• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיפים ללמוד לבד?

סיימון

משתמש סולידי
דירוג
33
היי לכולם, פוסט ראשון שלי כאן.
אני בן 24 ומכפר כרגע על החטאים שעשיתי בתיכון, משלים לבגרות של 5 יחידות מתמטיקה.

מבדיקה שעשיתי בין כל המכונים, שלוקחים בין 5,000 - 6,000 שקלים לקורס ולא ידוע מה רמת הלימוד בהם (התאכזבתי מאוד מקורס הפסיכומטרי שעשיתי לפני שניגשתי פעם ראשונה) הגעתי למסקנה שעדיף ללמוד לבד, כמו שעשיתי כבר לפסיכומטרי בפעם השנייה שניגשתי והוצאתי ציון סביר מאוד.

יש רק בעיה אחת, קשה לי מאוד לדחות סיפוקים, וכבר כשלמדתי לפסיכומטרי לקראת הסוף שמתי לב שאני מורח זמן, מתקשה להתחיל ללמוד כל יום וכ'ו. סה"כ אלו ההרגלים שלי מתקופת התיכון, אף פעם לא הכריחו אותי ללמוד אז פשוט תמיד עשיתי מה שרציתי וההרגלים האלו נצרבו בי עמוק.

מישהו שהיה במצב דומה ויצא ממנו, יש לכם טיפים בשבילי?

תודה על הקריאה.

מבדיקה שעשיתי בין כל המכונים, שלוקחים בין 5,000 - 6,000 שקלים לקורס ולא ידוע מה רמת הלימוד בהם (התאכזבתי מאוד מקורס הפסיכומטרי שעשיתי לפני שניגשתי פעם ראשונה) הגעתי למסקנה שעדיף ללמוד לבד, כמו שעשיתי כבר לפסיכומטרי בפעם השנייה שניגשתי והוצאתי ציון סביר מאוד.

יש רק בעיה אחת, קשה לי מאוד לדחות סיפוקים, וכבר כשלמדתי לפסיכומטרי לקראת הסוף שמתי לב שאני מורח זמן, מתקשה להתחיל ללמוד כל יום וכ'ו. סה"כ אלו ההרגלים שלי מתקופת התיכון, אף פעם לא הכריחו אותי ללמוד אז פשוט תמיד עשיתי מה שרציתי וההרגלים האלו נצרבו בי עמוק.

תודה על הקריאה.
כדאי לך לבדוק אם בכלל אתה צריך את הבגרויות. האוניברסיטה הפתוחה מציעה קורסים מובנים עם חומרי לימוד מעולים. ניתן לשלב עבודה ולימודין. אם יש ציונים טובים-אפשר להתקבל בזכותם לאוניברסיטה רגילה+לקבל הכרה בקורסים האקדמיים שכבר ביצעת.

כדאי לך לבדוק אם בכלל אתה צריך את הבגרויות. האוניברסיטה הפתוחה מציעה קורסים מובנים עם חומרי לימוד מעולים. ניתן לשלב עבודה ולימודין. אם יש ציונים טובים-אפשר להתקבל בזכותם לאוניברסיטה רגילה+לקבל הכרה בקורסים האקדמיים שכבר ביצעת.

היי תודה על התגובה.
אני מעוניין ללמוד הנדסה ולא יודע איך אוכל ללמוד מתמטיקה של תואר ראשון בלי ידע ב5 יחידות.
אם זה אפשרי אשמח לשמוע על זה.

היי תודה על התגובה.
אני מעוניין ללמוד הנדסה ולא יודע איך אוכל ללמוד מתמטיקה של תואר ראשון בלי ידע ב5 יחידות.
אם זה אפשרי אשמח לשמוע על זה.

יש ביו טיוב קורס של המכללה למנהל מתמתיקה לכלכלנים שזה מאד קרוב ל5 יחידותת מתמתיקה. יש שם מרצה עם להט למתמציקה והומור. אנסה למצוא קישור. בזכותה קיבלתי מאה בקורס

וסיימתי בכלל בלי בגרות במתמתיקה

שרית פורת נתן. מתמתיקה למנהלים
מכללה למנהל

נערך לאחרונה ב:
מתמתיקה למנהלים

תמצא אתגרים לפתרון.
תעבוד "מונחה מטרות קטנות" בדרך ל"מטרה גדולה".

נ.ב.
היום יש מי שטוען שהקביעה "חייבים תואר בשביל להצליח" לא קיים כבר ועלות התואר מופרזת.

• אהבתי
Reactions: Et1
סיימתי 5 יח''ל לא מזמן, ואני חייב להודות שלא מעט מזה זה בזכות אתר High Grades של עידו מרבך.
מנוי לשנה עולה 200 ש''ח למיטב זכרוני (אפשר גם מנוי לחצי שנה בשביל 150), והתמורה למחיר פשוט מדהימה.
הקורס עובד עם הספרים של בני גורן, אז שים לב לזה.

בקשר לתרגילים, יש חוברת בגרויות של יואל גבע, אני חושב שהיא אפילו נמצאת באינטרנט בחינם.

מצאתי: https://www.geva.co.il/publisher/math_books/test_booklets/

אני מאוד אוהב להתמקד ולתרגל רק מבגרויות, כי בשורה התחתונה זה מה שבאמת שאלו עליו (כמובן שככל שהבגרות חדשה יותר, היא רלוונטית יותר).

עוד המלצה היא ערוץ היוטיוב Pocket teacher, שמבהיר מושגים במהירות רבה, בחינם. יש להם גם דפי סיכום באתר (ואפילו סרטונים על מוטיבציה ללמוד).

בהצלחה!

ש רק בעיה אחת, קשה לי מאוד לדחות סיפוקים, וכבר כשלמדתי לפסיכומטרי לקראת הסוף שמתי לב שאני מורח זמן,
תעבוד על זה חזק.
באוניברסיטה 90% מהלימוד הוא לימוד עצמי.

אל תתחרט על זה שלא עשית 5 יח' בתיכון, זה לא פשע, ילד בן 13-16 לא צריך לפתור אינטגרלים ולחשב שטח של משולש ישר זווית ב4 בצהריים.

הטיפים שלי הם להרחיק כל מקור של גירוי שלא קשור ללימודים : טלפון כמה שיותר רחוק ממך.
להגדיר שעות להפסקות: לדוגמא שעה וחצי למידה, 15 דק הפסקה ולאחר מכן שוב אותו הדבר.

ושוב כמו שאמרו, לעשות 5 יח' מתמטיקה בשביל תואר זה אולי קצת בזבוז, בדוק קודם תנאי קבלה \ מכינה קדם אקדמאית.

תודה לכולם על התגובות! יש לי כבר את הספרים של יואל גבע אבל אני אבדוק את כל הקורסים והסרטונים ששמתם כאן.

אל תתחרט על זה שלא עשית 5 יח' בתיכון, זה לא פשע, ילד בן 13-16 לא צריך לפתור אינטגרלים ולחשב שטח של משולש ישר זווית ב4 בצהריים.

הטיפים שלי הם להרחיק כל מקור של גירוי שלא קשור ללימודים : טלפון כמה שיותר רחוק ממך.
להגדיר שעות להפסקות: לדוגמא שעה וחצי למידה, 15 דק הפסקה ולאחר מכן שוב אותו הדבר.

ושוב כמו שאמרו, לעשות 5 יח' מתמטיקה בשביל תואר זה אולי קצת בזבוז, בדוק קודם תנאי קבלה \ מכינה קדם אקדמאית.

לפי תנאי הקבלה לכל הנדסה באוניברסיטה נחשבת לצערי חייב 5 יחידות מתמטיקה ובפיסיקה (פיסיקה לא ממש חייב אבל מקפיץ משמעותית את הסכם). מכינה קדם אקדמית עולה בסביבות ה15 אלף וזה סכום שאני מעדיף לשמור לתקופת הלימודים.
חוץ מזה המכינה כוללת מתמטיקה פיזיקה ואנגלית ושניים מתוך השלושה כבר יש לי.

הטלפון זה הבעיה הכי גדולה באמת, אולי כדי להחליף לטלפון "טיפש" לתקופה.

תמצא אתגרים לפתרון.
תעבוד "מונחה מטרות קטנות" בדרך ל"מטרה גדולה".

נ.ב.
היום יש מי שטוען שהקביעה "חייבים תואר בשביל להצליח" לא קיים כבר ועלות התואר מופרזת.

התואר בשבילי בחינם בגלל הטבות למיניהם של משרד הבטחון ללוחמים משוחררים.

בינתיים אני רק יודע שאני רוצה לעסוק בתחום ההנדסה וחוץ מהנדסת תכנה אני לא רואה כל כך איך אפשר להתקבל לעבודה בלי תואר ודווקא הנדסת תכנה אני לא רוצה ללמוד. :)

אין צורך - זה כמו לשים פלסטר במקום לטפל בפצע.
אתה פשוט צריך להלחם בעצמך, כבה את הטלפון ושים אותו רחוק ממך. ופשוט אל תקום.
(בכללי זו בעיה קשה מאוד, ילד בן 12 יושב בשיעור עם טלפון בקלמר, גדל להיות תיכוניסט שיושב עם טלפון על השולחן, גדל להיות חייל שיושב עם טלפון במארב, גדל להיות נהג שנוהג עם טלפון באוטו וגדל להיות אבא ששוכח את הילד שלו במושב האחורי)
תלחם בזה.

בחינם?
או מענק למשוחררים שאפשר למשוך בעתיד לדברים אחרים במקום?

תודה לכולם על התגובות! יש לי כבר את הספרים של יואל גבע אבל אני אבדוק את כל הקורסים והסרטונים ששמתם כאן.

לפי תנאי הקבלה לכל הנדסה באוניברסיטה נחשבת לצערי חייב 5 יחידות מתמטיקה ובפיסיקה (פיסיקה לא ממש חייב אבל מקפיץ משמעותית את הסכם). מכינה קדם אקדמית עולה בסביבות ה15 אלף וזה סכום שאני מעדיף לשמור לתקופת הלימודים.
חוץ מזה המכינה כוללת מתמטיקה פיזיקה ואנגלית ושניים מתוך השלושה כבר יש לי.

בינתיים אני רק יודע שאני רוצה לעסוק בתחום ההנדסה וחוץ מהנדסת תכנה אני לא רואה כל כך איך אפשר להתקבל לעבודה בלי תואר ודווקא הנדסת תכנה אני לא רוצה ללמוד. :)
קח בחשבון שכל ההנדסות דורשות מתמטיקה ברמה גבוהה. זה לא בהכרח נורא, איכשהו מתמטיקה באוניברסיטה יכולה להיות יותר נחמדה מבתיכון. אבל כנראה שבהנדסה חייבים לחרוש.

תודה על הקריאה.
כתבת שלקראת הסוף התחלת להתקשות ללמוד, יכול להיות שחווית burn out. אז אם זה נראה לך מתאים, שים לב לא לשחוק את עצמך, זה מרתון לא 100 מטר. תחפש ברשת באנגלית יש כל מיני טיפים איך להימנע מburn out ולשמור על פרודוקטיביות ומוטיבציה לאורך זמן.
דוגמאות:
לקחת יום-שניים הפסקה בכל שבוע בהם אתה לא לומד בכלל.
לקחת שעה הפסקה באמצע היום ולעשות משהו אקטיבי שהוא לא למידה, כושר, אקס בוקס וכו'.

חוץ מזה: ללמוד בספרייה של מכללה או אוניברסיטה אם יש לידך, ככה הסדר יום יותר דומה ליום עבודה ופחות ללימודים בתיכון.

אין צורך - זה כמו לשים פלסטר במקום לטפל בפצע.
אתה פשוט צריך להלחם בעצמך, כבה את הטלפון ושים אותו רחוק ממך. ופשוט אל תקום.
(בכללי זו בעיה קשה מאוד, ילד בן 12 יושב בשיעור עם טלפון בקלמר, גדל להיות תיכוניסט שיושב עם טלפון על השולחן, גדל להיות חייל שיושב עם טלפון במארב, גדל להיות נהג שנוהג עם טלפון באוטו וגדל להיות אבא ששוכח את הילד שלו במושב האחורי)
תלחם בזה.

היי, לא אומר שאתה טועה אבל לפי דעתי הבעיה "להלחם" בזה זה כמו אלכוהוליסט שמנסה להגמל, הולך לבר כל יום ונלחם בעצמו. אולי הוא ישבר, אולי לא אבל נראה לי עדיף פשוט לא ללכת.
קשה להלחם בחברות הייטק שיש להם מחלקות שלמות שמתעסקות בלמקסם את כמות הדופמינים שהמוח מפריש בלחיצה על המסך.

אם היית לוחם, אתה זכאי למכינה ללא תשלום

האמת שיש מכינות ללא תשלום אך הן ללא 5 יחידות או עם חמש יחידות אבל מיועדות למכללה מסיומת ככה שאני לא אוכל לשנות למוסד יותר טוב בהמשך. :(

המכינה שאני מדבר עליה זו מכינה של האוניברסיטאות הגדולות ואחדים שמקבלים בה מלגות על מצב סוציאואקונומי קשה. גם אתה יכול להגיש בקשה רק אחרי שנרשמת ושילמת פעימה ראשונה ככה שזה לקיחת סיכון גדול.

בחינם?
או מענק למשוחררים שאפשר למשוך בעתיד לדברים אחרים במקום?

יש מענק די חדש שקוראים לו "ממדים ללימודים".
משרד הבטחון משלם לך 66% משכר הלימוד ושאר השכר יורד מהפקדון הצבאי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S המחשות ב-AI -> שימוש - טיפים? פוסטים מאיכות נמוכה 5
י טיפים לאיך להשקיע בצורה פאסיבית בשוק ההון שוק ההון 6
J טיפים להצלחה בתפקיד בחברת גמפא התפתחות אישית 5
ו טיפים להתגבר על הפחד להשתתף במסיבת ריקודים? (לא יכולתי לחשוב על כותרת מוצלחת יותר) התפתחות אישית 9
א טיפים תזונה / שוקו אורגני אוף טופיק 19
Cleo החזרת משלוח יקר לחו"ל על חשבוני + הגשת בקשה להחזר מכס - טיפים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
H טיפים לתביעה קטנה בנוגע לרשלנות רפואית אוף טופיק 27
W טיפים של מאסטרים לנצח את השיטה התפתחות אישית 2
אושו טיפים למשכיר המתחיל נדל"ן 5
N צריך מאגר טיפים , להתנהלות עם חברות ההשקעות הישראליות - שרובן ככולן כושלות. ומעלות סיכונים רבים ובעיות פוטנציאליות. פוסטים מאיכות נמוכה 22
S טיפים ותובנות - הגשת דו"ח שנתי 1301 למס הכנסה (כולל רווח הון בחו"ל) מיסים 19
ש טיפים לאבא גרוש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
Skazi טיפים בקניית דירה ישנה נדל"ן 18
A טיפים לחיסכון בהוצאות משפחה 2021, 2022, 2023 מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 155
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
A טיפים להפתחת מיסוי בעקבות משבר הקורונה מיסים 6
G טיפים למרכז הערכה אוף טופיק 3
ה המנוהל בעל כורחו - בקשת טיפים לשליטה על תיק מנוהל שוק ההון 1
Dagayev טיפים חסכניים והמלצות לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 29
D טיפים להכנסה מדיבידנדים שוק ההון 1
G טיפים לפני סבב משכנתא? שוק ההון 16
M סטודנט - מחפש טיפים כלכליים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
B טיפים לשדרוג נכס להשכרה נדל"ן 3
קוף שמבין טיפים לחשיבה מחדש על מנהג הטיפים האדיוטי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 19
D ביטוח סיעודי - טיפים לתביעה? צרכנות פיננסית 6
S טיפים חסכניים לטיול תרמילאי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
M מעקב שוטף אחרי תקציב- טיפים? צרכנות פיננסית 1
M טיפים לנותני שירותים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 104
משה מחפש טיפים לתואר שני התפתחות אישית 10
א טיפים לחתונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
אiהד טיפים לזיהוי שרלטנים אוף טופיק 26
Y טיפים לתיירות זולה בחגים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
א טיפים, קריאה ועיניים. התפתחות אישית 40
ארי1 טיפים לבניית תיק השקעות שוק ההון 36
A השקעה בנדל"ן מסחרי- טיפים? שוק ההון 5
הסולידית "99 טיפים לעצמאות כלכלית" מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15