• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

קל גמל סלייס- סיכון?

כל עוד לא השקעת בקרנות הבעיתיות (ה"פקטיביות" לכאורה), למה שתיהיה בעיה עם הכסף שלך?
אני משקיע בETF-ים בעיקר ולא בקרנות פיקטיביות, אך יחד עם זאת האם אין חשש שהם ימשכו את הכספים שלי בדרך כלשהי ללא אישורי ?

לגבי סלייס, אני לא מבין מה אתם מסתבכים. הם ייתכן לקחו את הכספים של המשקיעים, בנו ממשק אינטרנטי שיציג כאילו הכסף מושקע איפה שהמשקיעים ביקשו (והציגו דמי ניהול הכי נמוכים בשוק כדי לפתות), ובפועל עשו עם הכסף מה שבא להם. SBF, מייק בן ארי, מיידוף... השיטה ידועה. אם זה נכון, השאלות הן מי היה הגוף המפקח עליהם, מדוע התרשל, והאם המדינה תפצה.

נערך לאחרונה ב:
לגבי סלייס, אני לא מבין מה אתם מסתבכים. הם ייתכן לקחו את הכספים של המשקיעים, בנו ממשק אינטרנטי שיציג כאילו הכסף מושקע איפה שהמשקיעים ביקשו (והציגו דמי ניהול הכי נמוכים בשוק כדי לפתות), ובפועל עשו עם הכסף מה שבא להם. SBF, מייק בן ארי, מיידוף... השיטה ידועה. אם זה נכון, השאלות הן מי היה הגוף המפקח עליהם, מדוע התרשל, והאם המדינה תפצה.
העניין זה שממה שמספרים פה הם מעבירים את הכסף לצד שלישי (ברוקר וכו') שבו משקיעים כספים. הכסף ברב המקרים לא "חונה" אצלם (העיכובים בהפקדות למשל זה מאוד מדאיג כי מאוד יכול להיות שהיה איזהשהיא "דרך ארוכה" לכספים ויתכן שהם "איבדו" אותם בשיטות כאלו ואחרות).

אך יחד עם זאת האם אין חשש שהם ימשכו את הכספים שלי בדרך כלשהי ללא אישורי ?
תלוי עד כמה אתה פרנואיד. אבל בגדול הסיכוי לזה מאוד נמוך.
לגבי סלייס, אני לא מבין מה אתם מסתבכים. הם ייתכן לקחו את הכספים של המשקיעים, בנו ממשק אינטרנטי שיציג כאילו הכסף מושקע איפה שהמשקיעים ביקשו (והציגו דמי ניהול הכי נמוכים בשוק כדי לפתות), ובפועל עשו עם הכסף מה שבא להם.
זה לא מה שהבנתי מהכתבה.
הבעיה, להבנתי, זה בעיקר שהם לא עשו מספיק ביקורת.
כביכול במשמרת שלהם מנהלי תיקי IRA קנו ללקוחות שלהם ניירות פיקטיביים.
זה לא שסלייס עצמם הציגו מצג שווא אלא שהם סיווגו קרנות בצורה לא נכונה, מה שאיפשר ללקוחות (או למנהלי התיקים שלהם) לקנות את הניירות הללו.

העניין זה שממה שמספרים פה הם מעבירים את הכסף לצד שלישי (ברוקר וכו') שבו משקיעים כספים
זה לא "הם". ככה IRA עובד בישראל.
יש הפרדה מלאה בין חברת הגמל לבין הברוקר.

לגבי סלייס, אני לא מבין מה אתם מסתבכים. הם ייתכן לקחו את הכספים של המשקיעים, בנו ממשק אינטרנטי שיציג כאילו הכסף מושקע איפה שהמשקיעים ביקשו (והציגו דמי ניהול הכי נמוכים בשוק כדי לפתות), ובפועל עשו עם הכסף מה שבא להם.
זו לא הטענה שמועלית כנגדם.

אני נמצא ב IRA בגלובלנט ונכנסתי עכשיו לעומק של המסמכים. אני רואה שבעל החשבון הרשמי אצל הברוקר הוא גלובלנט ושאני מיופה כוח לבצע פעולות בחשבון.

זה הגיוני הדבר הזה? איכשהו התקבל אצלי הרושם שהרגולציה דורשת שהמניות ב IRA יהיו בנאמנות ולא על שם החברה המנהלת.

נשמע כמו צרה צרורה אם גלובלנט פושטת רגל.

תקשיבו אם בכל החוזים קיים נקודה שאומרת "שהברוקר הוא גלובלנט\סלייס ושאני מיופה כוח לבצע פעולות בחשבון" אני רואה בזה בעיה ענקית ! ולא צרה !זה אומר שהם יוכלים לעשות פעולות בלי לומר לי וכנל לביצוע שינויים על הכספים שלנו

זה לא מרגיש לי טוב בכלל

תקשיבו אם בכל החוזים קיים נקודה שאומרת "שהברוקר הוא גלובלנט\סלייס ושאני מיופה כוח לבצע פעולות בחשבון" אני רואה בזה בעיה ענקית ! ולא צרה !זה אומר שהם יוכלים לעשות פעולות בלי לומר לי וכנל לביצוע שינויים על הכספים שלנו

זה לא מרגיש לי טוב בכלל
גם בקרן השתלמות רגילה ההשקעה היא מחשבון על שם הקרן, והקרן רשאית לבצע פעולות.
למה שם אינך חושש?

זה לא מרגיש לי טוב בכלל
סוד: כך גם קרנות הפנסיה, ההשתלמות, הברוקרים והבנקים בהם אתה מחזיק חשבונות.

זה לא מרגיש לי טוב בכלל
זה בדיוק ככה ב-IRA, הברוקר הוא לא בבעלותך אלא בבעלות הקופה ואתה מיופה כח לביצוע פעולות מסחר.
אגב, מה ההבדל בין IRA לקופה מנוהלת? גם במנוהלות הם מחליטים מה לעשות עם הכסף (נניח 100% מניות) ואתה סומך עליהם שיעשו תשואות מקסימליות.

ועכשיו נשאלת השאלה האם הבקרות שיש על הגופים הענקים חלים גם על הגופים הקטנים יותר - אני לא יודע האם בקניה הייתה אל מול קרנות גידור או קרנות לא סחירות. אבל לא נראה לי שאותם קרנות היו נמצאות בגופים הגדולים.
ועל כן זה מרגיש לי שהחברות האלה לא מבוקרות כמו שהגדולות. אולי אני טועה אבל אני שואל את עצמי איך דבר כזה יכול קרות :\

אז כנראה בכתבה טועים ו ״יש בעיות במשיכת כסף על ידי חוסכים״ או הכותרת הנחמדה הזו, ״חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים״ כנראה לא נכונים.

דרך אגב החוסך מתחבר ישירות לבנק/ברוקר ורואה שם את כל הנכסים שלו ? או שעובדים דרך תוכנת תיווך של הקרן ?
אני חושב שבאמת יכול להיות שיש בעיה להוציא כספים החוצה
וזה ללא קשר לברוקר
רוב הבתי השקעות של ניהול אישי עובדים מאוד לאט בטח שזה חברה שמינו לה עכשיו מישהו חיצוני...
יכול להיות שכל הכסף שם וגם אפשר לעשות פעולות אבל רק בירוקרטית למשוך כספים החוצה זה בעייתי (כי אין את הפקיד שיחשב מס וכו..)

אשמח אם מישהו נמצא שם ויכול לשפוך אור על זה...

סוד: כך גם קרנות הפנסיה, ההשתלמות, הברוקרים והבנקים בהם אתה מחזיק חשבונות.
למה שם אינך חושש?
אני די בטוחה שאם אותן כותרות היו עולות בהקשר של בנק הפועלים - ״חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים: רשות שוק ההון צפויה למנות מנהל מיוחד לבנק הפועלים"
״עשרות לקוחות של בנק הפועלים דיווחו על קשיים במשיכת כספים שמנוהלים דרך הפלטפורמה של הבנק, עד כדי חוסר יכולת לקבל את הכסף״

אז גם הלקוחות של הבנק היו חוששים.

אני מבין את החשש בעקבות הידיעות האחרונות, אבל זה סעיף שתמצאי בכל חברה שבה תנהלי איזושהי קופה בניהול עצמי.

אני די בטוחה שאם אותן כותרות היו עולות בהקשר של בנק הפועלים - ״חשש לכספי חוסכים בעשרות מיליונים: רשות שוק ההון צפויה למנות מנהל מיוחד לבנק הפועלים"
״עשרות לקוחות של בנק הפועלים דיווחו על קשיים במשיכת כספים שמנוהלים דרך הפלטפורמה של הבנק, עד כדי חוסר יכולת לקבל את הכסף״

אבל החשש שלו לא נבע מהכותרת בעיתון אלא מהסעיף בחוזה.
והסעיף הזה קיים בכל חברת פנסיה/גמל אחרת.

אני מבין את החשש בעקבות הידיעות האחרונות, אבל זה סעיף שתמצאי בכל חברה שבה תנהלי איזושהי קופה בניהול עצמי.
אבל החשש שלו לא נבע מהכותרת בעיתון אלא מהסעיף בחוזה.
והסעיף הזה קיים בכל חברת פנסיה/גמל אחרת.
כן כן ברור לי שהגיבו ל- @asafalfa לגבי החשש שלו מהסעיף בחוזה (שלא שונה בין בנק לקופות גמל אחרות וכו׳).
התגובה שלי רק באה להדגיש/להמחיש שההסבר שזה כך גם בפלטפורמות אחרות, לא תורמת להרגעה של הסיטואציה…
ושהסיטואציה אכן מלחיצה והיא הייתה מלחיצה גם במקרה של בנק שנמצא בסיכון קריסה.

בהנחה שבסלייס גמל בוצעה תרמית מיידוף (והכתבה אכן מעלה את האפשרות הזו כאחת מאלו שנחקרות) ולמעשה הכסף הלך, האם הכסף של החוסכים שם מבוטח ע"י המדינה או ע"י כל גוף ביטוחי אחר?

אני מניח שבעקבות הכתבה, אחוז גבוה של החוסכים הולך לנסות למשוך עכשיו את הכסף בבת אחת, ואם אכן בוצע מיידוף, סלייס יקרסו בימים הקרובים. אם הם יקרסו, זה אומר שכל הקרנות שם בסיכון?
לצערי, כפי שחזיתי, האתר של סלייס ירד מהאוויר. נראה שמונה כונס נכסים.

יש לי מנהל השקעות חברת בוטיק כזאת .
הם מנהלים לי תיק בחשבון הבנק הבינלאומי .
ואת הקרן השתלמות מנהלים לי בIRA בבנק לאומי דרך גלובאל נט .

האם יש לי סיבה לחשוש אחרי כל הכתבות האלו ? יש איזושהי סיבה לחשוש לכספים ?

האם יש הבדל בין קרן השתלמות כללית באלטשולר שחם לבן קרן IRA מנוהלת .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S כמה שאלות על קרן השתלמות IRA בסלייס (קל גמל לשעבר) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S קל גמל (SLICE) האם בטוח לעשות שם קרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
I קופת גמל מתמחה בזהב - של Slice/קל גמל שוק ההון 3
T IRA של קל-גמל לעומת מסלול מחקה מדד שוק ההון 4
Omri. מה הסיפור של קל גמל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 45
B קל גמל - קופת גמל מחקה מדד שוק ההון 18
י קל גמל שינוי דמי ניהול למקסימום כעבור שנתיים שוק ההון 10
G קל גמל צרכנות פיננסית 22
מ קל גמל IRA שוק ההון 27
ה סניף בנק לאומי קל גמל שוק ההון 14
A קל גמל IRA או מור השתלמות S&P 500 שוק ההון 38
H חיסכון לכל ילד - קל גמל שוק ההון 1
D משכנתא 100% קל"צ נדל"ן 12
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
Shnizelia יש סיבה למה לא לקחת משכנתא 100% קל"צ? נדל"ן 15
S תיקון קל בדוח 135 שהוגש למס הכנסה מיסים 7
G תמהיל משכנתא, יותר מידי קל"צ? נדל"ן 5
ישראלי מצוי האם לאירופאים קל יותר ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 148
ש בלבול קל - דיבידנדים שוק ההון 1
M פרעון במסלול קל"צ מיד לאחר לקיחת המשכנתא נדל"ן 11
ג כסף המיועד לרכישת דירה בעוד שנה. מוכן לספוג סיכון קל שוק ההון 43
the_newbie דרכים לעשות כסף "קל" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 101
C דיכאון קל- איך מטפלים/כמה עולה פסיכולוג ? אוף טופיק 2
M יותר קל בשניים ? ... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 20
L המדינה שהכי קל להתעשר בה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
ח קצבה מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ב קרן פנסיה משלימה כאלטרנטיבה לקופת גמל בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S רכיב הפיצויים בקופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
עידו ג פתיחת קרן פנסיה/גמל - דגשים והמלצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
צ מיסים על קופת גמל ישנה מיסים 11
N קופת גמל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T כדאיות העברת כספים מקופת גמל לפנסיה כללית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 22
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
ה גמל להשקעה לכמה דברים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
פ האם יש סיבה להשקיע דרך קרן גמל בS&P500? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ש גמל להשקעה VS מסחר עצמאי שוק ההון 15
L מנורה כגוף מבטח לפנסיה, גמל והשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
י הורדת דירוג וקופת גמל שוק ההון 1
L ניוד כספים IRA קה״ש + גמל שוק ההון 1
S האם קיים סיכון כלשהו בניהול קופת גמל בגלובלנט (בדומה לסלייס)? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס השוואת קופת גמל להשקעה מול מסחר עצמאי שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה