• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למה זוגות קונים דירות ?

מיקרוסופט הולכת להקים 5 מרכזי פיתוח בישראל. אפל מתרחבת. אמזון מתרחבת. השקעות זורמות לכאן. אקזיטים. מיזוגים. רכישות. המדינה הזאת הופכת להיות תמונת ראי של קליפורניה.

לא תהיה כאן שום ירידת מחירים. הדבר היחיד שאפשר לקוות זה שהעליות השנתיות לא ימשיכו להיות דו-ספרתיות.

נערך לאחרונה ב:
בקיצור אם אני משקיע 400 הון התחלתי ואת ההפרש בין שכירות למשכנתא

lol, מי אמר לך שיהיה בכלל הפרש שלילי בין שכירות למשכנתא?השכירות לדירה מקבילה לזו שאני גר בה (שהיא בבעלותי) יותר גבוהה מהחזר המשכנתא החודשי שלי.

אישית קשה לי לחשוב על דירה כהשקעה שקולה לניירות ערך - בסופו של יום (literally), דירה זה המקום שהחיים שלך מתקיימים בו, זה איפה שתקים משפחה, זה איפה שהילדים שלך יגדלו. כשאתה בוחר דירה למגורים אתה לוקח בחשבון הרבה פרמטרים שישפיעו ישירות על החיים שלך ושל הילדים שלך. מיקום הדירה יקבע כמה זמן ייקח לך להגיע לעבודה בבוקר ומי יהיו השכנים שלך ולאיזה מסגרות הילדים שלך יילכו וכו'. וברגע שקנית אותה - היא שלך, לתמיד (או עד שלא תוכל לשלם יותר משכנתא או יפוג תוקף חוזה החכירה מול המנהל), ואתה לא תלוי באף אחד שמחליט פתאום להעלות את שכר הדירה שלך או להעיף אותך מהדירה כי הוא החליט למכור אותה או לעבור אליה בעצמו כי הוא מתגרש או אלף ואחד תרחישים אחרים.

אם אני חוזר לדירה שלי, אז היא נמצאת במרחק של פחות מ-100 מטרים מגן הילדים שהבת שלי תלך אליו בשנה הבאה. סך הכל יש בשכונה יותר מ-1,300 יחידות דיור. אתה יודע כמה מהן מוצעות כרגע בשוק השכירות? אחת, שלא מתאימה לי כי היא דירת שלושה חדרים. דירה אחת בכל השכונה.
ההנחה שתמיד תוכל לעבור דירה לדירה באותו מחיר ובאותו מיקום ובאותם תנאים, היא לרוב שגויה.

סך הכל יש בשכונה יותר מ-1,300 יחידות דיור. אתה יודע כמה מהן מוצעות כרגע בשוק השכירות? אחת, שלא מתאימה לי כי היא דירת שלושה חדרים. דירה אחת בכל השכונה.
מעניין אותי מאיפה הידע הזה

אוסיף גם שעלייה במחירי הדיור ותהליך הג'נטריפיקציה שאזורים רבים במרכז עוברים בסופו של דבר דוחקים החוצה את השוכרים ולא את בעלי הדירות.

בהיעדר שכירות ארוכת טווח בישראל לא יודע כמה כיף להיות הקורבן הנצחי של שוק הנדל"ן.

אגב, בדיוק ראיתי סרט תעודה על שוכרים בשכירות ארוכת טווח בקנדה שבעלי הנכסים בכוונה מזניחים את המתחמים בשביל לגרום לתושבים העניים לעזוב.

בסופו של דבר זה עולם אכזר בחוץ אז לחשוב היטב באיזה פוזיציה נוקטים בחיים.

נערך לאחרונה ב:
המדינה הזאת הופכת להיות תמונת ראי של קליפורניה.
העיקר הפרופורציות.
כמה מרכזי פיתוח לא יהפכו את ישראל לדומה כלכלית לקליפורניה, שאם היתה עצמאית היתה ברמה כלכלית של מדינה אירופאית עשירה.
ישראל בליגה אחרת לגמרי.

• אהבתי
Reactions: HHH
העיקר הפרופורציות.
כמה מרכזי פיתוח לא יהפכו את ישראל לדומה כלכלית לקליפורניה, שאם היתה עצמאית היתה ברמה כלכלית של מדינה אירופאית עשירה.
ישראל בליגה אחרת לגמרי.

עוד מרכז פיתוח ועוד מרכז פיתוח ועוד מרכז פיתוח ועוד מרכז פיתוח. מרוב מגדלי הייטק כבר לא רואים את תל אביב.

הכסף הזה מחלחל בין היתר גם לנדל"ן.

נערך לאחרונה ב:
כל עוד אתה לא מוכר בזמן הנפילות, אז התשואה זה סתם מספר במחשב.
בסופו של יום המטרה (של חלקנו לפחות) בצבירת ההון היא גם להשתמש בו בבו העת. אז נכון שהתשואה לא מעניינת בנקודה אקראית בזמן, אבל כאשר תצטרך את הכסף דווקא כן מעניין כמה שווים הנכסים שברשותך.
זה בניגוד למי שיש לו משכנתא בריבית משתנה שהולך לחוות עלייה בהוצאה החודשית שלו, ואם הוא לא מספיק אחראי כלכלית אז ייתכן שלא יהיה מסוגל לעמוד בהן.
עליית הריבית משפיעה על מי שממונף, לא משנה אם ההלוואה היא לדיור או כדי לקנות מדדים או כדי לרכוש פוליסת חיסכון שממנה לוקחים הלוואה כדי להפקיד לעוד פוליסת חיסכון - כמו שכמה אנשים שאלו פה לאחרונה. כל מי שלוקח מינוף צריך לקחת זאת בחשבון ולראות שהוא יכול להתמודד עם שינויים שיהיו.

המדינה הזאת הופכת להיות תמונת ראי של קליפורניה.
בסיליקון וואלי ~30% מכוח העבודה עובדים בהייטק ובישראל בערך שליש מזה.
כתוצאה מזה היכולת של ההייטק לייצר אימפקט כללי על המחירים הרבה יותר נמוכה בישראל.

נערך לאחרונה ב:
הזמן יעשה את שלו. בינתיים פה ושם נשארו מציאות נדל"ן להשקעה. מי שיחכה עוד 3-4 שנים גם את זה כבר לא יהיה לו.

התוכנית של פחלון לא עשתה כלום חוץ משריפה של מיליארדים + בניית דירות למשקיעי נדל"ן שזכו בהגרלות.

נכון לרגע זה לממשלת ישראל אין רצון ו/או יכולת כלכלית להתחיל להריץ עוד תוכנית סבסוד דירות למחוסרי דיור.

מבחינתם העדיפות כרגע היא לעודד שכירות ארוכת טווח ולטפח את ההייטק.

זה מה יש.

נערך לאחרונה ב:
עוד מרכז פיתוח ועוד מרכז פיתוח ועוד מרכז פיתוח ועוד מרכז פיתוח. מרוב מגדלי הייטק כבר לא רואים את תל אביב.

הכסף הזה מחלחל בין היתר גם לנדל"ן.
בינתיים, יותר עובדי מדינה וצבא קבע קונים יותר דירות מעובדי הייטקס.
רד מהעננים.

לפי דברייך, ניתן להבין שרק "הייטקס" מפמפם את מחיר הדירות.
כשלפי פילוח - https://www.calcalist.co.il/real-estate/article/h1leqefxf
הם קונים די קרוב למשקלם באוכלוסיה.
מתוך סך הרכישות משקלם של ההייטקיסטים עמד על 11.5% - רק 1.5% מעל משקל המועסקים בענף מכלל המשק. לעומתם אנשי המגזר הציבורי, בטחון ומוסדות לאומיים היו אחראים לרכישה של 25.9% מהדירות להשקעה ברבעון הראשון, פי 2.5 ממשקלם המועסקים בענפים אלה מסך המועסקים במשק. לצידם, אנשי המגזר הפיננסי אחראים ל-19% מהדירות שנרכשו להשקעה, פי חמש ממשקלו של מגזר זה בסך המשקיעים.

דרך אגב, הפילוח שציטטתי מדבר על דירות להשקעה.
אני מניח שמדדו לפי מספר דירות של אדם/זוג כדי להגדיר "דירה להשקעה".
אם תגדיר שדירה היא דירה, יכול להיות שהפילוח ישתנה.
יכול להיות שיש מי שיטען שההייטקיסטים רוכשים דירות יקרות...
מצד שני אני מכיר כמה חבר'ה שכבר פגשו את הכסף שלהם לפחות פעם אחת, ממשיכים לגור בשכירות ולחפש שוב פעם עבודה, כי משעמם להם בגיל 25 לחיות על הריבית.

לא טורח לקרוא כלכליסט. עיתונות כלכלית בארץ היא ברמה של פח אשפה מאחורי מסעדת דגים.

מבחן הזמן יוכיח שאני צודק.

בקיצור תשתמש ב-400k בשביל לקנות דירה אחרת תראה את הרכבת הנדל”ן נוסעת מהתחנה ומשאירה אותך הרחק מאחור.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ד אז למה לא לעבור עכשיו מהסנופי לזמן מה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
C קנית קרן כספית - למה מסווגת כפעולה מחוץ לבורסה? שוק ההון 2
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
M למה המנייה עולה ויש הפסד יומי? פוסטים מאיכות נמוכה 1
K למה לא נהוג להשוות ביצועי מניות כולל דיווידנד? שוק ההון 5
A למה יש הבדל בעלויות בין סנופי אינבסקו לסנופי איישרס? פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל למה עדיין אין כזו אפלקציה? עוזר כלכלי אישי יזמות והגדלת הכנסות 2
S עדיין לא הצלחתי להבין למה האדם הממוצע צריך ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 159
F למה בישראל מניות נסחרות באגורות? שוק ההון 4
א תעודות סל ישראליות עוקבות SP500 בפער ענק מהSPY , למה ? שוק ההון 12
ה עסקאות 20/80, למה לא? נדל"ן 2
M שירותי אורחים בדירת שלושה חדרים, למה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 199
I מישהו יודע למה אין מסחר בנייר 1159235 שוק ההון 1
A מישהו מבין למה שערי הדולר והאירו עלו בצורה חדה שוק ההון 8
F יועץ משכנתאות, כן/לא למה? נדל"ן 78
F למה בעצם נדל"ן בישראל ולא בארה"ב? נדל"ן 32
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
G למה להמשיך להחזיק קופת גמל להשקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 38
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
א אג"חים תמיד מפתיעים אותי, למה תשואת האג"ח הישראלי התרסקה ? שוק ההון 34
littleSeal אז למה לא להשקיע בחסכון בבנק, בעצם? פוסטים מאיכות נמוכה 2
חתול לילה למה הקרן המחקה שלי לא נותנת את תשואת המדד? שוק ההון 209
S שוקולד מריר - למה מנוטרל מטח?! שוק ההון 5
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
M תשואה על אגח ממשלתי צמוד אמריקאי גבוהה ממקבילו הישראלי, למה? שוק ההון 8
R למה לא בגדולות שוק ההון 7
ע למה להעדיף השקעות אקטיביות. פוסטים מאיכות נמוכה 2
I למה הייטקיסט צריך להפקיד לפנסיה בגיל בוגר יותר ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 28
O למה משכנתאות בישראל כל כך מסובכות? נדל"ן 59
S למה אומרים לא לערב את הצבא בפוליטיקה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 71
ה למה שוק המניות הישראלי גרוע? שוק ההון 36
T למה בגביע יוגורט יש 2.75 כפיות סוכר? אוף טופיק 35
F למה גוגל ופייסבוק לא נחשבות מניות טכנולוגיות? פוסטים מאיכות נמוכה 3
א למה הדירות בישראל יקרות פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 16
V מישהו יודע למה אין נתונים על ZPRV/ZPRX באתרים השונים מהתאריך 30.6? פוסטים מאיכות נמוכה 2
צ אג"ח- למה כמה ואיך? שוק ההון 12
ה למה דמי הניהול בקרן השתלמות כל כך גבוהים? צרכנות פיננסית 4
P למה מורידים מס ממשכורות נמוכות ? פוסטים מאיכות נמוכה 51
ב ניתוח מינוף מניות עם margin או: למה ויתרתי על הרעיון שוק ההון 20
D למה חשוב רצף ביטוחי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
Y למה הסולידית משקיעה בחברות נפט שוק ההון 2
א למה התשואה של קרנות כספיות כל כך נמוכה ? שוק ההון 5
ב משכנתא במסלול צמוד מדד - למה נחשב מסוכן? נדל"ן 45
V למה העלאה בריבית באמת כל כך משפיעה על קונה דירה ממוצע בישראל פוסטים מאיכות נמוכה 17
shirbi למה אני מופסד (תיאורטית) באגח ממשלתית בריבית משתנה שוק ההון 6
B למה ריבית גבוהה עדיפה על אינפלציה? אוף טופיק 43

נושאים דומים

Back
למעלה