• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

פידבק על מבנה תיק

שון טויזר

משתמש רשום
דירוג
1
שלום,
אני מתכנן כרגע את בניית תיק ההשקעות שלי ואשמח לעזרה.
קוראים לי שון, בן 19 וכרגע יש לי 25,000 ש"ח להשקעה לטווח של עשור, הנחת הבסיס היא שכרגע כל חציון יכנסו עוד 6,000 שקלים לתיק, בעקבות גילי אין לי בעיה לקחת סיכון יותר גבוה ולכן בחרתי לחלק את התיק באופן שבחרתי.

20% אגח מדינה ישראל- חלוקה ל2, חצי צמוד וחצי לא (טווח של כ5 שנים)
75% מניות
5% - השקעה בנדלן (פסגות סל ריט ארהב)

המניות יחולקו באופן הבא:
s&p 500 פאסיבי - כ19% מכלל התיק
הראל סל נאסדק 100 - כ18% מכלל התיק
Russel 2000 פאסיבי - כ5% מכלל התיק
Nikkei 225 אקטיבי - כ7% מכלל התיק
תכלית עולמי מפותחת NTR MSCI - כ7% מכלל התיק
פסגות סל ת"א 125 - כ7%
Eurupe STOXX 600 באופן פסיבי - כ7%
הסיבה לשילוב הזה הוא לשילוב בין כלכלות והשקעה במדדים פאסיבים ומדדים אקטיבים, השאלה שלי היא אם זה יותר מידי מניות שונות?
בנוסף אשמח לחוות דעה משלימה עם פירוט.
תודה רבה מראש.0

בשביל תיק של 25,000 שח זה המון ני״ע.
אם נניח שהבחירה בני״ע הללו תתן לך מסיבה כלשהי תשואה עודפת של 0.1% בשנה על פני ני״ע אחד שמחכה את כלל מניות העולם, זה יוצא כ-18 שח לשנה, פחות מהעלות דמי מסחר של להתעסק עם הניירות.
רוב הסיכויים שתקבל גם תשואת חסר בתוחלת, כי אני מנחש (לא בדקתי) שתשלם יותר דמי ניהול דרך הניירות הללו לעומת ני״ע אחד.

בכל אופן - זה מיקרו אופטימיזציה. מה שחשוב זה שאתה מתחיל להשקיע בגיל צעיר. כל הכבוד!

s&p 500 פאסיבי - כ19% מכלל התיק
הראל סל נאסדק 100 - כ18% מכלל התיק
Russel 2000 פאסיבי - כ5% מכלל התיק
Nikkei 225 אקטיבי - כ7% מכלל התיק
תכלית עולמי מפותחת NTR MSCI - כ7% מכלל התיק
פסגות סל ת"א 125 - כ7%
Eurupe STOXX 600 באופן פסיבי - כ7%
לדעתי VT יעשה עבודה טובה בהרבה בהתחשב בכל העמלות והמיסים שתשלם.

לדעתי VT יעשה עבודה טובה בהרבה בהתחשב בכל העמלות והמיסים שתשלם.
הבעיה ב-VT עם תיק קטן זה עמלת מינימום בהשקעה מחדש של דיבידנדים (ועמלת מינימום בהמרה שלהם לשקלים).

מיותר לחלוטין.
2 ני"ע בבנק יעשו לך את העבודה.
תנסה לקבל הנחות בגלל גילך/חייל/סטודנט

אם נניח שהבחירה בני״ע הללו תתן לך מסיבה כלשהי תשואה עודפת של 0.1% בשנה על פני ני״ע אחד שמחכה את כלל מניות העולם, זה יוצא כ-18 שח לשנה, פחות מהעלות דמי מסחר של להתעסק עם הניירות.
רוב הסיכויים שתקבל גם תשואת חסר בתוחלת, כי אני מנחש (לא בדקתי) שתשלם יותר דמי ניהול דרך הניירות הללו לעומת ני״ע אחד.

בכל אופן - זה מיקרו אופטימיזציה. מה שחשוב זה שאתה מתחיל להשקיע בגיל צעיר. כל הכבוד!
צודק בעניין הדיבידנד אבל יש גם יתרון לקוטן.
בתיק של 25K, 2% נטו זה פחות מ-150 דולר. נראה לי שאפילו לסולידים יש הוצאות דולריות בסדר גודל כזה בשנה.

אני חושב שהבנתי את מה שאתה אומר פשוט לא מצליח להגיע לעומק התגובה, הרי התשואה השנתית של כלל המדדים האלו היא חיוביות במהלך השנים, אחוז העמלה של פעולות ק/מ הוא 0.08, לאחר דמי ניהול וכו עדיין ישנה תשואה חיובית של כמה אחוזים, לא מצליח להבין מה אני מפספס כאן ובכלל זה מבקש הכוונה

לדעתי הייתי מתחיל 100% S&P ואז את כל שאר התיק לבנות עם הזמן באמצעות ההפקדות.
לא יותר מידי מסוכן להסתמך על מדד אחד של מדניה אחת?, יכול להבין את המהות אבל לא עדיף אפילו לחלק את זה ל80 אחוז SַP וכ20 אחוז של אגח בינוני?

אני חושב שהבנתי את מה שאתה אומר פשוט לא מצליח להגיע לעומק התגובה, הרי התשואה השנתית של כלל המדדים האלו היא חיוביות במהלך השנים, אחוז העמלה של פעולות ק/מ הוא 0.08, לאחר דמי ניהול וכו עדיין ישנה תשואה חיובית של כמה אחוזים, לא מצליח להבין מה אני מפספס כאן ובכלל זה מבקש הכוונה

לא יותר מידי מסוכן להסתמך על מדד אחד של מדניה אחת?, יכול להבין את המהות אבל לא עדיף אפילו לחלק את זה ל80 אחוז SַP וכ20 אחוז של אגח בינוני?
מעבר לאחוז ויש גם עמלת מינימום. ככל שיש לך יותר ני״ע להתעסק איתם ככה גם תשלם יותר עמלות (עמלת מינימום משולמת לכל פעולה שאתה עושה).
דמי ניהול בתוך הקרנות נגבים כל הזמן, בלי קשר לביצועים של הקרן. דמי ניהול ברוב הקרנות הישראליות גם ככה גבוהות מהרגיל ובקרנות האיזוטריות יותר הם בדכ יקרות יותר.
באופן כללי - דמי ניהול זה שיקול משני לשיקול הכי חשוב שהוא הקצאת הנכסים. אבל בהינתן הקצאת נכסים רצויה, אתה צריך לשאוף למזער עלויות (דמי ניהול, עמלות מסחר, עלות ניהול תיק בבנק/ברוקר, מסים וכד)

במיוחד בהתחלה, המטרה שלך צריכה להיות שהכל יהיה כמה שיותר פשוט ולחסוך כמה שאפשר בעלויות. אתה צעיר מאוד, גם אם השוק מחר ייקרוס 80%, יהיו לך עוד 3-4 סטים של 10 שנים שבהן התיק שלך יכפיל את עצמו פי 3. אם אתה מרגיש שהסיכון גדול מדי, אז אל תכניס את כל ה 25 אלף שלך ופשוט תכניס סכום שלא ייגרום לך לעקוב אחרי ביצועי התיק כל היום. על ידי קניית מדד אתה כבר פיזרת את הסיכון שלך באופן משמעותי.

במיוחד בהתחלה, המטרה שלך צריכה להיות שהכל יהיה כמה שיותר פשוט ולחסוך כמה שאפשר בעלויות. אתה צעיר מאוד, גם אם השוק מחר ייקרוס 80%, יהיו לך עוד 3-4 סטים של 10 שנים שבהן התיק שלך יכפיל את עצמו פי 3. אם אתה מרגיש שהסיכון גדול מדי, אז אל תכניס את כל ה 25 אלף שלך ופשוט תכניס סכום שלא ייגרום לך לעקוב אחרי ביצועי התיק כל היום. על ידי קניית מדד אתה כבר פיזרת את הסיכון שלך באופן משמעותי.
הבנתי מה אתה אומר, שאלה אחת שעולה לי היא האם לא כדאי פשוט להשקיע בנוסף באגח על מנת להגן על הנכסים ( בין אם אינפלציה ובין אם בטיחות) ובנוסף האם האסטרטגיה הבא יותר נכונה:
השקעה חד פעמית במדד S&P 500, וכל חציון/שנתון על מנת להימנע מעמלות יתר להוסיף 6000/12,000 ולהוסיף נכסים, לדוגמה בחציון הראשון לקנות אג"ח ממשלתי צמוד, אחרי עוד חציון להשקיע בעוד משהו וכן הלאה עד שיגיע מצב שאני פשוט מזרים כסף כל חציון/שנתון.
בנוסף בדקתי וקיבלתי כרגע מפסגות הצעה שכגרע נראית הכי אטרקטיבית, רציתי לשעות בכל מקרה איך מתנהלת העבודה עם IB והאם הייתם ממליצים לפתוח את התיק שם, בעקבות עמלות נמוכות יותר (השאלה היא אם יש המרות מטח וכו)

האם לא כדאי פשוט להשקיע בנוסף באגח על מנת להגן על הנכסים ( בין אם אינפלציה ובין אם בטיחות)
רק אגח צמוד יגן עליך מאינפלציה, בסכומים האלה באמת שאינפלציה ל צריכה להיות משהו שמדאיג אותך במיוחד.

השקעה חד פעמית במדד S&P 500, וכל חציון/שנתון על מנת להימנע מעמלות יתר להוסיף 6000/12,000 ולהוסיף נכסים, לדוגמה בחציון הראשון לקנות אג"ח ממשלתי צמוד, אחרי עוד חציון להשקיע בעוד משהו וכן הלאה עד שיגיע מצב שאני פשוט מזרים כסף כל חציון/שנתון.
זה מה שהתכוונתי, להתחיל 100% S&P ואז באמצעות ההפקדות לדלל לאחוזים שהזכרת שם.

@DavidA
אגח צמוד מגן עליך מאינפלציה כמו שבריון מגן עליך מפני עצמו כשהוא גובה ממך פרוטקשיון.
אתה רוצה הגנה מאינפלציה, תקנה נכס ריאלי.

@DavidA
אגח צמוד מגן עליך מאינפלציה כמו שבריון מגן עליך מפני עצמו כשהוא גובה ממך פרוטקשיון.
אתה רוצה הגנה מאינפלציה, תקנה נכס ריאלי.
סבבה תודה רבה לכל מי שהגיב, החלטתי לפתוח תיק עם 100 אחוז S&P ולדלל לאט לאט בכל חציון ע"י הוספת כסף לתיק רק למניות שונות.
השאלה האחרונה שלי היא האם למישהו יצא לעבוד עם IB או חברה שכזו, חשבתי ללכת לפסגות שלוקחים 0.08% על ק/מ ו10 שח דמי ניהול שנראה לי סטנדרטי לחלוטין ורציתי לדעת אם מישהו מכיר מקום עם עמלות נמוכות יותר, הרי שעמלת הק/מ גם ככל לא משנה יותר מידי בתיק שכזה עקב זה שאני אוסיף כסף פעם בחציון

השאלה האחרונה שלי היא האם למישהו יצא לעבוד עם IB או חברה שכזו, חשבתי ללכת לפסגות שלוקחים 0.08% על ק/מ ו10 שח דמי ניהול שנראה לי סטנדרטי לחלוטין ורציתי לדעת אם מישהו מכיר מקום עם עמלות נמוכות יותר, הרי שעמלת הק/מ גם ככל לא משנה יותר מידי בתיק שכזה עקב זה שאני אוסיף כסף פעם בחציון
הפרש משמעותי יותר מעמלות ק/מ הוא בהמרת מט"ח, שזולה דרמטית ב-IB לעומת החלופות.
חוץ מזה יש שיקולי מס- ב-IB אתה תצטרך לדאוג לזה, אבל תוכל (פרקטית, נכון להיום) לעשות אופטימיזציה למכירה (בשכבות) ולשלם פחות מס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y פידבק על מבנה תיק שוק ההון 5
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 17
ע פידבק על תיק השקעות שוק ההון 0
S פידבק על תיק השקעות - סטודנט שוק ההון 6
Yonatanlou פידבק על תיק השקעות של סטודנט שוק ההון 8
A פידבק על תיק השקעות של חייל מושחרר שוק ההון 22
C פידבק לתיק השקעות מטרות משולבות שוק ההון 10
T הרכב תיק הכולל נדל"ן - פידבק שוק ההון 12
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
ה פידבק על קולגות בהיי טק אוף טופיק 3
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ש בקשת פידבק בנוגע למבנה תיק השקעות חדש שוק ההון 24
D פידבק על תיק השקעות פוטנציאלי (70 אג"ח, 30 Small Cap) שוק ההון 17
ד מבנה שהיה מסוכן נדל"ן 8
F רכישת דירה יד 2 - מה מבנה תשלום נפוץ? נדל"ן 3
JBUZZ ביטוח מבנה משועבד למשכנתא: הגדלה ללא שיעבוד והוספת תכולה צרכנות פיננסית 1
JBUZZ ביטוח מבנה משועבד למשכנתא - כמה שאלות: נדל"ן 2
chen15 מבנה ההון בעסקת נדלן - בני 60+ נדל"ן 19
מ ביטוח מבנה למשכנתא-תקנות כיבוי אש בבתי מגורים נדל"ן 1
N מבנה תיק למשיכה בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
אורי ג. השקעות נדל"ן בחו"ל: מבנה ההון בעסקה. נדל"ן 51
ת ביטוח מבנה - שאלה לגבי אמירה ששמעתי צרכנות פיננסית 1
deussex החלפת סוכן ביטוח בביטוח מבנה נדל"ן 6
U השוואת ביטוח מבנה לבעלי משכנתא אוף טופיק 7
T ביטוח מבנה על דירה - באיזה גובה ומה לכלול? צרכנות פיננסית 1
Yoss היעדר ביטוח מבנה לדירה שכורה אוף טופיק 11
אצטרובל שינוי מבנה תיק בזמן משבר שוק ההון 12
A ביטוח מבנה - כמה לבטח ? נדל"ן 1
amikal הרחבת ביטוח הדירה לכיסוי שווי הדירה (לא רק מבנה ותכולה) נדל"ן 4
mr.mo מבנה מסוכן כיצד ניתן לחייב את בעלי הדירות נדל"ן 4
Flashmob מבנה התיק: התייעצות שוק ההון 79
B שאלה לגבי ביטוח מבנה צרכנות פיננסית 8
O שינוי מבנה תיק השקעות שוק ההון 1
ג מבנה תאורטי של תיק שוק ההון 12
Oziris חוזה אישי + מבנה התיק שוק ההון 14
G חוזה ההשקעות שלי + מבנה התיק שוק ההון 16
Benjamin W שינוי מבנה הבורסה שוק ההון 18
תפוזינה ביטוח מבנה - האם נשמע טוב? צרכנות פיננסית 22
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה