• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ניהול דמי הניהול בטווח הארוך

Since_2013

משתמש סולידי
דירוג
81
שלום לפורום החביב,

תקציר: שמתי לב שאני משלם השנה כ 1600 ש"ח דמי ניהול על מוצרי ההשקעה השונים (כ 0.4% מ 400K). אצליח לרדת לכיוון ה 0.3% (1200 ש"ח) אבל האם זו גזרת גורל ואמשיך לשלם מעל 1000 ש"ח בשנה?

פירוט: אני בן 24, קורא ותיק ונאמן של הבלוג משנותיו הראשונות.
אני מנסה למצוא דרך יעילה מבחינת עלויות להמשיך ולהשקיע את כספיי באופן פסיבי, ובחשיפה גבוהה מאוד למדדי מניות (צעיר, מודע לסיכונים, כספים שאני לא בונה עליהם בשנים הקרובות וכו').
כרגע מדובר בסך של 260K בקופות גמל להשקעה (מתוכם כ 50K רווחים על הנייר), וכ- 140K בתיק ני"ע אשר רובו ככולו מחקה מדדי מניות (מתוכם כ 40K רווחים על הנייר).
באשר לתיק ני"ע- אני עובר מהבנק לחבר בורסה אחר, בעמלות סטנדרטיות כמו שהם מציעים.
באשר לקופות גמל להשקעה- בימים הקרובים אשפר את דמי הניהול למשהו בין 0.3% ל 0.37% לשנה. 0% מההפקדות.
בנוסף אציין שאני סטודנט ואהיה סטודנט בשנים הקרובות, בהן אני מתכנן להשקיע יחסית מעט כסף חדש. בנוסף בשלב זה אני פחות מתעניין בקנייה של מניות ספציפיות (למרות ששילוב DGI מעניין אותי במחשבה לעתיד- אבל כרגע אין לי זמן וקשב להתחיל לבחור ולפזר בין הרבה מניות).

עיקר ההתלבטות שלי היא איזון הכספים בין שני המכשירים הנ"ל- קופת גמל להשקעה, אל מול קנייה והחזקה לטווח ארוך של קרנות/תעודות סל מחקות מדדים. עד עכשיו זה נעשה יחסית בספונטניות.
נקודת המבט שלי:
קופת גמל להשקעה:
יתרונות:

1. המרכזי ביותר מבחינתי- אני יכול להמשיך ולהתמקח על דמי ניהול ככל שהתיק גדל, ולעבור בין חברות שונות, ללא אירועי מס.
2. אני לא משלם עמלות על הכנסה של כספים חדשים.
3. יתרונות מוכרים נוספים (שינוי מסלולי השקעה ללא עמלות/אירועי מס, פטור ממס כקצבה אחרי גיל 60- רחוק מאוד ממני)
4. הכסף פחות נגיש למכירה בלחיצת כפתור (לפחות אצלי פסיכולוגית) ואני לא רואה שינויים יומיים, ולכן פחות אתפתה לעשות שטויות בתקופה בה השוק לא נחמד.
חסרונות:
1. לא לגמרי יודע ושולט איך הכסף מושקע.
2. אחת הסיבות שאני מתייעץ היא כי אני לא מצליח לחשוב על חסרונות נוספים וזה מעורר בי חשד.

מוצרים מחקי מדד דרך חבר בורסה:
יתרונות:

1. יודע בדיוק במה אני משקיע
2. דמי הניהול כרגע יוצאים (אולי) קצת יותר נמוכים מקופת גמל להשקעה.
חסרונות:
1. המרכזי ביותר מבחינתי- מלכודת מס (אהיה חייב למכור כדי לשפר דמי ניהול, ואני לא שולט או יודע אם ומתי הם יעלו). הכוונה למוצרים עצמם שאני מחזיק ולא לחבר הבורסה. כרגע אני משלם 0.25%-0.3%.
2. זמין מאוד למכירה רגשית (אציין שאני יחסית סומך על עצמי. בעיצומו של משבר הקורונה גירדתי עוד קצת מזומנים כדי להשקיע).

אשמח לשמוע שיקולים נוספים שאני לא חושב עליהם, או תגובות כלליות.

בנוסף, השאלות שלי כעת הן דיי טכניות ומשעממות, אך חשוב לי לציין שזו פעם ראשונה שאני פעיל בפורום, אבל כאמור קורא ותיק ולא פחות חשוב מיישם ותיק של העקרונות הסולידיים (לדוגמה- חיסכון של כ-40K בשנות התיכון, השקעה במדדי מניות וצפייה בהם הופכים ל 80K (כמובן על הנייר...) בעודי אוכל חול בצבא) ועל כך תודה ענקית לסולידית.

אתה משלם גם עוד איזה 0.2% עמלות לבית ההשקעה על הוצאות ניהול מעבר לדמי הניהול.
יחסית דמי הניהול שלך נחשבים נמוכים ביחס לכלל הציבור בעלי קופת גמל להשקעה, כך שאם תבחר להישאר במוצר זה כנראה לא תצליח לצמצם את גובה העמלות בצורה משמעותית.
הפתרון לצמצום העמלות על זה שמישהו מנהל לך את התיק זה לנהל את התיק בעצמך.

האם זו גזרת גורל ואמשיך לשלם מעל 1000 ש"ח בשנה?
אם זה הסכום שהגעת אליו על פי על אחוזי העמלות שלך ודמי הניהול שלך אז כן.
שמתי לב שלא כללת פנסיה.
גם משם יורד.

אצליח לרדת לכיוון ה 0.3% (1200 ש"ח)
בממוצע 100₪ לחודש עבור ניהול מוצרים פיננסים. נשמע לך סביר?

2. אחת הסיבות שאני מתייעץ היא כי אני לא מצליח לחשוב על חסרונות נוספים וזה מעורר בי חשד.
דמי ניהול במוצר זה ינגסו חלק משמעותי מהתיק בהשקעה לטווח ארוך ולכן יש שמעדיפים תיק ממוסה.

דמי ניהול במוצר זה ינגסו חלק משמעותי מהתיק בהשקעה לטווח ארוך ולכן יש שמעדיפים תיק ממוסה.
דמי ניהול על קרן מחקה לא ינגסו בצורה זהה?

אתה משלם גם עוד איזה 0.2% עמלות לבית ההשקעה על הוצאות ניהול מעבר לדמי הניהול.
התגובה מתייחסת לקופת גמל להשקעה? איפה רואים את זה? לפי דו"ח שנתי זה נראה לי שאני משלם בדיוק כמה שמצויין בדמי הניהול (קצת קשה לחשב כי היו פקדות באמצע השנה. אבל אין הבדל של 50% כמו שציינת)
לא.
הרבה הרבה פחות.
למה? מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה בדמי ניהול שנתיים של 0.3% לבין קרן מחקה באותם דמי ניהול?

התגובה מתייחסת לקופת גמל להשקעה? איפה רואים את זה? לפי דו"ח שנתי זה נראה לי שאני משלם בדיוק כמה שמצויין בדמי הניהול (קצת קשה לחשב כי היו פקדות באמצע השנה. אבל אין הבדל של 50% כמו שציינת)

למה? מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה בדמי ניהול שנתיים של 0.3% לבין קרן מחקה באותם דמי ניהול?
אין הבדל. אבל למה שתרכוש קרן מחקה באותם דמי ניהול כשיש כאלו זולות פי 10 ?

אין הבדל. אבל למה שתרכוש קרן מחקה באותם דמי ניהול כשיש כאלו זולות פי 10 ?
יכולות להיות כאלו שזולות גם פי אינסוף (0% דמי ניהול) אבל הן מעלות את דמי הניהול ויוצרות מלכודת מס.
אפשר לומר שאני כרגע "לכוד" בין תשלום מס רווח הון של 10,000 ש"ח וקנייה של קרנות זולות יותר, בתקווה שהן לא יעלו את דמי הניהול (למה שלא יעשו את זה?).
אשמח לשמוע על קרנות בדמי ניהול של 0.03% שנשארות כך במשך הרבה שנים :)

יכולות להיות כאלו שזולות גם פי אינסוף (0% דמי ניהול) אבל הן מעלות את דמי הניהול ויוצרות מלכודת מס.
זה בישראל.

אשמח לשמוע על קרנות בדמי ניהול של 0.03% שנשארות כך במשך הרבה שנים
למשל VOO.
אבל היא לא נשארת כך שנים. דמי הניהול יורדים עם השנים.

כן, מדובר בקופת הגמל להשקעה. תחפש בדו"ח השנתי סעיף שנקרא הוצאות ניהול השקעה.

לגבי גמל להשקעה- מקריאה באתר "כל זכות" ראיתי שמשיכה רגילה של כספים מתבצעת קודם כל מהרווחים ורק אז מההפקדות- כלומר האופציה הכי גרועה מבחינת מיסוי. מישהו חווה על בשרו את הגזל הזה ויכול לאמת? זה הופך את המוצר לפחות אטרקטיבי אם לא מכוונים לאופציה של משיכה כקצבה מגיל 60.

לעומת זאת אם מתמקדים באפשרות של משיכה כקצבה מגיל 60 אז דווקא נחשפתי ליתרון נוסף שלא שמעתי שמדברים עליו בהרחבה. בנוסף לפטור ממס רווח הון, הקצבה המתקבלת פטורה ממס הכנסה. היתרון הזה יכול להיות משמעותי בכך שהוא ימקם את החוסך על מדרגת מס נמוכה יותר לאורך הרבה שנים לאחר גיל 60 (לדוגמה- פחות מס הכנסה על קצבת הפנסיה).

כמובן שתמיד עדיף לדבר על חלופה אטרקטיבית ולעשות חישובים מספריים. ניסיתי לעשות משהו בפייתון, כאשר החלופה היא השקעה בקרן מחקה מנייתית זולה (לדוגמה הגדולות האמריקאיות- 0.03%), וכאשר אני מניח לצורך הסימולציה שעל הסכום שהצטבר בגיל 60 אני משלם לאורך השנים שלאחר גיל 60 14% מס (מדרגת המס השנייה).
לא לקחתי בחשבון את האפקט שיכול להתווסף- לדוגמה הגעה למדרגת המס השלישית- 20% מס. יצא שקופת הגמל להשקעה עדיפה. (כן לקחתי בחשבון את אפקט הריבית דריבית האבוד על דמי הניהול בקופת גמל להשקעה). ההבדל לא יצא משמעותי מאוד, והגיוני שלא התחשבתי בגורמים שיש להתחשב בהם. אך הנקודה היא שלא קיבלתי עדיפות ברורה נגד המוצר הזה. בנוסף אני רואה ייתרון דיי גדול בגילאים מבוגרים לקבלת קצבה על פני התעסקות שוטפת בחשבון מסחר.
בנוסף לא התייחסתי ליכולת להפוך את הקופות לשמרניות יותר עם ההתקרבות לגיל 60 ללא אירוע מס- גורם חשוב נוסף.

קיבלתי רושם כי רבים דווקא נגד המוצר הזה. אז אשמח לקבל תגובות והערות.

יש לציין שהחישוב שעשיתי הוא כללי מאוד, וכמו שציינתי לא כולל יתרון בגמל להשקעה כמו מעבר מסלולים ללא אירועי מס, או חיסרון כמו "הוצאות ניהול השקעות" שמתווספות בערמומיות לדמי הניהול. כמו כן התבססתי על דמי ניהול של 0.37% בגמל להשקעה שזה מה שאני משלם היום. נקודת האיזון הכספית בין שני התרחישים יצאה בערך ב 0.43% בדמי ניהול בקופת גמל להשקעה לעומת 0.03% בקרן מחקה זולה.

זה הופך את המוצר לפחות אטרקטיבי
הוא בכל מקרה מאוד לא אטרקטיבי.
בנוסף לפטור ממס רווח הון, הקצבה המתקבלת פטורה ממס הכנסה.
לא הבנתי מה הכוונה "בנוסף"?
הרי זה כסף שלך שכבר שילמת עליו מס לפני ההפקדה. זה שלא גובים ממך שוב מס זאת לא הטבה.
היתרון הזה יכול להיות משמעותי בכך שהוא ימקם את החוסך על מדרגת מס נמוכה יותר לאורך הרבה שנים לאחר גיל 60 (לדוגמה- פחות מס הכנסה על קצבת הפנסיה).
אבל קופגל"ה לא באה במקום פנסיה. היא באה במקום תיק השקעות רגיל.
ולקופגל"ה יש המון חסרונות אל מול תיק השקעות רגיל.
כמובן שתמיד עדיף לדבר על חלופה אטרקטיבית ולעשות חישובים מספריים.
אכן כדאי :)
ניסיתי לעשות משהו בפייתון,
למה פייתון?
הרבה יותר פשוט באקסל.
כאשר החלופה היא השקעה בקרן מחקה מנייתית זולה (לדוגמה הגדולות האמריקאיות- 0.03%), וכאשר אני מניח לצורך הסימולציה שעל הסכום שהצטבר בגיל 60 אני משלם לאורך השנים שלאחר גיל 60 14% מס (מדרגת המס השנייה).
נשמע מס מאוד גבוה ומוגזם.
אל תשכח שאתה משלם מס רק על הרווח ולא על כל הסכום.
אל תשכח אפשרות למשיכה בשכבות (כלומר אפשר להקטין עוד יותר את הרווחים)
אל תשכח שהמיסוי אחרי גיל 60 יכול להיות פחות מ25% על הרווח.
יצא שקופת הגמל להשקעה עדיפה.
אז יש לך טעות בחישוב :)
לקחת בחשבון את דמי הניהול של הקופגל"ה?
לקחת בחשבון את העלויות הנסתרות של הקופגל"ה? (הוצ' ניהול השקעות, יעילות דיבידנדים, אחוז גבוהה יחסית במזומן לצרכי ניהול שותפים וכו'. כל זה מגיע לכ 0.6% לפני דמי ניהול).
אני רואה ייתרון דיי גדול בגילאים מבוגרים לקבלת קצבה על פני התעסקות שוטפת בחשבון מסחר.
זה באמת הייתרון.
וגם הוא לא בטוח כמה משמעותי.
זה לא שיש באמת התעסקות שוטפת בחשבון מסחר. בסה"כ צריך למכור כמות קבועה וידועה פעם בחודש/רבעון/שנה וזהו.

הוא בכל מקרה מאוד לא אטרקטיבי.
לכן הצגתי (או לפחות עשיתי בעצמי) איזשהי סקיצה של חישוב. אני שומע הרבה אמירות כאלה אבל הן לא מגובות בחישובים מספריים.
לא הבנתי מה הכוונה "בנוסף"?
הרי זה כסף שלך שכבר שילמת עליו מס לפני ההפקדה. זה שלא גובים ממך שוב מס זאת לא הטבה.
גם כסף שאתה משקיע בתיק השקעות רגיל זה כסף ששילמת עליו מס הכנסה לא? וכאשר תפדה רווחים תשלם עליהם מס רווח הון.
ולקופגל"ה יש המון חסרונות אל מול תיק השקעות רגיל.
שוב, כדי לבסס טענה כזאת צריך לעשות חישובים ולא ללכת עם אינטואיציה.
נשמע מס מאוד גבוה ומוגזם.
אל תשכח שאתה משלם מס רק על הרווח ולא על כל הסכום.
אני מדבר כרגע על כ-300K ש"ח בצמיחה ריאלית משוערת של 6% בשנה למשך 35 שנה. כך שעל הנייר זה מגיע למעל 2מ' ש"ח וכמעט כל הסכום צפוי להיות רווחים.
אל תשכח אפשרות למשיכה בשכבות (כלומר אפשר להקטין עוד יותר את הרווחים)
קצת קשה לי לבנות על זה עם הרגולציה הישראלית וחוסר הבהירות החוקי שקיים בנושא. אולי במהלך 35 השנה הבאות הדברים יתבהרו.
אל תשכח שהמיסוי אחרי גיל 60 יכול להיות פחות מ25% על הרווח.
בגלל זה חישבתי 14%, כאמור אני מדבר על המצב שציינתי בו הרוב המוחלט הוא רווחים. כמו כן אני לא שוקל להשתמש במוצר הזה כתחליף כולל לתיק השקעות- אלא רק מתלבט כרגע על ה 300K שח האלה. אולי זאת אופציה טובה לשכוח מהם עד גיל 60 ואז להנות מהיתרונות שציינתי. ובמקביל להמשיך לבנות תיק רגיל עם כסף חדש.
לקחת בחשבון את דמי הניהול של הקופגל"ה?
0.37%, ואולי לאורך השנים עם גדילת התיק אצליח להוריד.
לקחת בחשבון את העלויות הנסתרות של הקופגל"ה? (הוצ' ניהול השקעות, יעילות דיבידנדים, אחוז גבוהה יחסית במזומן לצרכי ניהול שותפים וכו'. כל זה מגיע לכ 0.6% לפני דמי ניהול).
כמו שציינתי, לא התייחסתי לעלויות הנסתרות. חישבתי את שני התרחישים בצמיחה של 6% בשנה. מצד שני לא התייחסתי גם לחיסכון שנובע מאירועי מס לצורך איזון התיק בהתקרבות לגיל 60, וגם הוא יכול להיות משמעותי. כמובן שעדיף לבצע חישוב שמתחשב בשניהם עד כמה שאפשר.

אבל הן לא מגובות בחישובים מספריים.
הן כן.
הציגו פה המון פעמים את החישובים האלה. אתה מוזמן לחפש.
גם כסף שאתה משקיע בתיק השקעות רגיל זה כסף ששילמת עליו מס הכנסה לא?
נכון.
וכאשר תפדה רווחים תשלם עליהם מס רווח הון.
שוב, רק על הרווחים. בדיוק כמו משיכה הונית של קופגל"ה.
אין מס הכנסה על שאר הכסף.
שוב, כדי לבסס טענה כזאת צריך לעשות חישובים ולא ללכת עם אינטואיציה.
נכון.
כמו שאמרתי - החישוב הזה נעשה פה בפורום אין ספור פעמים. מוזמן לחשב גם בעצמך.
אני מדבר כרגע על כ-300K ש"ח בצמיחה ריאלית משוערת של 6% בשנה למשך 35 שנה. כך שעל הנייר זה מגיע למעל 2מ' ש"ח וכמעט כל הסכום צפוי להיות רווחים.
רק 87% ממנו.
קצת קשה לי לבנות על זה עם הרגולציה הישראלית וחוסר הבהירות החוקי שקיים בנושא
אין שום חוסר בהירות חוקי.
יש המון דרכים חוקיות לעשות את זה.
אולי במהלך 35 השנה הבאות הדברים יתבהרו.
הרבה דברים יכולים להשתנות בעתיד. גם חוקי המס, גם גובה המס, גם החוקים על מס רווחי הון וגם החוקים על קופגל"ה.
אי אפשר לעשות חישובים על בסיס "מה אולי יכול להשתנות" פשוט כי הכל יכול להשתנות. הדרך היחידה לחשב היא על בסיס החוקים שיש לנו היום.
אולי זאת אופציה טובה לשכוח מהם עד גיל 60 ואז להנות מהיתרונות שציינתי.
איזה יתרונות?
אני רואה כמעט ורק חסרונות.
0.37%, ואולי לאורך השנים עם גדילת התיק אצליח להוריד.
ומכל שאר הדברים התעלמת?
ה 0.6% בשנה הרבה יותר משמעותיים מה0.37% דמי ניהול :)
חוץ מזה, אל תשכח שאת דמי הניהול (ותכלס גם את כל המסביב) אתה ממשיך לשלם כל זמן משיכת הקצבה (כלומר עד שאתה מת) ולא רק עד גיל 60.
ואגב, סיכוי טוב שבפרישה דמי הניהול יעלו לאזור ה0.5%.
כמו שציינתי, לא התייחסתי לעלויות הנסתרות
זה מסביר למה הגעת למסקנות שגויות :)
מצד שני לא התייחסתי גם לחיסכון שנובע מאירועי מס לצורך איזון התיק בהתקרבות לגיל 60, וגם הוא יכול להיות משמעותי
מי אמר שצריך להיות בכלל ארוע מס כזה? למה צריך לאזן את התיק כשמתקרבים לגיל 60?
כמובן שעדיף לבצע חישוב שמתחשב בשניהם עד כמה שאפשר.
צריך לבצע חישוב מתחשב בכל הנתונים הרלונטיים.
להתעלם מנתונים ולהכניס נתונים לא נכונים מן הסתם יתן לך תוצאה שגויה.

אבל בוא נעשה חישוב מפית פשוט - נניח תשלום דמי ניהול ושות במשך כ60 שנה (נניח שאתה בן 30-35 וחי עד גיל 90-95).
זה אומר שאתה משלם בערך 45% מסך כל הכסף שלך כדמי ניהול.
לעומת זאת בקרן ממוסה תשלם לכל היותר 25% מס מהרווחים.

נראה לי די ברור איזה משתי האופציות עדיפה...

תודה על הנקודות שהעלית :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
F ניהול אישי (IRA) או מנוהל, כאשר דמי הניהול זהים? שוק ההון 5
omer101 דמי ניהול\עמלות מעבר לדמי הניהול צרכנות פיננסית 8
ט מזעור דמי ניהול ומיסוי במדד עולמי שוק ההון 23
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
עידו ג הבדלי דמי ניהול בקרן אירית - כדאיות שוק ההון 6
ס דמי ניהול לבחור צעיר בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
L פיטורים ושימור דמי ניהול בקופת גמל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש דמי ניהול ועמלות בבנק - תיק השקעות שוק ההון 5
R שמירת דמי ניהול בקרן פנסיה לאחר עזיבת מקום עבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
ס דמי ניהול באקסלנס טרייד שוק ההון 3
ר שאלה על דמי ניהול שוק ההון 4
M התייעצות - האם כדאי למכור תעודות סל ישנות עם דמי ניהול גבוהים? שוק ההון 14
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ס דמי ניהול בעבודה ראשונה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
U דמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
R דמי ניהול קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 154
M ניוד מהפנסיה לקופ"ג - דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א הבנת דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N דמי ניהול תיק ממוסה לעומת IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
ש אירית צוברת על הסנופי עם דמי ניהול של אמריקאית שוק ההון 5
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול שוק ההון 2
S חישוב של מיסוי ריאלי/נומינלי בתוספת דמי ניהול מיסים 7
K סוכן ישיר מול סוכנות הסדר - תיאום דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
D דמי ניהול חודשיים וניוד מסחר עצמאי - מיטב דש לעומת בתי השקעות אחרים צרכנות פיננסית 1
ק דמי ניהול יקרים כנגד תשלום מס על רווחי הון - קרנות ישראליות אל מול זרות שוק ההון 2
B הקרן השקלית 1159250 על מדד S&P 500 (דמי ניהול: 0.07%) של בלאקרוק iShares שוק ההון 2
לאץ' הפסקת הפחתת דמי ניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y דמי ניהול ואיזון אקטוארי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א דמי ניהול בפנסיה - שאלה עקרונית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
R מכירה גדולה משיקולי דמי ניהול - מה כדאי לדעת? שוק ההון 4
D השוואת דמי ניהול או מעבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O דמי ניהול נמוכים מול קרן מחקה S&P פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A דמי ניהול לקרן השתלמות חדשה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
ישראלי מצוי קרן מחכה עם דמי ניהול נמוכים שמתמחה בטכנולוגיה כלל עולמית צרכנות פיננסית 1
M אתר שמשווה קרנות השתלמות מחקות S&P דמי ניהול פוסטים מאיכות נמוכה 0
D התייעצות על דמי ניהול בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ב דמי ניהול גבוהים בביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M דמי ניהול בפנסיה לעובדי מדינה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
O עליית דמי ניהול הזויה בקופות הגמל של מיטב IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G דמי ניהול בפנסיה וקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
M קרן כספית איילון - דמי ניהול נמוכים, מה הקאץ'? שוק ההון 12
T האם בקרנות מחכות יש דמי ניהול בשכבות? שוק ההון 5
M הודעה מראש על העלאת דמי ניהול בפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6

נושאים דומים

Back