• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מציאת איזון בתחביב יקר

אולי המחשבות על הזנחת התחביב נובעות לא רק מהשיקולים הכלכליים? אולי איפושהו ברקע ישנן סיבות נוספות שמשפיעות? המשפחה מתנגדת, התאונה, אי בטיחות התחביב? אולי התלות בתחביב? סליחה על הפסיכולוגיה הזולה אם לא במקום
רק כלכלי. הבת זוג טוענת שאני צריך את זה לנפש.

אכן סופרספורט.
האמת שלא דייקתי כי ביום יום אני משתמש בו גם להתניידות לעבודה. אם כי בהחלט יכול להסתדר בתחבצ
היות ואתה יודע לומר כמה אחוז מההכנסה החתביב הזה לוקח לך, אני מסיק מכך שאתה כבר עושה מעקב באקסל אחר ההוצאות שלך.
(אם לא אז תתחיל ואז תמשיך לקרוא את תגובתי...)

עכשיו, פתח את גיליון האקסל שלך, קח שלוש נשימות עמוקות, וודא שכל השרירי גופך רפויים, ובוא נדבר דוגרי איזה אחוז מתוך ההוצאות על התחביב הזה נועדו אך ורק כדי לעשות דוואינים. ממש תוסיף את זה כעמודה נוספת לאקסל, כיצד ההוצאה היתה משתנת אם היית גר באי בודד ולא היה לך את מי להרשים. האם היית קונה את אותו אופנוע או הולך על אחד זול יותר? האם היית מוציא את אותו סכום על דלק מידי חודש?

אני לא מעביר ביקורת על הרצון להרשים אחרים, ואני גם לא מבציר בך להפסיק, אני רק ממליץ לך לעשות מעקב מחושב ונטול רגש כדי לראות מאיפה נובעת כל הוצאה. כך תוכל לדעת איפה אתה יכול לקצץ בהוצאות ואיפה המחיר הנפשי יהיה גבוה מידי, וגם לא תצטרך לזנוח את התחביב לחלוטין.

שקלת אופני שטח במקום?
העלות היא בערך עשירית (תלוי בכמות ההגזמות, אפשר גם להגיע לעלויות של אופנוע...), כמות האדרנלין בסינגלים ובמקפצות דומה, ועל הדרך זה גם פחות מסוכן ונותן אימון גופני מעולה.
לעצלנים יש היום אופני שטח חשמליים ברמה מעולה, שמאפשרים יותר להשתולל בירידות ופחות להזיע בעליות (או לחלופין להרביץ טיול של 70 ק''מ במקום 30).

רוכב על אופנוע שטח 2 פעימות.
ההוצאה הראשונית יחסית גדולה(אולם קטנה ביחס לאופנוע סופר ספורט חדש) לאחר מכן זה רק הוצאות על ביטוח חובה, דלק ושמן.
בערך 400 שקל בחודש, אצלי אין הכניסה למסלולים מסודרים בתשלום לכן מפה לדעתי נובע הפער.

רק כלכלי. הבת זוג טוענת שאני צריך את זה לנפש.
פה כבר יש לך את התשובה
אז תחסוך פחות אבל תהנה מהחיים
לא נכנס לעניין בטיחותי כן או לא
זה מה שאתה אוהב ועושה לך טוב?
אתה יכול לעשות את זה ולכלכל את משפחתך בכבוד?
סע על זה
מקסימום לא תפרוש צעיר...

מקסימום לא תפרוש צעיר...
או לחילופין תפרוש מאוד צעיר...

לאחרונה בעקבות תאונה
האם התאונה הייתה קשורה לרכיבה על האופנוע? (לא משנה אם בזמן התחביב או בנסיעה לעבודה...).

גם אם לא...
אני חושבת אחרת ממה שכתבו לך כאן.
הכסף מבחינתי הוא בכלל לא השיקול המרכזי במקרה הזה. הוא רק עוד נדבך בחשיבה האם אתה לא יכול למצוא תחביב אחר.
בחרת תחביב שהוא מאוד מסוכן. להגיד שאתה מכור אליו ושזה ההנאה שלך בחיים... גם סמים עושים את זה, זה לא אומר שזה לא רעיון טוב להיגמל מהם.

אני האחרונה שאגיד לא להוציא כסף על מה שעושה לך טוב בחיים, ולכל אחד זה משהו אחר ואני לא מנסה להיכנס לזה או לשפוט את זה.
הבעיה שלי היא לא עם עצם ההוצאה הכספית הגדולה על התחביב, אלא החשיבה שזה הדבר היחיד שיכול לגרום לך אושר/הנאה. וזה פשוט לא נכון. זה רק הסיפור שאתה מספר לעצמך.
מה שאני מנסה להגיד הוא שיש הרבה דברים שיכולים לעשות לך טוב. וכמו שכתבה @Run like the wind אפשר גם לעשות שינוי מחשבתי והתנהגותי ולשנות תחביב בלי שזה יפגע בסופו של דבר בהנאה שלך. אולי אפילו להיפך.

וניצלתי את ההזדמנות לראות אם אני יכול לזנוח אותו לגמרי. ובכן, חד משמעית לא.
לדעתי זו הטעות העיקרית.
קשה עד בלתי אפשרי לשנות הרגלים בלי להכניס הרגל אחר.
אני שוב חוזרת למה שכתבה @Run like the wind... אם אתה רוצה לשנות את התחושה כלפי התחביב הנוכחי, אתה צריך למצוא ולהתחיל תחביב אחר. אתה חייב להכניס משהו לוואקום שנוצר אחרת פשוט יישאר וואקום ואתה תרגיש ש״אי אפשר בלי זה״. זו הרגשה מזוייפת. פייק. תכניס משהו אחר, ותראה שלאט לאט התחושה מעצמה משתנה כי כרגע רק הוואקום מדבר. הרעיון הוא שקודם כל לא יהיה וואקום. אחר כך גם תיכנס הנאה חדשה. בתקווה שהיא תהיה הרבה פחות מסוכנת ואולי גם יותר זולה WIN WIN.

לדעתי, אל תוותר על התחביב ואנמק את סיבותיי.

1. אם תוותר על התחביב, יש סיכוי לא רע שתתחיל להוציא את אותו תקציב במקום על התחביב, תוציא על טיפולים נפשיים כאלה ואחרים.
2. גם כשמתחתנים [אני גם נשוי] עדיין נשארים בני אדם לעצמנו. לכל אחד יש את ההרגלים שלו, התחביבים שלו ודברים שרק הוא אוהב באופן אינדיבידואלי.
3.אתה תמיד תחייה בתחושה של 'אם לא הייתי מוותר' - צריך לחיות גם. אי-אפשר להיות בקונטרול 24/7. בשביל זה יש עבודה, משפחה, חשבונות, וועד בית שיושב על הראש ולמה העירייה העלתה לנו את הארנונה [כולנו חיים את הקונטרול הזה] - צריך לדעת גם לשחרר.
4. אין מצווה להתכלב. תחייה, תהנה, תנהג באחריות ותבלה - זה בסדר גמור. אתה בן-אדם, לא רובוט.

בהצלחה [מה שלא תבחר] :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L עזרה - מציאת שער קניה בפלטפורמות פוסטים מאיכות נמוכה 5
S מציאת עבודה בפיתוח תוכנה (אמבדד) בברלין אוף טופיק 6
נ מציאת עבודה התפתחות אישית 7
C מציאת משרת סטודנט בפיתוח ע"י חברות השמה התפתחות אישית 44
ה מציאת דירה בשיווק בשלב א נדל"ן 3
L בחירת גודל רכב - בטיחות מול נוחות מציאת חניה ועלות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 48
F מציאת מקום עבודה במהלך התואר התפתחות אישית 1
S מציאת רשימת הרכיבים לסוגי מזון לחתולים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
B מציאת קרן לאגח קונצרני בתיק שוק ההון 13
T מציאת מידע על אג״ח של חברות בחו״ל שוק ההון 1
ס מציאת סימול של קרן מחקה מדד שוק ההון 2
ש מניות שיעלו עם מציאת החיסון שוק ההון 24
D מציאת שוכר - על מה לשים דגש בזמנים כאלה? נדל"ן 26
Z מציאת תעודת סל מחקה מדד S&P500 שוק ההון 3
Liron2035 מציאת קרן אג"ח ממשלתי שקלי עבור החלק הסולידי בתיק "קלאסי" (30/70) לפי קריטריונים שוק ההון 134
N מציאת שער המרת שקלים (ILS) לדולרים (USD) ולהיפך בחשבון ב-IB. שוק ההון 1
S מציאת נתונים היסטוריים של total return שוק ההון 1
ד מציאת משתנים עם portfolio visualizer שוק ההון 3
Q מציאת משמעות במצב של עצמאות כלכלית פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
Cfy בורסת ת"א - מציאת מידע שוק ההון 6
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
A גירושין - איזון משאבים אוף טופיק 8
S איזון תיק והוספת חלב וסוכר לתמהיל שוק ההון 12
J איזון אקטוארי - עד כמה משמעותי ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
O חשיבות איזון/גירעון אקטוארי אל מול דמי ניהול פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
F קה"ש IRA עם הפקדות מעל התקרה - מכירה למען איזון תיק זה אירוע מס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
N איזון תיק מנייתי בלבד שוק ההון 8
O כל כמה זמן מומלץ לשנות את הקצאת הנכסים בתיק השקעות ( לא לעשות איזון) בהתאם לשינוי פרופיל הסיכון? שוק ההון 1
Avi W איך איזון אקטוארי עובד? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
J איזון בין השקעות פרטיות לצמצום משכנתא קיימת ועתידית שוק ההון 33
ד שאלה של מתחיל לגבי איזון בין אג"ח למניות שוק ההון 3
אוגורן איזון בירידה - סכנה? שוק ההון 24
י איזון תיק מניות שוק ההון 4
נ איזון אקטוארי: שיקול בבחירת קרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
C איזון אג"ח ארוך בתיק הארי בראון שוק ההון 10
deussex איזון נפשי וסדרי עדיפויות התפתחות אישית 15
Y איזון פורטפוליו עם נכסים תנודתיים שוק ההון 8
G איזון תיק השקעות באמצעות קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ איזון התיק שלי עקב הוספת ערך של - 50% שוק ההון 4
A מכירים אתר השוואת תיקים שלוקח בחשבון מס על איזון? שוק ההון 19