• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה נכון לעשות עם 60 אלף שקל - דיבידנד VS הלוואה

השקעה לא מזל

משתמש רגיל
דירוג
40
שלום לכולם,
ברשותי 60,000 אלף שקל שעליי לקבל החלטה איך נכון לפעול איתם,

נתונים:
- הלוואה בסכום של 210,000 ש״ח בהחזר חודשי של 2900 ש״ח ,בריבית 0.75%, מסתיים בעוד 7 שנים (בנוסף למשכנתא של 3700 ש״ח)
- השקעה בדיבידנד עם תשואה של 4% שנתית

הנחות:
- מרגיש קצת ״חנוק״ עם ההחזרים, למרות שתנאי הלוואה מעולים
- הזדמנות להגדיל את נתח התיק ותזרים המזומנים

מה דעתכם, איך אתם הייתם פועלים?

- הלוואה בסכום של 210,000 ש״ח בהחזר חודשי של 2900 ש״ח ,בריבית 0.75%, מסתיים בעוד 7 שנים (בנוסף למשכנתא של 3700 ש״ח)
ריבית של 0.75% קבועה שמסתיימת בעוד 7 שנים, או פלוס פריים / צמודה למשהו?

כי אם הצלחת להשיג ריבית קבועה על סכום שכזה, תוכל להשקיע את הכסף בפקדונות או באגחים ממשלתיים ולכסות את הריבית בפער (או לקחת יותר סיכון).

ריבית של 0.75% קבועה שמסתיימת בעוד 7 שנים, או פלוס פריים / צמודה למשהו?

כי אם הצלחת להשיג ריבית קבועה על סכום שכזה, תוכל להשקיע את הכסף בפקדונות או באגחים ממשלתיים ולכסות את הריבית בפער (או לקחת יותר סיכון).
זו הריבית 0.75% - אכן הטבה משמעותית
זה מה שהיית עושה?

זו הריבית 0.75% - אכן הטבה משמעותית
זה מה שהיית עושה?
אני הייתי בוחן את האפשרויות -החל מהאפשרות ללא סיכון בכלל (להשתמש בהשקעות חסרות סיכון, כגון אגח ממשלתי או פקדונות, בשביל לייצר תזרימים שיכסו יותר מכמה שאתה אמור היית חוסך אם היית מחזיר חלק מההלוואה) ועד לאפשרויות המסוכנות יותר (השקעה במניות, לדוגמה) - כאשר האפשרות שהייתי בוחר היתה תלויה בכמה סיכון אני רוצה / יכול לאפשר לעצמי לקחת.
בכל מקרה, אני לא רואה ערך בלהחזיר את ההלוואה על פני להשקיע באגחים ממשלתיים / פקדונות עם מועדי פקיעה מתאימים, חוץ מחיסכון ההתעסקות.
תחשב כמה אתה תרוויח באופציה ללא הסיכון, כמה אתה תרוויח (בממוצע) באופציה בעלת הסיכון (וקח בחשבון שיש שם סיכון, כמובן), ותפעל לפי זה.

אני הייתי בוחן את האפשרויות -החל מהאפשרות ללא סיכון בכלל (להשתמש בהשקעות חסרות סיכון, כגון אגח ממשלתי או פקדונות, בשביל לייצר תזרימים שיכסו יותר מכמה שאתה אמור היית חוסך אם היית מחזיר חלק מההלוואה) ועד לאפשרויות המסוכנות יותר (השקעה במניות, לדוגמה) - כאשר האפשרות שהייתי בוחר היתה תלויה בכמה סיכון אני רוצה / יכול לאפשר לעצמי לקחת.
בכל מקרה, אני לא רואה ערך בלהחזיר את ההלוואה על פני להשקיע באגחים ממשלתיים / פקדונות עם מועדי פקיעה מתאימים, חוץ מחיסכון ההתעסקות.
תחשב כמה אתה תרוויח באופציה ללא הסיכון, כמה אתה תרוויח (בממוצע) באופציה בעלת הסיכון (וקח בחשבון שיש שם סיכון, כמובן), ותפעל לפי זה.
תודה על התשובה
אקח את זה בחשבון

ציינת מה ריבית ההלוואה אבל לא מה ריביות המשכנתא. אולי שווה לסגור חלק מאחד המסלולים?

ציינת מה ריבית ההלוואה אבל לא מה ריביות המשכנתא. אולי שווה לסגור חלק מאחד המסלולים?
במשכנתא 3 מסלולים
מסלול1 - פריים לא צמוד - 1.35%
מסלול2 - ריבית קבועה לא צמודה %2.8
מסלול 3 ריבית משתנה כל חמש שנים לא צמודה 1.8%

מה דעתך?

במשכנתא 3 מסלולים
מסלול1 - פריים לא צמוד - 1.35%
מסלול2 - ריבית קבועה לא צמודה %2.8
מסלול 3 ריבית משתנה כל חמש שנים לא צמודה 1.8%

מה דעתך?
אוקי אז כבר תשים לב שההלוואה ששאלת עליה היא בריבית הרבה יותר נמוכה משאר המסלולים במשכנתא. אז אותה אני לא חושב שיש סיבה לסגור כל עוד אתה משלם גם על המשכנתא.

כרגע המסלול הכי פחות טוב הוא מן הסתם מסלול 2. אבל במסלול 3 יש סיכוי שהריבית תעלה משמעותית בתום ה5 שנים. לא בטוח מה הייתי סוגר, כנראה את 2?
אני אישית לא הייתי סוגר כלום כי הריביות שלך מצוינות, הייתי מעדיף להשקיע. אבל אם אתה מעוניין להוריד את ההחזר, שווה להתחיל מהמשכנתא.

אוקי אז כבר תשים לב שההלוואה ששאלת עליה היא בריבית הרבה יותר נמוכה משאר המסלולים במשכנתא. אז אותה אני לא חושב שיש סיבה לסגור כל עוד אתה משלם גם על המשכנתא.

כרגע המסלול הכי פחות טוב הוא מן הסתם מסלול 2. אבל במסלול 3 יש סיכוי שהריבית תעלה משמעותית בתום ה5 שנים. לא בטוח מה הייתי סוגר, כנראה את 2?
אני אישית לא הייתי סוגר כלום כי הריביות שלך מצוינות, הייתי מעדיף להשקיע. אבל אם אתה מעוניין להוריד את ההחזר, שווה להתחיל מהמשכנתא.
תודה על התשובה.
העניין שלהוריד 60 אלף שקל מהמשכנתא זה ישפיע במעט על ההחזר החודשי וכמעט ולא ארגיש את השינוי בתזרים החודשי לעומת ההלוואה.

2 האגורות שלי הן שאם יש לך בעיית תזרים אז קודם כל רווחה וביטחון ואחר כך תשואה.
לדעתי לך על החזר ההלוואה כדי שלא תרגיש חנוק. יש עכשיו אינפלציה וייתכן וההוצאות שלך יעלו. היציבות שלך שווה יותר מעוד כמה אחוזי תשואה.

ומבחינת מקסום תשואה אין ספק שבריבית כזאת יש הזדמנות כלכלית להשקיע את הכסף. אבל אפילו כאן לדעתי לחסל את המשכנתא יותר מוצלח מדיבידנדים או כל מיני קשקושים אחרים. הסיבה היא שאתה בוודאות מרוויח תשואה חיובית (לפחות נומינלית) על הכסף שלך.

בסביבת אי הוודאות הנוכחית זו נשמעת לי החלטת השקעה מאוד הגיונית.

נערך לאחרונה ב:
הבעיה שהתשובה לזה:
מרגיש קצת ״חנוק״ עם ההחזרים
העניין שלהוריד 60 אלף שקל מהמשכנתא זה ישפיע במעט על ההחזר החודשי וכמעט ולא ארגיש את השינוי בתזרים החודשי לעומת ההלוואה.
היא לא תשובה כלכלית ולכן כנראה שבזה תצטרך לטפל בלי קשר אם זה כלכלי או לא.

כרגע המסלול הכי פחות טוב הוא מן הסתם מסלול 2
לא מסכימה.
2.8% קל״צ ל- 30 שנה זה מצויין (לדעתי). אין לו סיכוי להתקרב אפילו לריביות כאלו היום.
זה מסלול יציב, חסר סיכון שבתנאי אינפלציה יכול לשחוק לו את החוב מאוד יפה.

לדעתי לך על החזר ההלוואה כדי שלא תרגיש חנוק. יש עכשיו אינפלציה וייתכן וההוצאות שלך יעלו. היציבות שלך שווה יותר מעוד כמה אחוזי תשואה.
+1

ומבחינת מקסום תשואה אין ספק שבריבית כזאת יש הזדמנות כלכלית להשקיע את הכסף. אבל אפילו כאן לדעתי לחסל את המשכנתא יותר מוצלח מדיבידנדים או כל מיני קשקושים אחרים. הסיבה היא שאתה בוודאות מרוויח תשואה חיובית (לפחות נומינלית) על הכסף שלך.

בסביבת אי הוודאות הנוכחית זו נשמעת לי החלטת השקעה מאוד הגיונית.

אכן ההוצאות יעלו,
אני מתחיל להתכנס בהחלטה לכיוון סגירת ההלוואה
תודה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
C עזיבת מקום עבודה - איך לעשות את זה נכון התפתחות אישית 19
S בקשה להעלאת שכר איך נכון לעשות? מה להגיד? אוף טופיק 65
M מה נכון לעשות שמתקרב זמן מוגדר מראש למשיכת החסכונות שוק ההון 6
A תיק השקעות אחד - בפועל, איך נכון יהיה לעשות זאת? שוק ההון 2
yanosh34 מסחר במניות עם סחירות נמוכה - איך לעשות את זה נכון שוק ההון 6
מ האם נכון שתיק המסחר שלי יורכב מנייר בודד?! שוק ההון 11
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
S החזרי מס, רוצה לדעת שאני מבין נכון.. מיסים 13
Y איך נכון לחשב אחוז חשיפה לנדלן כשיש דירה עם משכנתא? שוק ההון 1
חתול לילה שימוש נכון בטוויטר אוף טופיק 39
The Thinker על מי האחריות כאשר מתבצעת מכירה בשער לא נכון בברוקר ישראלי? שוק ההון 10
Z מילוי נכון של טופס 1322 בדו"ח שנתי מיסים 5
J איך נכון להתייחס לנכסים עתידיים בירושה כחלק מתיק הנכסים? אוף טופיק 6
מ איך נכון לשלם בחו״ל? צרכנות פיננסית 1
א חישוב תשואה יומית של בנק לאומי לא נכון שוק ההון 0
A תכנון נכון של מס רכישה והיטל השבחה נדל"ן 0
N חישוב ריבית של קרן כספית (שקלית) - האם החישוב שלי נכון? שוק ההון 7
I איך הכי נכון להשתמש בהון העצמי לרכישת דירה למגורים נדל"ן 12
Z השלמת מסמכים בדו"ח שנתי. יועץ מס המייצג שלי הגיש את הדו"ח אך לא הגיש נכון חלק המסמכים (1322), קיבלנו הודעה על כך ממס הכנסה. מיסים 5
צ היטל השבחה מה יותר נכון? נדל"ן 6
S איך נכון לשמור על כסף לשעת חירום? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
deussex שאלות תם - איך למכור רכב נכון, בלי ליפול על נוכל + לא להיפגע אוף טופיק 45
D איך לבחור נכון את מקום העבודה הבא? (הייטק) אוף טופיק 11
F בקצרה האם הבנתי נכון את הקונספט ? שוק ההון 10
S נתון לא נכון בתיק ההשקעות שלי באינטרקטיב ישראל מיסים 8
שם משתמש בעייתי איך לקרוא את שם הקרן? איך לבחור מסלול מחקה s&p נכון? שוק ההון 11
א האם נכון לוותר על חלק "ביטוח מנהלים" עבור הטבה משמעותית בדמי ניהול ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
B האם נכון להסתכל על אג”ח מיועדות כחלק ה״סולידי״ של התיק שוק ההון 6
ה דיון ו(אולי)רעיון לפוסט בבלוג: האם נכון שבעוד מס' עשורים יהיו בישראל לא מעט מיליונרים? אוף טופיק 24
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
ה חייל משוחרר שרוצה להבין כמה דברים כדי להתחיל את החיים נכון (ווידוא הבנה IRA) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R כיצד נכון להשקיע כסף הקיים בחשבון בארה״ב שוק ההון 5
EverydayGuy איך נכון להשקיע עם רילוקיישן פוטנציאלי בעוד מספר שנים שוק ההון 2
aminadav האם נכון להסיק שגם אם מחירי הנדל"ן ירדו או יעלו אז ת"א בניה לא יושפע מזה ישירות? שוק ההון 1
P הגשת דוח שנתי אונליין - האם דברים מחושבים נכון? מיסים 4
י כיצד לתמחר נכון נכס למכירה? נדל"ן 4
D חשש מהחיסון. האם אני פועל נכון? אוף טופיק 5
נגב האם החישוב שלי נכון? חלוקה עולמית נטולת אמריקה שוק ההון 38
ס אז איך נכון לבקש מהבוס העלאת שכר ? אשמח לעזרתכם אוף טופיק 18
ת איך נכון לאחסן תפוחי אדמה, עגבניות וגזר? אוף טופיק 29
יבגני_ל דיון קצר על מתי "נכון" למשוך כסף משוק ההון עבור דירה למגורים שוק ההון 3
A עזרה בתחילת תכנון פיננסי נכון צרכנות פיננסית 2
L זה נכון שאפשר לטהר מים מזוהמים שיהיו ראויים לשתיה ע"י כלור? אוף טופיק 11
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
L תופעת הדגשת הטקסט (יותר נכון סוג של לפתות אותנו לקרוא) בזמן האחרון אוף טופיק 26
T האם זה בהכרח נכון למכור את פוליסת החיסכון שלי בהפסד על מנת לעבור להשקעה בקרן סל? שוק ההון 7
O משוואה מתמטית לשאלה כל כמה זמן נכון לקנות ב-IRA צרכנות פיננסית 14
D טיפול נכון במזומנים עקב הקורונה שוק ההון 15
I זמן נכון להחלפת קרנות שוק ההון 7
C בתור משקיע חדש וטרי, כיצד נכון להתנהג שוק ההון 5

נושאים דומים

Back
למעלה