• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

ללמוד ML

TheFlash

משתמש רגיל
דירוג
837
לא מצאתי פוסט דומה לכן אני מעלה כאן. מעניין אותי אם המומחים כאן יוכלו לענות
אני עם ניסיון של מעל ל 20 שנה בהייטק בשנים האחרונות בתפקידים יחסית בכירים (דירקטור למיניהם) אבל לא בפיתוח. רוב הקריירה שלי היתה בפיתוח, ניהול פיתוח. ב 5 שנים האחרונות לא עסקתי בפיתוח אלא במכירות טכנולוגיות. נוצר מצב שכרגע יהיה לי זמן להתפתח ואני מעוניין להיכנס לתחום של ML

מה יש לי:
יש לי ידע וניסיון עם פיתוח ועבודה עם דאטה, קצת עבודה בדאטה אינג'נירג, המון עבודה וניהול של אנליסטים
הובלתי מהצד העסקי פרוייקטים של ML אבל לא הייתי אחראי כמובן על המפתחים
יש לי רקע של שנים בפיתוח פולסטאק
זמן פנוי

מה חסר לי:
ניסיון וידע בפיתוח של ML
ניסיון אמיתי בסביבות ענן

המטרה שלי:
לרכוש ידע שיאפשר לי להיות מפתח, להוביל או לעסוק במכירות טכנולוגיות בתחום ה ML וכו'

ראיתי שיש קורסים שמכינים ל AWS Certified Machine Learning Specialty אני תוהה אם זה משהו שכדאי לי ללכת עליו, גם AWS שחסר לי וגם ML
אשמח לשמוע כאן הצעות לקורסים/הסמכות רלבנטיות לשוק ומתאימות לרקע שלי

תודה מראש

בתור בכיר בהייטק, אתה היית מקבל לעבודה מפתח ג'וניור בתחום למידת מכונה הנושק לעשור השישי לחייו?

בתור בכיר בהייטק, אתה היית מקבל לעבודה מפתח ג'וניור בתחום למידת מכונה הנושק לעשור השישי לחייו?
לא שאין משהו מבוסס במה שאתה אומר, אבל ניתן גם לנסח משהו בסגנון של "האם היית מקבל לעבודה בוגר בוטקאמפ ללא רקע אקדמי מתאים בגיל 35?" ולהיווכח שעל הנייר זה נראה נכון, אבל בפועל יש בוגרים רבים (ואני מכיר לא מעט כאלה) שמצליחים להתקבל כך.
אז על אותו משקל, אי אפשר לשלול שהוא ימצא מקום שיקבל אותו, במיוחד שיש לו רקע עשיר בהייטק. אולי בימינו יש שפל בביקוש לעובדים, אבל אם נתעלם מהמצב ה(יש לקוות) זמני הזה, הרי שיש ביקוש גבוה לעובדים בתחום ML והיצע העובדים הקיים לא עונה עליו...
גילוי נאות: אני במצב דומה לשלו, אלא שלי יש עשור בתעשייה, אני כנראה גם צעיר ממנו בעשור ואני עושה תואר שני בתחום (ומתכוון לעבוד בו)...

ראיתי שיש קורסים שמכינים ל AWS Certified Machine Learning Specialty אני תוהה אם זה משהו שכדאי לי ללכת עליו, גם AWS שחסר לי וגם ML
לדעתי זו לגמרי דרך טובה להתחיל בה ובמיוחד אם כפי שתיארת אין לך ניסיון נרחב hands on בענן.
כמובן בנוסף לשמוע ולראות תכנים רלוונטיים כדי להתחיל להכיר ולהבין את מונחים, מושגים וכלים לעומק (בעזרת פודקאסטים, יוטיובים, medium וכו') ואפילו ללכת למיטאפים, יש המון בתחום.
בנוסף אם יש מספיק זמן גם קצת להיכנס לסטטיסטיקה שמאחורי המודלים

אני מניח שאתה יודע, ML זו סך הכל מילה גדולה ויכולה לתפוס כל מיני כיוונים (יותר לכיוון data science או יותר לכיוון של data/ml engineering) אז גם פה חשוב להתפקס על מה באמת יותר מעניין אותך כי התחומים הללו אינסופיים וקל להאבד בהם

סך הכל נראה שיש לך ניסיון עשיר של כל מה שצריך מסביב שזה יתרון עצום :)

בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
גייסתי וניהלתי כל מיני אנשים מכל מיני רקעים במהלך הקריירה שלי. גיל מעולם לא היה שיקול, השאלה היחידה הייתה מה המועמד מביא ואיך הוא יכול לעזור לי ולחברה להגיע למטרה. בכל מיקרה, אני לא אחפש תפקיד של ג'וניור.

לרכוש ידע שיאפשר לי להיות מפתח, להוביל או לעסוק במכירות טכנולוגיות בתחום ה ML וכו'
זה מנעד רחב מדי.

אם אתה רוצה להיות מפתח, אתה צריך ללמוד את התיאוריה, frameworks, טכנולוגיות ענן והדרך לשם מאיפה שאתה נמצא כרגע עוברת דרך תואר שני או Bootcamp במשרה מלאה של כמה חודשים. זה גם מציב אותך בעמדת חסרון מול כל בוגר תואר ראשון לאור התמצאות נמוכה (ככל הנראה) בטכנולוגיות כמו לינוקס, גיט, devops וכו'.

אם אתה רוצה לעסוק במכירות טכנולוגיות, אתה לא צריך שום קורס, אלא ללמוד תוך כדי עבודה. אחרי שבועות בודדים של חפיפה אתה כבר תדבר ML-ית שוטפת.

נערך לאחרונה ב:
אם אתה רוצה לעסוק במכירות טכנולוגיות, אתה לא צריך שום קורס, אלא ללמוד תוך כדי עבודה. אחרי שבועות בודדים של חפיפה אתה כבר תדבר ML-ית שוטפת.
זה לא מדוייק, עשיתי מכירות טכנולוגיות ביותר מורטיקל אחד, זה לא כל כך פשוט ללמוד בכמה חודשים, תוך כדי עבודה את התחום ברמה מספקת, בעיקר כשאתה מוכר למפתחים/מחלקות IT, שם השיח מגיע מהר מאוד לנושאים טכנולוגים עמוקים. היום יש דרישה לידע עמוק, ממה שאני קורא במודעות דרושים, מצפים לרקע טכנולוגי. קח בחשבון שאני לא מסווג בתור איש מכירות אלא מישהו שמוביל Sales Engineering או Solution Architecture.

לדעתי לא, זה תוכניות מאוד שיווקיות ואם אני לא טועה נדרש להן ידע מקדים בתחום.

אני אישית אוהב ללמוד מספרים ויכול להמליץ על כמה.
אם אתה מעוניין במסגרת יש תוכניות די טובות שנקראות micro master אונליין של mit והרווארד.
אם אתה מעוניין בפרונטלי יש תוכנית כזו גם של אונ' תל אביב.

התוכניות האלו טובות מאחר והן מסבירות את התאוריה ברמה גבוהה מה שלפעמים לוקה בחסר בקורסים ביודמי למשל.

בהצלחה!

בתור מישהו עם מעל עשור בתחום ובשנים האחרונת בצד המכירות הטכניות של התחום אני יכול להגיד לך ככה.
השאלה היא מה אתה רוצה לעשות בתפקיד הבא שלך?
האם אתה רוצה להשאר בניהול? אם כן האם זה בצד העסקי (SE/SA/CS ) או בצד הפיתוח?
או אולי אתה בכלל רוצה לחזור לעבוד בידיים? וגם פה השאלה היא האם בצד הפיתוח או העסקי?

תעשה ניתוח מעמיק עם עצמך, אילו כישורים יש לך ואילו חסרים לתפקיד שאתה שם לעצמך כמטרה ותשלים אותם.
אם אתה מחליט להשאר בניהול הייתי שוקל ללמוד את הדברים ביותר high-level (זה לא אומר שאתה לא יכול לשחק ביידים תוך כדי) -

cloud vs on-prem architecture
modern ai/ml architectures & challenges
data & ml ecosystem
methodologies

בהצלחה!

**לא ממליץ ולא מייעץ

תודה לכל המגיבים. לקחתי את הפידבק שקיבלתי כאן. אני לקראת סיום קורס בסיסי באמזון:

The Elements of Data Science

זאת בשבילי חזרה על חומר שאני מכיר כמו גם למידה של חומר שאני מכיר ברמת ה buzzword אבל מתחיל להתעמק בו.

טוב, ניסיתי ללמוד לבד את הקורס של סטנפורד ודי נתקעתי ברגרסיה לינארית :)
מכירים קורס אונליין מעשי (גם בתשלום) מומלץ?

שלום לכולם, עבר זמן רב מאז שפתחתי את הטרד ורציתי לעדכן לטובת מי שיהיה במצב דומה. תהליך הלימוד התעקב קצת בגלל התעסקות בהכנסה הפאסיבית שלי ולמידה לצורך תהליכי קבלה לעבודה במספר מקומות. אני ממשיך להתקדם עם לימודי ML. ניסיתי מספר קורסים כמו שניכתב מעל והבנתי שחסר לי הידע הבסיסי. לבסוף מצאתי את המקור האולטימטיבי שלי ללימוד כרגע ואני כבר עמוק בתוכו עם השלמה של קרוב לחצי מהקורסים. המסלול הוא Datacamp Machine Learning Scientist with Python (הלינק לאתר שמדבר על התוכנית מאחר והאתר המקורי שמפעיל אותה, לא מאפשר גישה לסילבוס שלה ללא רישום)

מדובר במסלול עם 24 קורסים שונים, כל קורס כולל ידע תאורתי וכתיבת קוד מינימלית, הקורסים מאוד מאוד נוחים ללימוד, בפורמט של סרטון ומיד אחריו תרגיל. יש חזרה על חומר בחלק מהקורסים, לי זה לא מפריע משום שחזרה בשבילי היא הדרך הטובה ביותר ללמוד. הקורס הזה יכין אותי עם ידע בסיסי ב ML. מכאן אני יכול להחליט מה אני עושה הלאה. אני נהנה ללמוד ולהבין עולם שהסתובבתי סביבו שנים והסתכלתי עליו מבחוץ כמורכב מאוד, זאת הנאה טהורה של לימוד והתקדמות אישית.

כמה שעות למידה בפועל?
כל קורס מופיע באתר כקורס של כ 4-5 שעות, הוא לוקח לי כ 2-3 ימים ברוטו. אני מקדיש לזה כמה שעות ביום, בדרך עוצר וקורא במקומות אחרים, על נושאים מתוך הקורס כדי להבין אותם יותר לעומק.

אני מתעד ושומר את כל התרגילים שאני עובר עליהם בנוטבוקס, גם לוקח קצת זמן והתעסקות

כל קורס מופיע באתר כקורס של כ 4-5 שעות, הוא לוקח לי כ 2-3 ימים ברוטו. אני מקדיש לזה כמה שעות ביום, בדרך עוצר וקורא במקומות אחרים, על נושאים מתוך הקורס כדי להבין אותם יותר לעומק.

אני מתעד ושומר את כל התרגילים שאני עובר עליהם בנוטבוקס, גם לוקח קצת זמן והתעסקות
אני רוצה להתחיל את הקורס הזה: https://www.coursera.org/specializations/deep-learning

שים לב שזו התמחות (אסופת קורסים). לדעתי מומלצת וטובה אבל ממש לא הייתי מתחיל עם זה במידה ואין לי רקע על למידת מכונה כלל (כמו שהעיד פותח השרשור בתחילה)
עם מה כן היית מתחיל?

עם מה כן היית מתחיל?
תשובה קצרה - עם זה

תשובה ארוכה
יש המון המון המון חומר אונליין נגיש לכולם. הבעיה העיקרית היא שרובו ברמה מאוד נמוכה וצריך לדעת למצוא את הטובים מבין כל הזבל. שזו משימה בלתי אפשרית כשאתה מתחיל את התחום ואין לך מושג מה אמורים ללמוד ומה טוב ומה לא.

מעבר לזה יש קורסים ברמות שונות, מכיוון שאמרת שהסתבכת עם הקורס של סטנפורד אז הבאתי לך למעלה לינק להתמחות אחרת של קורסרה שלדעתי ברמה סבירה.

מעבר לזה תקרא פה, חפש באתר יש שם איזשהו חלק על המלצות

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
הבנקאי מתלבט מה ללמוד התפתחות אישית 5
מ איפה המקום הכי מומלץ ללמוד יעוץ השקעות התפתחות אישית 6
AlexNOSAM רוצה ללמוד פרסום, מכירות ו/או שיווק התפתחות אישית 0
H אשתי רוצה ללמוד קורס בהייטק. התפתחות אישית 24
מ לפתוח עסק? או ללמוד מקצוע ולפתוח עסק? התפתחות אישית 10
א הנדסת מכונות- האם ללמוד ? התפתחות אישית 49
י ללמוד Excel לקראת תפקיד אנליסט (כלכלה) התפתחות אישית 3
T איפה הייתם ממליצים ללמוד ולהבין על משכנתא? נדל"ן 8
C ללמוד אנגלית התפתחות אישית 10
A איך ללמוד לעומק את הסולידית (או כל נושא אחר) אוף טופיק 8
D רוצה ללמוד על עסקים התפתחות אישית 2
O צומת דרכים חייל משוחרר,כן ללמוד לא ללמוד ? התפתחות אישית 25
מ פפר ינבסט ככלי ללמוד את הבסיס שוק ההון 7
ס האם ללמוד חשבונאות גם אם לא ארצה להיות רואה חשבון התפתחות אישית 3
ג מעונין ללמוד א' ב' של מושגי שוק ההון לא למטרת השקעה התפתחות אישית 3
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
S מתחיל ללמוד באונ׳- זמן להעלאת שכר? התפתחות אישית 7
Lag ללמוד כלכלה - Man, Economy and state התפתחות אישית 8
N מתלבט היכן להתחיל ללמוד השנה (בן 24) התפתחות אישית 12
א מקור טוב ללמוד על אגחים? שוק ההון 5
T אני רוצה ללמוד לצייר התפתחות אישית 1
א ללמוד שפה בחודש? התפתחות אישית 25
ג סקטור אנרגיה ירוקה - איפה מתחילים ללמוד? שוק ההון 7
yancuk ללמוד את תחום הנדל"ן התפתחות אישית 0
deussex מתקשה ללמוד לראיונות בתוכנה אוף טופיק 23
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
ח ללמוד יעוץ לכלכלת המשפחה התפתחות אישית 9
M בן 27 לא יודע מה ללמוד ? התפתחות אישית 16
N להתחיל ללמוד מדמ"ח בגיל 28 פוסטים מאיכות נמוכה 4
W מתחיל ללמוד בבר אילן במקום בעברית (מדמ"ח), האם זאת טעות? התפתחות אישית 25
חדש בשוק משאבים ללמוד את התחום התפתחות אישית 2
ט איך הגעתי ל30K בחודש בהייטק *בלי ללמוד תכנות* יומני מסע אישיים 60
aminadav איך ללמוד על שוק ההון? מחפש ספר הכי חופר שאתם מכירים. אוף טופיק 5
N מה ללמוד ואיפה? התפתחות אישית 2
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
L חדש בשוק ההון ורוצה ללמוד שוק ההון 2
ה מתקשה להחליט מה ללמוד התפתחות אישית 7
F מתלבט מה ללמוד אובד עצות התפתחות אישית 29
yossidiv האם אתם מכירים ספרים או דרך יעילה אחרת ללמוד על מינוף ? התפתחות אישית 2
R איזה הנדסאי כדאי ללמוד התפתחות אישית 18
O התלבטות היכן ללמוד מדמ"ח התפתחות אישית 19
Lemonade החזר מס- ללמוד לבד או להיעזר ברו"ח מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 59
O היכן אוכל ללמוד על השקעות נדל"ן? נדל"ן 3
R עזרה לגבי איזה קורס ללמוד התפתחות אישית 5
W שוהה בארה"ב בתפקיד בכיר, רוצה ללמוד ניהול בפתוחה במקביל התפתחות אישית 8
G כלכלן - איזה כישורים ללמוד כדי לשפר אטרקטיביות בשוק העבודה? התפתחות אישית 4
N לא ידוע מה ללמוד אובד עצות אוף טופיק 22
M האם כדאי ללמוד לוחמת סייבר? התפתחות אישית 10
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25

נושאים דומים

Back