• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעזאזל קורה בגיל 67

אומלליהו

משתמש רשום
דירוג
0
יש לי קופת גמל ואני מעדיף להשאר איתה, הבנתי שהטפילים מחייבים בגיל 67 לנייד את הכסף שייצבר בה לתכנית של ביטוח מנהלים או פנסיה בשביל קבלת קצבה. לא ברור לי מה זה אומר מבחינת הכסף בשלב הזה - האם אאלץ לשלם דמי ניהול מצבירה גבוהים יותר מכיוון שאני מנייד את הכסף (ולכן לא צובר ותק), האם בכלל משלמים דמי ניהול עבור הכסף בשלב הזה? אם כן זה יכול להיות שיקול רציני כנגד קופת גמל, אבל לא הצלחתי למצוא מידע לגבי זה. מכיוון שבגיל 67 אונסים אותי להעביר את הכסף למקום אחר אהיה למעשה סוג של לקוח שבוי ואני מפחד שבטווח הארוך זה יעלה לי יותר מהתשואה הפוטנציאלית של IRA

א. קופת גמל היא לא מוצר ש"יודע" [כרגע] להמיר את הכסף בצורת קרן פנסיה ולהפוך את זה לקצבה.
הטפילים טפילים אבל פה זה סיפור אחר.
ב. תציץ פה סביר שתמצא תשובה באחד הפוסטים.
ג. כאשר תצא לפנסיה אתה תעשה סקרו תוודא שאתה הולך למקום/מסלול/תנאים שהכי יתאים לך. קצבאות לשארים בגובה X , תקציב לאישה וכו' וכו'

בן כמה אתה ?

יש לי קופת גמל ואני מעדיף להשאר איתה, הבנתי שהטפילים מחייבים בגיל 67 לנייד את הכסף שייצבר בה
מכיוון שבגיל 67 אונסים אותי להעביר את הכסף למקום אחר
אין שום משמעות מיוחדת לגיל 67.
אתה יכול להשאיר את הכסף בקופת גמל גם עד 120.
תוכל גם לרשום מי שתרצה כמוטב, והוא יוכל להמשיך ולהחזיק בה עד ה120 שלו.

בשביל קבלת קצבה
אם אתה רוצה לקבל קצבה, זה כבר משהו אחר. זה אומר שאתה רוצה שלא להשאיר את הכסף בקופת הגמל, אלא למשוך אותו (או חלקו) בצורת קצבה.
זה בסדר כמובן, אבל כדאי לעשות את זה דרך מוצר שיודע לשלם קצבה, ונכון להיום קופות גמל לא יודעות לעשות את זה.
אתה יכול גם חלק למשוך כקצבה, ואז, אחרי שיש לך קצבה מינימלית, למשוך את השאר כסכום חד פעמי, בלי שום "מס עונש" (כן יש מיסים אחרים, אבל הרבה פחות), ישירות מקופת הגמל.

בנוסף לכל זה, אם תצבור הרבה כסף, ייתכן מאוד שיהיה לקרנות השונות סיבה לריב עליך, כי אלו הרבה דמי ניהול.

תלוי בצבירה. בצבירה גבוהה, גם אם תפרוס את הסכום ל-6 שנים אתה עשוי להגיע למדרגות של "מס העונש".
כן, אבל זה לא עונש, זה כי אתה עשיר... :>
וכמה כבר קצבה מזכה תהיה לך? אחרי הפטור למזערית, ואחרי הנ.ז., ואחרי פריסה?

בן כמה אתה ?
יש לו כרגע 15 הודעות... חיפוש קל מוביל לשרשור -
שלום, ממש נהנה מהאתר ומנסה את מזלי כאן בפורום.

מצבי הכלכלי נוראי ביחס לגילי (כמעט 31). יש לי רק כ15 אש"ח בפנסיות וכ40 אש"ח בעו"ש ומעבר לזה אין לי שום דבר בעולם, ואני כבר מאוד מבוגר. אני מעוניין להתחיל לחסוך באופן אגרסיבי אבל לא יודע איך להתחיל (ברמה הטכנית של רכישת קרנות מחקות וכולי - אולי בכלל צריך שרואה חשבון יעשה את זה בשבילי?).
עשיתי חישוב ואני מסוגל היום לשים כל חודש בצד רק 13-14 אש"ח לצורך המטרה הזאת לא כולל ההפרשות של המעסיק ואני מאוד מפחד שזה לא מספיק, כיוון שבגילי לרוב האנשים יש כבר נכסים רבים ואני מתחיל מאוד מאוד מאוחר.
יש לי סיבולת סיכון מאוד גבוהה מכיוון שאני אדם בודד (בלי ילדים או זוגיות) ואני לא צופה הוצאות ענקיות ב4-5 שנים הקרובות למרות שיהיה נחמד אם תהיה לי קופת חסכון משמעותית למקרי חירום (ניתוחים, עזרה למשפחה וכולי).
איפה אני יכול לשים את כל הכסף שאני חוסך מהנטו כך שאהנה מהתשואה הגבוהה ביותר?

בנוסף אשמח לדעת איך להשקיע את הכסף שהמעסיק חייב להפריש עבורי (קופות גמל קרן פנסיה או ביטוח מנהלים) תחת ההנחה ש:
א. אני אמות באזור גיל 60

ב. אני מעדיף להשקיע את הכסף בעצמי ולמזער את העמלות של הניהול
ג. אולי בעוד עשור אם שוק הנדל"ן יאפשר זאת אשמח לרכוש לעצמי בית כי אני ממש שונא לשכור ושיש לי בעל בית.

אני חושב שהעתיד שלי ממש עגום בהתחשב בנתונים (אני מאוד מבוגר, בגיל בו רוב הסולידיים כבר קרובים לפנסיה) אבל לא מוכן להרים ידיים - תודה רבה לכל העוזרים!

מה שמוביל למסקנה שהוא כבר מאמין שיעבור את גיל 67. אחרת מה אכפת לך מה קורה לקרן בגיל המדובר?

יש לו כרגע 15 הודעות... חיפוש קל מוביל לשרשור -

מה שמוביל למסקנה שהוא כבר מאמין שיעבור את גיל 67. אחרת מה אכפת לך מה קורה לקרן בגיל המדובר?
אין כמו לדאוג ולהתעצבן בגלל משנוא שיקרה לפחות בעוד 36 שנה , אולי ...
וגם בלי להבין כלום בנושא ...
את השרשור הקודם שלו נעלו והמייסדת קראה לו טרול ...

תקנו אותי אם אני טועה,
לפי מה שאני יודע, אפשר למשוך כספים של קופג"ש כקצבה פטורה החל מגיל 60 ולא לחכות עד 67 . (דרך קרן פנסיה כמובן)

תקנו אותי אם אני טועה,
לפי מה שאני יודע, אפשר למשוך כספים של קופג"ש כקצבה פטורה החל מגיל 60 ולא לחכות עד 67 . (דרך קרן פנסיה כמובן)
רק אם יש לך קצבה מינימלית אחרת של בערך 4000 ש"ח.
@roneng
@FIYaacov
תקנו אותי אם אני טועה

רק אם יש לך קצבה מינימלית אחרת של בערך 4000 ש"ח.
@roneng
@FIYaacov
תקנו אותי אם אני טועה
בשביל למשוך הונית צריך קצבה מינימלית.
בשביל למשוך קצבתית לא (כי אחרת ניכנס לרקורסיה אינסופית :) )

האם אאלץ לשלם דמי ניהול מצבירה גבוהים יותר מכיוון שאני מנייד את הכסף (ולכן לא צובר ותק), האם בכלל משלמים דמי ניהול עבור הכסף בשלב הזה?
נדמה לי שדמי ניהול למקבלי קצבה בכלל קבועים ולא ניתנים למיקוח. לא תלוי בותק.

בשביל למשוך הונית צריך קצבה מינימלית.
רק במוצרים פנסיוניים. בקופג"ש אפשר למשוך הונית גם אם אין לך קצבה, וגם אם אתה לא בן 60....

נכון להיום, ניתן למשוך כקצבה מוצרים פנסיוניים החל מגיל 60, ולא חייב לחכות לגיל 67.
אבל ככל שהגיל עולה, המקדם קטן, ולו בגלל שזו קצבה לפחות שנים. אבל כאן אין קשר למספרים כמו 67. כמו שיש הפרש בין המקדם של גיל 60 למקדם של 67, ככה יש הפרש (לא בהכרח זהה), בין המקדם של 67 למקדם של 74.

לגבי קופג"ש, הבנתי שהתכנון הוא לאפשר לנייד אותה לקצבה במוצר פנסיוני. לא ידוע לי שזה אפשרי כבר בפועל.....

אף אחד לא מכריח אותך להעביר את הכסף בגיל 67. אתה יכול לבחור להעביר את הכסף בגיל 67 אם אתה רוצה למשוך כקצבה.

אם להיות אומלל אז לפחות על העובדות הנכונות

בהחלט מכריחים אותי, אין לי ברירה אם אני רוצה לקבל את הכסף מבלי לשלם עונש של 35%, ומן הסתם אם אדחה את הקצבה אחרי גיל 67 זה לא שפתאום אוכל למשוך אותה ללא אותו העונש וללא העברה לארגון לוביסטי שיתעלק עליה...

א. קופת גמל היא לא מוצר ש"יודע" [כרגע] להמיר את הכסף בצורת קרן פנסיה ולהפוך את זה לקצבה.
הטפילים טפילים אבל פה זה סיפור אחר.
ב. תציץ פה סביר שתמצא תשובה באחד הפוסטים.
ג. כאשר תצא לפנסיה אתה תעשה סקרו תוודא שאתה הולך למקום/מסלול/תנאים שהכי יתאים לך. קצבאות לשארים בגובה X , תקציב לאישה וכו' וכו'

השאלה היא אם עצם העובדה שאני צריך להעביר את הכסף במקום להשאיר אותו בקרן פנסיה מראש (אם היה שם) לא תגרום לי לקבל תנאים פחות טובים בשלב זה בחיים?

אין שום משמעות מיוחדת לגיל 67.
אתה יכול להשאיר את הכסף בקופת גמל גם עד 120.
תוכל גם לרשום מי שתרצה כמוטב, והוא יוכל להמשיך ולהחזיק בה עד ה120 שלו.

אם אתה רוצה לקבל קצבה, זה כבר משהו אחר. זה אומר שאתה רוצה שלא להשאיר את הכסף בקופת הגמל, אלא למשוך אותו (או חלקו) בצורת קצבה.
זה בסדר כמובן, אבל כדאי לעשות את זה דרך מוצר שיודע לשלם קצבה, ונכון להיום קופות גמל לא יודעות לעשות את זה.
אתה יכול גם חלק למשוך כקצבה, ואז, אחרי שיש לך קצבה מינימלית, למשוך את השאר כסכום חד פעמי, בלי שום "מס עונש" (כן יש מיסים אחרים, אבל הרבה פחות), ישירות מקופת הגמל.

בנוסף לכל זה, אם תצבור הרבה כסף, ייתכן מאוד שיהיה לקרנות השונות סיבה לריב עליך, כי אלו הרבה דמי ניהול.
אני _לא_ רוצה לקבל קצבה, אני רוצה לקבל את הכסף ששייך לי... ההנחה שלך שמשום מה זה לא עולה על הדעת שיהיה מותר לי למשוך כסף שחסכתי כל החיים ואני חייב להעביר אותו לארגון של עלוקות שיקח ממנו עמלות או להשאיר אותו בקופת גמל עד יום מותי היא מאוד עצובה, חבל מאוד שזה קו המחשבה של אנשים במדינה הזאת.

ובכל מקרה לגבי השאלה שלי - אם אצבור הרבה כסף אולי יריבו עליי, אבל האם אקבל תנאים גרועים יותר מאשר מישהו שצבר הרבה כסף וגם לא היה צריך לנייד את כספו? זו השאלה החשובה ואשמח לדעת אם יש מישהו שטרח לברר את התשובה.

אני _לא_ רוצה לקבל קצבה, אני רוצה לקבל את הכסף ששייך לי... ההנחה שלך שמשום מה זה לא עולה על הדעת שיהיה מותר לי למשוך כסף שחסכתי כל החיים ואני חייב להעביר אותו לארגון של עלוקות שיקח ממנו עמלות או להשאיר אותו בקופת גמל עד יום מותי היא מאוד עצובה, חבל מאוד שזה קו המחשבה של אנשים במדינה הזאת.
,יש לי רעיון בשבילך,
אתה יכול כל.שנה למשוך את הצבירה מהגמל, ולשם מס שולי, ויש לך כסף.שלך,
המחיר הוא 35% שזה גם כנראה הפטור ממס שאתה מקבל מהמדינה על הנפקדה, וזהו תעשה עם הכסף כרצונך אבל בלי הטבות מס.
רעיון מסוכן להפליא ביחוד למישהוא כמוך שכנראה לא מבין ולא מנסה ללמוד אבל מתאים לך בול.
אבל האם אקבל תנאים גרועים יותר מאשר מישהו שצבר הרבה כסף וגם לא היה צריך לנייד את כספו? זו השאלה החשובה ואשמח לדעת אם יש מישהו שטרח לברר את התשובה.

אין תשובה כי זה לא מופעל עדיין (ניוד מגמל לפנסיה לפני פרישה) אתה מוזמן להמתין ולגלות בעצמך, או לבצע את הרעיון שהצעתי בשלב הקודם

בהחלט מכריחים אותי, אין לי ברירה אם אני רוצה לקבל את הכסף מבלי לשלם עונש של 35%, ומן הסתם אם אדחה את הקצבה אחרי גיל 67 זה לא שפתאום אוכל למשוך אותה ללא אותו העונש וללא העברה לארגון לוביסטי שיתעלק עליה...
אף אחד לא מכריח אותך.
ברגע שיש קצבה מינימלית אתה יכול להוון את כל השאר בלי שום קנס (רק לשלם מס הכנסה על ההכנסה שלך).
גם אף אחד לא מכריח אותך לעשות את זה בגיל 67. אתה יכול למשוך מתי שאתה רוצה החל מגיל 60 ועד שתמות.

וכמובן גם מה ש @nturtle אמר - אתה יכול למשוך את הכסף בכל זמן שתרצה, בסה"כ תצטרך להחזיר את ההטבה שקיבלת.

אף אחד לא מכריח אותך.
ברגע שיש קצבה מינימלית אתה יכול להוון את כל השאר בלי שום קנס (רק לשלם מס הכנסה על ההכנסה שלך).
גם אף אחד לא מכריח אותך לעשות את זה בגיל 67. אתה יכול למשוך מתי שאתה רוצה החל מגיל 60 ועד שתמות.

וכמובן גם מה ש @nturtle אמר - אתה יכול למשוך את הכסף בכל זמן שתרצה, בסה"כ תצטרך להחזיר את ההטבה שקיבלת.
מכריחים אותי ב100% עבור החלק המינימלי של הקצבה שהוא אינו זניח בכלל.... ואיזו הטבה קיבלתי? מכריחים אותי להפריש מהנטו לפנסיה לקרנות שלוקחות עמלות גבוהות בשביל 0 שירות (בIRA), במקום שאת אותו הכסף אשקיע בעצמי ללא עמלות וכשארצה למשוך אותו אאלץ לשלם 25% על הרווח במקום 35%...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Wannabe אז מה לעזאזל בעצם קורה פה?! שוק ההון 22
D עמלת בנק מקשר - correspondent - מה לעזאזל קורה כאן? שוק ההון 21
E אינטל בpe=5 ודיבידנד של 4% קוקה-קולה pe-27. מה לעזאזל? שוק ההון 17
מ מה קורה לתשואות קיימות כשמחליפים מסלול פנסיה/קה"ש? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
A מה קורה אם הסוכן הבורסאי שלך קורס? שוק ההון 1
B משקיע מתחיל, מה קורה למניות שלי שהונפקו על ידי iShares במידה ופושטת רגל?? שוק ההון 2
P העברות בנק מיידיות בארץ (לא זה"ב) - מה קורה עם זה צרכנות פיננסית 7
ק מה קורה עם הנפט - למה הכל בצניחה? שוק ההון 5
Level מה קורה לבעלי האגחים, במידה ומדינת ישראל "מצילה" את אחד הבנקים הגדולים מקריסה? שוק ההון 7
N מה קורה כשמחירי הדיור ממש גבוהים בייחס להכנסת האזרחים? נדל"ן 87
S מה קורה כאשר קרן נסגרת? שאלת תם מתחיל פוסטים מאיכות נמוכה 8
M קרן השתלמות לעוסק פטור - מה קורה שאני סוגר את העסק? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B מה קורה אם צ'ק ששולם איתו חשבון בדואר חוזר? אוף טופיק 2
ק מה קורה עם הנפט שוק ההון 2
LtWorf מה קורה עם כספים המוחזקים אצל נאמן לצורך סעיף 102 שוק ההון 13
N קרן מחקה אג"ח ממשלתי כללי - אז מה קורה עכשיו? שוק ההון 16
S מה קורה להפרשת חלק העובד בהפרשה רטרואקטיבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y מה קורה עם BLACKROCK יש התפתחות בנושא שוק ההון 20
M מה קורה אם קונה דירה לא מצליח לשלם אחרי חתימת חוזה ורישום הערת אזהרה? נדל"ן 7
ת מה קורה למניות בחברה סינית אם היא נמחקת מהבורסה בארה"ב שוק ההון 10
Y העברה בנקאית - אם מבוצעת טעות, מה קורה? צרכנות פיננסית 45
R מה קורה עם הפנסיה שלי אם החלטתי לצאת משוק העבודה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
Y חברת "סלייס" - מישהו יודע מה קורה שם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מה קורה במשיכת כספים מקרן השתלמות IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
M מה קורה אם בית ההשקעות קורס? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
V סין - מה קורה עכשיו? שוק ההון 154
שלי סיימתי עבודה. מה קורה עכשיו עם קרן הפנסיה ודמי הניהול? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 62
I פקיעת אופציה - מה קורה בפועל ? שוק ההון 10
ר הרכב נכסים של קרנות הסל. מה קורה כאן? שוק ההון 19
א מעבר להייטק- מה באמת קורה שם התפתחות אישית 49
ב מה קורה לשקלים הבודדים שנשארים ב IB? צרכנות פיננסית 5
S מה קורה אם בית השקעות קורס? צרכנות פיננסית 1
השמח בחלקו מה קורה שמה באיזור ה75+? אוף טופיק 25
D מה קורה עם מחזיקים מניה בשווי העל 10% ב IRA? שוק ההון 2
ד מה קורה ל stop loss ? שוק ההון 3
A מה קורה כש ETF נמחקת על ידי המנפיק? שוק ההון 0
Ramos מה קורה בעת מימוש אוטומטי פקיעת חוזי אופציות ? שוק ההון 10
W מה קורה עם חשבון בIB כשמתים? צרכנות פיננסית 2
ר מה קורה אם המדינה מחליטה להלאים את אל על? שוק ההון 0
T מה קורה לקציצה? מניית bynd מזנקת מיום ליום שוק ההון 1
B מה קורה אם עובד לא ממלא טופס 161א כשמחליף עבודה צרכנות פיננסית 1
ל מה קורה במצב של קריסת בית השקעות? שוק ההון 1
V שאלה: מה קורה בדיוק לאחר שאני מתחיל לעקוב אחרי משתמש מסוים? אוף טופיק 5
D מישהו יודע מה קורה עם מיטב דש טרייד? שירות לקוחות לא זמין, פלטפורמה לא תקינה. צרכנות פיננסית 4
S מה קורה לפנסיה שלי כשאני נפטר צרכנות פיננסית 14
M שאלה היפותטית: מה קורה אם מחיר הקנייה של מניה הוא 50 ש"ח... שוק ההון 9
amikal מה קורה שקרן נאמנות או קרן סל או תעודת סל מפסיקה להיות פעילה? שוק ההון 15
L מה קורה כשקרן ישראלית "נמחקת"? שוק ההון 1
DavidA משהו מוזר קורה בעיתונות הכלכלית בנושא מחירי הדיור נדל"ן 16
F מה קורה אם מניידים קרן השתלמות בזמן שיש הלוואה עליה? צרכנות פיננסית 30

נושאים דומים

Back
למעלה