• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהנדס שמחפש את דריסת הרגל הראשונה בהייטק

Spicy

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום לכולם,

החלטתי לכתוב את הפוסט הזה כדי לנצל את חוכמת ההמונים שיש בפורום וע"י כך לגבש לעצמי דרך פעולה להמשך.

לפני הכל, קצת רקע עליי:

אני בן 30, סיימתי לימודי הנדסה באחת ה"אוניברסיטאות המובילות" (לפחות בעיני המעסיקים..) וכיום אני עובד, קרוב לכ-4 שנים, בעיקר בתחום התכן המכני.

הספקתי במהלך הקריירה הקצרה להחליף מספר עבודות, אך השכר שלי כמעט ולא השתדרג והוא נע סביב ה13-14 ברוטו.

בנוסף לעניין השכר שקשה לשדרג, יש גם את הקושי להתקדם מקצועית-עיקר העבודה שלי כוללת תכנון זיוודים לאלקטרוניקה, ולפעמים, פה ושם, גם תכנון של איזה מנגנון מכני מעניין. אני מרגיש שאני לא מספיק מאותגר בעבודה, אין בה רבדי עומק ולמידה יום יומית של נושאים ותחומים חדשים, ובכלל-אני מרגיש שבארץ אין הרבה מקום לקידום והתפתחות בתחום (מה שגם מקשה על שדרוג השכר והתקדמות כלכלית).

כבר לפני כשנתיים הבנתי כי אני מתחבר יותר לתחום התוכנה והאלגוריתמיקה.

החלטתי, לפיכך, להתחיל מאין "הסבה לתוכנה".

תחילה עשיתי שני קורסים ברשת ולאחר מכן נרשמתי ללימודי תעודה במדעי המחשב באוניברסיטה הפתוחה.

נרשמתי ללימודי התעודה על מנת לקבל גושפנקא אקדמית (הלימודים כוללים את כלל קורסי הליבה של מדעי המחשב) וגם על מנת לפתוח לעצמי את האפשרות להמשיך לתואר שני במדעי המחשב אם ארצה בכך. הלימודים בסך הכל מעניינים, אם כי ישנם מספר קורסים תיאורטיים שלא מאוד מקדמים אותי מבחינה מקצועית.

עד כה פירטתי על הרקע שלי, כעת אספר מדוע החלטתי לפתוח את הפוסט הזה:

התקדמתי עם לימודי התעודה ואני כבר במחצית הדרך להשלמתם. התחלתי לנסות לחפש משרת סטודנט או משרת ג'וניור בתחום התוכנה, אך לבינתיים-החיפושים מעלים חרס.

זה לא שאני לא עובר ראיונות עבודה - אני אפילו לא מקבל זימון אליהם. הגשתי קו"ח גם למשרות סטודנט ואפילו למשרות בחברות "אאוטסורס" שמשלמות מעט יחסית ונוטות להתגמש ולקבל אליהן עובדים בלי "הרבה ניסיון".

ניסיתי להגיש קו"ח דרך הלינקדאין למגוון חברות ולא קיבלתי מהן אפילו פנייה אחת. קורות החיים שאני מגיש מנוסחים באנגלית תקנית (דובר אנגלית כשפת אם עבר עליהם) ולכן, בהקשר הזה, אני לא רואה בעיה מיוחדת בהם. מה שכן-חבר הייטקיסט שעבר על קורות החיים שלי טען שאין בהם מספיק "בשר טכנולוגי".

למה הוא התכוון? הוא טוען שאני צריך לעבוד על כמה פרוייקטים אישיים שמשלבים טכנולוגיות כגון AWS, REACT וכו'. באמתחתי פרוייקט מקיף שביצעתי בשפת C במסגרת הלימודים בפתוחה ומעבר לכך, יש לי גם מספר פרוייקטים קטנים שנכתבו בpython וjavascript. אני מודה שאולי כדאי שאציג פרוייקט שמציג ידע בטכנולוגיות שציינתי לעיל, אך הבעיה היא שככל הנראה לא אמצא זמן לעבוד על פרוייקט מהסוג הזה לכל הפחות עד הקיץ הקרוב (לאור כך שאני ממילא עמוס ע"י עבודה ולימודים "פורמליים" בפתוחה).

העניין הוא שהזמן דוחק בי ואני די בלחץ. אני כבר לא מאוד צעיר, אני נשוי (בלי ילדים כרגע, אך כמובן שנרצה בשלב כלשהו להרחיב את המשפחה) ואני נמצא בצומת קריטי של קבלת החלטה.

אני כלוא בסוג של פרדוקס: העבודה הנוכחית "מעכבת" את הלימודים שלי ולא כל-כך מותירה לי זמן לעבוד על פרוייקטים שיכולים להעלות את סיכויי להיות מזומן לראיונות ומנגד-בהתפטרות מהעבודה על מנת לפנות זמן לשם התקדמות מהירה יותר בלימודים+זמן לחיפושי עבודה ישנו סיכון בכך שאשאר זמן ממושך ללא מקור הכנסה.

חשבתי גם על הקפאת הלימודים הפורמליים בפתוחה ומעבר "בוטקאמפ". ניסיתי עד כה להימנע מהסבה דרך בוטקאמפ (בעיקר בגלל הזמן הממושך בו אהיה בלי הכנסה) אך נראה כי אולי בוטקאמפ בכל זאת יכול להוות איזשהו כרטיס כניסה לתפקיד פיתוח כלשהו (את לימודי התעודה אפשר יהיה להשלים תוך כדי צבירת ניסיון בתפקיד פיתוח).

מה אתם הייתם עושים במקומי? אשמח לשמוע את דעתכם ואת עצותיכם.

נערך לאחרונה ב:
עשיתי מסלול דומה לשלך. את מעבר העבודות שהיה כרוך בירידה בהכנסה, השלמת תארים ויציאה לדרך חדשה עשיתי עם ילד. הזמן לא דוחק בך ואין שום לחץ.

פרויקטים אישיים זה הכרחי לאנשים ללא ניסיון שעוד לא סיימו תואר ראשון במדעי המחשב. קח נושא שמעניין אותך, תעקוב אחרי כמה מדריכים ותייצר לך פרויקט ב-Github. אם אתה "מתחבר" לתחום התוכנה והאלגוריתמיקה ויש לך ידע וניסיון בתחום אחר, תמנף את הידע שלך בו לטובת אותו הפרויקט.

לאילו תפקידים אתה שולח קורות חיים? כמה שלחת? תשב עם החבר שלך ותוסיף מילות מפתח רלוונטיות לקורות החיים אם יש בהם פערים.

אני חושב שבוטקאמפ זו אופציה מצויינת עבורך, אפילו המסלול של אקספריס. אצלנו בעבודה יש בוגרים רבים של אקספריס והם השתלבו יפה מאד.
בנוסף, יש בוטקאמפים אחרים. באחד מהם השתתפה אשתי שעשתה הסבה מתחום רחוק מהייטק ומרוויחה משכורת מאד גבוהה יחסית למה שהצגת.
לפי הנתונים היבשים שאתה מציג, בוטקאמפ כזה או אחר צפוי להביא אותך תוך זמן לא ארוך למשכורת שכפולה ממה שאתה מרוויח. נראה לי יש לך מוטיבציה ואת היכולת לעשות זאת!

פרויקטים אישיים זה הכרחי לאנשים ללא ניסיון שעוד לא סיימו תואר ראשון במדעי המחשב.
הייתי אומר שזה הכרחי ללא בוטקאמפ. עם בוטקאמפ ברמה טובה, זה לא הכרחי, בוודאי אם זה דרך בוטקאמפ שמסליל ישר לראיונות עבודה כמו אקספריס.

טיפים לקורות חיים:

עזוב את וורד, בקנווה יש טמפליטיים שנראים מעולה ובחינם.

שים לב לכתוב את כל ה"מילות מפתח" הטכנולוגיות הרלוונטיות, כך שמגייסת שרוצה לדעת אם אתה מתאים לתפקיד ג'אווה תמצא תוך 5 שניות.

חפש משרות שמעניינות אותך, בקש חברות בלינקדאין מהמגייסות באותה חברה, תפנה אליהן אישית ותשאל למי לשלוח את הקוח למשרה x, ותשלח להן אישית.

תוודא שאתה עובר ראיון טוב. תעשה סימולציה עם חבר, או עם פסיכולוגית תעסוקתית בתשלום, יש כאלה שעבדו במכוני מיון לדוגמה.

תהיה ממוקד על משרות שיקדמו אותך בטווח הרחוק, אל תלך למקום הראשון שמקבל אותך אם הניסיון שם לא רלוונטי להמשך המקצועי שאתה רוצה.

יש חברות גיוס טובות יותר וטובות פחות, שמעתי מחבר על ניסיון מוצלח עם חברת GotFriends

נרשמתי ללימודי התעודה על מנת לקבל גושפנקא אקדמית
אתה בעל תואר בהנדסה מה שמשדר שאתה אדם איכותי V
אתה בעל נסיון תעסוקתי כמהנדס מכונות מה שאומר שיש לפחות מעסיק אחד שכבר חתם עלייך V

התעודה שאתה מנסה לעשות לא רק מיותרת(כי כבר יש לך גושפנקא) היא גם סוג של עוף מוזר שמעסיקים לא יודעים איך לאכול(כי היא אומנם מכילה לא מעט נקודות אבל היא לא תואר) ושמים אותו באותה ערימה כמו תעודות שמקבלים אחרי קורס של כמה חודשים. גם כשמדברים עליה בראיון עבודה אתה תמיד תמצא את עצמך מנסה להסביר מה זו התעודה הזו, להצתדק שהיא לא פחותה מתואר :) ובסוף המראיין יגרד את הראש בלי שתצליח להרשים אותו. את זה אני אומר מנסיון של כמה חברים שעשו את התעודה.

במצב שלך(והייתי במצב דומה, הבנתי לקראת סוף התואר שאני רוצה לעשות תוכנה), הייתי הולך על בוטקאמפ.

גילוי נאות עברתי בוטקאמפ(מהסוג שלא גובה מראש כסף).

עשיתי מסלול דומה לשלך. את מעבר העבודות שהיה כרוך בירידה בהכנסה, השלמת תארים ויציאה לדרך חדשה עשיתי עם ילד. הזמן לא דוחק בך ואין שום לחץ.

פרויקטים אישיים זה הכרחי לאנשים ללא ניסיון שעוד לא סיימו תואר ראשון במדעי המחשב. קח נושא שמעניין אותך, תעקוב אחרי כמה מדריכים ותייצר לך פרויקט ב-Github. אם אתה "מתחבר" לתחום התוכנה והאלגוריתמיקה ויש לך ידע וניסיון בתחום אחר, תמנף את הידע שלך בו לטובת אותו הפרויקט.

לאילו תפקידים אתה שולח קורות חיים? כמה שלחת? תשב עם החבר שלך ותוסיף מילות מפתח רלוונטיות לקורות החיים אם יש בהם פערים.
כפי שכבר ציינתי-יש לי פרוייקט אחד די מקיף (שנעשה במסגרת הקורס "מעבדה בתכנות מערכות"), אני מבין שאאלץ לעשות עוד פרוייקט או שניים, השאלה היא באיזה היקף ואילו טכנולוגיות רצוי יהיה לשלב בפרוייקטים האלו כדי לשפר את הסיכויים שאוזמן לראיון.
שלחתי עד כה קורות חיים בעיקר לתפקידים שדורשים עד 3 שנות ניסיון.
לגבי מילות המפתח, החבר הציע לי לרשום את מילות המפתח הבאות: Spring Boot, React, AWS , Docker (בנוסף לשפות התכנות שאני בקיא בהן [הכוללות את שפת C, java, python וjavascript]).
הבעיה היא שטרם הסתייע בידי ללמוד לעומק את הטכנולוגיות הללו או לעשות פרוייקט הכולל אותן.
טיפים לקורות חיים:

עזוב את וורד, בקנווה יש טמפליטיים שנראים מעולה ובחינם.

שים לב לכתוב את כל ה"מילות מפתח" הטכנולוגיות הרלוונטיות, כך שמגייסת שרוצה לדעת אם אתה מתאים לתפקיד ג'אווה תמצא תוך 5 שניות.

חפש משרות שמעניינות אותך, בקש חברות בלינקדאין מהמגייסות באותה חברה, תפנה אליהן אישית ותשאל למי לשלוח את הקוח למשרה x, ותשלח להן אישית.

תוודא שאתה עובר ראיון טוב. תעשה סימולציה עם חבר, או עם פסיכולוגית תעסוקתית בתשלום, יש כאלה שעבדו במכוני מיון לדוגמה.

תהיה ממוקד על משרות שיקדמו אותך בטווח הרחוק, אל תלך למקום הראשון שמקבל אותך אם הניסיון שם לא רלוונטי להמשך המקצועי שאתה רוצה.

יש חברות גיוס טובות יותר וטובות פחות, שמעתי מחבר על ניסיון מוצלח עם חברת GotFriends
GotFriends בכלל לא מתייחסים לאנשים ללא ניסיון רלוונטי (לצערי).
יש לי ניסיון בראיונות עבודה, ואפילו עם מכוני מיון למיניהם. כרגע אני אפילו לא במשוכה של ראיונות העבודה, אני אפילו לא מצליח להגיע אליהם.
אתה בעל תואר בהנדסה מה שמשדר שאתה אדם איכותי V
אתה בעל נסיון תעסוקתי כמהנדס מכונות מה שאומר שיש לפחות מעסיק אחד שכבר חתם עלייך V

התעודה שאתה מנסה לעשות לא רק מיותרת(כי כבר יש לך גושפנקא) היא גם סוג של עוף מוזר שמעסיקים לא יודעים איך לאכול(כי היא אומנם מכילה לא מעט נקודות אבל היא לא תואר) ושמים אותו באותה ערימה כמו תעודות שמקבלים אחרי קורס של כמה חודשים. גם כשמדברים עליה בראיון עבודה אתה תמיד תמצא את עצמך מנסה להסביר מה זו התעודה הזו, להצתדק שהיא לא פחותה מתואר :) ובסוף המראיין יגרד את הראש בלי שתצליח להרשים אותו. את זה אני אומר מנסיון של כמה חברים שעשו את התעודה.

במצב שלך(והייתי במצב דומה, הבנתי לקראת סוף התואר שאני רוצה לעשות תוכנה), הייתי הולך על בוטקאמפ.

גילוי נאות עברתי בוטקאמפ(מהסוג שלא גובה מראש כסף).

תראה, אני לא בטוח אם אסתפק בלימודי התעודה, יתכן ואמשיך לתואר שני במדעי המחשב לאחר הלימודים (מה שבלתי אפשרי ללא הלימודים המקדימים הללו).
אני לא נגד בוטקאמפ, אני מניח שהוא יכין אותי מצויין למשרה ראשונית בעולם התוכנה, הבעיה היא בכך שלא אעבוד מעל חצי שנה.
התוכנית המקורית שלי הייתה לנסות למצוא משרה התחלתית בתכנות כבר במהלך לימודי התעודה (ומשם להתגלגל), ובעצם לדלג מהעבודה הנוכחית לעבודה בתחום התוכנה (וזאת ללא העלות של חצי שנה ללא הכנסה).
אני מאמין שגם בוגרי בוטקאמפ שרוצים להתקדם או לפתוח לעצמם דלתות בחברות גמפ"א (למשל) יצטרכו במוקדם או במאוחר להשלים לימודים פורמליים כלשהם במדעי המחשב (יתכן ואני טועה, אבל מה שבטוח-לימודים כאלו לא יזיקו).
בכל אופן, אם לבסוף אחליט ללכת לבוטקאמפ אני לא מתכוון לזנוח את הלימודים, פשוט אשלים אותם אחרי סיום הבוטקאמפ ומאוד יתכן כי גם אמשיך לתואר שני.

אם אתה עובד במקום גדול יכול להיות שיתאפשר לך לעשות מעבר בתוך הארגון לתפקיד שקשור לנושאים האלו. מכיר מספר אנשים שעשו זאת. רובם בתעשיה הבטחונית. אתה תשאר עם אותו השכר אבל תצבור בינתיים נסיון רלוונטי.

אם אתה עובד במקום גדול יכול להיות שיתאפשר לך לעשות מעבר בתוך הארגון לתפקיד שקשור לנושאים האלו. מכיר מספר אנשים שעשו זאת. רובם בתעשיה הבטחונית. אתה תשאר עם אותו השכר אבל תצבור בינתיים נסיון רלוונטי.
לצערי-אני לא עובד בחברה גדולה כך שזה לא רלוונטי עבורי.

התוכנית המקורית שלי הייתה לנסות למצוא משרה התחלתית בתכנות כבר במהלך לימודי התעודה
זו אחלה תוכנית, קח בחשבון שמבחינת מעסיק פוטנציאלי אתה כרגע שווה פחות מבוגר טרי של תואר ראשון שבעצמו לא שווה יותר מדי(ובשוק יש הרבה כאלה). יהיה לך קשה להתבלט. סך הכל אתה כן צובר ידע ובינתיים מקבל שכר, רק שים לעצמך deadline ראלי למתי אתה מרים ידיים לחפש לבד.

*חבל להסתכל על בוטקאמפ כמו "חצי שנה לפח", אתה תקבל ממנו 2 דברים. תקבל ידע שמכוון שתצליח לא רק לעבור ראיון עבודה אלא גם להיות עובד מהסוג שירצו לגייס עוד ממנו. תקבל את ההזדמנות לשבת באותו חדר עם מעסיקים פוטנציאלים(אלה שכרגע לא חוזרים אלייך).

אני מאמין שגם בוגרי בוטקאמפ שרוצים להתקדם או לפתוח לעצמם דלתות בחברות גמפ"א (למשל) יצטרכו במוקדם או במאוחר להשלים לימודים פורמליים כלשהם במדעי המחשב (יתכן ואני טועה, אבל מה שבטוח-לימודים כאלו לא יזיקו).
יש לא מעט אנשים חסרי השכלה פורמלית במדעי המחשב או השכלה פורמלית בכלל בחברות גמפ"א. תואר הוא בעיקר proof of work למי רוצה לצבור נסיון כמהנדס אבל אף אחד לא מוכן לקבל אותו כי אין לו נסיון קודם . אני לא מתנגד לצבירת נוצות לזנב הטווס אבל לדעתי תואר אקדמי הוא הדרך הכי פחות יעילה לצבור ידע למי שמכוון להיות מהנדס. מהבחינה הזו אני רואה הרבה ערך בלימודי פילוסופיה, תואר שמאוד כנה לגבי הרלוונטיות שלו לשוק העבודה :)

זו אחלה תוכנית, קח בחשבון שמבחינת מעסיק פוטנציאלי אתה כרגע שווה פחות מבוגר טרי של תואר ראשון שבעצמו לא שווה יותר מדי(ובשוק יש הרבה כאלה). יהיה לך קשה להתבלט. סך הכל אתה כן צובר ידע ובינתיים מקבל שכר, רק שים לעצמך deadline ראלי למתי אתה מרים ידיים לחפש לבד.

*חבל להסתכל על בוטקאמפ כמו "חצי שנה לפח", אתה תקבל ממנו 2 דברים. תקבל ידע שמכוון שתצליח לא רק לעבור ראיון עבודה אלא גם להיות עובד מהסוג שירצו לגייס עוד ממנו. תקבל את ההזדמנות לשבת באותו חדר עם מעסיקים פוטנציאלים(אלה שכרגע לא חוזרים אלייך).

יש לא מעט אנשים חסרי השכלה פורמלית במדעי המחשב או השכלה פורמלית בכלל בחברות גמפ"א. תואר הוא בעיקר proof of work למי רוצה לצבור נסיון כמהנדס אבל אף אחד לא מוכן לקבל אותו כי אין לו נסיון קודם . אני לא מתנגד לצבירת נוצות לזנב הטווס אבל לדעתי תואר אקדמי הוא הדרך הכי פחות יעילה לצבור ידע למי שמכוון להיות מהנדס. מהבחינה הזו אני רואה הרבה ערך בלימודי פילוסופיה, תואר שמאוד כנה לגבי הרלוונטיות שלו לשוק העבודה :)
אני אכן שם לעצמי deadline, הdeadline יהיה ככל הנראה הקיץ הקרוב.
אשלים עד אליו כ80 אחוז מלימודי התעודה+אנסה לצבור כמה פרוייקטים קטנים ואנסה לשלוח קורות חיים לכל מיני מעסיקים פוטנציאליים.
אם אראה שאני לא מצליח להתקדם אל עבר עבודה כלשהי בתחום בכוחות עצמי-אנסה את מזלי בבוטקאמפ.

עוד שאלה מעניינת שעלתה לי:
בסעיף הניסיון בקורות החיים - האם כדאי לרשום את העבודות שעבדתי בהן עד כה (שרובן היו בתחום התכן המכני)?
אני יודע שלא מדובר בניסיון רלוונטי לתחום הפיתוח, אך בסופו של דבר כן חשוב לי לשקף למעסיקים הפוטנציאליים שעבדתי במספר "עבודות רציניות", אמנם לא בתחום התוכנה, אך אחת העבודות הייתה בחברה מוכרת ונחשבת.

בסעיף הניסיון בקורות החיים - האם כדאי לרשום את העבודות שעבדתי בהן עד כה (שרובן היו בתחום התכן המכני)?
אני יודע שלא מדובר בניסיון רלוונטי לתחום הפיתוח, אך בסופו של דבר כן חשוב לי לשקף למעסיקים הפוטנציאליים שעבדתי במספר "עבודות רציניות",
בלי ספק כן. המלצה שלי היא כן לרחיב על הדברים שעשית במהלך העבודה בשפה שתדגיש את האיכות שלך ותהיה מובנת גם למי שלא בא מתחום הנדסת מכונות.

קורות החיים הם כרטיס ביקור. תנסה להיכנס לראש של מי שהולך לקחת אותם לידיים(שלב ראשוני תוכנה אוטומטית\איש כוח אדם, אחר כך הם עוברים למנהל טכני). תחשוב איך אתה תופס להם את העין(פחות גרפיקה ויותר מילות מפתח) וגורם להם להמשיך ל'קרוא.

*בהנחה שתחליף תחום ותצבור נסיון כמפתח בשלב מסויים תתחיל לצמצם את הנסיון הלא רלוונטי או להיפטר ממנו לגמרי.

בלי ספק כן. המלצה שלי היא כן לרחיב על הדברים שעשית במהלך העבודה בשפה שתדגיש את האיכות שלך ותהיה מובנת גם למי שלא בא מתחום הנדסת מכונות.

קורות החיים הם כרטיס ביקור. תנסה להיכנס לראש של מי שהולך לקחת אותם לידיים(שלב ראשוני תוכנה אוטומטית\איש כוח אדם, אחר כך הם עוברים למנהל טכני). תחשוב איך אתה תופס להם את העין(פחות גרפיקה ויותר מילות מפתח) וגורם להם להמשיך ל'קרוא.

*בהנחה שתחליף תחום ותצבור נסיון כמפתח בשלב מסויים תתחיל לצמצם את הנסיון הלא רלוונטי או להיפטר ממנו לגמרי.
קראתי מאמר מצויין על ניסוח קורות חיים למשרות הייטק, אשנה את קורות החיים שלי בהתאם למאמר ואנסה את מזלי שוב.
לגבי ההמתנה לקיץ-האם לדעתך מדובר ברעיון מוצלח או שאני סתם "מורח" זמן? מדובר בעוד כ-6 עד 7 חודשים שבהם אצבור עוד ידע ואעשה עוד כמה פרוייקטים, אבל גם סביר להניח שאמשיך לקבל את אותו השכר שאני מקבל כרגע.
זה לא שהאפשרות של הבוטקאמפ תברח, לא? (ואני מאמין שעדיין לא אהיה "זקן" מדי בשבילו..)

לגבי ההמתנה לקיץ-האם לדעתך מדובר ברעיון מוצלח או שאני סתם "מורח" זמן?
סט השיקולים שלי היה שונה משלך. הייתי בסוף תואר במקצוע שהבנתי שלא יהיה רלוונטי לי. לא הייתי צריך לוותר על משכורת של מהנדס מכונות בשביל לעשות את הבוטקאמפ בסןף זו שאלה שרק אתה יכול לענות עליה.

*אתה כן יכול למשוך דמי אבטלה במהלך הבוטקאמפ(היו איתי אנשים שעשו את זה).
זה לא שהאפשרות של הבוטקאמפ תברח, לא?
פגשתי אנשים בני 40 במהלך ההסבה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F עסק צדדי לג׳וניור מהנדס תוכנה. התפתחות אישית 8
E מהנדס עם רגליים על הקרקע יומני מסע אישיים 28
B מהנדס מערכות מידע התפתחות אישית 8
D מהנדס - תואר ראשון נוסף בניהול? התפתחות אישית 5
H מלווה / יועץ - כמה חשוב לבעל ניסיון שמחפש סקליבליות? נדל"ן 23
בייניש רק עוד מילניאל שמחפש לחסוך יומני מסע אישיים 4
c881 למי שמחפש לבנות לעצמו חדר כושר אוף טופיק 9
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1

נושאים דומים

Back
למעלה