• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

משיכה שלא כדין מקרן פנסיה ללא קנס

אני מפספס משהו?
לא יודעת… בכל מקרה התיק שלנו מאוד שונה. אין לנו בכלל אג״ח כרגע בתיק (מלבד מה שיש בפנסיות) ואני לא מתכננת שיהיה לנו אג״ח בתיק. לפחות לא עד שמצב הריביות ישתנה (ואולי גם אז לא). מבחינתי, כרגע, כסף באג״ח זה כסף שלא עובד. אין לנו כזה מלבד קופת החירום (שגם כך היא גדולה מדי לטעמי (כי התקציב החודשי שלנו מאוד גבוה - מבחירה).

אצלי בחישובים זה מקדים בשנה
אולי פה קבור הכלב. אצלי האמירה הזו פשוט לא רלוונטית. כבר כתבתי בעבר שאנחנו מזמן יכולנו לפרוש אבל פשוט לא רוצים. כיף לנו בידיעה שאנחנו כרגע עצמאים כלכלית.

את רוב הכספים תוכל בכל מקרה למשוך במיסוי מאוד מאוד נמוך בפרישה.
בדיוק!
אתה יכול למשוך בפנסיה את כל הקצבה הפטורה. - בלי מס.
אתה יכול למשוך בפנסיה את הקצבה המזכה עד לגובה תקרת המס - בלי מס.
זה כבר ייתן לך סכום גבוה יותר ממה שתכננת למשוך.
את שאר הכסף של התגמולים (לא הפיצויים) תוכל להשאיר ליורשים בלי מס.
ֿלא עדיף?

אני לא חושב שהמשיכות בקרן פנסיה מוגדרות כהכנסה
הן כן בלי שום ספק. לדוגמה במשיכה שלא כדין יש אמנם מס מינימלי של 35%, אבל אם מדרגת המס שלך גבוהה יותר המשיכה תמוסה בהתאם ומכוח ההוראות הרגילות של פקודת מס הכנסה. אפילו בפרישה זה נחשב הכנסה.
בנוסף, אני נוטה להסכים גם עם מה שכתב למעלה @מתכנת שגם משיכה כדין ממוסה (אם היא גבוהה מספיק). זה כתוב די בבירור בהוראות הפוטרות מניכוי מס במקור (pdf מ-gov.il) אבל במקומות אחרים זה פחות ברור.

בקיצור, די ברור שזו הכנסה חייבת במס, והכל שלא נוכה ממנה המס במקור היא מחייבת הגשת דו"ח.
השאלה הפחות ברורה היא האם (ואלו בדיוק) הכנסות שאינן חייבות במס נחשבות כהכנסה לעניין הפטור ממס המיוחד על משיכה שלא כדין (ואם כן, אז בהינתן שיש הכנסות כאלו יש סיכוי גבוה שתמוסה ב-35% כשתגיש דו"ח).

בקצבה אני מקבל סביב ה6 אחוז בשנה מהקרן והקרן נמחקת (נזניח את הביטוח של ה240 קבצאות וכו)
מי אמר לך שאתה חייב למשוך קצבה?
אתה יכול להוריש את התגמולים כמו שהם (מקופת גמל), והכל יהיה פטור ממס ליורשים.

שים לב שאם אתה מקבל דמי אבטלה זה הכנסה לכל דבר ואז לא תוכל למשוך את הפניסה
כמובן. אבל אם אתה יוצא לחל"ת באופן יזום אתה לא זכאי לדמי אבטלה (מלבד הבתקופה בה תקנות הקורונה היו תקפות).

לא בטוח שאתה מדייק, בהמשך לסיכום שכתבתי בעבר, להלן אפשרויות ההורשה, מקווה שלא טעיתי, @נדב ואחרים, אשמח אם תתקנו אותי:
הורשת כספי פיצויים (מתחת לתקרת הפקדה 32K בחודש) - מס שולי של היורשים (או ניצול הפטור של המנוח ככל שנותר).
הורשת כספים פטורים (המיועדים לקצבה מוכרת - סעיף 190) - פטורים בפטירה עד גיל 75, לאחר מכן (נחשב היוון ו)חייב במס 15% על הרווח הנומינלי
הורשת כספים שאינם פטורים (המיועדים לקצבה מזכה) - פטור לחלוטין (למעט רווחים שיצמחו 3 חודשים אחרי הפטירה שיחויבו במס רווח הון).
מקור: פוסט של נדב

זאת אומרת שמהיבט של אופטימיזציית מס העדיפות תהיה למשוך קצבה מוכרת, להוון כספי פיצויים פטורים, להוריש כספי קצבה מזכה.
או במילים מסובכות יותר, לפי הסדר להלן:
קצבה: מוכרת, פיצויים, מזכה
היוון: פיצויים, מוכרת/מזכה (כתלות במס שולי של העמית)
הורשה: מזכה, מוכרת/פיצויים (כתלות במס שולי של היורשים)

אני חושב שאולי לא הבנת את התמריץ העיקרי של משיכת הכספים שלא כקצבה
בקצבה אני מקבל סביב ה6 אחוז בשנה מהקרן והקרן נמחקת (נזניח את הביטוח של ה240 קבצאות וכו)
כלומר ליורשים שלי לא נשאר שום דבר
מה שאני רוצה זה למשוך הכל כביכול לתיק ממוסה רגיל ובהנחה שאמשוך 4 אחוז ממנו
היורשים שלי יקבלו את כל התיק ואולי אפילו הוא יגדל
זה הסיבה העיקרית
מעבר להצעה הנכונה של @FIYaacov
מה שאולי אתה מפספס זה שבגלל שהקרן מתכלה לחלוטין זה מאפשר לך לקבל קצבה הרבה יותר גבוהה מאשר ביחס לקרן מאשר בתיק ההשקעות + זה מבטח אותך מפני אריכות חיים.

סתם דוגמא ממש בהערכה גסה -
בשביל למשוך קצבה של 10K בחודש = 120K בשנה, לפי כלל 4% תצטרך להעמיד הון של 3M שח, בעוד שבקרן הפנסיה יספיק 1.5M בשביל להגיע לאותה קצבה, ואתה לא צריך לדאוג אם ייגמר הכסף במקרה שתאריך ימים.
אני כן מסכים איתך שלאדם עם מחלות הצפויות לקצר את חייו ל״ע כנראה פחות משתלם למשוך קצבה אם מכניסים למשוואה שיקולי הורשה.

לא בטוח שאתה מדייק, בהמשך לסיכום שכתבתי בעבר, להלן אפשרויות ההורשה, מקווה שלא טעיתי, @נדב ואחרים, אשמח אם תתקנו אותי:
הורשת כספי פיצויים (מתחת לתקרת הפקדה 32K בחודש) - מס שולי של היורשים (או ניצול הפטור של המנוח ככל שנותר).
הורשת כספים פטורים (המיועדים לקצבה מוכרת - סעיף 190) - פטורים בפטירה עד גיל 75, לאחר מכן (נחשב היוון ו)חייב במס 15% על הרווח הנומינלי
הורשת כספים שאינם פטורים (המיועדים לקצבה מזכה) - פטור לחלוטין (למעט רווחים שיצמחו 3 חודשים אחרי הפטירה שיחויבו במס רווח הון).
מקור: פוסט של נדב

זאת אומרת שמהיבט של אופטימיזציית מס העדיפות תהיה למשוך קצבה מוכרת, להוון כספי פיצויים פטורים, להוריש כספי קצבה מזכה.
אתה בהחלט מדייק, רק שים לב שכתבתי תגמולים.
בכל מקרה תגמולים פטורים פחות רלוונטי לדיון, כי בכל מקרה אתה יכול למשוך אותם בפטור אחרי גיל 60, וכאן המטרה היא בעיקר למשוך כאלה שלא יהיו פטורים.

תגמולים פטורים פחות רלוונטי לדיון
לא יודע אם זה לא רלוונטי לדיון ייתכן ש @A42 מתכוון לרוקן את הפנסיה כליל, בכל אופן חשוב להדגיש את הנקודה הזו שיהיו חייבים במס נומינלי 15% במידה והמוריש נפטר אחרי גיל 75.
במאמר מוסגר, כמה אירוני שכספים הקרויים פטורים בעצם כן חייבים, נפלאות המחוקק הישראלי.

ולמען הסר ספק תגמולים פטורים הכוונה היא תגמולים שהופקדו מעבר לתקרות המזכות בהטבת המס והם שייכים תחת כספים פטורים*/כספי קצבה מוכרת.

בדיוק בגלל זה הצעתי את זה:
ֿלא עדיף?

א יודעת… בכל מקרה התיק שלנו מאוד שונה. אין לנו בכלל אג״ח כרגע בתיק (מלבד מה שיש בפנסיות) ואני לא מתכננת שיהיה לנו אג״ח בתיק. לפחות לא עד שמצב הריביות ישתנה (ואולי גם אז לא). מבחינתי, כרגע, כסף באג״ח זה כסף שלא עובד. אין לנו כזה מלבד קופת החירום (שגם כך היא גדולה מדי לטעמי (כי התקציב החודשי שלנו מאוד גבוה - מבחירה).
ברור שזה לא מתאים לכולם, אבל אג"ח זה החלק הסולידי
זה לא משנה באמת אם זה אג"ח או כסף צמוד בקרמבולה, או מזומן בעוש בדמוי קרן ביטחון
תכלס קחי את כל קרן הביטחון ותמירי אותה לטובת הדבר הזה
+ באפר של סיכון שאם באמת יהיה מקרה חירום תמכרי מניות (נניח סכום פי 2 ממה שצריך) - בהינתן שהתיק באמת מספיק גדול

צריך לזכור שכל הדבר הזה רק מוריד לי תנודיות, נניח עכשיו יש מפולת בשוק, אני במצב יותר טוב כי אני גם ככה מוכר נירות בהפסד אז אין לי רווח ועדין מושך את הקבצה הקבוע מהפניסה

אולי פה קבור הכלב.
בדיוק!
ֿלא עדיף?
כל הכספים בפנסיה שלך אחרי שהומרו לקצבה בגדול נמחקים ברגע שאת נפטרת, אין ליורשים שום חלק מהתמלוגים או בכלל (מלבד ביטוח על הבטחת רצף קצבאות אבל זה ביטוח בכסף וגם מוגבלעד גיל87 לדעתי

כלומר האינטרס הברור שלי, לדעתי גם שלך אם הרגעת כבר לתיק שמאפשר פרישה
היא שלא יהיו כספים בפנסיה אלה רק בתיקים הממוסים ובקרן השתלמות
בשביל להוריש את כל הקרן בסוף
כי כנראה ה"וודאות" של קצבה קבועהלפי 6 אחוז מהפנסיה לא תיהיה לך משמעותית, מול משיכה של 4 אחוז מכל התיק גם ככה

כל הכספים בפנסיה שלך אחרי שהומרו לקצבה בגדול נמחקים ברגע שאת נפטרת,
אבל זו הפואנטה.
ֿאתה לא חייב להמיר את כל הכספים לקצבה.
ראשית תמיר את כל הקצבה הפטורה - זה בלי מס.
שנית תמיר לקצבה את הפיצויים.
אם אתה לא עובר את התקרה באמצעות הפיצויים ואתה עדיין צריך השלמה לקצבה תמיר *רק* את החלק של ההשלמה לקצבה שאתה צריך מהתגמולים, ותוודא שאתה לא עובר את התקרה - וגם זה יהיה ללא מס.
היופי בזה שהחלק של המשיכה הוא לפי 5-6% משיכה כולל ביטוח אריכות ימים כולל קצבה לבת הזוג. בנוסף כל שאר הכסף בתגמולים יהיה נקי ממס ליורשים.

נערך לאחרונה ב:
הן כן בלי שום ספק. לדוגמה במשיכה שלא כדין יש אמנם מס מינימלי של 35%, אבל אם מדרגת המס שלך גבוהה יותר המשיכה תמוסה בהתאם ומכוח ההוראות הרגילות של פקודת מס הכנסה. אפילו בפרישה זה נחשב הכנסה.
בנוסף, אני נוטה להסכים גם עם מה שכתב למעלה @מתכנת שגם משיכה כדין ממוסה (אם היא גבוהה מספיק). זה כתוב די בבירור בהוראות הפוטרות מניכוי מס במקור (pdf מ-gov.il) אבל במקומות אחרים זה פחות ברור.

בקיצור, די ברור שזו הכנסה חייבת במס, והכל שלא נוכה ממנה המס במקור היא מחייבת הגשת דו"ח.
לפי הלינק המצורף, זה מסווג כהכנסה
"....נותרו בגדר הכנסה חייבת במס הפטורה מניכוי מס במקור שכן אין צפי לחיובה במס."
אם אני מבין נכון, לא מורידים לך מס כי מראש עושים את החישוב שאתה לא תשלם על זה מס (במידה וכן תצטרך יאשרו לך סכום נמוך יותר במשיכה)
כלומר בשום מקום לא רשום שצריך להגיש דוח שנתי

כן מסכים שאם אצטרך להגיש דוח שנתי אצטרך לפרט על זה ויחשבו את זה
אבל עדין לא כל הסכום יהיה שקול לכמו משכורת שנכנסת

אשאל ככה, מה ההבדל אם כך במשיכה מקרן ההשתלמות הרי גם שם יש הטבות מיסוי ופתור ממס רווחי הון וזה הרי לא הכנסה?

לא הכרתי
אבל ממה שאני רואה זה כן תשלום כל שהוא של סביב ה15 אחוז מס ליורשים ליורשים
בהנחה כמובן שאני לא מפקיד על משכורת של מעל32K

בהנחה כמובן שאני לא מפקיד על משכורת של מעל32K
לא הבנתי מה כוונתך
בשום מקום לא רשום שצריך להגיש דוח שנתי
אם בראיה שנתית נוכה לך כל המס במקור אתה אכן פטור לכאורה מהגשת הדוח אך אם היו לך עוד הכנסות שלא נוכה מהם כך שבראיה שנתית אתה חייב כסף למס הכנסה זה אוטומטית מחזיר לך את חובת הדיווח, למה הדבר דומה ? למי שעובד אצל 2 מעסיקים ולשניהם דיווח ב 101 שזו הכנסתו היחידה.
עצם קיום הכנסות גורר חובה אטומטית שמוחרגים ממנה שכירים ועוד כל מיני בתנאי שנוכה המס במקור.
ברגע שלא נוכה המס במקור, אופס חוזרת חובת ההגשה.

החלק של הפיצויים הוא עם מס. החלק של התגמולים (עד לתקרה המזכה) יהיה נקי ממס לחלוטין.
ֿאת החלק שמעל התקרה המזכה תמשוך ממילא ללא מס כקצבה.

לא רשום שצריך להגיש דוח שנתי
לא צריך להיות רשום. אם היו לך הכנסות אתה חייב להגיש דו"ח אלא אם ההכנסות היו רק מאלו המפורטות בתקנות של הפטור מהגשה.
---
אני רוצה לוודא שאנחנו מבינים זה את זה: אדם שהרוויח שכר חודשי של 100k במשך 9 חודשים, וברבעון האחרון משך מהפנסיה בהיעדר הכנסות אחרות.
ברור שלא מתקיים פה
כי מראש עושים את החישוב שאתה לא תשלם על זה מס
אלא רק פטרו מניכוי במקור כי זה המקרה הנדיר, ובדרך כלל מי שינצל את המשיכה זה מי שאין לו הרבה הכנסות.
אדם כזה, אם יגיש דו"ח שנתי (נניח רגע לשאלה אם חייב בהגשה) - לדעתך לא יגבו ממנו מס על מה שמשך ברבעון האחרון?

עבר להצעה הנכונה של @FIYaacov
מה שאולי אתה מפספס זה שבגלל שהקרן מתכלה לחלוטין זה מאפשר לך לקבל קצבה הרבה יותר גבוהה מאשר ביחס לקרן מאשר בתיק ההשקעות + זה מבטח אותך מפני אריכות חיים.

סתם דוגמא ממש בהערכה גסה -
בשביל למשוך קצבה של 10K בחודש = 120K בשנה, לפי כלל 4% תצטרך להעמיד הון של 3M שח, בעוד שבקרן הפנסיה יספיק 1.5M בשביל להגיע לאותה קצבה, ואתה לא צריך לדאוג אם ייגמר הכסף במקרה שתאריך ימים.
אני חושב שאתה טועה בחישוב
ראה את הפוסט האחרון המצוין של @נדב
לפי האקסל שלו אם אני פורש בגיל 60 המקדם שלי הוא 226.3 (לדעתי זה עוד לפני הבטחה של 240 קצבאות אבל לא בטוח)
כלומר על 1.5M אקבל קצבה חודשית של 6,628 שקל לפי מס, אם אני מבין נכון יש קצבה פטורה וכו
בו נעגל ונניח שאקבל 6K מהפנסיה נטו
די רחוק מה10K שאמרת

מנגד לפי כלל ה4 אחוז אני אקבל 5K
כלומר סה"כ הפרש של 1000 שקל בחודש בשביל למחוק את כל התיק

שימו לב שכלל ה4 אחוז מתחשב בהרבה מצבים לשרידות
התיק הממוצע עושה בדרכ 6 אחוז ראלי כלומר יותר ממה שהקרן פנסיה תתן לי

בנוסף הערכות הם שבגלל תוחלת חיים יותר ארוכה, ומדד שיעלה הקצבה בסכום ראלי עוד תרד עם השנים

ברור שאם אתה מגיע לגיל 60 עם חוסר בכסף וצריך ודאות זה הדרך (אפשר תמיד לעשות אנונה גם)
אבל אם פרשת כבר בגיל 40, אז בהנחה שצלחת עד גיל 60 , כנראה שתיק מספיק מרופד לודאות יותר טובה וקצבה יותר גדולה

אבל זו הפואנטה.
ֿאתה לא חייב להמיר את כל הכספים לקצבה.
ראשית תמיר את כל הקצבה הפטורה - זה בלי מס.
שנית תמיר לקצבה את הפיצויים.
אם אתה לא עובר את התקרה באמצעות הפיצויים ואתה עדיין צריך השלמה לקצבה תמיר *רק* את החלק של ההשלמה לקצבה שאתה צריך מהתגמולים, ותוודא שאתה לא עובר את התקרה - וגם זה יהיה ללא מס.
היופי בזה שהחלק של המשיכה הוא לפי 5-6% משיכה כולל ביטוח אריכות ימים כולל קצבה לבת הזוג. בנוסף כל שאר הכסף בתגמולים יהיה נקי ממס ליורשים.
החלק של הפיצויים הוא עם מס. החלק של התגמולים (עד לתקרה המזכה) יהיה נקי ממס לחלוטין.
ֿאת החלק שמעל התקרה המזכה תמשוך ממילא ללא מס כקצבה.
טוב זה ממש מעניין, ואני מסתבך עם להבין את זה ואני כן רוצה

נניח יש לי פנסיה של 1.5M
500K פיצויים - שאני מבין שאני יכול למשוך אותם לפני הקצבה בכלל ללא אירוע מס (כמובן בתנאים ולא בפעם אחת)
500K הפקדות מעסיק (מתחת לתקרה) - בהנחה שאני לא רוצה קצבה כלל רק להוציא את הכסף בצורה חד פעמי או יכולת הורשה - איך אני עושה את זה
500K הפקדות עובד (מתחת לתקרה) - כנ"ל

רשמתי כבר למעלה, שלדעתי זה לא משתלם כלכלית כי בסוף אקבל 5.3 אחוז קצבה ברוטו וסביב ה5 אחוז נטו
והתיק שלי בממוצע נותן תשואה יותר גדולה
כמובן בראיה שאני לא צריך את הכסף למחיה (כלומר מכל הכספים שלי אני נניח מושך ומתקיים עם 3 אחוז) אלה מסתכל מה יותר כלכלי

ההבטחת קצבאות או ביטוח אריכות חיים לבת הזוג עולה כסף (בדומי קצבה יותר קטנה) זה לא בחינם

לא מבין את התמלוגים עוברים ליורשים נקי ממס
אם נניח אני מת בגיל 80 אחרי 20 שנה של תשלומי קצבה
היורשים שלי לא מקבלים אפילו שקל אחד

ם בראיה שנתית נוכה לך כל המס במקור אתה אכן פטור לכאורה מהגשת הדוח אך אם היו לך עוד הכנסות שלא נוכה מהם כך שבראיה שנתית אתה חייב כסף למס הכנסה זה אוטומטית מחזיר לך את חובת הדיווח, למה הדבר דומה ? למי שעובד אצל 2 מעסיקים ולשניהם דיווח ב 101 שזו הכנסתו היחידה.
לא צריך להיות רשום. אם היו לך הכנסות אתה חייב להגיש דו"ח אלא אם ההכנסות היו רק מאלו המפורטות בתקנות של הפטור מהגשה.
---
אלא רק פטרו מניכוי במקור כי זה המקרה הנדיר, ובדרך כלל מי שינצל את המשיכה זה מי שאין לו הרבה הכנסות.
אדם כזה, אם יגיש דו"ח שנתי (נניח רגע לשאלה אם חייב בהגשה) - לדעתך לא יגבו ממנו מס על מה שמשך ברבעון האחרון?
ברור שאני מתכוון שיהיה לי רק הכנסה פתורה או הורדת מס מקור
אם זה לא היה ברור
אני:
1. מוכר מניות בתיק ני"ע שלי - ובית ההשקעות הישאלי שלי משלם מס במקור (נניח 50K מימוש, 25K רווחים, 6.5K מס)
2. מגיש בקשה לפנסיה למשיכה בגלל מיעוט הכנסות ומושך מה שמאשרים (נניח 100K שנתי)
3. מגיש בקשה לתיאום מס בשביל לנצל נקודות זיכוי במידה ואפשר

כמובן שלא כל פעם אממש מניות
תכלס אולי אממש מניות שנה אחת ואז שנה אחרי אמשוך מהפנסיה וכו

ברור לי לחלטוין שאם אחזור לעבוד או אקבל הכנסה חייבת במס אצטרך להגיש דוח
ולא יכול גם למשוך מהפנסיה וגם לעבוד באותה תקופה

@A42
אין דרך יותר ברורה להגיד את זה, אתה לא חייב למשוך קצבה אף פעם. אתה יכול להוון קצבה ולמשוך הוני (כל רבעון אם תרצה אפילו), ואתה יכול להוריש (הרי זה המטרה).

אבל אל תסתבך בשנים הראשונות לפרישה עם מס הכנסה. אני יודע שאתה חושב שעלית פה על איזה הולי גרייל, אבל אתה מסתמך על זה שתהיה חייב למשוך כקצבה וזה פשוט לא נכון (מלבד קצבה מזערית של 4,500 שכלכלית אני לא רואה כדבר רע שיהיה לך משהו מובטח למקרה שאתה באחד התרחישים שכלל 4% נכשל בהן).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
sharon נוסחה לחישוב הסכום שצריך לחסוך בחוק המשיכה הביטוח לפי אחוזי משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 3
T משיכה מקופת גמל ותיקה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
yanosh34 סדר משיכה מקרן השתלמות עם הפקדות מעל התקרה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ראובן7 ביטוח מנהלים-משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מחשבון מט"ח צרכנות פיננסית 1
R משיכה מקרן מהשתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
I משיכה מקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
כ משיכה של פוליסה עם סכום קטן - מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
J משיכה מקרן השתלמות לצורך העברה לIB פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
M משיכה מ-IB לבנק הבינלאומי - ש״ח או מטח? צרכנות פיננסית 5
L קרן השתלמות - משיכה רק של הכסף שהופקד מעל התקרה הפטורה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 31
M קרן גמל להשקעה משיכה כקצבה בגיל 60 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
I משיכה מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
מ העברה מקרן פנסיה לקופת גמל לצורך משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ב אסטרטגיית משיכה בפרישה: פנסיה, RSU, השתלמות, תיק ממוסה… פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 2
ר קרן השתלמות- החלת ותק ללא משיכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
CoinCollector משיכה של קרן השתלמות נזילה VS המתנה ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
N המלצה לאסטרטגיית משיכה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 32
mk1 תקינות משיכה מגמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ח משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה - מס שוק ההון 2
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
M משיכה מחשבון משותף אצל ברוקר זר מיסים 3
M מיסוי של הסכום מעל תקרת ההפקדה הפטורה לאחר משיכה מקה"ש IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
H קופת גמל - משיכה הונית חד פעמית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
Wonko משיכה חודשית של כספים ממוסים מהפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
V משיכה שקלית מIB - בעזרת WISE או ישירות דרך IB? שוק ההון 17
ע הכללת ערך בית בחישוב אחוז משיכה נדל"ן 5
צ דיווח על משיכה מ-IRA בארה"ב מיסים 2
A קופת גמל להשקעה - שאלות של טרום משיכה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
N משיכה חלקית מקופ"ג להשקעה מיסים 12
M אסטרטגיית משיכה לאחר פרישה שוק ההון 1
הרץ במבוך משיכה מחשבון השקעות מול הלוואה מקרן השתלמות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש משיכה סיסטמטית מתיק השקעות לפי חוק 4-7 אחוז. שוק ההון 177
1337justme משיכה מהתיק בפרישה, פעם בשנה או פעם בחודש? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 33
Fitch חישוב סכום משיכה פטור מקופ"ג אחרי "קיבוע זכויות" פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 10
1337justme פטור\החזר מס על משיכה לא כדין מקופת גמל לתגמולים שוק ההון 5
M שאלה לגבי אחוז משיכה קבוע בתיק ממונף פי 2 שעוקב מצויין שוק ההון 25
1337justme קופת גמל עם כ250K ש"ח - משיכה לחשבון הממוסה או להעביר לIRA? שוק ההון 2
I חישוב משיכה מקסימאלית ללא פגיעה בקרן בהינתן אחוז ריבית שוק ההון 0
X מסטרקארד ארצות הברית בישראל , משיכה דולר בכספומט צרכנות פיננסית 2
D משיכה מ s&p 500 והשקעה בנדל"ן בחו"ל שוק ההון 4
R משיכה מ-401k לתושבי ישראל שוק ההון 7
ה קופת גמל להשקעה, איחור מועד משיכה צרכנות פיננסית 2
מ משיכה כספי פיצוים ללא מס לצורך השקעה צרכנות פיננסית 0
א משיכה מקופת גמל והקה"ש להשקעה עצמאית שוק ההון 6
S אני בשוק מהבדל שמצאתי בין פרישה עם אותו כמות כסף לאותה משיכה חודשית שוק ההון 1
O משיכת כסף מתיק פטור מול משיכה מתיק ממוסה, בפנסיה שוק ההון 2
ERE בלי ה E אחוז משיכה בטוח. האם ה SWR הוא ממוצע של...? שוק ההון 65
ל החופשי משיכה מקרן השתלמות לעצמאים שוק ההון 0
A האם על ידי משחק עם תאריכים בניוד/משיכה הגופים הפנסיונים יכולים "לגנוב" כסף? שוק ההון 15

נושאים דומים

Back
למעלה