• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קל גמל סלייס- סיכון?

אז כנראה בכתבה טועים ו ״יש בעיות במשיכת כסף על ידי חוסכים״ או הכותרת הנחמדה הזו, ״חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים״ כנראה לא נכונים.
זה ממש לא מה שאמרתי. מה שמוזר לי שבכתבה נטען שזה קורה בעיקר בקופות הגמל בניהול אישי. אין לי כל קושי להאמין שזה נכון דווקא לקופות המנוהלות.
דרך אגב החוסך מתחבר ישירות לבנק/ברוקר ורואה שם את כל הנכסים שלו ? או שעובדים דרך תוכנת תיווך של הקרן ?
ישירות דרך הבנק/ברוקר (מתקשה להאמין שבסלייס היה משהו שונה).

או שעובדים דרך תוכנת תיווך של הקרן ?
זו שאלה מעניינת. כי מהכתבה הבנתי שיש קשר בין סלייס/הבעלים שלה/חברה דומה (לא הצלחתי להבין בדיוק) לתוכנה שהרבה ברוקרים בארץ משתמשים בה.

חלק מהבעיה היא כספים בקופות ה-IRA שהושקעו על ידי לקוחות בקרנות לא סחירות מסוימות, שעצרו לאחרונה את הפדיונות מהן. זאת, לאחר שבספטמבר האחרון קיבלה סלייס הוראה מרשות שוק ההון שקרנות אלו, שאותן סיווגה סלייס כקרנות חוץ, אינן עונות להגדרה זו – ולכן עמיתים לא יכולים להשקיע בהן במסגרת ה-IRA.

אין לי מושג איך הגיעו למצב הזה, אבל אני מהמר שבקופות ה-IRA אלו הכספים שבסיכון.

בהנחה שבסלייס גמל בוצעה תרמית מיידוף (והכתבה אכן מעלה את האפשרות הזו כאחת מאלו שנחקרות) ולמעשה הכסף הלך, האם הכסף של החוסכים שם מבוטח ע"י המדינה או ע"י כל גוף ביטוחי אחר?

אני מניח שבעקבות הכתבה, אחוז גבוה של החוסכים הולך לנסות למשוך עכשיו את הכסף בבת אחת, ואם אכן בוצע מיידוף, סלייס יקרסו בימים הקרובים. אם הם יקרסו, זה אומר שכל הקרנות שם בסיכון?

נערך לאחרונה ב:
בהנחה שבסלייס גמל בוצעה תרמית מיידוף (והכתבה אכן מעלה את האפשרות הזו כאחת מאלו שנחקרות) ולמעשה הכסף הלך,
לי לא נשמע שזה המצב.
האם הכסף של החוסכים שם מבוטח ע"י המדינה או ע"י כל גוף ביטוחי אחר?
לא. יתכן אבל (במקרה של תרמית מיידוף, לא סביר במקרה של השקעה גרועה) והמדינה תבחר לשאת בעלות כמו שהיה במקרה של הבנק למסחר.
אני מניח שבעקבות הכתבה, אחוז גבוה של החוסכים הולך לנסות למשוך עכשיו את הכסף בבת אחת, ואם אכן בוצע מיידוף, סלייס יקרסו בימים הקרובים. אם הם יקרסו, זה אומר שכל הקרנות שם בסיכון?
אם מישהו מחזיק במניות במסלול IRA, לא רואה מדוע שתהיה השפעה עליו במקרה ומבוצעת תרמית מיידוף במסלול מנוהל. יתקנו אותי אם אני טועה.

קראתי את הכתבה, ולדעתי הכתב מפספס משהו (או שזה אני).
בקופות בניהול אישי, הכסף וניירות הערך נמצאים אצל ברוקר/בנק שהוא לא סלייס
אתה מניח שקופה בניהול אישי בהכרח פירושה השקעה בשוק ההון.
קופה בניהול אישי מאפשרת להשקיע גם בנכסים לא סחירים, ואז אין שיקוף שלהם בברוקר.

לא יודע אם קשור, אבל פורסם בזמנו על הלוואות בריבית מגוחכת שהתנאים שלהם היה מעבר ל IRA אצל סלייס. אני לא לגמרי זוכר את הפרטים, אבל היה נשמע כמו משהו לא בריא. יתכן שהעדכון מהיום מתחבר לאותו סיפור.

אתה מניח שקופה בניהול אישי בהכרח פירושה השקעה בשוק ההון.
ראה את הציטוט והכתבה בהודעה שלי כמה הודעות מעל. לפי רשות שוק ההון אסור היה להשקיע ב-IRA באותן קרנות לא סחירות.
לא ידוע לי שב-IRA אפשר להשקיע שלא בשוק ההון.
לא יודע אם קשור, אבל פורסם בזמנו על הלוואות בריבית מגוחכת שהתנאים שלהם היה מעבר ל IRA אצל סלייס. אני לא לגמרי זוכר את הפרטים, אבל היה נשמע כמו משהו לא בריא. יתכן שהעדכון מהיום מתחבר לאותו סיפור.
גם אני מהמר על כך, שם אבל לדעתי היה מעבר לקרנות מנוהלות ולא ל-IRA, אבל כנרה שאני טועה (לאור ההשקעה שהייתה בקרנות לא סחירות, שנאסרה לאחר מכן).

לא ידוע לי שב-IRA אפשר להשקיע שלא בשוק ההון.
לדעתי אפשר, ממה שאני מכיר חברות כמו Tarya מציעות למשל להשקיע בקרן נדל"ן שמשקיעה בנדל"ן בבריטניה שמושכר בטווח ארוך לדיור ציבורי.
אולי הבעיה היא בסיווג הקרן או שצריך אישור מסויים עבור הקרן.

אז איך בדיוק אתה משקיע בנכסים הללו?
בסוף יש מישהו שקונה אותם עבורך, לא?

ובכל מקרה, אם יש נכסים כאלה הם יהיו רשומים על שמך. להבנתי הבעיה במקרה הזה היא תרמית פונזי במכשירי ההשקעה עצמם ובכך שסלייס לא פיקחו מספיק על הניירות שהחוסכים דרכם קונים.

אז איך בדיוק אתה משקיע בנכסים הללו?
בסוף יש מישהו שקונה אותם עבורך, לא?
אני מניח שיש איזה תהליך שבו קרן פרטית כלשהי מציעה את מרכולתה ללקוחות IRA. זה כולל מן הסתם איזשהו ממשק בין החברה המתפעלת של קרן ההשתלמות ובין נציגות הקרן הפרטית, והם יודעים להציע את השירות ללקוח.

אני מניח שיש איזה תהליך שבו קרן פרטית כלשהי מציעה את מרכולתה ללקוחות IRA. זה כולל מן הסתם איזשהו ממשק בין החברה המתפעלת של קרן ההשתלמות ובין נציגות הקרן הפרטית, והם יודעים להציע את השירות ללקוח.
אבל למה אתה מניח שזה קורה מול חברת הגמל ולא מול הברוקר?
אני דוקא מניח שדבר כזה קורה מול הברוקר, כי גם ככה הכסף יושב אצלו והוא זה שיודע לסחור בדברים.

אבל למה אתה מניח שזה קורה מול חברת הגמל ולא מול הברוקר?
אני דוקא מניח שדבר כזה קורה מול הברוקר, כי גם ככה הכסף יושב אצלו והוא זה שיודע לסחור בדברים.
בזמנו שמעתי את המנכ"ל של גלובלנט מספר שרק אצלם אפשר לסחור בכל מיני מכשירים וקרנות לא בורסאיות, ומכאן אני משער גם המסחר לא נעשה הממשק של הברוקר). אני מניח שלבנק לאומי או ibi אין ממשק מול אותה קרן פרטית, אלא ממשק ישיר בין הקרן הלא סחירה ובין קרן ההשתלמות. אם הכסף יושב בחשבון הברוקר, אין בעיה לקרן ההשתלמות להוציא אותו משם ולהעביר לבעלי הקרן הלא סחירה (או למשווק שמוכר אותה).

האם זה נכון גם לקרנות השתלמות IRA או רק לקופות גמל ?
יש לי אצלם קרן השתלמות IRA בברוקר של לאומי ואני מצליח לסחור ולצפות בנתונים אונליין, האם זה אומר שהכסף שלי בטוח ?
אני בתהליך ניוד כבר חודש ואני תוהה מדוע זה מתעכב והאם יש סכנה שהכסף שלי ייעלם!
מוטרד ומודאג מאוד!

ניסו לגייס אותי לזה... ואכן נשמע בדיעבד שיכול להיות קשור...
הם הציעו לי הלוואה בריבית כמעט 0 בתנאי שאעביר את הפנסיה וקרן השתלמות לIRA, אבל הנקודה היתה שאני לא אנהל את הקרן בעצמי, אלא יש מנהל קרן והם דרשו שאחתום על אישור למנהל הקרן להשקיע את הכספים...
כמובן שברגע שהבנתי שלא אנהל את הכסף בעצמי אז ניתקתי מגע.. (אפילו הגשתי תלונה נגד הסוכן ביטוח מאחר והם אמרו לי במפורש שאוכל להשקיע בעצמי את הכסף, ורק כשקראתי את החוזה ראיתי שאני חותם על ייפוי כוח למנהל קרן לרכוש עבורי)

אני נמצא ב IRA בגלובלנט ונכנסתי עכשיו לעומק של המסמכים. אני רואה שבעל החשבון הרשמי אצל הברוקר הוא גלובלנט ושאני מיופה כוח לבצע פעולות בחשבון.

זה הגיוני הדבר הזה? איכשהו התקבל אצלי הרושם שהרגולציה דורשת שהמניות ב IRA יהיו בנאמנות ולא על שם החברה המנהלת.

נשמע כמו צרה צרורה אם גלובלנט פושטת רגל.

• אהבתי
Reactions: HHH
אני לא ב-IRA, תוהה אם למשוך הכסף גם בהתחשב בצפי לביטול פטור ממס.

אם אני מושך הכל ובהמשך ארצה להזרים שוב כספים, האם זה יצריך פתיחה של קרן השתלמות חדשה?

אני לא ב-IRA, תוהה אם למשוך הכסף גם בהתחשב בצפי לביטול פטור ממס.

אם אני מושך הכל ובהמשך ארצה להזרים שוב כספים, האם זה יצריך פתיחה של קרן השתלמות חדשה?
איך השאלה הזאת קשורה לשרשור ?
תעשה חיפוש, היה דיון שלם על זה.

האם זה אומר שהכסף שלי בטוח ?
כל עוד לא השקעת בקרנות הבעיתיות (ה"פקטיביות" לכאורה), למה שתיהיה בעיה עם הכסף שלך?
זה הגיוני הדבר הזה?
כן.
איכשהו התקבל אצלי הרושם שהרגולציה דורשת שהמניות ב IRA יהיו בנאמנות ולא על שם החברה המנהלת.
נכון. הם אכן בחשבון נאמנות ולא שייכים ישירות לחברה.
נשמע כמו צרה צרורה אם גלובלנט פושטת רגל.
ממש לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22
מ קל גמל IRA שוק ההון 27
ה סניף בנק לאומי קל גמל שוק ההון 14
A קל גמל IRA או מור השתלמות S&P 500 שוק ההון 38
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
S תיקון קל בדוח 135 שהוגש למס הכנסה מיסים 7
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
ישראלי מצוי האם לאירופאים קל יותר ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 148
ש בלבול קל - דיבידנדים שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
ג כסף המיועד לרכישת דירה בעוד שנה. מוכן לספוג סיכון קל שוק ההון 43
the_newbie דרכים לעשות כסף "קל" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 101
C דיכאון קל- איך מטפלים/כמה עולה פסיכולוג ? אוף טופיק 2
M יותר קל בשניים ? ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה