• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סקר: האם מובילי המאבק צריכים להסכים לפשרה

חתול לילה

משתמש בכיר
דירוג
17,405
טוב, לא באמת סקר כי אין לי אפשרות לפתוח סקר בפורום פוליטיקה.
אבל תענו כן/לא. אין צורך לנמק.

טיעונים בסיסיים למה כן:
1. הנזקים למדינה כבר גדולים מדי (חברתית/כלכלית/בטחונית)
2. יש בכל זאת ציבור גדול שחושב שמערכת המשפט הלכה רחוק מדי

טיעונים בסיסיים למה לא:
1. אין חצי דמוקרטיה
2. צריך לנצל את המומנטום של המחאה כדי להסדיר יחסי דת/מדינה והפרדת רשויות

שאלת בונוס, מבוססת על מאמר דעה בהארץ. נניח שאיכשהו תעלה עסקה שבה כל תיקי נתניהו מבוטלים, דרעי ממונה לשר, והחרדים מקבלים פטור גיוס זמני. בתמורה, מבוטלות כל יוזמות הרפורמה. האם רציונלי לקבל עסקה כזו? כלומר להסכים לנזק מקומי כדי להימנע מהחרבת כל המערכת?

כן, אבל הם לא יסכימו לפשרה כי זה עניין דתי עבורם (דת המדינה, שכוהניה הם הפוליטיקאים והפקידות, ולכן הם צריכים להיות טהורים, זכים וצחי כפיים). ישנו גרעין קשה של המוחים שלא מסוגל להבין שהמחאה המקצינה מביאה להתקרנפות והתכנסות של הממשלה, ולכך שלא תהיה איתם פשרה כי לא נראה שיש שום פשרה שתניח את דעתם.

בסוף, הבעיה העיקרית במצב היא מחנה "רק לא ביבי" - לו הליכוד היה מקים קואליציה עם לפיד וישראל ביתנו, היינו מקבלים החלטות ממשלתיות שונות לגמרי. בקיצוניות הדתית של המחנה הליברלי בעיני עצמו, הם דחקו את הממשלה לידי החרדים והחרדל"ים.

סקר בעייתי, הרוב משני הצדדים יגידו שכן אבל תלוי על מה מתפשרים.
זו אולי צריכה להיות השאלה - עד כמה היית מוכן ללכת לקראת הצד השני
שאלת בונוס, מבוססת על מאמר דעה בהארץ. נניח שאיכשהו תעלה עסקה שבה כל תיקי נתניהו מבוטלים, דרעי ממונה לשר, והחרדים מקבלים פטור גיוס זמני. בתמורה, מבוטלות כל יוזמות הרפורמה. האם רציונלי לקבל עסקה כזו? כלומר להסכים לנזק מקומי כדי להימנע מהחרבת כל המערכת?
לא

לא, אלא אם כן לא רק שמבטלים את הרפורמה, אלא מתקנים בכיוון ההפוך.

טיעונים בסיסיים למה כן:
הנזקים הם ממה שהממשלה עושה. המדיניות הזאת תביא בסופו של דבר לקריסת הכלכלה, קריסת צה"ל והשמדת מדינת ישראל גם אם תהיה "פשרה" מחר. המחאה זה לא מה שעושה את הנזק, אלא מנסה למנוע אותו.

אני לחלוטין בעד שיפור מערכת המשפט. זה לחלוטין לא קיים ברפורמה הנוכחית, שבאה לעשות את מערכת המשפט הרבה הרבה הרבה יותר גרעה, כך שכל בעיה נוכחית מתגמדת לעומת מה שיהיה אחרי הרפורמה.

טיעונים בסיסיים למה לא:
1. אין חצי דמוקרטיה
כבר יש וגם את זה צריך לתקן.
לגמרי. הצפרדע התבשלה יותר מדי והחליטה לקפוץ מהסיר.

טוב, לא באמת סקר כי אין לי אפשרות לפתוח סקר בפורום פוליטיקה.
אבל תענו כן/לא. אין צורך לנמק.

טיעונים בסיסיים למה כן:

טיעונים בסיסיים למה לא:
1. אין חצי דמוקרטיה

כפי שכתבו לפני, תלוי מה הפשרה.
עם לוין / רוטמן לא תתכן פשרה סבירה ולא ברור אם לביבי יש רצון / יכולת להזיז אותם הצידה.

לצורך העניין, "פשרת הנשיא"
אבל אני חושב שהשאלה היא עקרונית יותר מהמספרים של "פסיקת התגברות באיזה רוב".
פשרת הנשיא היא מתווה כללי מאד שלא מתייחסת לחלק מהמחלוקות.
באופן עקרוני, המחיר של אי הגעה לפשרה הוא אדיר. לצערי, סוגיות היסוד החוקתיות שקיימות כבר 75 שנה לא ייפתרו הפעם ולכן שמירה על הקיים עם תיקונים מינוריים היא המקסימום שאפשר לשאוף אליו.

לצורך העניין, "פשרת הנשיא"
אבל אני חושב שהשאלה היא עקרונית יותר מהמספרים של "פסיקת התגברות באיזה רוב".
הנשיא מונה ע"י ביבי ומשרת אותו. כל דבר שהוא מעורב בו הוא לא לגיטימי.

אני נגד 'פשרה', וכל צעד בכיוון הינו בגדר דחיה של הקץ. כמו שיובל נוח הררי אמר שאי אפשר להתפשר עם נמר על כך שהוא יאכל רק חצי גוף.

במצב האידיאלי, אני בעד לקחת את המחאה קדימה, ולהגדיר גבולות גזרה ברורים מבחינת יחסי דת ומדינה, ומדיניות מגזרית בנושאים של חינוך, בטחון, וכו'. מקווה שתהיה למחאה את אורך הרוח כדי להגיע לשם. פחות מזה, ונמצא את עצמינו באותו מקום עוד כמה שנים, רק שבאותו זמן הפוליטיקאים כבר יהיו ערוכים לתגובת הציבור, ואולי ימצאו דרכים לממש את ההפיכה בצורה שלא תעורר מחאה נרחבת. אם הקואיליציה לא תפסיד משהו מההתנהלות שלה כרגע, זה רק יוביל לשיטת מצליח. לנסיון הפיכה חייב להיות מחיר.

נערך לאחרונה ב:
תלוי במתווה כמובן. הייתי מוכן להתפשר על החובה להישמע לחוות דעת היועצים המשפטיים, ואולי על פיצול לתובע כללי ויועץ. אין לי בעיה שימנו שר עם קלון (נניח ברוב מוחלט) אם נוטלים ממנו את הזכות למנות משרות אמון, גם ככה התרבות עבריינית במפלגות הקואליציה.

זווית שונה - מה רוצים התומכים במהפיכה ומה גבולות הפשרה של החלק המתון בליכוד?
אחד הדברים המדהימים במהפיכה הוא היעדר הכנה ועבודת מטה בסיסית. היום ברור לחלוטין שלא בדקו השלכות בשום תחום (כלכלה, בריאות, בטחון), לא עשו עבודת הכנה מול ידידות ישראל, מול יהדות התפוצות וכו'. גם העבודה המשפטית ברמה מביכה וברור לגמרי שאין מחקר מעמיק מאחוריה.
אישית, אני לא מופתע, אבל מעניין מה חושבים תומכי ביבי על הפרטצ' שהתגלה.
אני מקווה לטובת כולנו שהתכנונים מול איראן ברמה אחרת.

זה באחריות מערכת הביטחון, "האנרכיסטים והטרוריסטים". נראה לי שעליהם אפשר לסמוך, לפחות עד שהם יתייאשו ויעזבו.

לא. אני דווקא בעד שלוין ורוטמן ימשיכו עם הדהירה קדימה בלי להתפשר על כלום, כי ככל שהם ילכו יותר חזק, ככה העם יותר יתעורר ויצא להפגין.
פשרה רק תגרום לכולם לנמנם. ופשרה רק תגרום להם לעשות ולהעביר כל מה שהם רוצים בשקט בשקט לאט לאט במהלך ה4 השנים הבאות מתחת לשולחן.

זה באחריות מערכת הביטחון, "האנרכיסטים והטרוריסטים". נראה לי שעליהם אפשר לסמוך, לפחות עד שהם יתייאשו ויעזבו.
נכון, אבל ארוע מול איראן דורש גם הכנה דיפלומטית, כלכלית, דאגה לעורף ועוד אלף היבטים בכל היבטי החיים שהממשלה הנוכחית כנראה לא מעלה על דעתה שתפקידה לדאוג להם.

זווית שונה - מה רוצים התומכים במהפיכה ומה גבולות הפשרה של החלק המתון בליכוד?
אחד הדברים המדהימים במהפיכה הוא היעדר הכנה ועבודת מטה בסיסית. היום ברור לחלוטין שלא בדקו השלכות בשום תחום (כלכלה, בריאות, בטחון), לא עשו עבודת הכנה מול ידידות ישראל, מול יהדות התפוצות וכו'. גם העבודה המשפטית ברמה מביכה וברור לגמרי שאין מחקר מעמיק מאחוריה.
אישית, אני לא מופתע, אבל מעניין מה חושבים תומכי ביבי על הפרטצ' שהתגלה.
ממה שקראתי , לדעתי לאיראן יהיה נשק גרעיני.

הם הגיעו להעשרה מאוד קרובה לפצצה,הם מרחק של חודשים עד שנה מזה שיהיה להם את חומרי הגלם למספר פצצות, יש להם טכנולוגיות צנטריפוגות חדשות שמאפשרות אתרים קטנים יותר וחבויים יותר - שקשה לאתר ולתקוף. ומבחינת בניית הפצצה עצמה כנראה שזה לא מחסום גדול.

ממה שקראתי , לדעתי לאיראן יהיה נשק גרעיני.

הם הגיעו להעשרה מאוד קרובה לפצצה,הם מרחק של חודשים עד שנה מזה שיהיה להם את חומרי הגלם למספר פצצות, יש להם טכנולוגיות צנטריפוגות חדשות שמאפשרות אתרים קטנים יותר וחבויים יותר - שקשה לאתר ולתקוף. ומבחינת בניית הפצצה עצמה כנראה שזה לא מחסום גדול.
רב הנסתר על הנגלה.
מה שבטוח זה שאם ישראל רוצה שארה"ב תסכן חיילים ואינטרסים כדי לעצור את איראן, מהפיכה משטרית היא צעד בכיוון שגוי.

מעניין אם תרחיש תאילנד יחזור על עצמו כאן בקרוב.
עם השיחה הבהולה של הרמטכל לראש הממשלה והסרבנות העולה וגואה ברחבי צהל , לא אתפלא

רב הנסתר על הנגלה.
מה שבטוח זה שאם ישראל רוצה שארה"ב תסכן חיילים ואינטרסים כדי לעצור את איראן, מהפיכה משטרית היא צעד בכיוון שגוי.
ארצות הברית ממילא לא תתקוף באיראן אלא אם איראן תתקוף אותה קודם, או אם נכנס למלחמת העולם השלישית, כשאיראן היא חלק מהציר של רוסיה-סין-צפון קוריאה. הממשל הדמוקרטי הקודם והנוכחי ממש התחננו לאיראנים שיחתמו איתם על הסכם הגרעין, וממשל רפובליקני יעדיף גישה בדלנית של סנקציות בלבד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A שיקולים ותהיות בבחירת קרן פנסיה וגמל\השתלמות לאחר סקר שוק ולימוד עצמי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
ד סקר עמלות מוסדות פיננסים צרכנות פיננסית 3
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
הק995 חובת מילוי סקר פולשני של הלמ"ס אוף טופיק 47
oferM סקר: האם הריבית העולה תוריד את מחירי הדירות מחוץ לאיזור הפריפריה ? פוסטים מאיכות נמוכה 7
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
E סקר: דירה ענקית 6 חדרים VS ארבע חדרים עם גינה גדולה נדל"ן 9
ט סקר - עד מתי חורף הקריפטו? השקעות אלטרנטיביות 8
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 3 שוק ההון 8
ק סקר שוק בנקים ופתיחת חשבון בנק - מרחוק צרכנות פיננסית 7
adamshalev מה תהיה התשואה השנתית היחסית של ARKK מול SPY חמש שנים מהיום - סקר 2 שוק ההון 21
stamEhad סקר -מחזיקים נכסים שלא בהכרח קורלטיביים לשוק המניות? שוק ההון 11
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
Harvey אסטרטגיה להשקעה בנדל״ן באיזור גוש דן, סקר - מה הסוג נכסים המועדף עליכם? נדל"ן 8
הסולידית סקר: איזו ערכת עיצוב הכי מוצלחת? שער הקהילה 35
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
flower סקר | חקיקה אזרחית אוף טופיק 18
S סקר שוק בין הבנקים כדי למצוא את הבנק האטרקטיבי ביותר צרכנות פיננסית 5
flower סקר - עוזר\ת וירטואלית - Alexa/Bixby/Cortana/Siri/Google אוף טופיק 19
twister סקר + דיון: כמה מזומן אתם מחזיקים בעו"ש למחייה היומיומית? שוק ההון 120
Ron.B סקר מחיר למשתכן- מגורים או השקעה? נדל"ן 7
Mr. Bigglesworth סקר: כמה התיק שלכם חשוף ישירות לשקל? שוק ההון 6
גרהם סקר בחירות 2020 אוף טופיק 1378
S סקר - עד כמה אתם הייתם מוכנים לפשרה כדי למנוע בחירות נוספות אוף טופיק 152
א סקר ריבית מובטחת עד סוף החיים שוק ההון 20
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
ג אחוזים קטנים מהתיק בניירות ספקולטיביים + סקר שוק ההון 11
the_newbie סקר: אלוקציית נכסים ע"פ מצב משפחתי שוק ההון 36
דור דורים מועד ב' – סקר בחירות 2019S אוף טופיק 1073
Jenia29 סקר משכורות אוף טופיק 7
קורא הדוק אם מחר מבטלים את הפטור ממס בקרן השתלמות. מה אתם עושים? (סקר) צרכנות פיננסית 20
S סקר למשקיעי מדדים פסיבים על החלק המנייתי בתיק שלכם שוק ההון 67
adamshalev סקר: איזה סוג של משקיע אתם? שוק ההון 37
דור דורים סקר בחירות 2019 - אחרי הגשת הרשימות אוף טופיק 119
S סקר למשקיעים באופן פרטי עם חשבון חייב במס שוק ההון 40
H סקר ביטוח בריאות צרכנות פיננסית 79
Benjamin W סקר בחירות 2019 אוף טופיק 2476
adamshalev סקר: מה ההקצאה שלכם למניות היום שוק ההון 153
S סקר תושבות אוף טופיק 0
S סקר: עצמאים מרוויחים יותר ? אוף טופיק 3
א סקר - גילאי עובדי הייטק בפורום אוף טופיק 26
S סקר - כמה נשים מביאות הביתה נטו ? אוף טופיק 191
א סקר: באיזה גיל אתם מתכננים לפרוש/באיזה גיל פרשתם ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34
דור דורים [סקר] מיטב דש פנסיה מקיפה מסלול מנייתי פאסיבי חו"ל צרכנות פיננסית 35
א סקר: לאיזה עשירון אתם שייכים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
adamshalev סקר: מה הייתה התשואה שלכם לשנת 2017 שוק ההון 66
P סקר השוואת דמי ניהול בפוליסות חסכון צרכנות פיננסית 76
י תוצאות סקר שוק: מדיניות ההשקעות בתכנית 'חסכון לכל ילד' של כל קופות הגמל, במסלול הסיכון המוגבר. שוק ההון 31

נושאים דומים

Back
למעלה