• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכת כספי פנסיה

morose

משתמש סולידי
דירוג
5
היי,
השתחררתי לא מזמן אחרי שירות קבע קצר. יש לי בהראל בסביבות ה-3,400 שקלים על התקופה הזו. האם במשיכת כספי הפנסיה אני משלם קנס / מס מסוים? אם כן, מה שיעור המס?

אני רואה שיש מס בשיעורים של 35 אחוזים. שזה פסיכי. הייתי חודשיים בקבע אם זה משנה...

אני רואה שיש מס בשיעורים של 35 אחוזים. שזה פסיכי. הייתי חודשיים בקבע אם זה משנה...
המס על הצבירה הכוללת כולל הקרן, לא רק על הרווחים.

אם לא הבנת, המדינה רוצה לשכנע אותך לשמור את הכסף הזה לפנסיה, ולא למשוך אותו.
במקום להיות פטרנליסטית מוחלטת ולנעול לך אותו, היא פשוט "משכנעת" אותך עם מס 35%.

מסקנה: תשאיר את הכסף לפנסיה!
אגב, אם אתה מתחיל לעבוד בחודשים הקרובים (עד שהקרן הזו תהפוך ל"לא פעילה", פעם זה היה 5 חודשים, הקורונה קצת שינתה את זה), תהיה זכאי לפנסיה מהחודש הראשון לעבודה, ולא אחרי חצי שנה.

היי קודם כל, תודה על התגובות שלכם :)
המס על הצבירה הכוללת כולל הקרן, לא רק על הרווחים.
זאת אומרת - אם בהראל יש לי 3,400 ואני אמשוך אותם, אחרי מס יהיה לי 2,210? יש דרך למשוך בלי מס?
אם לא הבנת, המדינה רוצה לשכנע אותך לשמור את הכסף הזה לפנסיה, ולא למשוך אותו.
במקום להיות פטרנליסטית מוחלטת ולנעול לך אותו, היא פשוט "משכנעת" אותך עם מס 35%.

אגב, אם אתה מתחיל לעבוד בחודשים הקרובים (עד שהקרן הזו תהפוך ל"לא פעילה", פעם זה היה 5 חודשים, הקורונה קצת שינתה את זה), תהיה זכאי לפנסיה מהחודש הראשון לעבודה, ולא אחרי חצי שנה.
אני כן עובד, כבר כמעט חצי שנה. אז במשכורת של ינואר, תהיה לי הפרשה לפנסיה? ואם יפרישו לי בקרן פנסיה שהיא לא הראל, אני יכול לשנות את זה?

אני רק מציין שהיו שרשורים בפורום שבדקו ברצינות את האפשרות למשוך ולשלם עכשיו 35% מס.
האפשרות השנייה היא לשלם דמי ניהול במשך 40 שנה... ואז לשלם מס על הפנסיה.

נראה לי שזה יוצא בערך אותו דבר.

אני כן עובד, כבר כמעט חצי שנה. אז במשכורת של ינואר, תהיה לי הפרשה לפנסיה? ואם יפרישו לי בקרן פנסיה שהיא לא הראל, אני יכול לשנות את זה?
מתי התחלת לעבוד?
עבור אלו חודשים צה"ל הפקיד לך?

לפי התשובות לשאלות הנ"ל, ייתכן ועדיין אתה יכול לבוא למעסיק ולומר - בתחילת העבודה היתה לי קרן פנסיה פעילה, ובבקשה תפקיד לי מתחילת העבודה. אם כן, כדאי לך להזדרז לפני שהתלושים של דצמבר נסגרים.

בהנחה ואתה לא זכאי מתחילת העבודה, אתה אמור לומר למעסיק "זו קרן הפנסיה שלי, נא להפקיד אליה". אם לא תאמר, המעסיק יפתח לך קרן פנסיה אחרת, במקום שבו הוא פותח כברירת מחדל לעובדים שלא הודיעו לו איפה לפתוח. במקרה כזה, הכסף בהראל ימוזג לקרן החדשה.

אגב, בכל שלב בחיים, אתה יכול להעביר את הכסף מקרן פנסיה לקרן פנסיה בלי אירועי מס כל עוד הן זהות במנגנון הפנסיה שלהם (כל מה שצריך זה לקשר בין המעסיק לקרן הפנסיה). בין מנגנונים שונים

יש כללים שונים למה מותר ומה אסור.

זאת אומרת - אם בהראל יש לי 3,400 ואני אמשוך אותם, אחרי מס יהיה לי 2,210? יש דרך למשוך בלי מס?
אם אתה מאוד מסכן ונקלעת למצוקה כלכלית (החוק מגדיר כמה סוגים כמו בעיה רפואית, תקופה של העדר הכנסות ועוד). אם אתה עובד כרגע, כנראה אתה לא זכאי.

נראה לי שזה יוצא בערך אותו דבר.
אם הוא בהראל וההפקדות מצה"ל הפסיקו, יש מצב שאתה צודק...

לא שמה שאתה אומר הוא עובדתית לא נכון, אבל אני חושב שזה לא נאמן לשאלה של פותח השרשור.
הוא רק רוצה לדעת מה ישאר לו מהכסף במקרה של משיכה. מבלי לשמוע מאיתנו אם זה נכון או לא נכון לעשות.

לא שמה שאתה אומר הוא עובדתית לא נכון, אבל אני חושב שזה לא נאמן לשאלה של פותח השרשור.
הוא רק רוצה לדעת מה ישאר לו מהכסף במקרה של משיכה. מבלי לשמוע מאיתנו אם זה נכון או לא נכון לעשות.
פות"ש היה מופתע משיעור המס הגבוה. הסברתי לו את הרציונל מאחוריו.
היית חושב שצריך להתעלם מזה גם אם המס היה 60%? 90%? או שברגע שמישהו הולך לעשות צעד לא חכם, עדיין צריך לענות לו "מה יישאר מהכסף במקרה של משיכה" בלי להתייחס לחוסר הכדאיות שבזה?

היית חושב שצריך להתעלם מזה גם אם המס היה 60%? 90%? או שברגע שמישהו הולך לעשות צעד לא חכם, עדיין צריך לענות לו "מה יישאר מהכסף במקרה של משיכה" בלי להתייחס לחוסר הכדאיות שבזה?
לא, אני מעדיף את הגישה השמרנית יותר. לענות רק על מה שהוא שאל מבלי לשפוט אם הוא עושה בחירה נכונה או לא.

כמובן שגם לי כל השרשור הזה גרם לתהות בנוגע לשיקול דעתו. אבל אני חושב שאם הבנאדם לא שאל בפרט מדוע יש בכלל מס כזה, אז או שהוא החליט שזה עדיין שווה את זה במקרה הטוב, או שהוא לא רוצה פסיכולוגית לשמוע את התשובה במקרה הרע. כי התשובה היא תשובה של דוד. כפי שכתבת: ״תשאיר את הכסף לפנסיה!״
אתה יודע, אני מתכוון שזה כמו לומר למעשן שעישון זה לא בריא. זה סתם גורם לו חשק to double down על ההחלטה שלו.

מתי התחלת לעבוד?
עבור אלו חודשים צה"ל הפקיד לך?

לפי התשובות לשאלות הנ"ל, ייתכן ועדיין אתה יכול לבוא למעסיק ולומר - בתחילת העבודה היתה לי קרן פנסיה פעילה, ובבקשה תפקיד לי מתחילת העבודה. אם כן, כדאי לך להזדרז לפני שהתלושים של דצמבר נסגרים.

בהנחה ואתה לא זכאי מתחילת העבודה, אתה אמור לומר למעסיק "זו קרן הפנסיה שלי, נא להפקיד אליה". אם לא תאמר, המעסיק יפתח לך קרן פנסיה אחרת, במקום שבו הוא פותח כברירת מחדל לעובדים שלא הודיעו לו איפה לפתוח. במקרה כזה, הכסף בהראל ימוזג לקרן החדשה.

אגב, בכל שלב בחיים, אתה יכול להעביר את הכסף מקרן פנסיה לקרן פנסיה בלי אירועי מס כל עוד הן זהות במנגנון הפנסיה שלהם (כל מה שצריך זה לקשר בין המעסיק לקרן הפנסיה). בין מנגנונים שונים

יש כללים שונים למה מותר ומה אסור.

אם אתה מאוד מסכן ונקלעת למצוקה כלכלית (החוק מגדיר כמה סוגים כמו בעיה רפואית, תקופה של העדר הכנסות ועוד). אם אתה עובד כרגע, כנראה אתה לא זכאי.

אם הוא בהראל וההפקדות מצה"ל הפסיקו, יש מצב שאתה צודק...
היי, תודה על התשובה :)
צה"ל הפקיד לי על אפריל ומאי, והשתחררתי בסוף מאי.
אני התחלתי לעבוד מסוף יוני, מה-25.06. לבקש ממקום העבודה הנוכחי שיפקידו לי בקרן פנסיה של הראל? אם המעסיק יפתח לי קרן פנסיה במיטב דש, יהיה אפשר לבקש לאחד את קרנות הפנסיה האלו, מבלי לשלם מס או תשלום כלשהו?

לא, אני מעדיף את הגישה השמרנית יותר. לענות רק על מה שהוא שאל מבלי לשפוט אם הוא עושה בחירה נכונה או לא.
כלומר אם אתה רואה בנאדם שהולך לעשות משהו שלדעתך הוא טעות, אתה לא תזהיר אותו אפילו?
כמובן שגם לי כל השרשור הזה גרם לתהות בנוגע לשיקול דעתו. אבל אני חושב שאם הבנאדם לא שאל בפרט מדוע יש בכלל מס כזה, אז או שהוא החליט שזה עדיין שווה את זה במקרה הטוב, או שהוא לא רוצה פסיכולוגית לשמוע את התשובה במקרה הרע.
או שהוא פשוט לא יודע שהוא צריך לשאול?
מה כואב לך לתת קצת יותר מידע לאנשים מאשר אותו פיפס קטן שבמקרה הם שאלו?

• אהבתי
Reactions: HHH

כמובן שגם לי כל השרשור הזה גרם לתהות בנוגע לשיקול דעתו. אבל אני חושב שאם הבנאדם לא שאל בפרט מדוע יש בכלל מס כזה, אז או שהוא החליט שזה עדיין שווה את זה במקרה הטוב, או שהוא לא רוצה פסיכולוגית לשמוע את התשובה במקרה הרע. כי התשובה היא תשובה של דוד. כפי שכתבת: ״תשאיר את הכסף לפנסיה!״
אתה יודע, אני מתכוון שזה כמו לומר למעשן שעישון זה לא בריא. זה סתם גורם לו חשק to double down על ההחלטה שלו.

היי, קודם כל תודה על התגובות שלכם :)
אני חושב, קודם כל, אם אני נרשמתי לפה אני כן מבין את החשיבות של חסיכת כספים לפנסיה ותכנון לטווח הארוך...
אני כרגע לא לחוץ מבחינה כלכלית על כסף, אני רוצה להבין אם ניתן לבצע זאת בלי מס של 35 אחוזים... יכול להיות שבהמשך (לא יודע מתי), זו תהיה אופציה, אבל לפחות רוצה לדעת אם יש אפשרות לעשות זאת...
שוב, תודה מעריך את זה שאתם מקדישים את הזמן שלכם להגיב לי.

אני התחלתי לעבוד מסוף יוני, מה-25.06. לבקש ממקום העבודה הנוכחי שיפקידו לי בקרן פנסיה של הראל?
אתה יכול לבקש ממנו להפקיד באיזה פנסיה שאתה רוצה.
? אם המעסיק יפתח לי קרן פנסיה במיטב דש, יהיה אפשר לבקש לאחד את קרנות הפנסיה האלו, מבלי לשלם מס או תשלום כלשהו?
כן. אין בעיה לנייד כספים בין חברות פנסיה.
אין על זה מס/עמלה או כל תשלום אחר.

אתה יכול לבקש ממנו להפקיד באיזה פנסיה שאתה רוצה.

כן. אין בעיה לנייד כספים בין חברות פנסיה.
אין על זה מס/עמלה או כל תשלום אחר.
תודה :)

צה"ל הפקיד לי על אפריל ומאי, והשתחררתי בסוף מאי.
אני התחלתי לעבוד מסוף יוני, מה-25.06.
אתה צריך להודיע היום (בעצם אתמול, ורצוי לפני חצי שנה), שהיתה לך קרן פנסיה פעילה כשהתחלת לעבוד, ושלכן מגיע לך הפקדות על כל חצי השנה האחרונה!
תזדרז, כי אם ההפרשות לא ייכנסו בתלוש של דצמבר, תפסיד הטבות מס (הן עדיין משתלמות לך, אבל חבל לשלם מס שלא חייבים לשלם).
תרים טלפון (אין זמן למיילים) מחר על הבוקר להראל, ותשאל מה צריך לעשות כדי שהמעסיק יפקיד אליהם, במקביל תבקש אישור שהקרן היתה פעילה ב25.06.
אבל אל תחכה לאישור שלהם. תיגש במקביל למעסיק (בחברה גדולה, לחשב השכר), עם דו"ח רבעוני של הפנסיה (אם יש לך, אם לא, באתר האישי של הפנסיה צריך להיות), ותראה לו שהיו הפקדות על חודשים אפריל ומאי.

עכשיו, מבחינתך, מה שהכי דחוף, זה שבתלוש הקרוב המעסיק יפריש לקרן פנסיה כלשהי, הפרשות על כל חצי השנה האחרונה. אל תתעסק בשום דבר אחר שיכול לעכב את זה.
אחרי זה (אחרי שקיבלת את התלוש, וראיתה הפקדות בגובה ~20% מהשכר מאז תחילת העבודה (כ-6% על חשבונך, ו-13% על חשבון המעסיק)), אפשר להמשיך לחשוב איפה אתה רוצה שהכסף יהיה לטווח רחוק. כי מרגע שהכסף נכנס למסלול, אפשר להעביר אותו בתוך המסלול לאן שתרצה. אבל אתה לא רוצה להכניס למסלול באיחור ולהפסיד את הטבת המס.

אתה צריך להודיע היום (בעצם אתמול, ורצוי לפני חצי שנה), שהיתה לך קרן פנסיה פעילה כשהתחלת לעבוד, ושלכן מגיע לך הפקדות על כל חצי השנה האחרונה!
תזדרז, כי אם ההפרשות לא ייכנסו בתלוש של דצמבר, תפסיד הטבות מס (הן עדיין משתלמות לך, אבל חבל לשלם מס שלא חייבים לשלם).
תרים טלפון (אין זמן למיילים) מחר על הבוקר להראל, ותשאל מה צריך לעשות כדי שהמעסיק יפקיד אליהם, במקביל תבקש אישור שהקרן היתה פעילה ב25.06.
אבל אל תחכה לאישור שלהם. תיגש במקביל למעסיק (בחברה גדולה, לחשב השכר), עם דו"ח רבעוני של הפנסיה (אם יש לך, אם לא, באתר האישי של הפנסיה צריך להיות), ותראה לו שהיו הפקדות על חודשים אפריל ומאי.

עכשיו, מבחינתך, מה שהכי דחוף, זה שבתלוש הקרוב המעסיק יפריש לקרן פנסיה כלשהי, הפרשות על כל חצי השנה האחרונה. אל תתעסק בשום דבר אחר שיכול לעכב את זה.
אחרי זה (אחרי שקיבלת את התלוש, וראיתה הפקדות בגובה ~20% מהשכר מאז תחילת העבודה (כ-6% על חשבונך, ו-13% על חשבון המעסיק)), אפשר להמשיך לחשוב איפה אתה רוצה שהכסף יהיה לטווח רחוק. כי מרגע שהכסף נכנס למסלול, אפשר להעביר אותו בתוך המסלול לאן שתרצה. אבל אתה לא רוצה להכניס למסלול באיחור ולהפסיד את הטבת המס.
היי תודה,
איזה הטבות מס יש לי? למה אני יכול לדרוש את זה בכלל? המשכורת שלי היא בסביבות ה-4 אלף, אפשר להפקיד לי בכלל? זה לא נמוך מדי? אפשר להפריש לי רטרו?

היי תודה,
איזה הטבות מס יש לי? למה אני יכול לדרוש את זה בכלל? המשכורת שלי היא בסביבות ה-4 אלף, אפשר להפקיד לי בכלל? זה לא נמוך מדי? אפשר להפריש לי רטרו?
אפשר להפקיד. אני לא בקיא במדרגת המס המינימלית, אני מניח שאתה לא עובר אותה. אבל גם ביטוח לאומי תרויח ככה.
נניח ואתה מרויח 4000 ש"ח, ובמקביל, המעסיק מפריש לך לפנסיה עוד 13% (המינימום הוא 12.5%), כלומר 520 ש"ח. אם ההפקדות מבוצעות בשוטף (כלומר באותה שנה של המשכורת), אתה משלם מס הכנסה וביטוח לאומי כאילו הרוחת 4000 ש"ח. אם ההפקדה מתבצעת בשנה אחרת, אתה משלם מס כאילו הרווחת 4520 (או ליתר דיוק, בחודש של המשכורת אתה משלם על 4000 ש"ח, ובחודש שבו הכסף עובר לפנסיה, אתה משלם על עוד 520 ש"ח שלא הגיעו ישירות אליך אלא לחשבון שלך בפנסיה).
עכשיו, אם אנחנו מדברים כאן על חצי שנה, כלומר 520*6=3120 ש"ח שהמעסיק מוסיף לקרן הפנסיה שלך, ומתוך זה תשלם 3.5% ביטוח לאומי, זה אומר שתשלם 110 ש"ח יותר לביטוח לאומי, כי ההפקדות הגיעו בתלוש של ינואר ולא בתלוש של דצמבר.

אתה יכול לדרוש את זה, כי צו ההרחבה של פנסיה חובה מבדיל בין עובדים שמתחילים לעבוד עם פנסיה פעילה לאלו שלא.
אלו שלא, מקבלים הפרשות אחרי חצי שנה, אלו שבאים עם פנסיה פעילה, מקבלים הפרשות רטרואקטיבית מהחודש הראשון אם הם נשארו בעבודה 3 חודשים.
כל מה שצריך זה להראות למעסיק שהיתה לך פנסיה פעילה.

אפשר להפקיד. אני לא בקיא במדרגת המס המינימלית, אני מניח שאתה לא עובר אותה. אבל גם ביטוח לאומי תרויח ככה.
נניח ואתה מרויח 4000 ש"ח, ובמקביל, המעסיק מפריש לך לפנסיה עוד 13% (המינימום הוא 12.5%), כלומר 520 ש"ח. אם ההפקדות מבוצעות בשוטף (כלומר באותה שנה של המשכורת), אתה משלם מס הכנסה וביטוח לאומי כאילו הרוחת 4000 ש"ח. אם ההפקדה מתבצעת בשנה אחרת, אתה משלם מס כאילו הרווחת 4520 (או ליתר דיוק, בחודש של המשכורת אתה משלם על 4000 ש"ח, ובחודש שבו הכסף עובר לפנסיה, אתה משלם על עוד 520 ש"ח שלא הגיעו ישירות אליך אלא לחשבון שלך בפנסיה).
עכשיו, אם אנחנו מדברים כאן על חצי שנה, כלומר 520*6=3120 ש"ח שהמעסיק מוסיף לקרן הפנסיה שלך, ומתוך זה תשלם 3.5% ביטוח לאומי, זה אומר שתשלם 110 ש"ח יותר לביטוח לאומי, כי ההפקדות הגיעו בתלוש של ינואר ולא בתלוש של דצמבר.

אתה יכול לדרוש את זה, כי צו ההרחבה של פנסיה חובה מבדיל בין עובדים שמתחילים לעבוד עם פנסיה פעילה לאלו שלא.
אלו שלא, מקבלים הפרשות אחרי חצי שנה, אלו שבאים עם פנסיה פעילה, מקבלים הפרשות רטרואקטיבית מהחודש הראשון אם הם נשארו בעבודה 3 חודשים.
כל מה שצריך זה להראות למעסיק שהיתה לך פנסיה פעילה.
היי,
שוב תודה, באמת מעריך
רק אשמח להבין - נגיד ואני אקבל בינואר את המשכורת של דצמבר, יורידו לי הפרשה לפנסיה של 6 חודשים רטרו? למשל, אם ארוויח בינואר 4,000, יורידו לי את ה-3,120 לקרן השתלמות?

אבל אתה לא רוצה להכניס למסלול באיחור ולהפסיד את הטבת המס.
זה לא רק הטבת מס, על ההפקדה אלא ההפקדה עצמה. שנה הבאה כבר לא תוכל להפקיד בעבור השנה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M משיכת כספי פנסיה בעקבות נכות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
M תשלום מס על משיכת כספי פיצויים מקרן פנסיה מיסים 1
O משיכת כספי פנסיה לפני גיל 67 לבעלי בעיות בריאות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכת כספי פנסיה שלא משיוכים. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
D משיכת כספי פנסיה ללא מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
ע משיכת כספי תגמולים מקרן פנסיה ותיקה עם יתרה נמוכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
S בעד ונגד משיכת כספי פיצויים פטורים מקרן פנסיה מחקה S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
Myrath משיכת כספי פנסיה (בדגש על פיצויים וחלקים שפטורים ממס) אוף טופיק 18
ע משיכת כספי פנסיה בגיל פרישה, האם הבנתי נכון? צרכנות פיננסית 1
א משיכת כספי פנסיה לפני פרישה? אוף טופיק 10
B גיל משיכת כספי פנסיה אופטימלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 55
K משיכת כספי פנסיה\השתלמות צרכנות פיננסית 0
T משיכת כספי פנסיה בגיל מבוגר לצורך השקעה בנדל"ן שוק ההון 14
S משיכת כספי תגמולים והגבלת ניוד עתידי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
G משיכת כספי פיצוים עבור משכנתא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
L דוח שנתי רישום משיכת כספי פיצויים ופנסיה מיסים 3
T משיכת כספי פיצויים מיסים 3
F משיכת כספי פיצויים - פגיעה בקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
א משיכת כספי IRA במט"ח ללא המרה לחשבון בחו"ל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
V משיכת כספי תגמולים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
D משיכת כספי פיצויים להשקעה - השלכה עתידית מיסים 6
C משיכת כספי פיצויים פטורים משפיע על פטור מס עתידי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
D אישור למס הכנסה לצורך משיכת כספי הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
M משיכת כספי הפנסיה עקב ״מיעוט הכנסות״ פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 18
J משיכת כספי פיצויים? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 39
Jenia29 משיכת כספי פיצויים ע"ס 50 אלף צרכנות פיננסית 4
סנופקין אשמח לייעוץ על משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 38
O משיכת כספי הפנסיה בזמן היציאה לעצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 44
K משיכת כספי פיצויים צרכנות פיננסית 25
I משיכת כספי פיצויים לפני גיל 35 צרכנות פיננסית 7
א משיכת כספי פיצויים במעבר עבודה שוק ההון 1
A משיכת כספי פיצויים ללא מס בעזיבת מקום העבודה- האם ניתן לשמור על הזכאות? צרכנות פיננסית 56
P משיכת כספי פיצויים לצורך השקעה? שוק ההון 11
O משיכת פנסיה מחו"ל לקופה בארץ פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
N משיכת כסף מ-IB שלא דרך IBAN - אפשרי? שוק ההון 6
S משיכת כספים מפוליסת חיסכון שוק ההון 9
edangz משיכת כסף מחשבון הIB שוק ההון 12
S משיכת כסף בנסיבות משמחות - באיזה צורה? צרכנות פיננסית 7
R משיכת קופת גמל להשקעה עבור תיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
A משיכת קרן השתלמות לטובת העברה לתיק ממוסה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכת פיצויים - כל המידע שצריך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
O משיכת קרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
י החזר מס על משיכת קרן השתלמות לפני 6 שנים \פנסיה מיסים 3