• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

סטארטאפ לעומת חברה גדולה

CodeMonkey

משתמש סולידי
דירוג
11
הי,

יש לי שתי הצעות עבודה בהיי טק, אחת מאחת מחמשת החברות הגדולות בעולם, ואחת מסטארט אפ ישראלי שמוערך במעל מיליארד דולר, שגייס כמה מאות מיליוני שקלים ויש לו לקוחות רציניים. המשכורות שמציעים לי בשני המקומות דומות. המשרדים דומים וההטבות דומות.

בחברה הגדולה אני עובד כבר בתור סטודנט והיה לי נחמד, אנשים סבבה ומנהל נחמד. אוירה רגועה רוב הזמן.
מצד שני, העניין המקצועי בסטארטאפ כנראה יהיה יותר גבוה. אולי אפילו משמעותית (לא יודע כרגע לאיזה צוות בדיוק).

לפני שאני עושה טעויות הרות גורל רציתי לשמוע מהניסיון שלכם על יתרונות וחסרונות בחברה גדולה לעומת סטארטאפ.

תודה

זה כמו לשאול מי יותר חזק, גוקו או סופרמן...

סטארטפ שגייס כמה מאות מיליונים יכול לתת לך סביבת עבודה מעולה לא פחות משל חברה גדולה.
הייתי מעדיף דווקא את הסטארטאפ אם הוא מספק לך עניין מקצועי גבוה יותר, אתה רוצה תמיד לעבוד מול אנשים חכמים ומנוסים ממך שמאתגרים אותך להשתפר ולא להשאר רק באזור הנוחות, בהייטק להשאר במקום זה לנוע אחורה.

יותר כמו לשאול מה היתרונות והחסרונות של כל אחד ביחס לשני :)
הבעיה היא שהרבה מהיתרונות והחסרונות הם די ספקולטיביים ו/או סובייקטיביים (למשל, מי תורם יותר לפיתוח המקצועי שלך? איפה יש יותר פוטנציאל השתכרות? וכדומה).
אני חושב שיש שתי אפשרויות: או שתלך עם תחושת בטן, או שתבין מה בדיוק הערך הכספי של ההצעות ותחליט על פי זה (אתה יכול גם לנסות לתמחר נוחות, אם יש הבדל ברור בנוחות)

אם אתה מתכנת טוב כנראה שאין סיכון משמעותי לעתיד שלך בלי קשר למה שתבחר. כנראה שבתוחלת חברה גדולה תציע תנאים יותר טובים אבל זה לא בהכרח נכון במקרה שלך.

מה השכר אם אפשר לשאול?

אתה רוצה תמיד לעבוד מול אנשים חכמים ומנוסים ממך שמאתגרים אותך להשתפר ולא להשאר רק באזור הנוחות
השאלה אם יש באמת מקומות כאלה או שרוב האנשים הם ממוצעים ויש פה ושם איזה כוכב שכדאי לנסות ללמוד ממנו.
עשה לי רושם שעם כל הביקוש וכל הקלות היחסית של להרים מערכות היום בגלל הענן וכל הספריות המוכנות שיש לכל דבר שאפשר להנמיך סטנדרטים וזו גם הדרך היחידה לגייס מספיק אנשים.

ולמה כל פעם שאני מחפש מידע על חברות במקום להראות לי כמה מעניינת העבודה שם הם מראים לי תמונות של אנשים בים או מסיבה או משהו דומה ולא מישהו שמסביר כמה העבודה מעניינת ומורכבת? הסושי חינם זה מה שמצליח להחזיק אנשים שמשועממים בעבודה?

השאלה אם יש באמת מקומות כאלה או שרוב האנשים הם ממוצעים ויש פה ושם איזה כוכב שכדאי לנסות ללמוד ממנו.
עשה לי רושם שעם כל הביקוש וכל הקלות היחסית של להרים מערכות היום בגלל הענן וכל הספריות המוכנות שיש לכל דבר שאפשר להנמיך סטנדרטים וזו גם הדרך היחידה לגייס מספיק אנשים.

ולמה כל פעם שאני מחפש מידע על חברות במקום להראות לי כמה מעניינת העבודה שם הם מראים לי תמונות של אנשים בים או מסיבה או משהו דומה ולא מישהו שמסביר כמה העבודה מעניינת ומורכבת? הסושי חינם זה מה שמצליח להחזיק אנשים שמשועממים בעבודה?
כי לא כולם עושים את אותה העבודה, אבל כן כולם נוסעים ביחד לים ואוכלים סושי. זה יח״צ. באותה חברה יש תפקידים שונים מאד אז זה גם באמת תלוי לאיזה תפקיד את מתראיין.
אני יכול להגיד לך שבחברות הגדולות ובסטרטאפים החמים הגיוס/סינון הוא אינטנסיבי. בדיוק היום התפרסמה כתבה בנושא בכלכליסט וכמגייס לשעבר בחברה דומה אני יכול להעיד שהמספרים אכן כאלו קשים.

יתרונות וחסרונות בחברה גדולה לעומת סטארטאפ
הייתי יכול לתת התייחסות רלוונטית, אבל הסטארטאפ שאתה מדבר עליו פה הוא לא אחד סטנדרטי. סטארטאפ שגייס מאות מיליונים ועם שווי של מיליארד זה סטארטאפ שכבר בעצמו כנראה בדרך לעבור להתנהלות של חברה גדולה (לא כמו של אחת מהטופ 5 בעולם, אבל עדיין, corporate וכל המשתמע מכך) או להירכש על ידי אחת.
כלומר, זה לא כמו ההחלטה האם ללכת לעבוד בסטארטאפ בן שנה שעוד יושב בwe work ועתידו בסימן שאלה.

אם המשכורות דומות, התנאים דומים, המשרדים דומים, וכו' - הייתי חד משמעית הולך על איפה שנשמע לך יותר מעניין ושיותר תתמקצע. כי על פניו לא נשמע שיש יתרונות אמיתיים לאופציה השניה, חוץ מאולי האוירה הרגועה - שאולי תהיה יתרון אם אתה עם משפחה וילדים ורוצה יותר זמן בשבילם, אבל אחרת בעיקר תוביל להתפתחות מקצועית איטית יותר.

כי לא כולם עושים את אותה העבודה
עדיין הייתי מצפה לראות סרטונים שבהם מספרים איך הם מצליחים להתמודד עם הרבה traffic ודאטא, או איך הUX פורץ דרך, או איך הם מצליחים להתמודד עם מתקפות מתוחכמות. פה ושם מצאתי כאלה סרטונים אבל הם מכוונים בעיקר ללקוחות פוטנציאלים ולא לעובדים, שזה מוזר בעיני.

בדיוק היום התפרסמה כתבה בנושא וכמגייס לשעבר בחברה דומה אני יכול להעיד שהמספרים אכן כאלו קשים
קראתי את הכתבה. מעניין. האם מנסיונך זה קורה כי הרף שחברות מציבות הוא גבוה והן באמת מחפשות את השפיץ של המועמדים ולכן מסננות באגרסיביות וגם מועמדים טובים נופלים, או כי יש הצפה של מועמדים שנמשכו לתחום בגלל השכר ואולי לא מתאימים או משהו דומה ולכן החברות מתקשות לגייס? אני לא רואה למה חברה כמו Honeybook שמוזכרת בכתבה, שמייצרת איזה אתר שמנהל לעסקים קטנים חשבוניות תסנן בכזו אגרסיביות. מה הם כבר עושים שמצריך כאלה מועמדים חזקים?

נערך לאחרונה ב:
קראתי את הכתבה. מעניין. האם מנסיונך זה קורה כי הרף שחברות מציבות הוא גבוה והן באמת מחפשות את השפיץ של המועמדים ולכן מסננות באגרסיביות וגם מועמדים טובים נופלים, או כי יש הצפה של מועמדים שנמשכו לתחום בגלל השכר ואולי לא מתאימים או משהו דומה ולכן החברות מתקשות לגייס? אני לא רואה למה חברה כמו Honeybook שמוזכרת בכתבה, שמייצרת איזה אתר שמנהל לעסקים קטנים חשבוניות תסנן בכזו אגרסיביות. מה הם כבר עושים שמצריך כאלה מועמדים חזקים?
הרף הוא גבוה. האניבוק זה לא איזה סטארטאפ מהמרתף, זאת חברה שגייסה כ-86 מיליון דולר. חברות סטארטאפ בקליבר הזה יש להן מטרה אחת ויחידה - לגדול כמה שיותר מהר, ובשביל זה הן צריכות את טובי המפתחים ומתחרים ראש בראש בגיוסים מול גוגל וחברות גדולות אחרות.

בסטארטאפ, שאני לא יודע בדיוק מה הוא, יכולה להיות הזדמנות ל"מהלך על הכתר" (רכישה \ הנפקה). קח את זה בחשבון.

בסטארטאפ, שאני לא יודע בדיוק מה הוא, יכולה להיות הזדמנות ל"מהלך על הכתר" (רכישה \ הנפקה). קח את זה בחשבון.
ממה שקראתי ומהתגובות כאן עולה שהתוחלת נמוכה ושזה לא באמת סכומים משנים חיים. יש איזו דרך לנסות להעריך את זה ולהשוות את זה מול מניות של חברה גדולה ומבוססת עם מניה שמהיום הראשונה שווה כסף?

ממה שקראתי ומהתגובות כאן עולה שהתוחלת נמוכה ושזה לא באמת סכומים משנים חיים. יש איזו דרך לנסות להעריך את זה ולהשוות את זה מול מניות של חברה גדולה ומבוססת עם מניה שמהיום הראשונה שווה כסף?
במיוחד כשאתה מצטרף אחרי סבבים של מאות מיליוני דולרים (ואני מניח שיש יותר ממאה עובדים, אולי אפילו 500), הסיכוי שתקבל מהנפקה סכום שישתווה למה שתוכל להשיג ב-5 החברות הגדולות נמוך מאוד. (ובכל זאת זה תלוי בהצעות הספציפיות שקיבלת).

מבחינתי, אם אתה בתחילת הדרך השאלה היא מה יוסיף לך הכי הרבה לידע המקצועי שהולך להיות רלוונטי לעבודות הבאות.

מה יוסיף לך הכי הרבה לידע המקצועי שהולך להיות רלוונטי לעבודות הבאות
האם זה מקובל\אפשרי להגביל בחוזה את סוגי המטלות שאבצע?
למשל לסכם ש80% מהזמן אבצע פיתוח של קוד חדש? או שמשך הזמן שבו אבצע בדיקות לא יעלה על 20% מזמן העבודה? משהו דומה?
איך הייתם מעלים בקשה כזו?

תודה

האם זה מקובל\אפשרי להגביל בחוזה את סוגי המטלות שאבצע?
למשל לסכם ש80% מהזמן אבצע פיתוח של קוד חדש? או שמשך הזמן שבו אבצע בדיקות לא יעלה על 20% מזמן העבודה? משהו דומה?
איך הייתם מעלים בקשה כזו?

תודה

זו לא בקשה סבירה. כמפתח, אני כותב הרבה (מאוד) טסטים לקוד שאני כותב. זה נשמע לך סביר שאני אגיד למעסיק שלי שאני לא מוכן לכתוב טסטים ואני רוצה רק לכתוב "קוד חדש"?
כמה אנשים עובדים בסטארט אפ הזה?

כמפתח, אני כותב הרבה (מאוד) טסטים לקוד שאני כותב
אני מחשיב unit ובדיקת ידניות\אוטומטיות לקוד שאני מפתח כ-"פיתוח של קוד חדש". גם תיקוני בעיות או הוספת יכולות בקוד של אחרים נחשב מבחינתי פיתוח.

יותר התכוונתי לבדיקות ידניות או כתיבת בדיקות אוטומטיות של פיצ'רים שלא אני פיתחתי, ולכתיבת מסמכים, הדרכה או תמיכה בלקוחות וכיו"ב שהם לא מהווים פיתוח.

בחלק מהתחומים יש היום מגמה של ביטול פונקציית ה-QA כך שכמעט כל מה שכתבת נמצא באחריות המפתחים.
בכל מקרה, אף חברה (נורמלית) לא תגייס מפתח תוכנה ואז תהפוך אותו לאיש QA, הם הרי יכלו לגייס איש QA בהרבה פחות כסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S "התאבדות" על חברת סטארטאפ יזמות והגדלת הכנסות 21
H הקמת סטארטאפ טכנולוגי התפתחות אישית 1
א סטארטאפ התפתחות אישית 10
M מניות של סטארטאפ בנאמנות? השקעות אלטרנטיביות 0
נ מימוש אופציות בעזיבת סטארטאפ שוק ההון 5
S טופס עזר ל161 אחרי רכישת סטארטאפ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
flower סטארטאפ שוק ההון 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
A טופס 867 - מס שנוכה במקור (סעיף 40) לעומת מס ששולם בחול מיסים 6
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
I כמה נכונה ההמלצה לא לשבור קרן השתלמות לעומת מכשירים אחרים? מיסים 49
ב הלוואת margin לעומת מכירת box spread (לא סולידי) שוק ההון 4
השועל שמאות דירה בבנייה לעומת דירה זהה מאוכלסת נדל"ן 6
R ת"א נדל"ן לעומת מחירי הדירות נדל"ן 5
F כדאיות של 20/80 לעומת דירה קיימת? (+אקסל מתנה) נדל"ן 64
S מס כתושב חוץ על מק"מ לעומת קרן כספית שוק ההון 6
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
B s&p500 פנסיה לעומת גמל הבדלי תשואה שוק ההון 3
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
N IRA סנופי לעומת מדד עולמי - שיקולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D acwi לעומת crbn שוק ההון 0
A מעבר לקטנוע חשמלי - כדאיות כלכלית לעומת חסרון טווח הנסיעה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
C רכישת בית קרקע לעומת שכירות ושימור תיק השקעות נדל"ן 12
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ע IB לעומת "סתם" בנק בחו"ל שוק ההון 48
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
K שאלה של מתחילים בקשר לאג"ח לעומת מזומן שוק ההון 3
וינסנט רכישת US Treasury לעומת CD שוק ההון 16
ptom נזילות תיק השקעות בבנק לעומת בית השקעות צרכנות פיננסית 8
א בלבול קל לגבי מיסוי ריאלי לעומת נומינלי מיסים 1
D קרן סל לעומת קרן נאמנות שוק ההון 6
ס משיכת פיצויים לעומת משיכת קה"ש שוק ההון 0
ה בתי השקעות בארץ לעומת חול שוק ההון 12
A נתונים מטורפים של הצלחת עסקים בארהב לעומת ישראל אוף טופיק 14
S חיסכון במק"מ לעומת פיקדון בבנק שוק ההון 5
B רכישה קרן אירית רחבה ב-IB לעומת רכישת אותה קרן בארץ: יש הבדל במדד היחוס? מיסים 7
L Nvidia 2023 לעומת intel שנת 2000 שוק ההון 18
ס תשואת לפידיון של מק"מ לעומת אג"ח ממשלתית שוק ההון 1
A קרנות איריות מחלקות לעומת איריות צוברות שוק ההון 5
T קרן פנסיה משלימה ללא כיסוי ודמי ניהול - לעומת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M אג״ח לעומת קרן כספית/מק״מ שוק ההון 3
מ הראל מחקה S&P 500 לעומת SPY שוק ההון 1
D מנוטרל מט"ח לעומת חשוף מט"ח שוק ההון 229
D רווח בVT לעומת שווי תיק פוסטים מאיכות נמוכה 8
K שאלה לגבי מסלול השקעות עוקב מדדים ← קרנות חוץ לעומת קרנות שקליות שוק ההון 18
D קרן כספית - תשואה שנתית מפורסמת של פחות מ 1% לעומת דיבורים על מעל 3% בפורומים כולל זה ? שוק ההון 24
F הצלחה בעסקים בארצות הברית לעומת ישראל פוסטים מאיכות נמוכה 18
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14

נושאים דומים

Back
למעלה