• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: מה המקצוע שלכם?

מה המקצוע שלכם?

• היי טק (תוכנה, חומרה, QA, דאטא, low-tech וכל מה שקשור)

הצבעות: 137 48.1%
  • הוראה

הצבעות: 8 2.8%
  • מכירות \ שירות לקוחות

הצבעות: 4 1.4%
  • ניהול

הצבעות: 3 1.1%
  • חוק, כלכלה ופיננסים (עו"ד, סוכן פנסיוני, יועץ השקעות, רו"ח, בנקאי)

הצבעות: 19 6.7%
  • עובד כפיים מקצועי (רתכים, חשמלאים, שף, נגר)

הצבעות: 6 2.1%
  • עובד כפיים אחר (פועל פס ייצור, קופאי)

הצבעות: 2 0.7%
  • טכנאי

• רפואה (רופא, אחות, רוקח, עובד סיעודי, פסיכיאטריה)

הצבעות: 7 2.5%
  • נהג \ מוביל

הצבעות: 0 0.0%
  • אדריכל \ מהנדס בניין

• פסיכולוגיה

הצבעות: 0 0.0%
  • מעצב \ אומן

• הנדסה כללי (מהנדס חשמל\מכונות, תעשייה וניהול, ..)

הצבעות: 20 7.0%
  • סטודנט

הצבעות: 21 7.4%
  • לא עובד \ עצמאי כלכלית \ קפיטליסט

הצבעות: 9 3.2%
  • אחר (אפשר לבקש להוסיף עוד אפשרויות)

הצבעות: 17 6.0%
  • אקדמאי

הצבעות: 14 4.9%
  • חקלאי

• איש אשכולות

• ביולוג

• סך הכל מצביעים
    285
מתכנן ערים ואזורים.

גם רופאים מרוויחים יפה ... חשיבה יותר מתמטית/אנליטית ?
זה+ משום מה אווירה של חוסר הבנה בנושאים כלכליים שמעצימה את עצמה (וכהוכחה לכך חוסר יכולת להילחם על הזכויות והתנאים), אולי בגלל תפיסה שזה משהו שלילי בניגוד ל"אלטרואיזם" של העשייה הרפואית.

סימנתי "אחר" - אני עוסק בתחום שאין בו הכשרה או לימודים (בארץ לפחות) ולא ניתן לסווגו במילת מפתח
בעבר הרחוק יותר שלי למדתי תוכנה אבל לא עשיתי עם זה קריירה אלא פיתחתי (ועדיין מפתח) סביבת עבודה אשר מותאמת לצרכיי עסקיי

מעניין שאף אחד לא סימן "איש אשכולות" (שזה שם עברי גבוה ל"אני עושה הרבה דברים")

מעניין שאף אחד לא סימן "איש אשכולות" (שזה שם עברי גבוה ל"אני עושה הרבה דברים")
זה לא יותר בכוון של "אני עושה הרבה דברים טוב" ? או שזה "כל-בוייניק" ?

• אהבתי
Reactions: ogi
זה לא יותר בכוון של "אני עושה הרבה דברים טוב" ? או שזה "כל-בוייניק" ?
במקור זה אחד שבקיא בהרבה תחומים
אבל דבק לזה התדמית של אנשים ששולטים במדעי הרוח (גם אם הם לא אנשי מעשה בשום צורה)

אבל דבק לזה התדמית של אנשים ששולטים במדעי הרוח (גם אם הם לא אנשי מעשה בשום צורה)
זה ממש נח בשבע שגיאות.
א) ממש לא קשור למדעי הרוח. תקרא על דה-וינצ'י או על ישעיהו ליבוביץ' ומה הסיבה להיותם אנשי אשכולות.
ב)ההופכי של מדעי הרוח זה לאו דווקא מדעי המעשה.
ג) אנשי מעשה הם אנשים שעושים משהו. כולנו עושים משהו, כולל מי שלמד מתמטיקה או פילוסופיה.
ד) באופן כללי, איש אשכולות מצטיין בחשיבה יצירתית ובידע רב תחומי ולא דבק בכינוי שום תדמית של שליטה במדעי הרוח (מה זה?).

רוב האנשים בעלי מקצועות אקדמאים בימינו ממש לא שופעים ידע מעבר לגבולות עיסוקם. זה נובע אולי מצורך להישאר מעודכנים בחדשות המקצוע שמתעדכנים במהירות שיא כיום (ומשעות עבודה רבות מדי), אבל משאיר אנשים בורים בשאר הידע המרתק שהעולם מציע.

רוב האנשים בעלי מקצועות אקדמאים בימינו ממש לא שופעים ידע מעבר לגבולות עיסוקם. זה נובע אולי מצורך להישאר מעודכנים בחדשות המקצוע שמתעדכנים במהירות שיא כיום (ומשעות עבודה רבות מדי), אבל משאיר אנשים בורים בשאר הידע המרתק שהעולם מציע.
דווקא הנסיון האישי שלי הפוך מכך. אני מעיד על עצמי ועל הרבה מעמיתי בתחום התוכנה למשל כולם אקדמאים ובעלי עניין וידע בתחומים כגון בריאות, כושר, פיסיקה, קולנוע, מתמטיקה, נגרות, גיימינג, היסטוריה, פילוסופיה, כלכלה, השקעות ועוד - כל אחד בתחומי העניין שלו כמובן.
זה נכון שאין הרבה זמן לעיסוקים אחרים, אבל בשלב מסויים העניין בתחום התוכנה שבו אנו עוסקים כבר עשור או שניים נשחק ואותו הרעב לידע שדחף אנשים ללמוד על תוכנה דוחף אותם ללמוד על דברים אחרים שמעניינים אותם.

נערך לאחרונה ב:
אבל בשלב מסויים העניין בתחום התוכנה שבו אנו עוסקים כבר עשור או שניים נשחק
עשור או שניים?
השחיקה אצלי הופיעה אחרי שליש עשור :(

ואותו הרעב לידע שדחף אנשים ללמוד על תוכנה דוחף אותם ללמוד על דברים אחרים שמעניינים אותם.
כנראה שאתה צודק לגבי אנשים מענף התוכנה/הייטק ובת העמק צודקת לגבי יתר האקדמאים.

נערך לאחרונה ב:
כנראה שאתה צודק לגבי אנשים מענף התוכנה/הייטק ובת העמק צודקת לגבי יתר האקדמאים.
+1

תלוי איך אתה מגדיר "שחיקה".
אם אתה מתייחס לרצון/צורך ללמוד על שפות חדשות ו/או התפתחויות חדשות בשפה שאתה עובד בה אז גם אצלי זה הופיע בתוך פחות מחצי עשור.
אם אתה מתייחס לרצון להמשיך לעשות במקצוע אז אני לא מרגיש שחיקה גם היום אחרי יותר מעשור ולא רואה את עצמי מפסיק לעבוד מרצוני (למרות שיש לי את הבסיס הכלכלי להתקיים ללא עבודה).

נערך לאחרונה ע"י מנהל:
מעניין שאף אחד לא סימן "איש אשכולות"
רשמתי שהתלבטתי.
למרות שאני עושה המון דברים, מתעניינת בהמון דברים, למדתי באוניברסיטה המון קורסים מתארים שלא קשורים לתואר העיקרי שלי ומבינה באופן כללי בהמון דברים הרבה מעל הממוצע (חוץ מקבוצות ספורט), עיקר ההכנסה שלי הוא מאדריכלות ולכן זה מה שסימנתי.
אני מרשה לעצמי להתרברב ולומר שהידע הכללי הרחב שלי, עושה אותי אדריכלית הרבה יותר טובה.

דווקא הנסיון האישי שלי הפוך מכך.
מאד משמח אותי לשמוע!
מדי פעם אני עושה ראיונות אינסטנט עם חבריי הקרובים והוותיקים כדי להבין מה מעניין אותם בחיים חוץ מהעיסוק. התחלתי עם זה כשהיינו בגילאי ה-30 ורק לאחרונה עשיתי סבב נוסף כזה (לא באמת ראיונות, בפגישות שלנו תוך כדי שיחה). אז נכון שיש הבדל בין השלב בחיים שבו אתה רץ על מסלול הקידום ומשלב גם גידול ילדים ובין השלב הנוכחי שהילדים גדלו ואתה נמצא בטופ האפשרי שלך אבל לא הרבה השתנה מבחינת עניין. נכון שטרנד הכושר (אופניים/מרתון/שחייה) לא פסח עליהם וגם שפע טיולים לחו"ל או איזו הופעה לקפוץ אליה בלונדון אבל שום דבר ממה שתיארת עליך ועל חבריך. או שהדור שלך שונה משלי או שפשוט זכית לחברים מעניינים :)
אני מרשה לעצמי להתרברב ולומר שהידע הכללי הרחב שלי, עושה אותי אדריכלית הרבה יותר טובה.
זאת לא התרברבות, זו אמת פשוטה. ככל שיש לנו יותר ידע והבנה בתחומים שונים ולא קשורים לכאורה, אנחנו חכמים יותר בגישה שלנו לכל בעיה מכל תחום.

עשור או שניים?
אצלי בשנה השניה של הלימודים, אבל, כאשר הבנתי שבעזרת "הכשרתי" בעבר, היום אני יכול לחסוך לעצמי כסף ולא סתם לקבל משכורת גבוהה כשכיר על עבודה או פרוייקט אלא ממש לחסוך ערימות של כסף בעקבות זה לעסק, אז הרעב חזר כי היום הרבה יותר קל ליישם דברים ולייצר תוכנות מותאמות אישית לכל צורך ללא צורך בשעות מתכנת (בתשלום) :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
חתול לילה סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 379
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 76

נושאים דומים

Back
למעלה