• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

למשקיע המתחיל - לפי מה נקבע שער המכירה/קנייה

braudeg

משתמש רשום
דירוג
5
לפי מה נקבע השער במקרה של קנייה/מכירה? ספציפית קנייה במקרה שלי.

נניח והפעלתי פקודת limit קנייה במחיר X:
1. אם כל הצעות המכירה גבוהות מ-X לא תתבצע עסקה. פשוט.
2. אם ישנה הצעת מכירה במחיר X (לכמות שרציתי לקנות), דיינו.
3. אבל מה אם ישנה בקשת limit מכירה במחיר נמוך מ-X? לפי מה נקבע המחיר במקרה הזה? הייתי רוצה כמובן לקנות במחיר הנמוך, אבל יש גם את הצד השני שרוצה את המחיר הגבוה.
האם המחיר נקבע לפי המוכר? הקונה? סוגרים באמצע? האם יש שער גלובלי שמישהו מנהל?

ומה קורה אם (וזו המחשבה שגרמה לי לתהות מלכתחילה) בטעות סימנתי מכיר קנייה יקר? למשל במקום 100 אגורות הוספתי 0 וביקשתי לקנות ב1000? הפסדתי מיד 90% מכספי?

אלו שאלות בסיסיות אז אשמח גם להכוונה, אבל לא מצאתי מקור שמסביר איך התמחור עובד בבדיוק.

תודה רבה לעונים,
מי יתן ותקנו בזול ולא תמכרו אף פעם.

אתה מקבל את המחיר הכי טוב ש"הונח על השולחן" לפניך, במידה והוא מתאים בלימיט ששמת. תקף גם במכירה וגם בקנייה.
נקודת ההנחה היא שראית מה נמצא בטבלת הbid / ask, והמאץ' שתקבל הוא עם המוכר / קונה הכי אטרקטיבי בשבילך מבין אלו שקיימים מלכתחילה, לפני ששלחת את פקודת הקנייה / מכירה.

אז מה קורה כשאני נותן פקודת לימיט קנייה על X ומישהו אחר נותן פקודת מכירה על X-a?

האם תתבצע עסקה? אם כן, באיזה מחיר?

תודה! זה הגיוני.

אני עדיין מנסה להבין מה הנזק שיכול להיגרם מלטעות ולשים לימיט קניה גדול (למשל עוד 0). יכול להיות שמישהו שם לימיט מכירה גבוה סתם 'למקרה ש' ואז תתבצע קנייה במחיר שלא משקף את השוק?

אז מה קורה כשאני נותן פקודת לימיט קנייה על X ומישהו אחר נותן פקודת מכירה על X-a?

האם תתבצע עסקה? אם כן, באיזה מחיר?
תתבצע עסקה במחיר X, כי הוא נתן את הפקודה אחריך. הוא הצהיר שהוא מוכן למכור בפחות מ-X, אבל כאשר הוא הצהיר את זה אתה כבר הצעת לקנות ב-X, והמערכת תתן לו את האופציה הטובה ביותר שקיימת עומדת עבורו ברגע שהוא נתן את ההוראה. אם אין כזו, לא תתבצע עסקה.

תודה! זה הגיוני.

אני עדיין מנסה להבין מה הנזק שיכול להיגרם מלטעות ולשים לימיט קניה גדול (למשל עוד 0). יכול להיות שמישהו שם לימיט מכירה גבוה סתם 'למקרה ש' ואז תתבצע קנייה במחיר שלא משקף את השוק?
זה שקול לכך שתעשה פשוט פקודת מרקט.
נניח שברשימת המוכרים כרגע יש:
200 מניות במחיר 99₪
200 מניות במחיר 100₪
300 מניות במחיר 101₪
כלומר אלה מוכרים ששמו פקודת מכירה לימיט בסכומים הנ"ל ובכמויות הנ"ל, ולא התבצעה העסקה שלהם כרגע, הם ממתינים ואולי מתישהו בעתיד ימכרו חלק או כל המניות שהם העמידו למכירה.

אתה רוצה לקנות 500 מניות בעד 100₪ ובטעות הזנת סכום של עד 1,000₪.
אתה תקבל 200 מניות במחיר הטוב ביותר שקיים כרגע (99₪) + 200 מניות ב100₪ + 100 מניות במחיר 101₪ (שהוא המחיר שלא רצית לקנות בו אבל בטעות הזנת 1,000₪).

יכול להיות שברשימת המוכרים יש מישהו שגם נתן פקודת מכירה לימיט על 1,000₪, אבל כדי שתקנה את המניות שלו ב1,000₪ אתה (ושאר הקונים) צריך קודם לקנות את כל אלה שמוכרים בזול יותר ממנו וזה יהיה מיליארדי דולרים כנראה עד שתגיע לסכום שלו. ככה שאתה לא באמת תקנה ב1,000₪.

ככה שאתה לא באמת תקנה ב1,000₪.

בניירות ערך עם סחירות נמוכה, זה לא תמיד נכון. אם ספר הפקודות דליל מאוד (או חלילה אין פקודות בכלל, ואפילו אין "עושה שוק" שדואג לנזילות הנייר) - זה יכול להיות מאוד מסוכן, ואם באמת אין פקודות נגדיות למעט ההוא ב-1000 - העסקה תקרה במחיר 1000.

כאמור, לרוב ובניירות ערך מקובלים ונפוצים, זה לא המצב.

תודה רבה

אז לסיכום, כל עוד יש היצע, במחיר השער (בערך) ובכמות שאני רוצה לקנות, אני אקנה במחיר הטוב ביותר שמוצע (גם אם בטעות הצעתי לקנות במחיר גבוה בהרבה)

אז לסיכום, כל עוד יש היצע, במחיר השער (בערך) ובכמות שאני רוצה לקנות, אני אקנה במחיר הטוב ביותר שמוצע (גם אם בטעות הצעתי לקנות במחיר גבוה בהרבה)
כל עוד יש היצע אתה תקנה במחיר הטוב ביותר שמוצע לאותו רגע.
אין שום משמעות ל "מחיר השער".

תודה רבה

אני חושב שרוב הברוקרים גם מקפיצים לך מספר הודעות של "האם אתה בטוח שאתה רוצה להשתמש במחיר שגבוהה ממחיר השוק ב-X %"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
E דיווח רווחי הון למשקיע המתחיל דרך ברוקר זר IBKR - שאלות בסיסיות שוק ההון 8
A יצא ספר של גון בוגול בעברית: "המדריך למשקיע המתחיל" אוף טופיק 4
E הצעות מקורות מידע למשקיע המתחיל? שוק ההון 6
O טיוטה לתיק השקעות למשקיע המתחיל שוק ההון 17
ע מדריך למשקיע המתחיל שוק ההון 17
S תיק 60/40 למשקיע המתחיל שוק ההון 48
א עזרה למשקיע המתחיל שוק ההון 7
Koby Paris תקצירים של ספרים מומלצים לקריאה למשקיע המתחיל אוף טופיק 1
R מילון מושגים למשקיע המתחיל שוק ההון 3
K כמה שאלות למשקיע פאסיבי מתחיל שוק ההון 3
S מכירה בשכבות או מיסוי ריאלי למשקיע פאסיבי מיסים 19
צ אג"ח למשקיע חסר הזמן שוק ההון 1
D1Ohadi עזרה למשקיע פסיבי במצוקה מיסים 14
F מבחן ההכנסה למשקיע כשיר אוף טופיק 6
י עזרה בנוגע לפתיחת חשבון מסחר אמריקאי למשקיע פסיבי שוק ההון 12
A יתרונות למשקיע הסולידית בסביבת אנפלציה וריבית עולה צרכנות פיננסית 10
S שאלה על אופן חישוב מס ירושה אמריקאי למשקיע ישראלי עם מינוף מיסים 2
S המדריך השלם למשקיע האמריקאי שוק ההון 34
M מאורח חיים של שורד ומהמר למשקיע איכותי יומני מסע אישיים 34
T תיק השקעות למשקיע מתחיל שוק ההון 4
T הקשר שבין משכנתא למשקיע בשוק ההון צרכנות פיננסית 16
כ וואנגרד או בלאקרוק למשקיע בדולרים? שוק ההון 23
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
חתול לילה סקר: האם זה תיק טוב למשקיע מתחיל? שוק ההון 76
F שאלות למשקיע מתחיל שוק ההון 5
M777 אג"ח ממשלתי לא צמוד - מה היתרון באחזקתו ובאיזה הרכב מומלץ למשקיע הפאסיבי? שוק ההון 52
מ פתיחת חשבון בIB למשקיע ירוק שוק ההון 31
מ הצעות למשקיע מתחיל שוק ההון 56
I הכוונה למשקיע הצעיר שוק ההון 0
Z לאיזו מדינה כדאי להגר למשקיע או פעיל בשוק ההון? (מההיבט של מיסוי) מיסים 51
O בטחונות למשקיע .. נדל"ן 1
S יש סיבה באמת לפחד מעליית ריבית? למשקיע טווח ארוך במדדים? שוק ההון 2
H אג"ח בשקלים או ETF זר במטבע זר למשקיע VTI+VXUS שוק ההון 0
F פלטפורמה למשקיע פסיבי עצלן (מאוד) שוק ההון 10
N מפגש בנושא: תפעול IB בסיסי למשקיע הסולידי: מהמרת מט"ח ועד הגשת טופס מס אוף טופיק 46
Y התלבטות בין מסלולים למשקיע חדש שוק ההון 7
R היבטי מס למשקיע פרטי שוק ההון 23
flower VTI - דמי ניהול למשקיע שוק ההון 6
Y תיק פשוט למשקיע צעיר - אשמח לדעתכם שוק ההון 12
J האם כדאי למשקיע לטווח ארוך לקנות מניות דיבידנד? שוק ההון 12
oz1987 נכנס לתוקף היום: כל אחד יכול להפוך למשקיע בסטארטאפים, החל מ-1,000 ש׳׳ח שוק ההון 7
E פתרונות למשקיע צעיר בעל אזרחות ארה"ב שוק ההון 7
A סדר בבלאגן למשקיע מתחיל שוק ההון 3
N מאופטימיזציה בחיסכון למשקיע מתחיל - עזרת חכמי הפורום שוק ההון 0
S קצת הכוונה למשקיע מתחיל שוק ההון 3
adamshalev מס ירושה בגרמניה למשקיע נדל"ן ישראלי שוק ההון 7
jenglender המרת מט"ח של פסגות - סיוע למשקיע חדש צרכנות פיננסית 5
מ מיקוח עם בית השקעות למשקיע קטן שוק ההון 14
Prince from the Biomass עד כמה השכלה מתמטית עשויה לעזור למשקיע? שוק ההון 89
זאב "המשקיע הנבון" פרק 19 - האם הוא רלוונטי למשקיע הפסיבי ? צרכנות פיננסית 8

נושאים דומים

Back
למעלה