• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכה שלא כדין מקרן פנסיה ללא קנס

אתה לא מגיש דוח למס הכנסה
רק טופס של איזה עמוד אחד לקרן פנסיה עצמה
גם בטופס 159א, לחברת הגמל, יש שדה "נכסים". השארת ריק?

ויש גם את 159 (לא א) שהוא כן למ"ה. אני מניח משיכה בעקבות עניינים רפואיים.

הכסף מהפנסיה לא נכנס לי כהכנסה כלומר המשכתי להנות מנקודות הזיכוי מס הכנסה שלא ניצלתי בתקופה הזאת לאחר מכן שהמשכתי לעבוד
אני משער שהדיווח לא קורה (או, קרה) אוטומטית מחברת הפנסיה, וכנראה צריך לדווח באופן יזום למ"ה.

הסעיף מדבר על מס בשיעור 35% במשיכה שלא כדין, גם אם הנישום פטור ממס
לאיזה סוג פטורים אתה מתכוון?

נערך לאחרונה ב:
כספים שלך שהרווחת וקיבלת עליהם הטבת מס בעת ההפקדה והצבירה.
שים לב שמשיכה עקב מיעוט הכנסות פטורה ממס לא ״כהטבה״ אלא פשוט כי גובה המשיכה המותרת היא מתחת לרף המס.
בחישוב שנתי צריך לכלול גם הכנסות אלו ולשלם בגינם מס ככל שהנישום חצה את הסף הפטור של נקודוות זיכוי.
לכן, אף שאני מסכים חלקית עם המשפט שבציטוט, עדיין המשיכה המדוברת רק עוקפת רגולציה לעידוד חיסכון פנסיוני אבל היא אינה גורמת להכנסה פטורה ממס (בניגוד לרושם שנוצר כאן - משיכה של כספים שלא מוסו במעמד הפקדה ולא מוסו במעמד המשיכה)

בחישוב שנתי צריך לכלול גם הכנסות אלו ולשלם בגינם מס ככל שהנישום חצה את הסף הפטור של נקודוות זיכוי
השאלה היא אם הכנסה נוספת היא טריגר לחובת הגשת דוח שנתי?

לדעתי ברור שכן.
עצם קיום הכנסות גורר חובה אטומטית שמוחרגים ממנה שכירים ועוד כל מיני בתנאי שנוכה המס במקור.
ברגע שלא נוכה המס במקור, אופס חוזרת חובת ההגשה.
זה כתוב בעמוד הראשון בחוברת

2 .הוראות מיוחדות בדבר פטור מהגשת דין וחשבון על הכנסה
במסגרת הסמכויות שניתנו לשר האוצר,)5 )ובאישור ועדת הכספים של הכנסת, השר מפרסם תקנות מיוחדות )6,7( הפוטרות מהגשת דין וחשבון על הכנסה במקרים הבאים: ההכנסות בשנת המס נובעות אך ורק מהמקורות המפורטים להלן או מצירופם, בתנאי שלא יעלו על תקרות שנקבעו: 1 .משכורת )לרבות קצבאות ממעביד או מקופת גמל, קצבה שהוונה ומענק פרישה החייבים במס(, וכן הכנסה של עובד ממימוש מניה שהוקצתה לו בהקצאת מניות באמצעות נאמן )כאמור על-פי סעיף 102 לפקודה(, בתנאי שנוכה מהם מס כחוק, ובסכום שאינו עולה על 000,649 ₪ בשנת 2020 .אם בתקופה כלשהי בשנת המס היו הכנסות ממספר מעבידים או ממקורות הכלולים לעיל או יותר ממשכורת אחת - בתנאי שנוכה מאחד הסכומים מס במקור, בהתאם להוראות סעיף 164 לפקודת מס הכנסה והתקנות על-פיו ומשאר הסכומים נוכה במקור מס בשיעור שאינו נמוך משיעור המס המרבי )%47 )או בשיעור שקבע פקיד שומה )תיאום מס(.
רפרנס שלא קראתי

שים לב שמשיכה עקב מיעוט הכנסות פטורה ממס לא ״כהטבה״ אלא פשוט כי גובה המשיכה המותרת היא מתחת לרף המס.
בחישוב שנתי צריך לכלול גם הכנסות אלו ולשלם בגינם מס ככל שהנישום חצה את הסף הפטור של נקודוות זיכוי.
לכן, אף שאני מסכים חלקית עם המשפט שבציטוט, עדיין המשיכה המדוברת רק עוקפת רגולציה לעידוד חיסכון פנסיוני אבל היא אינה גורמת להכנסה פטורה ממס (בניגוד לרושם שנוצר כאן - משיכה של כספים שלא מוסו במעמד הפקדה ולא מוסו במעמד המשיכה)
אני לא בטוח במה שכתבת.
ראשית, כי ההכנסה המזערית לא מוגדרת כהכנסה שמעליה יחול חיוב במס (וממילא מדרגת המס הראשונה מתחילה מאפס), הן לעניין גובה הסכום והן לעניין קביעת ההכנסה על בסיס תלת חודשי להבדיל ממדרגות המס שנקבעות על בסיס שנתי.
שנית, כי נדמה לי שהמוקד הוא על המשיכה שלא כדין ולא על הסכום. הרעיון בקרן פנסיה הוא שאתה כעמית מקבל הטבות מס בתמורה לכליאת הכסף עד גיל 60. ההסדר הזה לא תלוי בגובה הטבות המס בהפקדה, בצבירה או במשיכה. אפילו את הקצבה המוכרת שלגביה אתה יכול להגיד שאין שום סיבה להגבלה כלשהי, אין לך זכות למשוך במשיכה שלא כדין בפטור ממס לפני גיל 60.
זו גם הסיבה לכך שעובד שמרוויח שכר ממוצע במשק ולא משלם מס הכנסה כתוצאה משימוש בנקודות זיכוי, עדיין ימוסה במשיכה שלא כדין על אף שלא קיבל הטבות מס בהפקדה. יש כאן בחירה מודעת של המחוקק לפגוע בקרן של החוסכים, במקרים מסויימים, בגלל שהם משכו שלא כדין.

• אהבתי
Reactions: A42
שתי שאלות בנוגע לנושא:
1. האם משיכה מכספי הפנסיה עקב הכנסות נמוכות פוגעת בביטוחים באיזשהו אופן?
2. מה הדין לגבי ידועים בציבור? האם חישוב השכר מתבצע בנפרד (כמו במקרים אחרים שאני מכיר במס הכנסה)? כלומר, אם אני עובד ובת זוגי לא ויש לנו ילד היא תוכל למשוך 10,600 בחודש מכיוון שהשכר שלי לא נחשב?

@נדב

נערך לאחרונה ב:
1. תקופת אכשרה חדשה על הסכום שנמשך
מה זאת אומרת? אם לא מכניסים משכורת במשך 3 חודשים זה יפגע בסכום המבוטח? ואיך זה קשר לסכום הצבור?

2. פרמיות עולות כי יש פחות צבירה
אני משער שבצבירה משמעותית זה די זניח, לא? (במידה ומושכים רק מספר חודשים)

מה זאת אומרת? אם לא מכניסים משכורת במשך 3 חודשים זה יפגע בסכום המבוטח? ואיך זה קשר לסכום הצבור?
נניח היו לך 100,000 והמקדם לקצבת שארים 300 ואתה כבר אחרי תקופת אכשרה
עכשיו באת ומשכת 30,000
כלומר במקרה ביטוחי תקבל קצבה של 233 בלי שאלות
אבל על ה100 השקלים הנוספים (30000 לחלק ל-300) הנוספים יבדקו אם המחלה/מוות נגרמו ממחלה קיימת.

אני משער שבצבירה משמעותית זה די זניח, לא? (במידה ומושכים רק מספר חודשים)
לרוב זה זניח, במיוחד ביחס לעלויות של ריסק פרטי

תודה רבה @FIYaacov !
ןבנוגע לשאלה השניה - האם תחשיב השכר כולל את בן הזוג במידה והזוג איננו נשוי?

זה לא צריך להספיק להכל
אפשר להתשמש במקביל בחסכונות שלך
נניח היום אתה פורש, קח 500K מהתיק שים באג"ח צמוד/ קרמבולה או משהו (בשביל האיזון גם ככה)
והנה יש לך את ההשלמה שאתה צריך בשביל עשור שלם
אז בשביל שתוכל להוציא את הפנסיה ללא מס לפני גיל 60 אתה מעדיף לקחת סכום גדול ולשים באג״ח?
זה לא קצת לתת לזנב לכשכש בכלב?

כמו ש- @FIYaacov אמר, אם התקציב הזה מתאים לך ואם התוספת הדרושה ממקורות אחרים היא כל כך קטנה שבאיזון הרגיל ממילא תכננת להיות עם סכום כזה בעו״ש/אג״ח/פיקדון אז סבבה. לא רואה איך זה משרת אנשים שזקוקים לתקציב (משפחתי) יותר גבוה.

ןבנוגע לשאלה השניה - האם תחשיב השכר כולל את בן הזוג במידה והזוג איננו נשוי?
עבור נשואים, מתחשביים בהכנסות שני בני הזוג.
לעניין מס הכנסה ידועים בציבור הם לא כמו זוג נשוי (כלומר, לא חייבים להגיש דוח שנתי כיחידה אחת), אז קשה לי להעריך איך ההתייחסות תהיה כאן.

לא רואה איך זה משרת אנשים שזקוקים לתקציב (משפחתי) יותר גבוה.
אני לא רואה איך זה משרת אנשים שצריכים גם את התקציב הנ"ל (עד 10,600) כאשר כל טעות הכי קטנה וקבלת שקל כהכנסה תגרום לשקל משם להיות ממוסה ב-35%

אני לא רואה איך זה משרת אנשים שצריכים גם את התקציב הנ"ל (עד 10,600) כאשר כל טעות הכי קטנה וקבלת שקל כהכנסה תגרום לשקל משם להיות ממוסה ב-35%
אבל מה היית אומר על מצב שבו לוקחים רק חלק (עם מרווח ביטחון) וזה מספיק להם?
אגב, החישוב לצרכים הללו הוא לא שנתי אני מניח, נכון? כלומר, אם אני שכיר ושלושה חודשים לא הרווחתי כלום אני יכול למשוך בחודשים הללו ללא מס?

ידוע למישהו מה הדין בנוגע לעצמאיים?

גם בטופס 159א, לחברת הגמל, יש שדה "נכסים". השארת ריק?
לא פשוט רשמתי פקדון בבנק, תיק ניע ערך, קרן השתלמות, ושטח לבניה (זה מה שהיה לי אז שהגשתי את הטפסים)
לדעתי לא מלאתי אפילו את הסכומים שיש לי רק רשמתי שיש לי ולא ביקשו
דרך אגב היה לי באותה העת מעל 7 ספרות של חיסכון בכל הדברים ביחד וזה לא היווה בעיה
כמובן שמניח שיכלו לבקש ממני פירוט ותדפיסים ואולי לא לאשר לי
אבל במקרה שלי לא ביקשו ומהתכתבות ישנה שאני זוכר עם נדב נכון לרגע זה לא מבקשים אולי ישתנה בעתיד

אני משער שהדיווח לא קורה (או, קרה) אוטומטית מחברת הפנסיה, וכנראה צריך לדווח באופן יזום למ"ה.
דעתי ברור שכן.
עצם קיום הכנסות גורר חובה אטומטית שמוחרגים ממנה שכירים ועוד כל מיני בתנאי שנוכה המס במקור.
ברגע שלא נוכה המס במקור, אופס חוזרת חובת ההגשה.
אני לא חושב שהמשיכות בקרן פנסיה מוגדרות כהכנסה
הכי זה כסף שכבר הרווחתי, אם כבר אפשר לטעון שרק הרווח הון על הקרן הוא הכנסה
למרות שלדעתי המשיכה הזאת מוחרגת ולא נדרשים להגיש דוח למס הכנסה כי אתה בגדול נשאר שכיר
זה הרי אמור להיות מקביל למשיכה מקרן השתלמות והרי שעל זה לא צריך מן הסתם להגיש דוח למס הכנסה

יכול להיות שאם לתקופה ארוכה תעשה את זה תצטרך לדווח אבל זה יהיה רק על הרווחים אולי טופס שהקרן פנסיה יכולה בסוף שנה להוציא לך ותגיש איתו
בכל מקרה מניח שאם אני פורש מוקדם אז גם ככה אגיש כל שנה בשביל לקבל את הזיכוי נק מס

1. האם משיכה מכספי הפנסיה עקב הכנסות נמוכות פוגעת בביטוחים באיזשהו אופן?
בתוכנית שלי אתה קודם מפסיק לעבוד ומפסיק להפריש, אז בגדול אתה כבר לא מבוטח הרי
אתה יכול להמשיך את הריסק אבל זה יהיה לתקופה מוגבלת רק

מה הדין לגבי ידועים בציבור? האם חישוב השכר מתבצע בנפרד (כמו במקרים אחרים שאני מכיר במס הכנסה)? כלומר, אם אני עובד ובת זוגי לא ויש לנו ילד היא תוכל למשוך 10,600 בחודש מכיוון שהשכר שלי לא נחשב?
לדעתי תחום אפור, אם אתם ידועים בציבור אז צריך בעצם להתייחס לזה כמו נשואים, אם לא תדווחו על הזה לא יודע אם אפשר לעקוף ולבדוק אבל לא תקין
כמו לא להצהיר על ההכנסה משכירות (-:

אתם לדעתי מסתכלים על זה הפוך
הגשת הדוח היא בדיעבד על 3 חודשים שהיו ולא יהיו
אתה מושך כל 3 חודשים את ה31.8K שלך פחות ההכנסות שלך
נניח הכנסת ב3 חודשים האלה 6.8K (כי מכרת תיק של 30K וה6.8K זה רווח, או עבדת או כל דבר)
אתה תמשוך מהפנסיה רק 25K בלי מס, כמובן שלא תמשוך יותר בשביל לא לשלם את הקנס
הקרן פנסיה מחשבת לך ואומרת לך כמה אתה זכאי למשוך ללא מס

מבחינתי היעד הוא קודם כל להתשמש בכספי הפניסה ואחרכ בקרן השתלמות ורק במידת הצורך בתיק הממוסה או כגובה הפתור בנקודות הזיכוי בשנה- בערך 6K מס כלומר 24K רווח כלומר בממוצע משיכות של 50K בשנה.
אם בשנה במקום למשוך 120K מהפנסיה משכתי רק 100K מהפניסה כי משכתי יותר מהקרן השתלמות או מהתיק הממוסה (שבשניהם ככל הנראה זה יהיה בלי מס)
אין אם זה שום בעיה
לא ממהר לרוקן את הפניסה

ולא מבין למה אתה רואים באופציה הזאת כזו בעיה
אם אנחנו מסכימים שבמידה ומאשרים עדיף לי כלכלית למשוך
אז כל 3 חודשים אגיש בקשה ואמשוך את המקסימום שיאפשרו לי

השאלה היחידה שלי האם להבסס בהנחות פרישה שלי על זהובכך להקדים את הפרישה
אצלי בחישובים זה מקדים בשנה
אז שנגיע לגשר נחליט גם ככה ככל הנראה נרצה להמשיך לעבוד או להתנדב בקונסלטציה כזו או אחרת אז אולי נעבור לחצי משרה ונדחה עוד את הפרישה
זה עדין לא ימנע ממני לנצל כל דרך לרוקן את הפנסיה לפני פרישה בשביל להימנע מקצבה
רק לא לשלם מס רווחי הון

אז בשביל שתוכל להוציא את הפנסיה ללא מס לפני גיל 60 אתה מעדיף לקחת סכום גדול ולשים באג״ח?
זה לא קצת לתת לזנב לכשכש בכלב?
לא ממש, אצלי כרגע התיק הוא 100 אחוז מנייתי בלי אגחים
(יש עוד הון גדול בבית המגורים שלנו אבל כרגע לא מתייחס אליו)

כשאגיע לפרישה מוקדמת היעד שלי הוא לעבור לתיק 75 מניות 25 אחוז אגח (בעיקר בשביל תנודיות, והאפשרות לאיזונים במיוחד במשברים)
עבור התיק שאני מתכנן שהוא 4.5M אצטרך 1.125M באג"ח
הפנסיה עצמה היא 2M ו30 אחוז ממנה באג"ח ערד (היום עדין ממונף אבל אז כנראה זה כבר לא יהיה)
כלומר 600K מראש באג"ח ערד
אז אצטרך להעביר 525K לאג"ח, כמובן שזה לא יהיה העברה בפועל ובשנה שנתיים לפני הפרישה כבר מראש אקנה אג"חים וכו בשביל לא למכור מניות

כלומר 500K גם ככה ישב לי כחלק סולידי אז מבחינתי אוכל ממנו כל פעם 100K
ופעם בשנתיים אחדש אותו לפי הצורך

אני מפספס משהו?

לא רואה איך זה משרת אנשים שזקוקים לתקציב (משפחתי) יותר גבוה.
ראי הודעה למעלה, לא רואה את הבעיה גם במשפחה שרוצה תקציב חודשי של 20K
יש אפשרות למשוך כספים ללא מס, כדאי לעשות את זה
אולי זה לא יהיה 10K בחודש וזה יהיה רק 5K בגלל כל שאר המימושים אבל עדין שווה

אגב, החישוב לצרכים הללו הוא לא שנתי אני מניח, נכון? כלומר, אם אני שכיר ושלושה חודשים לא הרווחתי כלום אני יכול למשוך בחודשים הללו ללא מס?
נכון הבדיקה היא חודש בחודשו.
אבל מה היית אומר על מצב שבו לוקחים רק חלק (עם מרווח ביטחון) וזה מספיק להם?
לא גמיש מספיק בשביל להיות תוכנית קבילה, כאשר הסיכון בטעות הוא תשלום של 35%, על כספים שבסיכוי טוב תשלם עליהם 0-14% בפרישה.

הכי זה כסף שכבר הרווחתי, אם כבר אפשר לטעון שרק הרווח הון על הקרן הוא הכנסה
ממש אבל ממש לא.
זה כסף שברובו לא שילמת עליו מסים, קיבלת הטבת מס כדי להכניס אותו לקרן פנסיה.
אבל עדין שווה
את זה עוד לא הבנתי. את רוב הכספים תוכל בכל מקרה למשוך במיסוי מאוד מאוד נמוך בפרישה.
אם כבר אתה תוקע את עצמך כי אתה מוותר על כל נקודות הזיכוי על הכנסה, בגלל שאתה מגביל את עצמך מלהכניס הכנסות/לממש השקעות.

בתוכנית שלי אתה קודם מפסיק לעבוד ומפסיק להפריש, אז בגדול אתה כבר לא מבוטח הרי
אתה יכול להמשיך את הריסק אבל זה יהיה לתקופה מוגבלת רק
אני מבין אבל שאלתי באופן כללי. אני יותר מכוון לכמה חודשי חל"ת ומימוש הזכות הזו בהם.

אם אתם ידועים בציבור אז צריך בעצם להתייחס לזה כמו נשואים
עד כמה שידוע לי - מס הכנסה לא מתיחס לזה כך.

כמו לא להצהיר על ההכנסה משכירות
גם כאן, עד כמה שידוע לי, זוג ידועים בציבור יכול להשכיר 2 דירות ולא לדווח על ההכנסות בשתיהן עד גובה הפטור לדירה יחידה.
ואותו הדין במס רכישה על דירה נוספת.

לא גמיש מספיק בשביל להיות תוכנית קבילה, כאשר הסיכון בטעות הוא תשלום של 35%, על כספים שבסיכוי טוב תשלם עליהם 0-14% בפרישה.
אם התוכנית היא פשוט לא לעבוד כמה חודשים ולמשוך נניח 50-60% אחוז מתחת לסכום המותר אני לא רואה איזה סיכון לטעות (במידה ואין הכנסות משמעותיות נוספות כמובן).

לא גמיש מספיק בשביל להיות תוכנית קבילה, כאשר הסיכון בטעות הוא תשלום של 35%,
הסיכון שתשלם 35 אחוז מס הוא מאוד קטן אם בכלל
בגדול אתה מושך מה שמאשרים לך למשוך
הסיכון העיקרי הוא שהתכוונת למשוך ברבעון 30K ובגלל הכנסות אחרות אישרו לך למשוך 20K
ואז היית צריך עוד 10K להשלים ממקום אחר שכנראה יהיה עם מס כלשהו

ממש אבל ממש לא.
זה כסף שברובו לא שילמת עליו מסים, קיבלת הטבת מס כדי להכניס אותו לקרן פנסיה.
הכל בסדר, אתה נכנס לסוגית המס - לא רלוונטי זה או שתקבל פטור או לא תקבל פטור
אני מתכוון שזה לא הכנסה, מבחינת מס הכנסה במה זה שונה ממשיכה מהקרן פנסיה
נניח אני מושך את הקרן פנסיה לפני המועד אחרי שנתיים עם השלכת ותק (עוד דרך להימנע ממס)
האם אני צריך לדווח על זה למס הכנסה ולהגיש דוח?
הרי זה כסף שהפרשתי ולא שילמתי עליו מסים ומשכתי אותו אבל זה לא הכנסה!

את זה עוד לא הבנתי. את רוב הכספים תוכל בכל מקרה למשוך במיסוי מאוד מאוד נמוך בפרישה.
על כספים שבסיכוי טוב תשלם עליהם 0-14% בפרישה.
אני חושב שאולי לא הבנת את התמריץ העיקרי של משיכת הכספים שלא כקצבה
בקצבה אני מקבל סביב ה6 אחוז בשנה מהקרן והקרן נמחקת (נזניח את הביטוח של ה240 קבצאות וכו)
כלומר ליורשים שלי לא נשאר שום דבר
מה שאני רוצה זה למשוך הכל כביכול לתיק ממוסה רגיל ובהנחה שאמשוך 4 אחוז ממנו
היורשים שלי יקבלו את כל התיק ואולי אפילו הוא יגדל
זה הסיבה העיקרית בשביל
כי אני פורש גם ככה מוקדם ובגיל 60 עם הבטחת קצבאות ארוכה גם ככה אקבל כל חודש אפילו פחות ממה שהתיק יעשה בממוצע - אז מעדיף לא למחוק תיק של 3 מיליון נניח ולהוריש אותו (גם אם זה מעט יגדיל לי את החוסר ודאות של המשיכות)
בגדול אם אני הרי פורש 20 שנה לפני גיל הפרישה
אם כנראה לא אגיע לגיל הפרישה עם תיק גדול מספיק (אפילו לפי 3 אחוז) אז אולי אשקול אנונה כזו או אחרת אבל זה תמיד אופציה על השולחן

בכל מקרה אם יש לי אופציה למשוך היום כסף מהפנסיה ללא מס, מאשר להמתין לקצבה בגיל פרישה ועליה גם לשלם מש כלשהו - לא רואה סיבה לא לעשות את זה

אם כבר אתה תוקע את עצמך כי אתה מוותר על כל נקודות הזיכוי על הכנסה, בגלל שאתה מגביל את עצמך מלהכניס הכנסות/לממש השקעות.
ממש לא, מתכוון לנצל את כל הנקודות שאפשר כל שנה
ברור שזה יהיה על חשבון כמה אולי למשוך מהפניסה
אבל מניח שאולי לייצר שכבות במכירה שהפגיעה תיהיה קטנה יחסית ועדין ארוויח מ2 העולמות
בסוף כל נקודות הזיכוי זה סדר גודל של 24K רווח בשנה
מול 127K שאפשר למשוך מהקרן פנסיה
כלומר אמשוך אז 100K מהפנסיה בשנה (כנראה כל שנה אוותר על רבעון אחד)

אני מבין אבל שאלתי באופן כללי. אני יותר מכוון לכמה חודשי חל"ת ומימוש הזכות הזו בהם.
אם אתה בחלת אז בדרכ הביטוחים ממשיכים איזה תקופה מסוימת אוטומטית ואחרכ אתה יכול לשלם אותם בעצמך לעוד איזה שנה
בקורנה גם האריכו את התקופות
שווה לבדוק מול הפניסה האישית שלך כמובן

שים לב שאם אתה מקבל דמי אבטלה זה הכנסה לכל דבר ואז לא תוכל למשוך את הפניסה

אם אתה בחופשה ללא תשלום וללא דמי אבטלה אז כן זה בהחלט אפשרי
אפילו עשיתי חשבון שמשתלם לי בכל שנה לא לעבוד כמה חודשים כי זה מאוד מוריד גם את המס השולי שמשלמים
וביחד עם הפנסיה זה יותר ממה שאני גם ככה מרוויח
אבל זה קשה למצוא את המקום עבודה שיסכים

עד כמה שידוע לי - מס הכנסה לא מתיחס לזה כך.
גם כאן, עד כמה שידוע לי, זוג ידועים בציבור
לא מכיר, לא רוצה להטעות...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
R משיכה מקרן מהשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מקרן השתלמות לצורך העברה לIB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכה מ-IB לבנק הבינלאומי - ש״ח או מטח? צרכנות פיננסית 5
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
mk1 תקינות משיכה מגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה - מס שוק ההון 2
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
H קופת גמל - משיכה הונית חד פעמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Wonko משיכה חודשית של כספים ממוסים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N משיכה חלקית מקופ"ג להשקעה מיסים 12
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
1337justme פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
R משיכה מ-401k לתושבי ישראל שוק ההון 7
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ל החופשי משיכה מקרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15
י מיסוי של משיכה חלקית מקרן השתלמות מיסים 3

נושאים דומים

Back
למעלה