• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה התוכנית שלכם ליום גרוע במיוחד (RBD)

• פותח הנושא MMM
  • פורסם בתאריך
כמעט ועשיתי משהו , החלטתי עם עצמי על תאריך מסוים שהוא יותר רחוק מהתאריך שבו חשבתי להוסיף כסף לתיק וגם אז אשקול אם לקנות/למכור משהו.
אני כל הזמן נזכר באנשים שבשנת 2008 לא היו מעורבים ולא נגעו בכסף שישב בקופות גמל וכו עד 2013 לא רק שהרוב החזירו אלה צברו עוד רווחים
לסיכום , מזכיר לעצמי מה הטווח השקעה שלי וזאת בחירה שלי להביט עכשיו בתיק ולא בעוד 5 שנים נגיד. זה עוזר לי להגיע להחלטה של לא לעשות כלום.

• אהבתי
Reactions: MMM
פתחתי את החלון, וידאתי שאין מלחמה גרעינית
זה מזכיר את הסיפור על הכוכב העולה בוול סטריט שנחנך אצל הכוכב נוכחי והותיק.
ביום שJFK כמעט הכריז על מלחמה גרעינית, השנים דנו בינהם עם ללכת על לונג או שורט.
הותיק אמר לו בבטחה: "תקנה לונג"
הכוכב העולה: "מה למה? שמעת את ההצהרות של הנשיא עכשיו"
השועל הותיק: "תקנה! אם לא תהיה מלחמה גרעינית המניות ימשיכו לעלות, ואם כן תהיה מלחמה גרעינית פקודות הקנייה לעולם לא יתבצעו"

כשהיה התיקון האחרון, ממש התבאסתי שלא היה לי מצבור של מזומן חופשי כדי לקנות את השוק...

כשהיה התיקון האחרון, ממש התבאסתי שלא היה לי מצבור של מזומן חופשי כדי לקנות את השוק...
למה? זה רק אומר שהכנסת את כל מה שיכולת ברגע שהיה לך ובכך סטטיסטית קיבלת יותר תשואה.

חשבתי לנסות לתזמן את הפנסיה - כרגע היא במסלול כללי מתחת לגיל 50.
לאחר שנת משבר רצינית - אני שוקל להעביר אותה למסלול מנייתי.

• אהבתי
למה? זה רק אומר שהכנסת את כל מה שיכולת ברגע שהיה לך ובכך סטטיסטית קיבלת יותר תשואה.
אמת.
אבל במקרה הזה, הפקדון שלי מהצבא השתחרר ממש לאחרונה(אמצע החודש), ולא 'בשיא' התיקון.
למרות שעם מלחמות הסחר הבאות עלינו..לך תדע מה יהיה.

יש לי בtodo list שלי משימה לשקול לנסח משהו כזה.. אני משתעשע ברעיון שבמידה ויהיה משבר רציני שמשך הרבה זמן ( נניח חצי שנה או שנה) ואראה שאני עומד בו בגבורה, אז אקח הלוואה מהבנק ואזרים כסף.
הרציונל הוא שהבנק שלי מציע לי הלוואה לשנה בריבית פריים פלוס חצי, ואני בעצם בפעולה הזו משאיל מעצמי העתידי את המשכורות העתידיות שיהיו לי ומשקיע מוקדם יותר במקום להמתין להן.
כמובן שבסוף מדובר בתזמון לכל דבר ועניין, אבל בהנחה שהתוחלת גבוהה מהריבית בצורה משמעותית, והיו כבר ירידות משמעותיות ככה שסיכוי טוב שאהיה יותר קרוב לסוף הירידות מההתחלה שלהן, זה אולי לא רעיון אווילי.

עוד אפשרות זה להתמנף עם IB

מצד שני, זה ממש בגדר מחשבה לא מגובשת ואני בכלל לא נוטה אליה

• אהבתי
הרציונל הוא שהבנק שלי מציע לי הלוואה לשנה בריבית פריים פלוס חצי
זה שהבנק (או IB) מציע לך היום תנאים מסויימים לא אומר שתקבל את אותם תנאים כשיהיה משבר (ובטח במשבר כזה ארוך).

זה שהבנק (או IB) מציע לך היום תנאים מסויימים לא אומר שתקבל את אותם תנאים כשיהיה משבר (ובטח במשבר כזה ארוך).
כשנגיע לגשר נבחן את התנאים ונחליט אם לחצות אותו.. אין לי דרך לחזות את העתיד אני יכול להתבסס רק על מה שאני יודע היום. גם יכול להיות שבמשבר החברה שלי תיסגר ואני אהיה מובטל.
דווקא בזמן משבר יש מצב טוב שהריבית בשוק תרד כדי לנסות לסיים אותו בצורה מלאכותית ע"י הבנקים המרכזיים כמו שקרה בעבר..

אין לי דרך לחזות את העתיד אני יכול להתבסס רק על מה שאני יודע היום
בדיוק בגלל זה ההחלטה על מינוף לא צריכה להיות תלויה במצב של השוק, אלא בסיבולת הסיכון שלך.

בדיוק בגלל זה ההחלטה על מינוף לא צריכה להיות תלויה במצב של השוק, אלא בסיבולת הסיכון שלך.
מסכים.. זה החלק שבו אני ממתין תקופה ארוכה של משבר כתנאי מקדים לכל צעד כזה

אם יש לי כסף טרי שאמור להכנס למניות בקרוב במסגרת תוכנית כניסה בשלבים אשקול להכניס אותו.
ואיך אתה יודע לאיזה מניות? לכל המדד? איך אתה בוחר אם יש הרבה שנפלו במחירים ?

היה פה דיון על קבוצת MA (מסתכלים אנונימוס) שמסתכלים לראות את מצב התיק שלהם כל יום.
מודה שאני מאלה.
עושה כלום, אלא אם כן יש מצב ל-TLH (אני מקבל על זה מייל אוטומטי מהגוגל שיטס שלי).
אני מניח שאתה מוכר וקונה ניירות דומים אך לא זהים (wash sale).

אני מניח שאתה מוכר וקונה ניירות דומים אך לא זהים (wash sale).
סוג של... אני עושה slice and dice כדי לתת משקל עודף ל-SC ושווקים מתעוררים. אז אני פשוט קונה מהניירות שלא מכרתי, ומאזן בהזרמת כסף הבאה.

ואיך אתה יודע לאיזה מניות? לכל המדד? איך אתה בוחר אם יש הרבה שנפלו במחירים ?
אני לא מתיחס למניה מסוימת רק לכל המדד. כרגע האלוקציה שלי צריכה השלמה של IWDA אז זה מה שקונה.

מודה שגם אני בודק בתכיפות גבוהה. לצערי נמצא כרגע בשלב שההפקדות לתיק ירדו כמעט לאפס, זמנית, אז אין לי יותר מדי מה לעשות בנושא. סביר שהייתי ממשיך לקנות כרגיל.
מה שכן, דואג לעדכן גם את האישה במצב - "את קולטת כמה כסף הפסדנו היום! :lol: " - כדי שגם היא תחווה את הירידות, ובהמשך (בתקווה) גם את העליות, וכך כשיגיע Really Really Bad Day שנינו נהיה באותו ראש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
י התוכנית שלי לעתיד יומני מסע אישיים 4
P מה עלה בגורל התוכנית לרישיונות נהיגה עד גיל 70? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
K התוכנית הכי סולידית בטלוויזיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
yossik התוכנית הכלכלית של ש"ס אוף טופיק 116
D כמה אחוז מההון שלכם מושקע בביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 181
I אופציות - מה האסטרטגיה שלכם לחיסכון/השקעת סכום המימוש? שוק ההון 5
א התוספים שלכם לגלישה בטוחה ושמירה על הפרטיות? אוף טופיק 4
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
littleSeal מה התחביבים שלכם? התפתחות אישית 21
guesto מה עשה התיק שלכם בשנת 2023? שוק ההון 25
ש מה הסיבה שלכם להשאר לגור בארץ אוף טופיק 2
ב איך אתם עוקבים אחרי התיק שלכם? שוק ההון 17
TheOneTech כל כמה זמו אתם שולחים קריאות מונה לספקית גז שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 0
N איך אתם עוקבים אחר ההשקעות שלכם ב-2023? שוק ההון 15
אוליביה פילפלאז' איך נראה המינימליזם שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
A [סקר] איפה נמצא תיק ההשקעות הממוסה שלכם? שוק ההון 34
איש ירח מי צריך ללמד את הילדים שלכם על כסף דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 65
guesto סקר: עד כמה פסיבי התיק שלכם? שוק ההון 28
yossik מה עשה התיק שלכם בשנת 2022? שוק ההון 57
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
C אם הייתם מהגרים למדינה עם 0% מס רווחי הון האם הייתם משנים את תמהיל ואופי תיק ההשקעות שלכם? מיסים 8
C איך אתם מתמחרים את שווי הנכס שלכם בתוך הפרוטפוליו השקעות? נדל"ן 11
E בעלי דירות בחו"ל, יוצרים קשר ישיר עם השוכרים שלכם? נדל"ן 13
deussex איך ההורים שלכם (דור הפנסיה) שומר על ערך הקניה של הכסף שלהם בבנק ? שוק ההון 16
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
איש ירח כמה עשה התיק שלכם בשנת 2021 שוק ההון 27
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
Tsachi01 האם המס החדש על המשקאות הקלים ישנה את הצריכה שלכם? פוסטים מאיכות נמוכה 51
נ איך הייתם משקיעים את כספיכם שלכם בשנת 1900? אוף טופיק 21
N אחוז השכירות מההכנסות שלכם אוף טופיק 21
A תשואה משכר דירה או פוטנציאל עליית הערך - כיצד אתם מתעדפים את ההשקעה שלכם? נדל"ן 15
twister לאחר סגירת הלמן אלדובי, לאן העברתם את הפנסיה שלכם? שוק ההון 21
Gambit אז… איך אתם עוקבים אחרי תיק ההשקעות שלכם? שוק ההון 32
ה מה השיקול העיקרי שלכם בהצבעה? אוף טופיק 146
השקעה לא מזל איך אתם מתארים את סדר היום שלכם בפרישה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
Shekel Shtaim כמה אחוז מהתיק שלכם זה "הימור" ? שוק ההון 34
dorian סולידים ובני/בנות זוג - הסיפור שלכם אוף טופיק 4
S האם משכתם את החלק של הפיצויים שלכם מהפנסיה? צרכנות פיננסית 73
G איפה אתם עושים את הקניות שלכם? אוף טופיק 1
ITS איך אתם מתעדים את הנכסים שלכם? שוק ההון 14
S מה אתם עושים עם החיסכון שלכם בימים של אינפלציה צפויה? שוק ההון 18
N איך אתם מחליטים אם להפטר מניירות שלא בתוכנית ארוכת הטווח שלכם? שוק ההון 13
Brightside איפה אתם עוקבים אחרי הפנסיה/חסכונות שלכם צרכנות פיננסית 5
Shadows מה אתם עושים עם עודף בחשבון ההשקעות שלכם? שוק ההון 5
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
N איך אתם אוהבים את קרן החירום שלכם? שוק ההון 1
D באיזה פקודה אתם קונים את הETFים שלכם שוק ההון 80
R איך המדינה גונבת את הנכסים שלכם בעזרת אינפלציה נדל"ן 0
E מה השיקולים שלכם בבחירת מדדים? שוק ההון 3

נושאים דומים

Back
למעלה