• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכת כספי הפנסיה בזמן היציאה לעצמאות כלכלית

Oran

משתמש רשום
דירוג
5
האם זה הגיוני למשוך את כספי הפנסיה תוך תשלום 35% מס וויותור על הטבת מס רווח הון עתידי כאשר מתכננים את היציאה לעצמאות כלכלית והפסת עבודה?

לפי החישובים שלי משיכת מהכספים (אחרי ניכוי המס הכבד) יכולה לחסוך כ -5 שנות חסכון, ובמקרה שלי לקצר את זמן החסכון בשליש (מחמש עשרה לעשר שנים).

לעומת זאת, במקרה ולא מושכים את הכספים אחרי הפסקת העבודה (אקסטרה חמש שנות חסכון) ההפרשות לקרן הפנסיה מפסיקות ואת הכסף הזה אני אפגוש במקרה הטוב (בהנחה ולא ימצאו דרכים יצירתיות לנגוס בו) עוד כ 20-25 שנה (תלוי גיל הפרישה שיהיה נהוג אז), בנוסף, למיטב ידעתי, קרנות ללא הפרשות נחשבות מתות והריביות עליהן עולות משמעותית (מקרה נקודתי שקרה לאחותי, אולי לא מייצג).

כשאני מחשב את גובה סכום הפרישה אני לוקח מקדם של 3.25% ולא 4% שאני מקווה שיבטח אותי במקרים של קריסות/היפר אינפלציה וכדומה.

מה דעתכם? אני כמעט ולא שומע על אנשים שמושכים את הכספים הללו לפני גיל פרישה והמעטים שכן שומעים עליהם מושכים לצורך קניית דירה או סגירת חוב כלשהוא ולא בתרחיש המדובר של הגדלת תיק ההשקעות הפסיבי על מנת לחיות ממנו ב - 50 השנים הקרובות.

נערך לאחרונה ב:
האם זה הגיוני למשוך את כספי הפנסיה תוך תשלום 35% מס וויותור על הטבת מס רווח הון עתידי כאשר מתכננים את היציאה לעצמאות כלכלית והפסת עבודה?

לפי החישובים שלי משיכת מהכספים (אחרי ניכוי המס הכבד) יכולה לחסוך כ -5 שנות חסכון, ובמקרה שלי לקצר את זמן החסכון בשליש (מחמש עשרה לעשר שנים).

לעומת זאת, במקרה ולא מושכים את הכספים אחרי הפסקת העבודה (אקסטרה חמש שנות חסכון) ההפרשות לקרן הפנסיה מפסיקות ואת הכסף הזה אני אפגוש במקרה הטוב (בהנחה ולא ימצאו דרכים יצירתיות לנגוס בו) עוד כ 20-25 שנה (תלוי גיל הפרישה שיהיה נהוג אז), בנוסף, למיטב ידעתי, קרנות ללא הפרשות נחשבות מתות והריביות עליהן עולות משמעותית (מקרה נקודתי שקרה לאחותי, אולי לא מייצג).

כשאני מחשב את גובה סכום הפרישה אני לוקח מקדם של 3.25% ולא 4% שאני מקווה שיבטח אותי במקרים של קריסות/היפר אינפלציה וכדומה.

מה דעתכם? אני כמעט ולא שומע על אנשים שמושכים את הכספים הללו לפני גיל פרישה והמעטים שכן שומעים עליהם מושכים לצורך קניית דירה או סגירת חוב כלשהוא ולא בתרחיש המדובר של הגדלת תיק ההשקעות הפסיבי על מנת לחיות ממנו ב - 50 השנים הקרובות.
חבל להפסיד את ה-35%. באידיאל, תיק ההשקעות שלך צריך להספיק עד גיל 60 שאז אתה יכול להתחיל למשוך קצבה מוכרת (אם יש) בפטור ממס. ואז בגיל 67 אתה יכול להתחיל למשוך קצבה מזכה בהטבות מס נכבדות.
כמובן שקרנות השתלמות גם יכולות לעזור בעניין.

לא חייבים תיק נצחי, אפשר (כמעט) לחסל את התיק הממוסה עד גיל הפרישה ואז לחיות מקצבה פנסיונית, זה אפילו אולי יותר יעיל כי מקבלים על הדרך ביטוח אריכות חיים מקרן הפנסיה (על חשבון היורשים כמובן במקרה של פטירה מוקדם מהממוצע)

מחזק את דברי @FIYaacov
הנזק של המס במשיכה, והויתור על הטבות מס עתידיות כגון פטור ממס רווחי הון הוא לא משהו שמשקיע מדדים יכול לפצות עליו ולכן לרוב המוחלט של האנשים זה משהו שממש לא כדאי לעשות.
בתוכנית פרישה שלי אני יודע מה אמורה להיות פחות או יותר הקצבה שאני אקבל מקרן הפנסיה בגיל 60 ואני מתכנן כך שהקצבה שלי מהתיק הרגיל תוכל לקטון כגובה הזה באותה נקודת זמן.
הדבר הזה מאפשר מראש לפרוש עם צבירה של פחות הון מכלל ה3-4% הרגיל.

במילים אחרות, אם תתייחס לצבירה בפנסיה כחלק מההון שאתה משתמש בו בפרישה, המעשה שהצעת רק ירחיק אותך מהפרישה במקום לקרב אותך אליה.

ואת הכסף הזה אני אפגוש במקרה הטוב (בהנחה ולא ימצאו דרכים יצירתיות לנגוס בו)
אל תקבל החלטות בגלל קריאת כתבות פופוליסטיות של כתבים חסרי אחריות. תבין טוב איך עובד המוצר ואז תחליט מה לעשות.

מחזק את דברי @FIYaacov
הנזק של המס במשיכה, והויתור על הטבות מס עתידיות כגון פטור ממס רווחי הון הוא לא משהו שמשקיע מדדים יכול לפצות עליו ולכן לרוב המוחלט של האנשים זה משהו שממש לא כדאי לעשות.
+1
אם כי יש אנשים שחושבים אחרת, למשל @ogi

לא חייבים תיק נצחי, אפשר (כמעט) לחסל את התיק הממוסה עד גיל הפרישה ואז לחיות מקצבה פנסיונית, זה אפילו אולי יותר יעיל כי מקבלים על הדרך ביטוח אריכות חיים מקרן הפנסיה (על חשבון היורשים כמובן במקרה של פטירה מוקדם מהממוצע)
בשביל לחיות מקצבה פנסיונית צריך להמשיך ולהפריש למוצרים הנ"ל, כלומר להרחיק עוד את שנות הפרישה ולהכניס הוצאה של הפרשות עצמאיות לפנסיה אחרי הפרישה במשך של לפחות 20 שנה. במידה ולא אמשיך להפריש הקצבה בגיל 60 תיהיה קטנה להפליא ולא תאפשר מחייה שוטפת (בהנחה וחיסלתי את תיק ההשקעות ב 20 שנות הביינים)

בתוכנית פרישה שלי אני יודע מה אמורה להיות פחות או יותר הקצבה שאני אקבל מקרן הפנסיה בגיל 60 ואני מתכנן כך שהקצבה שלי מהתיק הרגיל תוכל לקטון כגובה הזה באותה נקודת זמן.
הדבר הזה מאפשר מראש לפרוש עם צבירה של פחות הון מכלל ה3-4% הרגיל.
אני אשמח לשמוע איך חישבת את המספר הזה והאם הוא מתחשב בזה שתפסיק להפריש בשלב הפרישה מהעבודה ומשכלל בתוכו העלת עמלות על קרן מתה במקרה ובחרת שלא להפריש בעצמך (מחשבון הפרישה שלי מסתבך מרגע לרגע)

בשביל לחיות מקצבה פנסיונית צריך להמשיך ולהפריש למוצרים הנ"ל,
לא נכון, תלוי בגובה הצבירה שלך.
במידה ולא אמשיך להפריש הקצבה בגיל 60 תיהיה קטנה להפליא ולא תאפשר מחייה שוטפת
לא בהכרח, כנ"ל.
צריך להיערך, לבדוק לפני הפרישה כמה הצבירה וכמה הקצבה הצפויה, במידה וזה לא מספיק למחיה מלאה צריך שהתיק יוכל להשלים את הפער מאז הפרישה, אם לא מספיק ברור אתן דוגמה מספרית.

אני אשמח לשמוע איך חישבת את המספר הזה והאם הוא מתחשב בזה שתפסיק להפריש בשלב הפרישה מהעבודה
תחשוב על הנקודה הבאה:
אם אתה פורש מוקדם ברוח הבלוג הזה, חייב להיות שאתה מוציא על מחייה הרבה פחות מהכנסתך, ההפקדות לפנסיה לעומת זאת לפי ההכנסה, כך שמי שמכניס 25K ברוטו, 20K נטו, צורך למחייה 10K ופורש אחרי 15 שנים הכספים שצבר בפנסיה במהלך השנים הללו מן הסתם יספיקו לקצבה של 10K

בנוסף, כפי שציינתי בהודעה הקודמת, צריך כמובן לאמת שזה אכן כך בפועל טרם הפרישה.

אשמח לדוגמא מספרית
מי שצורך למחייה 10K, בא נאמר שהצבירה הפנסיונית שלו מאוד נמוכה (כי התשואה הייתה שלילית, משך לפני הזמן וכו')
אם הפנסיה צפויה להכניס לו רק 5K אז צריך להתכונן למשיכת 10K עד הפרישה ומשיכה 5K נצחי.
אאל"ט @ע.מדי פעם בנה מודל כזה באחת התגובות, לא הצלחתי למצוא אותו כעת.

נערך לאחרונה ב:
אם אתה פורש מוקדם ברוח הבלוג הזה, חייב להיות שאתה מוציא על מחייה הרבה פחות מהכנסתך, ההפקדות לפנסיה לעומת זאת לפי ההכנסה, כך שמי שמכניס 25K ברוטו, 20K נטו, צורך למחייה 10K ופורש אחרי 15 שנים הכספים שצבר בפנסיה במהלך השנים הללו מן הסתם יספיקו לקצבה של 10K
אוקי, בהרחבה ללוגיקה הזאת, אני בן שלושים, כלומר יש לי 37 שנים להפריש לקרן הפנסיה על מנת לקבל את 20k הנ"ל, לעומת זאת אני מתכן לפרוש עוד כ - 10 שנים, כלומר חסרות לי 27 שנות הפקדה, כלומר קרן הפנסיה תשלם לי בגיל הפרישה רק כ - 5400 שקל (אני בטוח שחישוב לא נכון אבל הוא בסדרי גודל). מכאן ו-10 שנות החיסון צריכות להספיק ל 27 שנים של הוצאה מלאה ועד סוף החיים לחצי מחייה. ועכשיו בילבלתי את מחשבון הפרישה שלי עוד יותר.

אוקי, בהרחבה ללוגיקה הזאת, אני בן שלושים, כלומר יש לי 37 שנים להפריש לקרן הפנסיה על מנת לקבל את 20k הנ"ל, לעומת זאת אני מתכן לפרוש עוד כ - 10 שנים, כלומר חסרות לי 27 שנות הפקדה, כלומר קרן הפנסיה תשלם לי בגיל הפרישה רק כ - 5400 שקל (אני בטוח שחישוב לא נכון אבל הוא בסדרי גודל). מכאן ו-10 שנות החיסון צריכות להספיק ל 27 שנים של הוצאה מלאה ועד סוף החיים לחצי מחייה. ועכשיו בילבלתי את מחשבון הפרישה שלי עוד יותר.
5400 לא נכון כי אתה שוכח תשואה של 20 ומשהו שנים. זה עלול להכפיל ואף לרבע את הקצבה.
אין סיבה לא להיות במסלול מנייתי לתקופת זמן שכזו (תוך מעבר הדרגתי לאגח כמה שנים לפני משיכת הקצבה)

קרן הפנסיה תשלם לי בגיל הפרישה רק כ - 5400 שקל ....... ועכשיו בילבלתי את מחשבון הפרישה שלי עוד יותר.
@Oran תחשוב על זה פשוט יותר,
בגיל פרישה יהיה צורך בהשלמת 4,600 שח,
תחלק רעיונית את התיק הנזיל ל2 תיקים לוגיים,
1 תיק נצחי שיניב 4,600 שח לפי כלל משיכה 3-4%
2. תיק ממומעד פרישה מוקדמת עד גיל פרישה שיניב 5,400 לפי כלל ???
כמובן שצריך לחשב רזרבות.
@FIYaacov הרעיון מוצא חן בעינך?
5400 לא נכון כי אתה שוכח תשואה של 20 ומשהו שנים. זה עלול להכפיל ואף לרבע את הקצבה.
נכון, את הערכה של ה 5,400 צריך להעריך עד כמה היא ראלית.

לפרוש עוד כ - 10 שנים
אתה צריך לחסוך הרבה יותר מ-50% כדי לפרוש תוך עשר שנים (אני לא יודע מה החיסכון העכשווי שלך כמובן)

הרעיון מוצא חן בעינך?
אישית אני מעדיף להסתכל כתיק אחד ולהיות קצת יותר דינמי אם אגלה שחסר לי קצת בחשבון הממוסה (קשה לי להאמין שזה יקרה כי בחשבון הממוסה אמור להיות יותר מבחשבון פנסיה). הפיצול, זה נראה לי בדיוק מה שפות"ש התכוון שזה יגרום לו לעבוד יותר שנים.

נכון, את הערכה של ה 5,400 צריך להעריך עד כמה היא
מ-20 אלף חוסכים כ- 4000 כל חודש לפנסיה (עובד+מעסיק). ב-10 שנים מקבלים 480 אלף נומינלית ו-700 אלף בהנחה של 7% תשואה על הכסף.
נוסיף לסכומים עוד 5% ל-27 שנים ונקבל בין 1,800,000 ל-2,600,000. המקדם אז עלול להיות 250 אז הקצבה תהיה בין 7200 ל-10,400 במקרה הגרוע של מקדם שזינק בצורה מטורפת. ניקח מקדם יותר ריאלי של 220 (כיום הוא 201 וקצב התקדמות התמותה היא שנה על כל 5 שנים בממוצע). הקצבה קופצת בעוד 1000-1400 שקל לחודש.
אז כנראה שה-5400 כן הניח תשואה מסוימת.

הפיצול, זה נראה לי בדיוק מה שפות"ש התכוון שזה יגרום לו לעבוד יותר שנים.
זה לא נכון, להיפך,
היות ובקצבה פנסיונית יקבל לפי מקדם 250 (במקרה הכי גרוע) ומניחים חיסול התיק, שזה אומר משיכה גבוהה יותר מאשר תיק נצחי.
בשביל למשוך 10K מתיק נצחי לפי כלל 4% צריך תיק של 3M
בשביל למשוך 10K בקצבה פנסיונית לפי מקדם 250 מספיק תיק של 2M-2.5M ~
אי לכך התחשבות בתיק פנסיוני תקדם את הפרישה ולא תרחיק אותה, הסיבה שפות"ש ציין שיגרום לו לעבוד יותר שנים כי הוא התלעם לחלוטין מהצבירה הפנסיונית והניח שהיא לא תהיה קיימת כלל.
@Oran תקן אותי אם טעיתי.
אישית אני מעדיף להסתכל כתיק אחד.
אפשר להסתכל אמנם כתיק אחד
אם לענין הכלל 3-4% תתייחס גם לכספים הפנסיוניים בחישוב ההון שלך, התיק הנזיל (ממוסה+קרה"ש) ילך ויקטן ממועד הפרישה ועד גיל הפרישה, כאשר תקבל קצבה פנסיונית היא תהיה גבוהה (כנראה הרבה) יותר מאשר הסכום שמשכת לפי כלל 3-4%
לדעתי בשביל לחשב את הכספים הפנסיוניים בתוך שווי התיק שממנו נמשוך 3-4% צריך זהירות היות וגם ייתכן תרחיש בו התיק הממוסה יתחסל לחלוטין טרם גיל הפרישה.

זה לא נכון, להיפך,
היות ובקצבה פנסיונית יקבל לפי מקדם 250 (במקרה הכי גרוע) ומניחים חיסול התיק, שזה אומר משיכה גבוהה יותר מאשר תיק נצחי.
אי לכך התחשבות בתיק פנסיוני תקדם את הפרישה ולא תרחיק אותה, הסיבה שפות"ש ציין שיגרום לו לעבוד יותר שנים כי הוא התלעם לחלוטין מהצבירה הפנסיונית והניח שהיא לא תהיה קיימת כלל.
@Oran תקן אותי אם טעיתי.

אפשר להסתכל אמנם כתיק אחד
אם לענין הכלל 3-4% תתייחס גם לכספים הפנסיוניים בחישוב ההון שלך, התיק הנזיל (ממוסה+קרה"ש) ילך ויקטן ממועד הפרישה ועד גיל הפרישה, כאשר תקבל קצבה פנסיונית היא תהיה גבוהה (כנראה הרבה) יותר מאשר הסכום שמשכת לפי כלל 3-4%
לדעתי בשביל לחשב את הכספים הפנסיוניים בתוך שווי התיק שממנו נמשוך 3-4% צריך זהירות היות וגם ייתכן תרחיש בו התיק הממוסה יתחסל לחלוטין טרם גיל הפרישה.
אני אנסה כמה שיותר להימנע מהשימוש במוצר שנקרא קצבה כי היא מאוד מגבילה את הגמישות ואתה אפקטיבית מאבד את כל ההון שלך. אני אישית מעדיף שליטה על ההון, כנראה על ידי היוון קצבה ובתקווה שב-36 השנים הקרובות ישחררו אותנו מהעול הזה שנקרא קצבה ויתנו למשוך לפי רצוננו (כמובן שהמיסוי צריך לגרום לכך שלא נמשוך הכל בבת אחת).

אני אישית מעדיף שליטה על ההון, כנראה על ידי היוון קצבה ובתקווה שב-36 השנים הקרובות ישחררו אותנו מהעול הזה שנקרא קצבה ויתנו למשוך לפי רצוננו (כמובן שהמיסוי צריך לגרום לכך שלא נמשוך הכל בבת אחת).
כבר כתבתי בעבר כמה פעמים שאת כספי הפיצויים (שוחררו על ידי המעסיקים) ניתן לייעד לקצבה ולמשוך** לאחר הפרישה המוקדמת ללא מס (או מס מופחת), בגלל שעל כספי הפיצויים מוטל מס שולי לפי מועד החרטה מרצף ובתקופה הכנסות הפורש יהיו נמוכות משמעותית מתקופת עבודתו.
זה מה שאני מתכנן לעשות. (ואולי גם להנזיל טיפין טיפין את כספי התגמולים על ידי מיעוט הכנסות)
רק צריך לבדוק איזה מגבלות חלות, האם חובה למשוך לפי סדר המעסיקים ועוד כמה פרטים.

**חרטה מרצף קצבה.

אני אנסה כמה שיותר להימנע מהשימוש במוצר שנקרא קצבה כי היא מאוד מגבילה את הגמישות ואתה אפקטיבית מאבד את כל ההון שלך. אני אישית מעדיף שליטה על ההון, כנראה על ידי היוון קצבה ובתקווה שב-36 השנים הקרובות ישחררו אותנו מהעול הזה שנקרא קצבה ויתנו למשוך לפי רצוננו (כמובן שהמיסוי צריך לגרום לכך שלא נמשוך הכל בבת אחת).
אתה מקווה ל IRA בפנסיה, אבל אם אין אז החישוב של @מתכנת נכון

למה ההנחה ש - 250 הוא המקדם הכי גרוע?
אז בעצם הטענה היא שמתוך התחשבות בקרן הפנסיה + תיק ממוסה + קרן השתלמות ניתן להגיע לחיסכון נמוך מחוק ה 4% (הוצאה שנתית * 25), השאלה שלי היא איך ניתן לחשב את גיל הפרישה על תוך הסתמכות של כמה צריך להגדיל את קרן הפנסיה ואת התיק הממוסה? ושאלת המשך, האם לדעתכם המשך הפקדה לקרן פנסיה מכסף לא ממוסה שנמשך מקרן השתלמות נשמע הגיוני?

אתה מקווה ל IRA בפנסיה
אני רק מקווה שיתנו לי למשוך לפי כמה שאני רוצה למשוך. לא איכפת לי שימשיך להיות במסלול מחקה מדד כמו
שיש לי היום. וגילוי נאות: אני ממש לא רוצה למשוך הכל במכה כמו שהמדינה חושבת.

זה מה שאני מתכנן

האם ניתן גם את הפיצויים למשוך טיפין טיפין? יש לי ממשלה אחרת לרצות גם מבחינת המס ;)

רק צריך לבדוק איזה מגבלו
המגבלה כפי שאני רואה זה הוצאות מתחת למה שניתן למשוך - שכר מינימום*2 לזוג.
אם ההוצאות שלך יותר גבוהות תצטרך להנזיל נכסים. אבל ניתן למשוך רק את ההפרש בין ההכנסות שלך למגבלה.
אם למשל יש לך דיבידנדים+רווחי הון זה נחשב הכנסה לעניין הזה (לפי הבנתי)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M משיכת כספי הפנסיה עקב ״מיעוט הכנסות״ פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א משיכת כספי IRA במט"ח ללא המרה לחשבון בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
V משיכת כספי תגמולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M משיכת כספי פנסיה אוף טופיק 23
Myrath משיכת כספי פנסיה (בדגש על פיצויים וחלקים שפטורים ממס) אוף טופיק 18
ע משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה, האם הבנתי נכון? צרכנות פיננסית 1
א משיכת כספי פנסיה לפני פרישה? אוף טופיק 10
J משיכת כספי פיצויים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Jenia29 משיכת כספי פיצויים ע"ס 50 אלף צרכנות פיננסית 4
B גיל משיכת כספי פנסיה אופטימלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 55
K משיכת כספי פנסיה\השתלמות צרכנות פיננסית 0
סנופקין אשמח לייעוץ על משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 38
T משיכת כספי פנסיה בגיל מבוגר לצורך השקעה בנדל"ן שוק ההון 14
K משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 25
I משיכת כספי פיצויים לפני גיל 35 צרכנות פיננסית 7
א משיכת כספי פיצויים במעבר עבודה שוק ההון 1
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56
P משיכת כספי פיצויים לצורך השקעה? שוק ההון 11
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3