• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה לא דומיין וחברת אחסון בארץ?

אנא-אל

משתמש בכיר
דירוג
2,522
מתחילת לחשוב ברצינות על פתיחת בלוג.

שפה, שעות, טלפון.. אולי יש עוד יתרונות, אבל מה החסרונות בנוסף למחיר קצת גבוהה יותר?
למה מעדיפים את בלוהוסט וכו?

לפחות כשהאתר בחיתוליו (גודל וכו) כך שלשפה יש יתרון גדול.
בדברים הבסיסיים ההבדל במחיר הוא לא גבוהה במיוחד.

לגבי הדומיין - אין כ"כ הבדל, כך או כך תקבלי את אותו מוצר ללא שום הבדל
לגבי האחסון - אם האתר פונה לקהל הישראלי אז אין ספק שעדיף אחסון בארץ
ככל שהשרתי אחסון קרובים יותר פיזית לאיפה שאתה נמצא - ככה האתר יטען במהירות יותר, חברות אחסון בארץ מחזיקות את השרתים שלהם בחוות השרתים בארץ (יש כאלה שיש להם גם שרתים בחו"ל אבל זה בנוסף לשרתים בארץ למי שמבקש את זה)
לרוב, האחסונים שמציעים אחסון אתר בסיסי ב 4-7 דולר - מאחסנים מאות אתרים על שרת שיתופי, זה בא לידי ביוטי במהירות האתר ובנפילות שלו לפעמים

לדוגמא כאן בפורום הסולידית - לרוב, האתר נטען בצורה איטית (אצלי לפחות) ולפעמים גם הוא לא נטען וחייב לבצע רענן... לוקח לו המון זמן להיטען וזה מאוד מפריע (כמובן שאני לא בא בתלונות, אני בסה"כ אורח כאן ונהנה מהתוכן בפורום)
הפורום מאוחסן בשרתים שנמצאים בהולנד אז אפשר להבין את האיטיות

אגב, אני חייב לציין - עכשיו הגלישה באתר מהירה מאוד וללא שום תקלות, ניסיתי לגלוש באתר כדי לראות כמה שניות יקח כדי לרשום פה ולהמחיש את העניין אבל האתר פשוט טס...
זה יכול לנבוע מכמה סיבות - הסולידית שיפרה חבילה באחסון (אולי עברה ל VPS? אבל לא נראלי), לרוב זה בגלל שאין הרבה גולשים באתר כעת, וגם בגלל שאין לחץ על השרת השיתופי וככה האתר מהיר מאוד

סיפור אישי - הייתי מאוחסן בחברת אחסון אתרים בחו"ל במחיר רצפה של בערך 5 דולר, כשהאתר היה קטן (עשרות גולשים ביום) זה היה נחמד, לפעמים הוא היה איטי אבל הסתדרתי עם זה, כשמספר האנשים גדלו באופן משמעותי (מאות, ואפילו אלפים לפעמים) האתר היה פשוט קורס... במיוחד אם היו מספר רב של משתמשים במקביל על האתר, או שהוא היה נטען בצורה איטית מאוד!...
עברתי לחברת אחסון בישראל, אמנם אני משלם 50 ש"ח לחודש, אבל אני מעל שנה! עם החברה ולא רואה שום בעיה או תקלה, האתר מהיר בכל שעות היום, עם 10 גולשים במקביל וגם עם 150 גולשים במקביל, ובסה"כ אלפי משתמשים ביום, פשוט תענוג

מקווה שעזרתי,
יום טוב שיהיה :)

ראיתי את ההודעה שלך גם בנושא ההוא אבל בחרתי שלא לענות בגלל שאני מעדיף לא לפרסם, אם אפרסם אני יודע שאני לא ארגיש בנוח לכתוב כאן הודעות בחופשיות
יש אלפי אנשים ואני בטוח שחלקם גם גולשים כאן
סטטיסטיקה 7 ימים אחרונים:

מי שרוצה בכל זאת קישור לאתר לצורך למידה או עזרה או סתם סקרנות אני מוכן לשלוח בפרטי
תודה על ההבנה

@ShirVeShevah
-איך יודעים איפה האתר מאוחסן? (למשל שזה בהולנד)
-בעיית הלחץ על שרת שיתופי זה לא רק בארץ כן? זה יתרון או חסרון לחברות אחסון קטנות?

C:\Users\Yossi>tracert www.hasolidit.com

Tracing route to hasolidit.com [107.6.169.123]
over a maximum of 30 hops:

1 1 ms 1 ms 1 ms 10.0.0.138
2 18 ms 17 ms 17 ms Jennifer.ccc.net.il [109.226.1.20]
3 19 ms 17 ms 19 ms Core.ccccloud.com [109.226.0.18]
4 84 ms 128 ms 84 ms xe-8-1-2-990.edge5.London1.Level3.net [212.187.137.89]
5 * * * Request timed out.
6 82 ms 82 ms 162 ms GIGLINX-INC.ear1.Amsterdam1.Level3.net [213.19.196.74]
7 82 ms 82 ms 82 ms smr-b03.r01.a05.ams01.singlehop.net [198.20.100.238]
8 85 ms 82 ms 82 ms en01-ams.stablehost.com [107.6.169.123]

Trace complete.​
כך ניתן לראות שהיעד הסופי הוא אמסטרדם, הולנד. הגיע מישראל ללונדון ומשם לאמסטרדם. מכאן נובע שההפניה לאתר הסולודית עושה סיבוב פרסה דרך לונדון ולא מגיע ישירות להולנד. תחברי גם את כול המילי-שניות של 8 הניתובים בדרך וזה מסביר מדוע האתר לפעמים מרגיש איטי.
שימי לב ששתי ההקפצות בישראל מאוד קצרות (17 ו 19 מילי-שניות) ביחס למהירות לחו"ל.
-בעיית הלחץ על שרת שיתופי זה לא רק בארץ כן? זה יתרון או חסרון לחברות אחסון קטנות?
שרת שיתופי מאחסן מספר אתרים על שרת אחד וזו דרך זולה יותר לצרכן וחסכונית יותר לספק (הוצאות אנרגיה למשל...)
בכול אופן, ובלי להכנס עמוק לנקודות הטכניות, בלוגר מתחיל יכול לפתוח אתר חינמי בוורד-פרס ולהשאיר את כאבי הראש הטכניים למפעילים. כשהאתר יגיע לכמה עשרות משתמשים ביום ניתן לשדרג, לשלם והאתר ירוץ מהר יותר.

@yossik כתבתי הודעה אבל היא מחכה לאישור (בגלל שהוספתי תמונה)
בכל מקרה, רשמתי שאני מעדיף שלא לפרסם את האתר כאן בגלל שיש אלפי גולשים ואני בטוח שיש כמה שגם גולשים כאן, ואני לא ארגיש בנוח להגיב בחופשיות בפורום

@ShirVeShevah

1) אפשר להיכנס לאתרים מסוג WHO IS , להזין שמה את הכתובת של האתר ולקבל פרטים מלאים על הדומיין והאחסון (ושמה אפשר לראות איפה האתר מאוחסן ואפילו כמה אתרים יש על השרת!)
2) כמובן, זה בכל חברות האחסון
הסבר קצר שיהיה יותר קל להבין - להחזיק שרת לבד זה המון כסף, צריך גם תחזוקה שוטפת וכו', אתרים רגילים (כמו הרוב) לא צריכים שרת לבד, אז בעצם חברות האחסון מחזיקות כמה שרתים, יש שרתים שהם נקראים "שרתים שיתופיים" - לוקחים שרת ומחלקים אותו למספר מסוים של אתרים (לדוגמא בשרת האחסון של הסולידית יש עוד 328 אתרים, אצלי באחסון יש עוד 120 אתרים על השרת. וככה בעצם מנצלים את השרת עד הסוף ואנחנו המשתמשים מרוויחים אחסון שהוא זול

מה החסרונות של שרת שיתופי - אם האתרים האחרים מלאים בגולשים זה יצור לחץ על השרת - שזה בעצם יגרום גם לחץ על האתר שלך שמושפע ישירות מהשרת
יש גם חברות אחסון שפשוט מכניסות כמה שיותר אתרים על השרת כדי לנצל את השרת עד הסוף, יש חברות שיותר חופשיות בקטע הזה
כמובן שיש המון סוגי שרתים (מעבדים, מהירות, דיסק קשיח, תעבורה, ועוד המון דברים לשדרג) אז כל חברה והשרתים שהיא מחזיקה

יתרון או חסרון לחברות אחסון קטנות - זה אי אפשר לדעת, כי כל חברה מחזיקה שרת מסוים עם משתמש אתרים עליו
יכול להיות אחסון קטן שהשרת השיתופי שלו פשוט תענוג ויכול להיות בדיוק ההיפך...

מקווה שהצלחתי להסביר, אם יש שאלות נוספות אשמח לענות :)

@ShirVeShevah האם ההודעה טרם אושרה? מחכה לקרוא

(רכישת דומיין- צ'ק)

פחות או יותר אני חושב שכיסו הכל רק אוסיף ואומר שכיום אפשרי לקחת VPS ב 5$ דרך DigitalOcean וזו
העלות הכי גבוה למחיר שאני מכיר (זה לא יראה את האחסונים המשותפים הזולים באותו המחיר ואפילו כפול).
מה שכן מכיוון שזה VPS זה עלול להיות קצת יותר מסובך לעבוד עם השרת ולהעלות את האתר

דורין מעדיפה את בלוהוסט.
אני מעדיף את SquareSpace וגם את NameCheap .
יש אנשים שמעדיפים את GoDaddy , WIX, WORDPRESS.COM , AWS ולא חסר אלטרנטיבות.

ויש המון אנשים שמעדיפים ספקים ישראלים, בעיקר כאלה שהשיקול העיקרי שלהם הוא ביצועים מקומיים, ותמיכה ושרות בעברית, או שרותי אירוח לשרת (פחות רלוונטי לפה).

העלות הכי גבוה למחיר שאני מכיר (זה לא יראה את האחסונים המשותפים הזולים באותו המחיר ואפילו כפול).
המשפט אינו מובן לי.

אני ניסיתי להעלות בלוג Wordpress סטנדרטי ל-Bluehost והאתר עבד באיטיות מחרידה..

עכשיו אני קצת מתנסה בבניית אתר באמצעות פלטפורמת WIX שלפי מיטב הבנתי, מעניקים (בתשלום כמובן) גם שירותי אחסון. מישהו משהו בנוגע לביצועי המהירות איתם?

דורין מעדיפה את בלוהוסט.
אני מעדיף את SquareSpace וגם את NameCheap .
יש אנשים שמעדיפים את GoDaddy , WIX, WORDPRESS.COM , AWS ולא חסר אלטרנטיבות.

ויש המון אנשים שמעדיפים ספקים ישראלים, בעיקר כאלה שהשיקול העיקרי שלהם הוא ביצועים מקומיים, ותמיכה ושרות בעברית, או שרותי אירוח לשרת (פחות רלוונטי לפה).

שירות אחסון ישראלי זה פשוט מאוד יקר בהרבה לא?
עדיין לא מצאתי ספק שיכול להתחרות במחירים שמוצעים על ידי שירותי האחסון הגדולים בחו"ל..

אני ניסיתי להעלות בלוג Wordpress סטנדרטי ל-Bluehost והאתר עבד באיטיות מחרידה..

עכשיו אני קצת מתנסה בבניית אתר באמצעות פלטפורמת WIX שלפי מיטב הבנתי, מעניקים (בתשלום כמובן) גם שירותי אחסון. מישהו משהו בנוגע לביצועי המהירות איתם?
squareSpace עדיף על wix

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 196
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43

נושאים דומים

Back
למעלה