• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

כלכלת משפחה כשחצי מהמשפחה לא רוצה להיות פרוגלית

silkyit

משתמש רשום
דירוג
1
שלום לכולם,
אני חסיד של לחיות פרוגלי, לחסוך בצורה אגרסיבית, להשקיע ולחתור לפרישה מוקדמת מבחירה.
אשתי מבינה אותי אך פחות בעניין ממני.

טענתה העיקרית היא שצריך לשאוף להגדיל את ההכנסות שלנו הרבה לפני מחשבה על צמצום(אנחנו כרגע מרוויחים מעט מעל הממוצע למשק בית).
יש לציין שבשנתיים האחרונות אנחנו אכן חוסכים חלק ניכר מהמשכורות שלנו לתיק השקעות שצבר/צובר תשואות יפות עד כה.
בנוסף, אשתי לא מעוניינת שתהיה לי גישה לפירוט הוצאות האשראי שלה כיוון שהיא לא מעוניינת שאכנס לה להוצאות כאשר בראייתה היא מוציאה מעט מאוד עד דברי נוחיות (אוכל בחוץ ובגדים בעיקר).

שאלותיי:
קודם כל כללית - 1: איך גורמים לאשתי לקבל התנהלות פיננסית יותר פרוגלית? שכנועים לוגיים רבים ומגוונים לא צלחו.
ספציפית - 2: החלטנו לרכוש ספה חדשה. איך מוצאים ספה איכותית ונוחה שתחזיק שנים רבות(וילדים) מבלי להוציא אלפים רבים של שקלים, במידה וזה אפשרי?

נ.ב- אני אוהב מאוד אשתי ולא מעוניין להתגרש :)

בשנתיים האחרונות אנחנו אכן חוסכים חלק ניכר מהמשכורות שלנו
1: איך גורמים לאשתי לקבל התנהלות פיננסית יותר פרוגלית? שכנועים לוגיים רבים ומגוונים לא צלחו.
לדעתי כל עוד היא לא מכניסה אותך למינוס שאתה לא יכול להתמודד איתו אז כדאי לך להניח לה לנפשה ולחיות חיים פרוגליים בעצמך תוך כדי שהיא חיה את החיים שלה איך שהיא רוצה.

תזכור ששלום בית לא ניתן לקנות בכסף ואני לא יודע אם אתה מעדיף לפרוש מוקדם לבד או מאוחר ביחד עם המשפחה הנוכחית.

אני אישית חושב יותר כמוך ולדעתי לנו אין שליטה מלאה בהכנסות שלנו אבל יש לנו שליטה מלאה בהוצאות שלנו ולכן במקביל לניסיון להגדיל את ההכנסות צריך עדיין לשמור על רמת הוצאות נמוכה.
כל זה כמובן לא אמור לבוא על חשבון שלום בית!

בנוגע לספה זולה תנסה באזור סלמה בתא יש שם חנויות זולות יחסית

אני אוהב מאוד אשתי ולא מעוניין להתגרש
נדמה לי שענית לעצמך. חלק מלאהוב מאד מישהו זה לדעת להתפשר איתו כאשר הערכים של שניכם מנוגדים ולכל אחד מכם חשוב מאד (כך נראה ממה שכתבת) לחיות באופן מסויים שאינו מקובל על בן הזוג השני.
עם זאת, הגישה של "לא מראה לך" היא קצת ילדותית ובעיני אין לה מקום בזוגיות.
אחרי שתגיעו להסכמות כמה כסף נכון להוציא על דברי נוחיות, צריך שלכל אחד תהיה גישה מלאה לפירוט ההוצאות באשראי, כאשר ממך זה דורש לא להיות ביקורתי כלפי הוצאות שהן מיותרות בעיניך.
ונושא האחרון שהוא ממש לא עניין שלי, לא הייתי שם תמונה שלי עם שאלה בפורום פתוח לגבי היחסים שלי עם אשתי.

: החלטנו לרכוש ספה חדשה. איך מוצאים ספה איכותית ונוחה שתחזיק שנים רבות(וילדים) מבלי להוציא אלפים רבים של שקלים
זה בעייתי, לדעתי צריך להוציא את הסכום הנמוך ביותר שתוכל למצוא שימצא חן בעיניכם,
אין ספה שתעמוד בפני ילדים עם כוונות....
כך שכשהילדים קצת יותר גדולים לא כואב הלב לזרוק את הספה הישנה ולרכוש חדשה.

מה זה פרוגלי?

תודה לכולם על התגובות/עצות.

בנוגע לספה זולה תנסה באזור סלמה בתא יש שם חנויות זולות יחסית
היינו ברחוב הרצל לפני שבוע ולא מצאנו יותר מדי דברים שאהבנו במחיר סביר.
בסופו של דבר ככה"נ נרכוש ספה דרך קרוב-רחוק שיש בבעלותו נגריה ואפשר לסמוך עליו.
יצא סד"ג של 5K(עם הנחת משפחה) לספה פינתית סטנדרטית עם ריפוד דוחה כתמים. זה נשמע לי המון מצד אחד, מצד שני לא נראה לי שאפשר להשיג משהו שיחזיק שנים טובות בפחות.
האם למישהו בפורום יש נסיון לאחרונה?

ונושא האחרון שהוא ממש לא
ונושא האחרון שהוא ממש לא עניין שלי, לא הייתי שם תמונה שלי עם שאלה בפורום פתוח לגבי היחסים שלי עם אשתי.
לא נראה לי שאני כזה סלב שיחפשו אותי, אבל תודה על ההערה. כעת אני אייקון של זכר.

מה זה פרוגלי?
הממ. תקרא - http://en.wikipedia.org/wiki/Frugality

תודה דעת.

ולגבי אשתך -
יכול להיות שהיא מגיבה בחשאיות כי היא מרגישה שאתה קיצוני מידי ולא רוצה לפתוח איתך מריבות.
במצבכם הנוכחי, אין פה בכלל עניין של טיעונים לוגיים. אתה צריך לגשת לזה מהצד הרגשי לגמרי.
קודם כל, חשוב שתבסס איתה את יחסי האמון והפירגון, וההערכה גם בצד הכלכלי.
תגיע למצב שהיא משתפת אותך בהוצאות, ואתה אומר לה כמה אתה מפרגן לה קניות קטנות, וסומך עליה שהיא יודעת את הגבולות הכלכליים שלכם וכו וכו.
תחמיא לה כל פעם שהיא קונה פחות, או קונה חכם יותר, או מעדיפה יד 2 על פני חדש, וכו..
תתעלם באלגנטיות מהוצאות גבוהות יחסית.
אם היא קנתה שמלה מהממת בהרבה כסף תאמר לה "השמלה נחמדה. אבל את יפהפיה בלי קשר למה שאת לובשת".

הבנת? הרבה אינטיליגנציה רגשית, וסבלנות.

אפשר להתפשר איתה שאתה מצדך תחסוך לבד. או שתגיד לך שהחלטת לנסות פשוט להשקיע כסף באיזה צורה ששמעת שהיא אפקטיבית.
כשאתה מתחיל לחסוך לפרישה בתור נשוי זה מאוד בעייתי אם הצד השני עדיין בעניין של לחיות על כל ההכנסה. בתור רווק כמובן אתה פשוט יכול למסמס כל בחורה שנראית לך לא רצינית לגבי כספים...
daat99 צודק לדעתי - עדיף שלום בית מאשר כסף. סה"כ אם אשתך לא בוגדת בך, היא מספקת אותך, אמא טובה לילדים... אז אין מה להכניס את המשפחה בכוח להרפתקאות מינימליסטיות בעל כורחם.

אגב, התפרסמה אתמול כתבה במארקר שרוב החסכונות לפנסיה של ישראלים לא יספיקו להם לעת פרישה כי ישראלים חוסכים מעט מדי. אתה יכול לנסות להסביר לה שעדיף לכם עכשיו לחסוך יותר כדי שלא תהיו זקנים עניים.

נערך לאחרונה ב:
מבחינת ספות וריהוט, אני מציע גם לבחון את יד2 .

אם יש זמן, אז הקניה עצמה היא כיפית (נכנסים לאנשים הביתה ומכירים אנשים נחמדים), ובדרך כלל השלד עצמו של הרהיט במצב כמו חדש, כך שניתן על ידי החלפת הריפוד להגיע לרהיט כמו חדש, והמחירים עצמם יכולים להיות די מצחיקים, כך שעלות ההובלה הופכת להיות העלות העיקרית (והבעיה העיקרית).

בפעם הבאה תשקלו את זה, זו חוויה אחרת :)

הי @silkyit ,
לדעתי צריך להתחיל לא מהחלקים שעלולים לעורר קונפליקטים (אולי היא חוששת בצדק מלהראות לך את ההוצאות), אלא מהשיתוף במטרות ובדרך.
בזוגיות שלי אני אמונה על ענייני הכלכלה הביתיים ובעבר היו לי הרבה תסכולים מכך, עד שהבנת שהאקטיביות שלי משאירה את בעלי פאסיבי.... .
בשלב הראשון התחלנו לעבור ביחד כל סוף חודש על הצפי לחודש הבא מבחינת הכנסות והוצאות (שנינו עצמאים כך שמשתנה כל חודש). בנוסף, אנחנו מתייעצים ומחליטים ביחד על שינויים כמו להוסיף/להוריד עבודה. לגבי קניות גדולות- מקבלים אישור אחד מהשני. למשל, אם רצה לקנות כמות גדולה של ספרים, החלטנו ביחד לדחות לעוד חודשיים לפי צפי ההכנסות.
עדיין אני זאת שנכנסת לבנק על בסיס כמעט יומי ועוקבת אחרינו - זה עונה לי על צרכים של אנאליות ושליטה ...
עדיין אני זו שאחראית על חסכונות, פנסיות וכדומה ובזה הייתי שמחה ליותר שיתוף. זה עניין של תהליכים.

נשמע שאין לכם מטרה משותפת.
ניתן להתחיל ממטרה כמו קניית הספה, תחסכו מספיק כסף כדי להרשות לעצמכם את הספה שאתם רוצים ואל תקנו עכשיו מהחסכונות ובטח שלא בתשלומים.

אוהבת את הפורום הזה :)

לגבי ספה - אני יכולה לשתף אותך מסיון שלנו - כבר פעמיים קנינו ספות יד שניה מעור, בעלות של כ-2000 ש"ח.
אני סורקת את המודעות ביד-2 כמה שבועות עד שמוצאת ספה שעונה לדרישות שלנו:
1) קרובות יחסית אלינו (כדי שלא תהיה טרחה ללכת לראות\להוביל)
2) עשויות עור (אמיתי, לא דמוי\חיקוי\...)
3) במצב מצויין
4) במחיר סביר - הרף שלי היה משהו כמו 2500 ש"ח (כלומר, אם מישהו קנה ספה ב 15K, שלא ימכור לי אותה יד שניה ב 8K)
5) צבע - הולכים לכיוון כללי של גוון, ולא מתעקשים על צבע מסויים. לדוגמה - ספה שחורה או בהירה קל למצוא אבל אם חשקה נפשכם באדום-בורגונדי-מעושן, אין סיכוי שתמצאו מה שאתם מחפשים ביד-2

בפעם הקודמת, קנינו ב 2000 ספת עור תוצרת נטוצי, שנראית נפלא וממלאת אותי בשמחה עזה, כל פעם שאני רואה את הפרסומות שלהם על ספות במחירים מחומשים ומעלה. בונוס נוסף שאני לא יוצאת מדעתי מכל נגיעה\לכלוך על הספה (שזו תגובה טיפוסית של בעלים של ספות עור שעולות כמו רכב)

= עוזר להוסיף את המילה "עור" בתיבת החיפוש. לפעמים הוספתי גם את המילה "נטוצי".
בהצלחה! עזבו את דרום תל אביב, לכו על רהיטי יוקרה יד שניה :)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
F כלכלת ישראל ומלחמה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 403
נ הקמה אפשרית משטרת דת והשפעתה על כלכלת ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 405
Tsachi01 כלכלת הפלטפורמה אוף טופיק 95
י כלכלת בחירות, מה זה יעשה בשוק דובי פוסטים מאיכות נמוכה 74
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
J מהרהר בבחירת התואר הנכון כלכלת סביבה/כלכלה מנהל עסקים התפתחות אישית 2
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
L איך כלכלת שבדיה עובדת? אוף טופיק 7
ש ת"א 125 מול אינדקס כלכלת ישראל שוק ההון 22
C כלכלת בחירות - הטבות סוציאליות בדיור נדל"ן 7
Izik פיטר שיף-כלכלת ארהב שוק ההון 38
yossik קריסת כלכלת יוון אוף טופיק 32
Bosco התלבטות קשה - השקעה עבור בן משפחה שוק ההון 32
מ Cost Basis עבור מתנת מניות בתוך משפחה מיסים 7
G הכנה לפני פגישה עם סוכן פנסיה עבור קרוב משפחה צרכנות פיננסית 1
מ בן משפחה שמשחק משחק מסוכן אוף טופיק 15
M העברת כסף מישראל לארה"ב לקרוב משפחה מדרגה ראשונה צרכנות פיננסית 5
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
A איך צעירים יכולים להקים משפחה עם משכורת ממוצעת? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 216
S בניית תיק פשוט מאפס לבן משפחה מבוגר שוק ההון 3
ס פתיחת חשבון השקעות "סודי" לבן משפחה מקרבה ראשונה שוק ההון 4
M העסקת קרוב משפחה מיסים 6
barad5 קבלת כסף במזומן מקרוב משפחה צרכנות פיננסית 42
P העברת זכויות לאחר זכיה של בן משפחה נדל"ן 0
S משיכת תגמולים מקרן פנסיה + קרוב משפחה מדרגה ראשונה עם נכות קבועה של 100% פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
Know one משפחה הייטקיסטית בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 24
mudale222 מה דעתכם על קנייה ורישום דירה על שמי על מנת לחמוק ממיסים על דירה שנייה (לטובת קרוב משפחה) נדל"ן 30
H התעשרתי ומנסה להבין איך להתנהל מול בני משפחה וחברים אוף טופיק 104
T פתיחת חשבון בנק אמריקאי ע״י קרוב משפחה צרכנות פיננסית 7
R משפחה באמצע החיים וטעות אחת... יומני מסע אישיים 13
ס המרת דולרים לקרוב משפחה צרכנות פיננסית 8
c881 מידי פעם עולה שאלה לגבי לרכוש דירה עם בני משפחה פוסטים מאיכות נמוכה 22
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
S האם ניתן להעביר תיק מניות לבן משפחה. שוק ההון 1
D חסכון עבור בן משפחה (שאינו ילד) צרכנות פיננסית 6
ה סכום כסף לבן משפחה שוק ההון 10
R משפחה בתחילת הדרך יומני מסע אישיים 19
A יומן של משפחה צעירה יומני מסע אישיים 8
A הייטקיסט עם משפחה, באמצע החיים יומני מסע אישיים 30
ג המלצה לקרוב משפחה - גמל ותיק השקעות שוק ההון 5
P תלוש משכורת לקרוב משפחה - באיזה מקרים? צרכנות פיננסית 7
Y מס על קבלת דירה ללא תמורה שנמכרת לאחר מכן + קניית אחוז חלקי מנכס מבן משפחה נדל"ן 14
ה רוצה לפתוח עוסק פטור- ולהיעזר באיש משפחה.מותר? צרכנות פיננסית 2
א תיק השקעות של משפחה ברוכת ילדים - פתוח להערות והצעות שוק ההון 3
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
D האם יש מגבלה על העברת כסף בין בני משפחה צרכנות פיננסית 29
I הלוואה עבור סיוע לקרוב משפחה - האופציה הכי זולה צרכנות פיננסית 11
D משפחה צעירה - שאלת רכישת שתי דירות נדל"ן 25
דוג להפקיד לקופת גמל להשקעה של קרוב משפחה שעומד לפרוש שוק ההון 8
sogi האם משפחה שמחזיקה 3 מכוניות חדשות יכולה להיחשב מעמד ביניים? אוף טופיק 24

נושאים דומים

Back
למעלה