• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לבטים לגבי קניית דירה להשקעה בפריפריה

Or P

משתמש סולידי
דירוג
10
היי,
ברצוני להשקיע בדירה בפריפריה לצורך השקעה, עד 800-900 אש"ח. לאחר בחינת אזורים רבים החלטתי כרגע להתמקד באשקלון, יבנה וחדרה. כאשר נתחתי את יבנה הסקתי כי האוכלוסייה צעירה יחסית, משנות ה80 יש הגירה חיובית, ביקוש לשכירויות, ישנה תעשייה ענפה באזור, המון תהליכי התחדשות עירונית וכו'. באשקלון אין כמעט תהליכי התחדשות עירונית והמחירים "תקועים" כבר כ-3 שנים. בחדרה לא הצלחתי להסיק האם באמת יש ביקוש רב לשכירויות. המחירים ביבנה גבוהים יותר מאשקלון וגם חדרה.

אשמח לשמוע מה דעתכם, האם לדעתם משתלם לקנות דירה להשקעה באזורים אלו כאשר אפיק ההשקעה הוא למינימום של 5-7 שנים עם הון ראשי של 200 אש"ח.

200 אלף הון ראשוני לדירה של 800-900 אלף זה מאוד גבולי.

אתה מגיע להשקעה ראשונה שלך בתחום מסויים, תחום לא פשוט, ללא ידע מוקדם או ניסיון, מתמקד באיזורי הפריפריה (לא שזה רע חלילה, זה רק מצריך יותר ידע / יכולת הכלת בלתמים), ואתה רוצה לעשות את זה עם מימון מקסימלי, כשאין לך איזושהי כרית ביטחון / קופת חירום להכיל בלתמים כגון:
1. ירידת מחירי נכסים.
2. ירידת מחירי שכירות.
3. עליית ריביות
4. אי מציאת שוכר
וכו' וכו'..

לדעתי כדאי לך לחסוך עוד הון עצמי, והכי חשוב להגדיר מה המטרות שלך בהשקעות בכלל, ובהשקעה הספציפית הזו בפרט.

אשמח לשמוע מה דעתכם, האם לדעתם משתלם לקנות דירה להשקעה באזורים אלו כאשר אפיק ההשקעה הוא למינימום של 5-7 שנים עם הון ראשי של 200 אש"ח.

היי
אם אתה בונה על מכירה ברווח בעוד 5 עד 7 שנים התשובה היא לא, אשקלון נמצאת בירידת מחירים ושכירויות,
דירות מתאימות להשכרה במצב פיזי טוב ולשוכרים טובים הם דירות 4 חדרי שינה חדשים יחסית, המחיר כיום בסביבות 1.4M,
בשנים הבאות ייתכן עודף בניה משמעותי באשקלון שעלול להשפיע על מחירי הדירות והשכירויות.

עדיף שתמשיך לחסוך כדי שיתאפשר לך להשקיע בנכסים מניבים במרכז הארץ, בתנאי שאתה מתכוון להחזיק בנכס ולא למכור כעבור מספר שנים.

נ.ב אני סקרן לדעת מה היתרון באסטרטגיית האקזיט באמצעות מכירה ? כיצד זה משרת את היעד שלך ?

@רוני אשמח לדעת איך הגעת למסקנה שאשקלון נמצאת בירידת מחירים

@רוני אשמח לדעת איך הגעת למסקנה שאשקלון נמצאת בירידת מחירים[/QUOTE

השותפה שלי מתגוררת באשקלון, היא עוקבת אחרי השוק המקומי, כרגע יש עודף בהיצע של דירות מגורים,
אשר צפוי לגדול עם בנייה נוספת של עשרות אלפי דירות בפרויקט עיר היין ובפרויקטים אחרים.

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4973234,00.html

אני מתגורר בחדרה בקרבת הרכבת (מרחק הליכה קצר)
לדעתי האזור שליד הרכבת מאוד אטרקטיבי לשוכרים כיוון שיש רכבת ישירה גם לתל אביב וגם לחיפה בסביבות ה-25 דק' נסיעה בנוסף יציאה מהירה לכביש 2 ו-4.
בעצמי ראיתי כמה מתעניינים היו כשעברתי לדירה אחרת באותו אזור.
בנוסף היצע הדירות להשכרה יחסית קטן אם בוחנים בניינים חדשים יחסית שהם לא בנייני הרכבת הישנים. (יש מספר מצומצם של בניינים עם מעלית ומרפסת).
אני לדוגמה שכרתי דירה של 3.5 חדרים ללא מרפסת ב2700 כאשר השווי של הדירה עומד באזור 850א
וכעת שוכר דירת 4 חדרים גדולה עם מרפסת ב3400 שהשווי שלה עומד באזור 1.15 להערכתי.

לגבי שאר חדרה לא מכיר - לא נראה לי אטרקטיבי.

היי,
ברצוני להשקיע בדירה בפריפריה לצורך השקעה, עד 800-900 אש"ח. לאחר בחינת אזורים רבים החלטתי כרגע להתמקד באשקלון, יבנה וחדרה. כאשר נתחתי את יבנה הסקתי כי האוכלוסייה צעירה יחסית, משנות ה80 יש הגירה חיובית, ביקוש לשכירויות, ישנה תעשייה ענפה באזור, המון תהליכי התחדשות עירונית וכו'. באשקלון אין כמעט תהליכי התחדשות עירונית והמחירים "תקועים" כבר כ-3 שנים. בחדרה לא הצלחתי להסיק האם באמת יש ביקוש רב לשכירויות. המחירים ביבנה גבוהים יותר מאשקלון וגם חדרה.

תוכל לתאר איך בחנת את האזורים?

אני מתגורר בחדרה בקרבת הרכבת (מרחק הליכה קצר)
לדעתי האזור שליד הרכבת מאוד אטרקטיבי לשוכרים כיוון שיש רכבת ישירה גם לתל אביב וגם לחיפה בסביבות ה-25 דק' נסיעה בנוסף יציאה מהירה לכביש 2 ו-4.
בעצמי ראיתי כמה מתעניינים היו כשעברתי לדירה אחרת באותו אזור.
בנוסף היצע הדירות להשכרה יחסית קטן אם בוחנים בניינים חדשים יחסית שהם לא בנייני הרכבת הישנים. (יש מספר מצומצם של בניינים עם מעלית ומרפסת).
אני לדוגמה שכרתי דירה של 3.5 חדרים ללא מרפסת ב2700 כאשר השווי של הדירה עומד באזור 850א
וכעת שוכר דירת 4 חדרים גדולה עם מרפסת ב3400 שהשווי שלה עומד באזור 1.15 להערכתי.

לגבי שאר חדרה לא מכיר - לא נראה לי אטרקטיבי.
על איזה שכונה מדובר?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
W לבטים לגבי התנהלות עם דיירים שוכרים בדירה שלי נדל"ן 21
C לבטים לגבי מעבר לעוסק מורשה צרכנות פיננסית 8
Y לבטים לפני רכישת דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 0
ג לבטים של בן 22 יומני מסע אישיים 8
niceguy23 השקעת lump sum בזמנים של all time high - לבטים שוק ההון 49
הרציני לבטים בקניית נכס מסחרי נדל"ן 2
א לבטים בהשקעה במדד S&P שוק ההון 8
The Stoic לבטים של דירה ראשונה נדל"ן 52
המהנדל לבטים לקראת כניסה לעסקי הנדל"ן נדל"ן 17
ז איך בוחרים קופת גמל להשקעה? לבטים ומחשבות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S דירה במחיר למשתכן בדרום ללא משכנתא - לבטים נדל"ן 5
A דירה להשקעה - לבטים נדל"ן 14
I שאלות למנוסים שבחבורה + שיתוף לבטים וחששות שוק ההון 23
J לבטים התפתחות אישית 1
Myrath לבטים יומני מסע אישיים 102
C עבודה בהיי טק - לבטים התפתחות אישית 10
A לבטים על השקעה שוק ההון 0
ח יעוץ לגבי מימון רכישת דירת יד שנייה ומכירת דירה קיימת במצב שוק לא אידיאלי נדל"ן 15
H שאלה לגבי פרפרייה לעומת מרכז. נדל"ן 1
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
A התעייצות לגבי שימוש חכם ביתרת מט"ח גדולה להשקעה (חשבון ממוסה) שוק ההון 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 29
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16
H עצה לגבי חיפוש עבודה התפתחות אישית 14
C כמה שאלות לגבי מכרז קרקע ברמ"י נדל"ן 4
I שאלות לגבי ניהול השקעות בקרנות למשקיעים עם אזרחות אמריקאית שוק ההון 5
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
ש משהו לא מובן בשיעור התקרה לגבי קיצבה מוכרת פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
I ייעוץ לגבי מזגן עילי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
A לגבי השפעת מטח בקרנות חוץ שוק ההון 6
Z שאלה לגבי שיעור מרבי למס רווח הון לפני ואחרי גיל 60 פוסטים מאיכות נמוכה 1
י התייעצות לגבי קניית שליש דירה נדל"ן 9
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0
edangz שאלה לגבי ההעברה הבנקאית בIB שוק ההון 7
ב נתונים סטטיסטיים לגבי הוצאות משק בית לפי עשירון, מס׳ נפשות, מיקום... פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 14
מ התלבטות קשה לגבי דמי אבטלה, דמי לידה ומה שביניהם יומני מסע אישיים 2
כ שאלות לגבי קיזוז מס בחשבון ממוסה מיסים 2

נושאים דומים

Back
למעלה