מיועד להפקדות נעלם לכאורה כי לא מצליחים לשחרר את הכספים מקרנות החוץ.

כך נוצר בור של 80 מליון ש"ח בתקציב של סלייס. מה שלדעתי נכון לעשות במקרה זה הוא לקחת את הכסף ממי שנייד ונתנו לו בטעות למפקידים ושהוא ישבור את הראש עם הקרן הזרה והסוכן.

דילמת האסיר...

מה הייתם עושים?
ולמי ששם… מה אתם מתכננים לעשות?
אני במנוהלת, תוהה אם זה שאני לא מתרגש זה דבר חריג ושאם הייתי חי בג'ונגל לא הייתי שורד כבר ממזמן כי מנגנון ה-"הילחם או ברח" שלי כנראה מקולקל לגמרי.
בכל מקרה לא זקוק עכשיו לכסף, גם אם אאבד אותו, מדובר בתשלום על שיעור מצוין ועוד חיזוק והפיכת העור שלי לקצת יותר "מקורנף". עור שחווה דברים יותר מבאסים ומתסכלים בחיים. או שאולי מדובר בכלל בחומר גלם חיוני לכמה פגישות עם הפסיכולוג לגבי זה שברבורים שחורים בחיים שלי כבר לא מזיזים לי יותר? :/

ואפרופו דילמת האסיר, הצעה הומוריסטית אם יורשה לי - שיערכו סקר פומבי לכל לקוחות סלייס עם השאלה הבאה: האם כולכם מוכנים להמתין 10 שנים עם משיכת הכספים ובמצב כזה המדינה מתחייבת לספק לכם את כל הכסף כולל הרווחים שתעשו עד אז? או שאתם דורשים את כספכם היום ובגלל זה אף אחד מכם לא יקבל אותו וגם לא תהיה ערבות מדינה?

תוצאות ההצבעה יוצגו באתר חיצוני בפיקוח ממשלתי, באופן רץ ובזמן אמת 24/07, עד לתאריך נקוב בו תתקבל החלטה.

YOLO :lol:

ועכשיו ברצינות, זאת הזדמנות טובה לשיקוף טוב כיצד אנחנו פועלים במצבי לחץ, ומראש כיצד לבצע סקר שוק טוב שכולל גם בחינת טיב השירות והאמינות של בית העסק.

1. לא ללכת לחברות קטנות.
קצת בעייתי לעצמאים עם הכנסה נמוכה, שהמעסיקים שלהם לא מוכנים להפריש להם לקרן השתלמות, ושדמי הניהול זה המרכיב העיקרי שאמור להיות חשוב להם בהתחשב בגובה ההכנסות הנמוך שלהם. קל להיות "חכמים בדיעבד", בשגרה כל מה שכתוב באינטרנט הרבה יותר קשה לביצוע, עד בלתי-אפשרי להרבה אנשים (אם לא לרוב).

לא חסרות לאף אחד מאתנו מסקנות שאנחנו מלקטים לאורך הדרך, אבל רובן דיי מעמיסות על המוח ולא באמת ניתנות ליישום ברגע האמת.

נערך לאחרונה ב:
המקרה של סלייס הוא הזדמנות טובה להזכיר שכדאי לכל אחד לבדוק האם הוא מחזיק בנכסים לא סחירים בתיק הפנסיוני שלו ומה הוא יודע עליהם. גם בהיעדר מעשים ממש פליליים, אלו בדיוק המקומות בהם החברות יכולות לעגל פינות בהיעדר מחיר מצוטט לנכס.

מה שלדעתי נכון לעשות במקרה זה הוא לקחת את הכסף ממי שנייד ונתנו לו בטעות למפקידים ושהוא ישבור את הראש עם הקרן הזרה והסוכן.
שיהיה בהצלחה לסלייס בגביית הכסף מלקוח שהוציא אותו מהם.

ממה שאני הבנתי, כך לכאורה נוצרו אי הסדרים:
1. לקוח נייד לסלייס IRA שהושקע בקרן זרה "לא ידועה" בשביל לקבל הלוואה.
2. הוא החליט לשלם את ההלוואה ולהציל את הכסף (או שנודע שהקרנות האלו בבעיה והסוכנים התחילו להוציא את הכסף מסלייס).
3. הוא מנייד מסלייס לגוף אחר.
4. סלייס לא בודקים אם הכסף מהקרן הזרה השתחרר והם מעבירים כסף שהיה מיועד להפקדות ובכך למעשה "לכאורה" לוקחים כסף של לקוחות אחרים (בגלל שהכל מנוהל באקסל לא ברור).
5. נוצר גירעון ב-"קופה המשותפת" של המפקידים/מושכים ומפקידים לא מקבלים את כספם להפקדה לIRA.
6. הכסף שהיה מיועד להפקדות נעלם לכאורה כי לא מצליחים לשחרר את הכספים מקרנות החוץ.

כך נוצר בור של 80 מליון ש"ח בתקציב של סלייס. מה שלדעתי נכון לעשות במקרה זה הוא לקחת את הכסף ממי שנייד ונתנו לו בטעות למפקידים ושהוא ישבור את הראש עם הקרן הזרה והסוכן.
כלומר ברשלנותם סלייס היו לכאורה שותפים להונאת הפונזי. זה אכן תרחיש הגיוני בהינתן מה שפורסם בעיתונות עד כה.
זה מגדיל את מעגל הנפגעים בנוסף לאלו ש"השקיעו" ב"קרנות חוץ" - לקוחות IRA ולקוחות קופות מנוהלות שכספיהם טרם שויכו, וכל מי שביקש לבצע משיכה ושכספו הונזל לאותה "קופה משותפת" בתזמון לא מתאים, ואולי אפילו רבים מאלו בקרנות מנוהלות (מזומן לצורך חוזים עתידיים וכו', לא יודע איך הם השקיעו).

שיהיה בהצלחה לסלייס בגביית הכסף מלקוח שהוציא אותו מהם.
במקרה של מיידוף, המנהל המיוחד שמונה הצליח לגבות חלק לא זניח מכספים כאלו.

במקרה של מיידוף, המנהל המיוחד שמונה הצליח לגבות חלק לא זניח מכספים כאלו.
במקרה של מיידוף הכסף היה של משקיעים כשירים אמידים. במקרה פה מדובר על גברת כהן מחדרה שהייתה צריכה לקחת הלוואה מגוף מפוקפק, כי הבנק לא אישר לה.

במקרה של מיידוף הכסף היה של משקיעים כשירים אמידים. במקרה פה מדובר על גברת כהן מחדרה שהייתה צריכה לקחת הלוואה מגוף מפוקפק, כי הבנק לא אישר לה.
בסדרה של נטפליקס ראיינו גם אנשים פשוטים שהשקיעו, משכו עם "רווחים" ונדרשו להחזיר לאחר שנים.

אני מהמר שבממשלה יהיו "לארג'ים", יכניסו את היד לכיס (שלנו, משלמי המיסים), וישפו את מי שנפגע (במקרה ולא יצליחו לגבות מסלייס/קרן החוץ). נטו הימור.

המקרה של סלייס הוא הזדמנות טובה להזכיר שכדאי לכל אחד לבדוק האם הוא מחזיק בנכסים לא סחירים בתיק הפנסיוני שלו ומה הוא יודע עליהם. גם בהיעדר מעשים ממש פליליים, אלו בדיוק המקומות בהם החברות יכולות לעגל פינות בהיעדר מחיר מצוטט לנכס.
עבור הדיוטות, כיצד עושים זאת?

אני מודה שכל הסיפור הזה גורם לי להיות רק יותר שמח בקרן ה-IRA שלי שמנוהלת בבנק לאומי. אני אוהב לבחור את הנכסים שלי ולראות אותם בגוף שנפרד מבית-ההשקעות. ערימות כספים גדולות בקרנות משותפות אשר מניחים כי מנוהלות באופן תקין הן כר פורה לטעויות בתום לב ומעילה מכוונת.

אני מודה שכל הסיפור הזה גורם לי להיות רק יותר שמח בקרן ה-IRA שלי שמנוהלת בבנק לאומי. אני אוהב לבחור את הנכסים שלי ולראות אותם בגוף שנפרד מבית-ההשקעות. ערימות כספים גדולות בקרנות משותפות אשר מניחים כי מנוהלות באופן תקין הן כר פורה לטעויות בתום לב ומעילה מכוונת.
אתה יוצא מהנחה שבנק לאומי לא מנהל את הכספים שלך באקסל... או שעליו הפיקוח יותר הדוק.

וברצינות: מה מונע ממצב כזה לקרות בקרן השתלמות / קופת גמל / קרן פנסיה / חשבון בנק / חשבון בבית השקעות?

בכל המקרים אתה תלוי במה שהם אומרים לך על מצב החשבון, יכול להיות שבפנים הכל ריק.

אתה יוצא מהנחה שבנק לאומי לא מנהל את הכספים שלך באקסל... או שעליו הפיקוח יותר הדוק.
אתה באמת מאמין שבנק לאומי מנהל את החשבונות של הלקוחות באקסל?

אתה יוצא מהנחה שבנק לאומי לא מנהל את הכספים שלך באקסל... או שעליו הפיקוח יותר הדוק
במקרה הזה הם משמשים כברוקר דרך לאומי טרייד.
לי אין דרך לקנות נכסים בבורסה שלא דרך ברוקר.
אם אני מעוניין לקנות נכסים בבורסה, אני במינימום מחוייב להאמין לברוקרים הגדולים בשוק שהם אכן מבצעים את העסקאות ורושמים את הנכסים על שמי. אם לא הייתי מאמין בזה - לא הייתה לי דרך להשקיע בבורסה בארץ כלל בשום דרך.
אז יתכן שאכן בלאומי יש מעילה יוצאת מן הכלל בה הם מזייפים עסקאות מול הבורסה, או לא רושמים אותי כבעל הנכסים - אבל תחת ההנחות האלו אני פשוט צריך לוותר על רכישת נכסים בבורסה דרך ברוקר בארץ (מה שאני מוגבל אליו בהשתלמות ופנסיה).

נערך לאחרונה ב:
אבל תחת ההנחות האלו אני פשוט צריך לוותר על נכסי בורסה בארץ לדעתי.
למה רק בארץ?
מה גורם לך להאמין שבברוקר זר דבר כזה לא יכול לקרות?
צריך לוותר על נכסים באופן כללי ולהחזיק רק ביטקויין.

אתה האמנת שסלייס עושה את זה? תחת הפיקוח?
עם כמות הלקוחות בבנקים, הם לא יכולים לנהל זאת באקסל גם אם ירצו.
בסלייס נכתבו פה תלונות על שיוך של סכומים לא נכונים ללקוחות...

אתה האמנת שסלייס עושה את זה? תחת הפיקוח?
ממה ששמעתי על איך בתי השקעות מתנהלים, וממה ששמעתי ספציפית על סלייס, ממש לא נפלתי מהכסא לגביהם.

ממה ששמעתי על איך בתי השקעות מתנהלים, וממה ששמעתי ספציפית על סלייס, ממש לא נפלתי מהכסא לגביהם.
רגע, אז אתה אומר שזה יכול לקרות גם בבית השקעות?

אני משקיע רק דרך בנקים בגלל איזה הרגשה עמומה שהם בטוחים יותר (או לפחות יהיה פיצוי במקרה של מעילה).
אבל אין לי שום הוכחות.

יש לאחרונה ברוקרים חדשים, גם פה הייתי ממליץ להימנע מהם עד שהם יוכיחו עמידות כמה שנים.

רגע, אז אתה אומר שזה יכול לקרות גם בבית השקעות?
כמובן שיכול. אפילו לא בכוונת זדון אלא מתוך טעות אנוש. אל תניח שזה שמישהו מנהל עשרות מיליארדי שקלים גם אומר שיש לו תהליכים מסודרים.

ממה ששמעתי על איך בתי השקעות מתנהלים
אתה יכול לפרט בבקשה מה שמעת והאם מדובר בכאלו שמנהלים פנסיות/גמל או גם חשבונות מסחר אישיים?
כמובן שכל קשר של זה לבתי השקעות אמיתיים בארץ הוא מקרי בהחלט. השמועות מבחינת כולנו הן מגינאה המשוונית.

אתה יכול לפרט בבקשה מה שמעת והאם מדובר בכאלו שמנהלים פנסיות/גמל או גם חשבונות מסחר אישיים?
על תהליכים מאוד ידניים שכרוכים בשיוך הפקדה / משיכה של כספים, שכוללים נציג שרואה מידע במערכת א, וצריך להזין אותו ידנית במערכת ב, בתקווה שלא טעה באיזו ספרה במספר הלקוח או בסכום. ואני חושב שגם המילה אקסל הוזכרה, אם כי אני כבר לא זוכר לחלוטין את הפרטים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22
מ קל גמל IRA שוק ההון 27
ה סניף בנק לאומי קל גמל שוק ההון 14
A קל גמל IRA או מור השתלמות S&P 500 שוק ההון 38
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12