• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוצא את עצמי מתעצבן מהמצב.. אנטי מינימליזם?

@adamshalev
I'm a BB-basher and I approve this message.
אבל
תשווה למדינות אי מתקדמות ו/או מדינות עם דמוגרפיה דומה לשלנו ותמצא אותנו במקום הרבה פחות טוב ביחס אליהן.

לגבי הנושא הכללי אני אישית חושב שהבעיות בחברה הן לא פחות השתקפות של הממשלה מאשר להפך.
כמו שבאמריקה השיטה הפוליטית מעודדת קיטוב דו-קוטבי וזה משתקף במדיניות שם כך השיטה שלנו מעודדת סחטנות וקבוצות לחץ (כמו רוב השיטות כי אין מה לעשות שווה להיות קבוצת לחץ אבל אצלנו במיוחד) וזה משתקף חזרה בחברה כשאנשים מבינים שזו הדרך להתקדם.

נ.ב. - ברור לכולם שישראל היא מושא לקנאה של *כל* מדינות העולם ככל שזה נוגע לחיסון כן?
וגם כאן, במקום לתת קרדיט איפה שמגיע, מה קוראים בחדשות? סנסציה שישראל מוסרת מידע פייזר בתמורה או ששילמנו מחיר דולרי גבוה? או וועדות אתיקה על ניסויים בבני האדם?
פאק דאט שיט - תודה לביבי ששם את ישראל מקום #1 בחיסונים. את המנה השניה שלי אני מקבל מחר.

@Benjamin Willard אני לא יכול לקחת ברצינות מישהו שאומר שהקורונה זה לא מצב חירום אמיתי.
אתה יכול לא להסכים עם האמצעים להתמודד, אבל זאת אמירה לא נבונה במיוחד.
כל זה לא בא להגיד אם צריך או לא צריך לעשות סגר או כל תגובה אחרת, רק להודות קודם כל שמדובר במצב חירום, ואז לדון באיך מתמודדים.
1. אני חושב שהאמצעים שהממשלה נוקטת (החרויות שנשללות), לא יכולים להיות לגיטימיים בשום סיטואציה. באמת, תפיסה אידיולוגית שמקדשת חירויות שליליות.

2. ראית את ההערכות לנתוני התמותה (IFR) ?אתה יודע כמה אנשים חלו בישראל? נדבקו לפחות כפול, וכנראה יותר. ראית את נתוני התמותה ל2020 (הלמס פרסמו נתונים כמעט סופיים) ? ראית פילוח לפי גורמים? זה בהחלט מצב חירום במובן של אירוע, שצריך להתמודד איתו בתבונה, ולהבין איך לייצר מצב, שמערכת הבריאות תצליח לספוג את העומס, וכו'. אבל זה ממש לא מצב חירום, כמו מלחמה. אם לא מתייחסים למגפת השפעת השנתית, שפוקדת אותנו, ובכן, כל שנה, בתור "מצב חירום" אז אין סיבה להתייחס בצורה כזאת למחלה נשימתית אחרת, גם אם היא יותר מסוכנת והאוכלוסיה פגיעה יותר. וההשוואה לשפעת מדוייקת האנושות ראתה כבר זני שפעת יותר מסוכנים מהקורונה (בפועל, ובפטנציאל). ועוד תראה כאלה. ואני מבטיח לך, שבעשור הקרוב, השפעת תגבה משמעותית יותר קורבנות מהקורונה.

זה משבר שצריך לנהל, ונתניהו פשוט מנהל אותו רע. אני לא מדבר על ההיסטריה, אלא נתניהו מנהל אותו כמו מפקד זוטר בצבא, בתור אדם יחיד שמקבל החלטות ומוביל את כל המערכת. זאת צורת ניהול שגויה, ומזיקה. מערכות בסדר גודל כזה, לא מנהלים ככה. (גם לא בצבאות טובים, אגב).

3. הנה ההערכה דיי רצינית שהאבטלה בארה"ב תוביל לעליה של 3% בתמותה, וירידה של 0.5% בתחולת החיים ב15 השנה הקרובות. בעברית זה אומר, כמעט מיליון אנשים שימותו יותר מוקדם.
https://www.nber.org/papers/w28304

כמעט מיליון אנשים שימותו יותר מוקדם.
לפי ההערכות הנוכחיות זה פחות ממספר האנשים שהיו מתים ישירות מהמחלה.
שלא לדבר על השפעות עקיפות של קריסה בסגנון איטליה או סתם עומס רב כמו שיש עכשיו.
וגם סתם אפקטים מוכחים של long-covid.
פאק דאט שיט - תודה לביבי ששם את ישראל מקום #1 בחיסונים. את המנה השניה שלי אני מקבל מחר.
מזכיר לי סיפור ששמעתי לאחרונה ב"כשבגרוש היה חור" על דב יוסף ותקופת הצנע אספר אותו עם וריאציה מתאימה:

מזמינים אישה להתחסן ואומרת "ברוך השם!" היא אומרת. האחות מתקנת אותה ואומרת "לא ברוך השם! ברוך ביבי!"
לאחר מכן האישה מקבלת טלפון מהבנק שמענק הקורונה נכנס "ברוך השם!" היא אומרת. הבנקאי מתקן אותה ואומר "לא ברוך השם! ברוך ביבי!"
כאשר הרקטה של החמאס פספסה את הבית של האישה ובאו לראיין אותה מהתקשורת היא אמרה "ברוך השם!". הם תיקנו אותה ואמרו "לא ברוך השם! ברוך ביבי!"
אז היא שאלה "מה תגידו אם ביבי ירד מהשלטון?". ענו לה: "או! אז נגיד ברוך השם!"

לפי ההערכות הנוכחיות זה פחות ממספר האנשים שהיו מתים ישירות מהמחלה.
השאלה אינה: "כמה ימותו מהמחלה?". אלא: "כמה ימותו מהמחלה שלא היו מתים מהשפעת+ דלקת ריאות?". וזה, מספר הרבה יותר נמוך. והאמת, שהרבה יותר קשה להסקה.

ואבטלה זאת רק סיבת מוות אחת, מה עם אלה שמתו מהתקף לב כי חששו להגיע לבית חולים (עליה משמעותית)? סתם התאבדויות? וכו.

ואם אנחנו מדברים על אותם סדרי גודל של תמותה מהסגר כמו מהקורונה, אז מה הקטע בסגר? לסגר יש עוד המון נזקים אחרים.
קריסה בסגנון איטליה
אני לא חושב שיש מקום להשוואה. האוכלוסייה באיטליה משמעותית יותר מבוגרת. כל עונת שפעת קשה המצב שם נראה רע.
סתם עומס רב כמו שיש עכשיו.
יש אצל החבר'ה של היגיון בריא כמה מנהלים דיי רציניים ממערכת הבריאות, פרופסורים, שסבורים שהסגר זה פתרון רע להתמודד עם זה... ממליץ להקשיב.

אבל כן... חירבנו קצת את השרשור פה :lol: אולי כדאי להעביר...

*לא הצבעתי מעולם ביבי, ולא אצביע בבחירות #4, אבל אני לא ביבי-באשר, ואין לי שום סיבה להאמין שאם מישהו אחר היה בשלטון בשנה האחרונה שהיינו מקבלים תוצאה יותר טובה או פחות.
יכול להיות אבל במינימום היינו מקבלים מישהו שהשיקול האישי משפטי שלו לא עומד בראש מעייניו.

אין לי שום סיבה להאמין שאם מישהו אחר היה בשלטון בשנה האחרונה שהיינו מקבלים תוצאה יותר טובה או פחות.
אין לי שום ספק שעם הנהגה טובה, התוצאה הייתה שונה לחלוטין לטובה ללא שום השוואה בכלל. לישראל היו את כל הכלים להתמודד עם הקורונה יותר טוב מכל מדינה אחרת בעולם.(בהנחה שחוץ מראש ממשלה אחר, גם החרדים לא היו במצב שאליו ביבי הביא אותם). גם מעבר לקורונה, ישראל לדעתי יכולה בקלות להיות המדינה העשירה בעולם. יש לנו את המשאב הכי יקר בעולם - המוח היהודי.

נ.ב. - ברור לכולם שישראל היא מושא לקנאה של *כל* מדינות העולם ככל שזה נוגע לחיסון כן?
וגם כאן, במקום לתת קרדיט איפה שמגיע, מה קוראים בחדשות? סנסציה שישראל מוסרת מידע פייזר בתמורה או ששילמנו מחיר דולרי גבוה? או וועדות אתיקה על ניסויים בבני האדם?
הבעיה היא שכאשר מתמקדים בטפל זה מקל על מפיצי הפייקים.
וגם כאן, הקרדיט מגיע לקופות החולים שהרימו מבצע שאף מדינה לא הצליחה להרים ולמי שיזם והבין את החשיבות לפייזר בהתייחסות לישראל כאל ארגז חול. פחות רלוונטי זה שהתקשר למנכל והזכיר לו את הסבתא היהודיה.

נערך לאחרונה ב:
פאק דאט שיט - תודה לביבי ששם את ישראל מקום #1 בחיסונים
רק הערה, זה באמת לא רק ביבי, את מושפע מהפרופגנדה שלו... שדואג להצטלם עם כל משלוח.
אבל החיסונים זו עבודה של הרבה מאוד אנשים לאורך תקופה ארוכה מאוד, ביבי דווקא לא תרם חזה בהתחלה, בסוף הוא התנפח והתנפח ושילם כפול ממה שכל מדינה משלמת, בכסף שלא שלו... איזו הפתעה.

גם מערך קופות החולים בישראל זה לא בזכות ביבי, נהפוכו, הוא גם דאג לייבש את מערכת הבריאות לאורך כל השנים, אז בוא... לא לאכול את הלוקשים שלו.

רק הערה, זה באמת לא רק ביבי, את מושפע מהפרופגנדה שלו... שדואג להצטלם עם כל משלוח.
אבל החיסונים זו עבודה של הרבה מאוד אנשים לאורך תקופה ארוכה מאוד, ביבי דווקא לא תרם חזה בהתחלה, בסוף הוא התנפח והתנפח ושילם כפול ממה שכל מדינה משלמת, בכסף שלא שלו... איזו הפתעה.

גם מערך קופות החולים בישראל זה לא בזכות ביבי, נהפוכו, הוא גם דאג לייבש את מערכת הבריאות לאורך כל השנים, אז בוא... לא לאכול את הלוקשים שלו.
נכון, אבל כרגיל כשחוזרים על שקר שוב ושוב, אנשים מתחילים להאמין בו ואפילו לא שואלים על בסיס מה הוא נאמר.

מעניין שכשקורה משהו טוב, הקרדיט מגיע לכולם (קופות חולים, פייזר, הצלם, הסבתא היהודיה) אבל רק לא לביבי שגנב את כל הקרדיט.
אבל כשקורה משהו רע, אף אחד לא אשם חוץ מביבי.
אתם לא שמים לב לרטוריקה המעוותת?
כולם כל כך רגילים להיות מקוטבים בחשיבה, שכבר לא מודעים לזה.
מחלה של העידן שלנו.

מעניין שכשקורה משהו טוב, הקרדיט מגיע לכולם (קופות חולים, פייזר, הצלם, הסבתא היהודיה) אבל רק לא לביבי שגנב את כל הקרדיט.
אבל כשקורה משהו רע, אף אחד לא אשם חוץ מביבי.
אתם לא שמים לב לרטוריקה המעוותת?
כולם כל כך רגילים להיות מקוטבים בחשיבה, שכבר לא מודעים לזה.
מחלה של העידן שלנו.
בשני המקרים זה מעוות באותה מידה. עדיף לברור את העובדות מתוך התעמולה ולא להאמין באופן עיוור רק כי הדובר נשמע משכנע.

בשני המקרים זה מעוות באותה מידה. עדיף לברור את העובדות מתוך התעמולה ולא להאמין באופן עיוור רק כי הדובר נשמע משכנע.
לא.
עיוות אחד עושה סימפליפיקציה של המידע כדי שהמוח האנושי יצליח לתפוש אותו.
עיוות שני מנסה ונכשל להציג את המידע בצורה מדוייקת ככל האפשר.

רק תזכורת, נושא השרשור הוא איך לא להתעצבן מהחדשות. ובהקשר הזה אני חושב שלאחד ה"עיוותים" יש יתרון ברור.

לא.
עיוות אחד עושה סימפליפיקציה של המידע כדי שהמוח האנושי יצליח לתפוש אותו.
עיוות שני מנסה ונכשל להציג את המידע בצורה מדוייקת ככל האפשר.

רק תזכורת, נושא השרשור הוא איך לא להתעצבן מהחדשות. ובהקשר הזה אני חושב שלאחד ה"עיוותים" יש יתרון ברור.
התכוונתי שהפצת שקרים היא פסולה, הן כשביבי מרוויח מכך והן כשהוא מפסיד.

התכוונתי שהפצת שקרים היא פסולה, הן כשביבי מרוויח מכך והן כשהוא מפסיד.
שנינו יודעים שבלי לשקר הוא כבר מזמן היה מאבד את השלטון.
למה שהוא לא ישקר כשאלו כללי המשחק?

שנינו יודעים שבלי לשקר הוא כבר מזמן היה מאבד את השלטון.
למה שהוא לא ישקר כשאלו כללי המשחק?
הבנתי, אבל אדם חושב שיש סימטריה אז לא ניסיתי לשכנע אותו אחרת, אלא שכדאי לפקוח עיניים.

רק מציין שגם זה לוקש. תבדוק את תקציב הבריאות.
אפשר להתווכח על הניהול אבל ביבי של העשור האחרון שפך כסף בכל כיוון אפשרי.

ישראל לדעתי יכולה בקלות להיות המדינה העשירה בעולם. יש לנו את המשאב הכי יקר בעולם - המוח היהודי.
אנחנו בדרך לשם, בעזרתו האדיבה של ההייטק, גם את רומא לא בנו ביום אחד
אתה רציני??? אתה באמת חושב שיש דבר כזה מוח יהודי? :roll:
ברור!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א לא מוצא את עצמי מילימטר קדימה (24) התפתחות אישית 27
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
B מדוע אני לא מוצא את VWRA שוק ההון 8
G איך אני מוצא את ה-Routing Number של הבנק שלי? שוק ההון 24
ש היי מחפש את דו"ח הביצועים של "שוקולד מריר" מהשנים האחרונות ולא מוצא באתר שוק ההון 5
P סיימתי תואר לפני שנה ולא מוצא עבודה התפתחות אישית 19
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 3
א איך אני מוצא סימבולים של אג"ח ממשלת ארה"ב שפוקע בתאריך כלשהוא שוק ההון 2
מ איך אני מוצא נתונים על תשואת מדדים כולל דיבידנדים? פוסטים מאיכות נמוכה 1
בייניש שאלה של מתחילים - למה אני לא מוצא קרנות ISHARES באתרים כמו funder? שוק ההון 4
A לא מוצא אפשרות לשלוח הודעות פרטיות בפורום אוף טופיק 2
tomer111 לא מוצא IBDS בלאומי טרייד שוק ההון 0
ח סוף שנת המס. לא מוצא באינטראקטיב דוח מתאים שוק ההון 10
נ נקודת מוצא - זוג שישמח לעזרה יומני מסע אישיים 6
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
A מישהו מכיר את הבנקים האלו: צרכנות פיננסית 0
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 5
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 25
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 46
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10

נושאים דומים

Back
למעלה