• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פידבק על תיק השקעות

עמית איזנקוט

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
שמי עמית , בן 24. עובד בעבודה מכניסה (הייטק) ומעוניין לפתוח תיק השקעות
עשיתי קצת עבודת רקע והגעתי למסקנה שחשובות לי 2 מטרות כרגע (בהתאם לגילי ולסטטוס שלי) - חסכון סולידי לטווח ארוך ודיבידנדים. ויש לי קצת כסף לשרוף בסיכון גבוה.
יש לציין שאני מפריש לקופת גמל להשקעה ולקרן השתלמות, שתיהן ברמת סיכון בינוני (35 מניות 65 אג״ים), לכן, אני לא רואה צורך בתיק ההשקעות להשקיע באג״חים יותר מדי כרגע (שמתי רק 5 אחוז)

מכאן, שבחרתי את הפיצול הנ״ל:
30 אחוז - SPY .
20 אחוז - SCHD - High dividend
15 אחוז- VTWO (small caps)
15 אחוז - QQQ - נאסד״ק
15 אחוז - IEMG - שווקים מתעוררים
5 - BND - אג״חים כלל עולמיים

אשמח לפידבק !
עמית.

חשוב שתשאל את עצמך מה אופק ההשקעה ?
במידה ואתה יכול להשאיר לפחות חלק מהכסף לטווח ארוך (5+ שנים) קודם כל תנצל את פלטפורמת קרן ההשתלמות והגמל ל 100% מניות ורק אח"כ תבנה את החלק החייב במס.
ממליץ בחום להכיר את הפוסט האלמותי https://www.hasolidit.com/בעצם-יש-לכם-רק-תיק-השקעות-אחד
בהצלחה !

היי,
שמי עמית , בן 24. עובד בעבודה מכניסה (הייטק) ומעוניין לפתוח תיק השקעות
עשיתי קצת עבודת רקע והגעתי למסקנה שחשובות לי 2 מטרות כרגע (בהתאם לגילי ולסטטוס שלי) - חסכון סולידי לטווח ארוך ודיבידנדים. ויש לי קצת כסף לשרוף בסיכון גבוה.
יש לציין שאני מפריש לקופת גמל להשקעה ולקרן השתלמות, שתיהן ברמת סיכון בינוני (35 מניות 65 אג״ים), לכן, אני לא רואה צורך בתיק ההשקעות להשקיע באג״חים יותר מדי כרגע (שמתי רק 5 אחוז)

מכאן, שבחרתי את הפיצול הנ״ל:
30 אחוז - SPY .
20 אחוז - SCHD - High dividend
15 אחוז- VTWO (small caps)
15 אחוז - QQQ - נאסד״ק
15 אחוז - IEMG - שווקים מתעוררים
5 - BND - אג״חים כלל עולמיים

אשמח לפידבק !
עמית.
יותר מידי ניירת.

בגילך ובסטטוס שלך אתה צריך תיק פשוט וקל לתחזוקה עם מינימום ני"ע (=2) שיעבוד ברקע ויאפשר לך להתמקד בהגדלת שיעור החיסכון שלך.

(לא המלצה)

מטרות כרגע (בהתאם לגילי ולסטטוס שלי) - חסכון סולידי לטווח ארוך ודיבידנדים
אתה יכול להסביר למה חשובים לך דיבידנדים בשלב זה? להבנתי הם חשובים למי שרוצה להתקיים מהכנסה פסיבית. אבל נראה שאתה מרויח יותר מאשר מוציא, כך שהדיבידנדים פשוט יושקעו חזרה בתיק. אם כך אז השאלה היא אילו מניות יביאו לשווי מירבי, ולא ברור לי למה דיבידנדים יעשו את זה.

חסכון סולידי לטווח ארוך ודיבידנדים. ויש לי קצת כסף לשרוף בסיכון גבוה.
מצטרף להערה מלעלה, יש כאן לדעתי סתירה. אם יש לך כסף לשרוף, למה אתה צריך דיבידנדים? תאחד אותם.

מצטרף להערה מלעלה, יש כאן לדעתי סתירה. אם יש לך כסף לשרוף, למה אתה צריך דיבידנדים? תאחד אותם.
לא בטוח שאני מבין מה הכוונה ב״לאחד״. בכל מקרה, אני מבין את הקטע בלא להשקיע במניות דיבידנד. בנוסף כתבו לי כאן לצמצם את הניירת. אשמח להבין מכם איך הייתם מחלקים את התיק אם הייתם במקומי :)

מכם איך הייתם מחלקים את התיק אם הייתם במקומי :)
בגדול ועל פי סיבולת הסיכון שלך:
ני"ע 1 למניות
ני"ע 1 לאג"ח
עם עדיפות לשים כמה שיותר מהמניות באפיקים הפנסיוניים והאג"ח בחשבון הממוסה.
עם עדיפות לני"ע איריים ואם אפשר בש"ח.
לא יעוץ רק מה שאני הייתי עושה.

בגדול ועל פי סיבולת הסיכון שלך:
ני"ע 1 למניות
ני"ע 1 לאג"ח
עם עדיפות לשים כמה שיותר מהמניות באפיקים הפנסיוניים והאג"ח בחשבון הממוסה.
עם עדיפות לני"ע איריים ואם אפשר בש"ח.
לא יעוץ רק מה שאני הייתי עושה.
על איזה אג״ח היית משקיע ?

לא בטוח שאני מבין מה הכוונה ב״לאחד״. בכל מקרה, אני מבין את הקטע בלא להשקיע במניות דיבידנד. בנוסף כתבו לי כאן לצמצם את הניירת. אשמח להבין מכם איך הייתם מחלקים את התיק אם הייתם במקומי :)
תלוי במה הייתי עובד, כמה הייתי חוסך, למה החלטתי להשקיע ולכמה זמן אם הייתי במקומך.

נשמח אם תשתף אותנו.

המטרה היא כמובן להשקיע לטווח ארוך
זה האמצעי, לא מטרה...
התכוונתי מה אתה מתכנן לעשות עם הרווחים שתקבל מההשקעות.

בהתאם לתשובה תוכל לקבוע את רמת הסיכון עבורם.

עובד כמו שאמרתי בהייטק , מרוויח בערך 11 נטו, חוסך כל חודש 2000 שקל לחסכון הרגיל בבנק (ליום שחור), ומפריש כל חודש 1000 שקל לקרן ההשתלמות ולקופת הגמל (1000 לכל אחד), המטרה היא כמובן להשקיע לטווח ארוך :)
לא יודע אם אתה מזדהה בשמך האמיתי או לא. אם כן, תחשוב על הפרטים האישיים שאתה משתף והאם אתה מעוניין שכל העולם יהיה חשוף אליהם.

במטרה לחסוך לפנסיה :)
אז קודם כל הייתי עושה סדר בחסכונות הפנסיוניים ובביטוחים שלי לפני שאני פותח תיק השקעות ממוסה:
- מוודא שאני מפקיד את התקרה לקרן השתלמות
- מוודא שהמעסיק שלי מפקיד לקרן הפנסיה את הסכום הנדרש לפי החוק
- עושה סדר בביטוחים, בעיקר אלו שמהווים חלק מקרן הפנסיה.
- מתמקח על דמי ניהול (בפנסיה ובקה"ש)
- מעביר אותם למסלול מנייתי ופסיבי.

ורק אחרי זה הייתי עושה מה ש @אורי ג. עשה (1 קרן סל מנייתית מפוזרת היטב על כל העולם ו-1 ני"ע אג"חי ממשלתי קצר)

(לא המלצה)

הייתי מאחד את המניות הגדולות האמריקאיות לנייר אחד, מעבר לזה לא רע.
BND הוא לא כלל עולמי.

אתה יודע לספר לעצמך סיפור איך התיק הזה משרת את היעדים שלך? לי זה נראה כאילו הניירות בתיק הם בלתי תלויים ביעד.
התפקיד של מרכיב הדיבידנד לא ברור - בכמה כבר הוא מזיז את תשואת הדיבידנדים של התיק הזה? מה תעשה עם הדיבידנדים האלה, תשקיע מחדש או שאתה מתכוון להשתמש בהם לכיסוי חלקי של ההוצאות שלך (ואם כן לכמה אתה מצפה)?
בנוסף, יש פה 80% ארה״ב ו-15% מתעוררים - ״פיזור״ די מוזר. אם הוספת את המתעוררים כדי לפזר אז לא נראה שהשגת פה פיזור משמעותי בהסתכלות על התיק כולו.
כמו שציינו מעליי, כשמסתכלים על שאר הנכסים הפנננסים שלך ניכר שהאלוקציה לא יעילה מבחינת מיסוי - קרן השתלמות וגמל עם 35% אגח ותיק ממוסה עם 5% אגח.

מצטרף להצעות מעליי, תחזור לנקודת ההתחלה, תפעל לפי פירדמית הצרכים של המשקיע ותעשה קודם סדר ברובדי הבסיס. אני יכול להעיד אישית שהגישה הזו בנתה אצלי המון ביטחון בצדקת הדרך, אני ממעט להתלבט ולהסס מאז שנכנסתי ומתמיד בתוכנית בעיקר בזכות זה.

היי! תודה רבה על כל העזרה כולם. נראה שבהחלט אני צריך לעשות שיעורי בית ! אשמח אם יש לכם רשימה של מקורות בסיסיים להתחיל מהם (בנוסף למה שכתבתם לי) שתשלחו לי !

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 0
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
ש בקשת פידבק בנוגע למבנה תיק השקעות חדש שוק ההון 24
D פידבק על תיק השקעות פוטנציאלי (70 אג"ח, 30 Small Cap) שוק ההון 17
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ש פידבק על מבנה תיק שוק ההון 44
Y פידבק על מבנה תיק שוק ההון 5
C פידבק לתיק השקעות מטרות משולבות שוק ההון 10
ה פידבק על קולגות בהיי טק אוף טופיק 3
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
A כלי למעקב אחר תיק השקעות שוק ההון 1
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? מיסים 0
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
ה העברת תיק השקעות מהארץ לIBRK שוק ההון 1
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
W משקיע מתחיל - תיק השקעות שוק ההון 2
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
? עובר לאיטליה, למכור תיק השקעות פשוט? שוק ההון 12
T התיעצות לאיזון תיק השקעות שוק ההון 3
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה