• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

האם אפשר לחשב בכמה הממשלה תעלה מיסים אחרי הבחירות?

פורץ גבולות

משתמש רגיל
דירוג
90
הרי הגירעון הגיע לרמות שיא, ועוד לפני זה היתה צפויה העלאה במיסים.
האם יש דרך לחשב מראש כמה הם צפויים לעלות?
ואיזה מיסים יעלו לדעתכם? לי זה מריח שהם ילכו קודם על הכסף של המשקיעים (חברי הפורום הזה) ויעלו את מס רווחי הון לאיזור ה50%

אולי מעמ וביטול פטור מחול
יש יותר מדי שחקנים שימנעו העלאת מס רווחי הון/חברות וכו משמעותית
הפתרון ללכת על החלשים שזה מעמ

הרי הגירעון הגיע לרמות שיא, ועוד לפני זה היתה צפויה העלאה במיסים.
האם יש דרך לחשב מראש כמה הם צפויים לעלות?
ואיזה מיסים יעלו לדעתכם? לי זה מריח שהם ילכו קודם על הכסף של המשקיעים (חברי הפורום הזה) ויעלו את מס רווחי הון לאיזור ה50%
אי אפשר לדעת איזה מיסים יעלו ובכמה צריך להעלות.
ההימור שלי הוא שיפגעו בתשתיות - רכבת, כבישים, רכבת קלה שתשאר עם קו אחד וכו'.

אני מקווה ש25% זה כבר משהו שלא יעלו מעבר אליו, אבל אי אפשר לדעת.
כמה שאלות מעניינות וחשובות שקשורות לנושא:

1) אם מעלים מס רווחי הון, האם זה אומר שגם מי שמוכר נ"ע לפני העלאת המיסים יצטרך לשלם עוד מס על מה שנמכר? (נניח והעלאת המיסים הייתה באותה שנת מס של מכירת הנ"יע).

2) אם נניח פנסיונר מוכר ני"ע, הרי מס רווחי הון עבורו מחושב לפי מדרגות של יגיעה אישית ולא 25% קבוע, האם לדעתכם יבטלו את ההטבה הזו או יעלו את המדרגות מס? ואם כן, האם זה יחול כמו בשאלה ראשונה שלי גם על מכירות שהתבצעו באותה שנה של ההעלאת המיסים, אבל לפני ההעלאה?

לי זה מריח שהם ילכו קודם על הכסף של המשקיעים (חברי הפורום הזה) ויעלו את מס רווחי הון לאיזור ה50%
אחלה דרך לנתב את כל כספי המשקיעים לנדל"ן (אלא אם גם שם רוצים למסות בשיעור דומה), להביא לייקור אספוננציאלי נוסף של מחירי הדירות (נטל עצום על האוכלוסיה החרדית הגדולה בפרט) ולייבש את הבורסה המקומית (אלא אם מונהג רק על ניירות ערך זרים) .
אם יעלו, זה כנראה יהיה לאזור ה30+. לא שזה נחמד - המס הכי גבוה בעולם הוא בדנמרק - 42 אחוז. לפי המקור הבא, מס בגובה 30+ יבריג את ישראל לחמישייה הראשונה בOECD:
https://taxfoundation.org/us-taxpayers-face-6th-highest-top-marginal-capital-gains-tax-rate-oecd/
מעיון במקומות אחרים, המס בOECD גבוה בממוצע משאר העולם, כך שישראל תהפוך לאחת מהמדינות שהכי פחות שווה להשקיע אצלן בניירות ערך.

כל עוד אנו במירוץ הימלטות מבית האסורים של נאשם בפלילים לא תהיה כל העלאת מיסים.
המירוץ יסתיים רק אם:
1. הנאשם ישביע ממשלה שתדחה את המשפט שלו ללא קץ
2. הנאשם יעדיף משיקוליו לעבור לתפקיד נשיא המדינה עם סמכויות מורחבות (במקרה זה יוקפאו ההליכים נגדו)
3. רוב חברי הכנסת ישביעו ממשלה ברשות ח"כ אחר והנאשם יהיה פנוי להוכיח את חפותו 3 פעמים בשבוע בדיונים בבית המשפט

עד שאחד התנאים למעלה לא יתקיים לא יועלו שום מיסים (אלא להיפך).

לא חושב שתהיה העלאת מסים משמעותית בשנים הקרובות. למרות עלויות הקורונה ישראל עדיין במצב יחסית טוב לעולם ביחס חוב תוצר.
יעשו בעיקר קיצוצים ואולי יעלו את המע"מ באחוז או שניים אבל לא ייגעו במס רווחי הון (יש יותר מדי בעלי השפעה וחברי כנסת שייפגעו מכך).

במידה ותתחיל אינפלציה\ריבית על אג"ח ממשלתי יותר גבוה לא יהיה בררה ויעלו מיסים(אין לי מושג על מה במיוחד)
ככה מעבירים ערך מהאזרחים למדינה בצורה השקטה והאפקטיבית ביותר כשהחגיגה נגמרת.

במידה ותתחיל אינפלציה\ריבית על אג"ח ממשלתי יותר גבוה לא יהיה בררה ויעלו מיסים(אין לי מושג על מה במיוחד)
ככה מעבירים ערך מהאזרחים למדינה בצורה השקטה והאפקטיבית ביותר כשהחגיגה נגמרת.
נכון, עושה רושם שהדפסת שקלים היא כרגע הדרך העיקרית שלהם למסות. כלומר העלאה ביוקר המחייה. בנק ישראל קונה דולרים (מדפיס שקלים) בעשרות מליארדים. על ההדפסות האלה משלם ציבור החוסכים הישראלי, שבתקופה הזאת נאלץ רק לעבוד מהבית, בלי יכולת לעשות שום דבר אחר עם החיים, ולמעשה חוסך שקלים בעל כורחו. החסכונות האלה עוברים לממשלה.. ובהמשך יפגעו בשכבות הכי חלשות... חבל
עוד סיבה מבחינתי להעביר חלק מההון המזומן לביטקוין.

1. אתה מניח שהביטקוין לא יירד
2. אתה מניח שלא יהיה בעתיד מיסוי על רווחים מ"מטבעות" קריפטו.
1) בטווח הארוך, שנים קדימה, נכון, הוא לא צפוי לרדת, אלא אפילו לעלות. הוא אמור לשמש בתור הזהב החדש.
2) וכמו בהשקעה בזהב, יש פה אלמנט של שרידות מול הממשלה. אם הממשלה הופכת לדיקטטורה (היו לא מעט מקרים כאלה בהסטוריה העולמית), אז אנשים בורחים מהגבולות עם הזהב שלהם. יש הרבה אנשים שאם יציגו להם את האפשרות של מיסוי ב90% ולחזור לעבוד 40 שנים נוספות, או לצאת מגבולות הדיקטטורה עם ההון שלהם, הרבה אנשים יעדיפו את האפשרות השניה. התקווה היא כמובן שלא נגיע למצב כזה, אבל כל הרעיון בתכנית השקעות היא לתכנן גם לגרוע מכל.

1) בטווח הארוך, שנים קדימה, נכון, הוא לא צפוי לרדת, אלא אפילו לעלות. הוא אמור לשמש בתור הזהב החדש.
באותה מידה הוא עשוי להתגלות כבועה הגדולה ביותר במאה ה21.
אבל השתתפתי וקראתי מאות דיונים בין חסידי הביטקוין לבין הכופרים בו כדי לדעת שקשה מאוד לשכנע מישהו בדעה השניה.

נכון, עושה רושם שהדפסת שקלים היא כרגע הדרך העיקרית שלהם למסות. כלומר העלאה ביוקר המחייה. בנק ישראל קונה דולרים (מדפיס שקלים) בעשרות מליארדים. על ההדפסות האלה משלם ציבור החוסכים הישראלי, שבתקופה הזאת נאלץ רק לעבוד מהבית, בלי יכולת לעשות שום דבר אחר עם החיים, ולמעשה חוסך שקלים בעל כורחו. החסכונות האלה עוברים לממשלה.. ובהמשך יפגעו בשכבות הכי חלשות... חבל
עוד סיבה מבחינתי להעביר חלק מההון המזומן לביטקוין.
זה לא הכוונה וביטקויין לא יציל אותך מהאפקט שדברתי אליו(גם במידה והוא הכן יהיה השקעה מוצלחת)אלה עם באמת אתה מתכוון לברוח למדינת עולם שלישי בלי לשלם מס.

הרעיון הוא פשוט,כמו עכשיו רק יותר.....
נניח שקנית ביטקויין ב25K ועכשיו הוא שווה 50K.
אתה רוצה לממש את הביטקויינים שלך בשווי מיליון שקל ולהפוך אותם לוולו שעולה חצי מליון שקל ולהוצאות עליה בשנים הקרובות(דלק,רישוי,ביטוח וכו)
אז נניח שעכשיו בכול התהליך הזה 350K שקל הולכים למס הכנסה.
במצב של אינפלציה מוגברת עם מיסוי מוגבר האפקט הזה יגדל(בהנחה שהביט שמר על ערך ריאלי),זה לא צריך להיות מס של 90%.
מספיק אינפלציה חד ספרתית גבוה במשך עשור בשילוב של העלאת מס רווחי הון ב10% והעלאת מס על הרכב,דלק,רישוי ב10% ובלי ששמת לב אתה תשלם אפקטיבית הרבה יותר מס על אותה קניה.

המיסוי הוא ריאלי, למה האינפלציה רלוונטית?
צודק מיסוי ריאלי מוריד את האפקט, אבל בגלל שההגדרה של אינפלציה השתנתה ועכשיו היא לא מוגדרת לגמרי היא עדיין נותנת למדינה גמישות רבה בחישוב שלה וניתן לשחק בזה.

ואיזה מיסים יעלו לדעתכם?

בשבוע שעבר שר האוצר האנגלי הודיע על התקציב עבור 2021, הוא העלה את מס החברות מ 19%
ל 25%, ללא כל התנגדות בקרב הציבור הרחב או התקשורת, אני מאמין שגם בארץ יעלו את מס החברות,
ובהחלט יתכן שיבוטלו פטורים שונים ממס.

שוב הגעתי מהעתיד,

אכן הוקמה ממשלה חדשה אבל שיעור המיסים לא השתנה משמעותית למרות זאת הגרעון ירד קרוב לאפס.
מהמיסים שאני זוכר שהוסיפו, מס על משקאות ממותקים, ומס על דירות להשקעה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מה אפשר ״לסחוט״ מכרטיס האשראי? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 5
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
C איך אפשר למכור ביטקוין היום? השקעות אלטרנטיביות 10
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
עתיד מתוק מס רווחי הון - כמה מההפסד אפשר לקזז מרווח? שוק ההון 15
P מתי אפשר להגיש דוח שנתי 1301 לשנת 2023? מיסים 6
edangz איך אפשר לקנות קריפטו הראשון שלי? השקעות אלטרנטיביות 0
ב אפשר להגיש תלונה במשטרה על הודעות ספאם בטלפון ? זה חוקי בכלל ? פוסטים מאיכות נמוכה 8
א איפה אפשר להשוות ניירות ערך ישראלים שונים גרפית ? שוק ההון 2
N האם אפשר לשלם יתרת אשראי לפני סוף החודש? צרכנות פיננסית 10
D איך אפשר למחוק את עצמי ופוסטים שכתבתי? אוף טופיק 3
ד דרך איזה בית השקעות אפשר לקנות ביטקוין ? השקעות אלטרנטיביות 2
C האם כדאי לסוחר יומי לסחור הברוקר זר ואיך אפשר למלא את הדוחות במס הכנסה שוק ההון 14
F איך בכלל אפשר לצבור הון? התפתחות אישית 63
Y איפה אפשר לקבל את ההלוואה הכי זולה היום? פוסטים מאיכות נמוכה 21
stamEhad קרן השתלמות ועבודה חדשה - האם אפשר להמשיך להפקיד לאותה קרן?! פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
R אפשר להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין הקרנות שוק ההון 40
M האם אפשר לדחות מס בפקדון לפקדון הבא? מיסים 3
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26
N אפשר להתעלם מהמודעה. מצאתי תשובה במקום אחר. תודה שוק ההון 0
F לאן אפשר לפתח את מקצוע העו"ס כדי שיהיה כלכלי? התפתחות אישית 11
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
de dud איך אפשר לדעת אם נפלתי קורבן פישינג אוף טופיק 16
Y האם אפשר לקנות דירה במחיר למשתכן אחרי שקניתי דירה? נדל"ן 2
A איפה אפשר לקרוא בפשטות על המיסוי על קנייה / מכירה בשוק ההון? פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ האם אפשר לתזמן דיבדנדים? דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 30
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
א איפה אפשר למצוא מידע לגבי התשואה הפנימית והמח"מ של קרנות כספיות ? שוק ההון 2
ס הגשה פיזית של טופס 135 (תקופה לפני 2019)- האם אפשר להגיש אצל כל משרד שומה? מיסים 5
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
adamshalev אפשר לקבל אונליין אישור ניכוי מס במקור לפיצויים\תגמולים במקום ללכת למס הכנסה? מיסים 6
D אשמח לטיפים, איך אפשר למנוע קניית דירה ע'י אמא שלי, ושהחלופה תהיה שכירות לכמה שנים... נדל"ן 78
C האם אפשר להפקיד בקרן השתלמות בתור מובטל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
Shnizelia אפשר להסתדר בלי ארנק בימינו? פוסטים מאיכות נמוכה 36
L למישהו יש רעיון מה אפשר לעשות עם שעות פנויות וידע בתכנות אוף טופיק 8
F האם אפשר לקנות fractional shares של קרן נאמנות? שוק ההון 11
א קרן השתלמות- אפשר למשוך רק את החלק שמעל התיקרה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
א איפה בארץ אפשר להמיר שקלים לרובלים? אוף טופיק 1
T מחשבוני הלוואה האם אפשר לסמוך עליהם? צרכנות פיננסית 6
N איך אפשר לדעת אם יש כנגדי דו"ח עבירת תנועה? אוף טופיק 5
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
N בעל הבית מכר קרקע הצמודה לבית שאני שוכר ממנו - איך אפשר לדעת מתי תתחיל הבניה? אוף טופיק 4
C שומת מס עם הפסדי הון מועברים - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 6
M דוח שנתי 2021- עד מתי אפשר להגיש? מיסים 1
M הוצאות ריבית לצורכי מינוף - אפשר להעביר לשנה הבאה? מיסים 2
L איך אפשר להכניס כסף לרוסיה? אוף טופיק 39
חתול לילה מה אפשר לעשות עם הפסד דולרי? מיסים 8
Y האם אפשר לקזז כנגד מס רווח הון? מיסים 8

נושאים דומים

Back
למעלה