• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

אפיק סולידי לחיסכון עבור קנייה בדולרים

• פותח הנושא xalmi
  • פורסם בתאריך

xalmi

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
אני חושב לשמור בצד סכום כסף לכשאצטרך לקנות אופציות מהחברה בה אני עובד. מחיר האופציות נקוב בדולרים ובתרחיש הקיצוני אצטרך אותו נזיל בשנים הקרובות בתוך 3-4 חודשים.
מה הייתם עושים במצב כזה? כמה אופציות שחשבתי עליהן:

1. מזומן בשקלים או אג"ח ממשלתי ישראלי (צמוד?), מתוך הנחה שהדולר לא יתחזק בשנים האלו.
2. לקנות דולרים ולהשאירם בחשבון, מתוך הנחה שהדולר לא ייפול משמעותית בשנים האלה (ואז "סתם" קניתי ביוקר מראש).
3. להשקיע אותם באפיק סולידי בדולרים כדי להרוויח תשואה (כנראה נמוכה מאוד). במקרה הזה אני מאוד לא בטוח במה נכון להשקיע. אג"ח אמריקאי קצר מועד ממשלתי/קונצרני, צמוד/לא צמוד. האם העלאת ריבית אמריקאית או אינפלציה אמריקאית (חושש שהאופציות בחברה יתייקרו בהתאם) עלול לפגוע משמעותית בחיסכון הדולרי אופציה הזאת?
אם האופציה השלישית - אשמח ל-ETF-ים מומלצים למטרה הזאת.

כמובן אם יש אופציות נוספות אשמח לשמוע.

תודה רבה על העזרה.

נערך לאחרונה ב:
אני חושב שאופציות 1 ו-2 הן ספקולטיביות וממילא אין לי את היכולת לדעת מה יהיה שער הדולר.

לכן נשארתי עם אופציה 3 שאני רוצה לחדד אותה - מה שאני מחפש למעשה הוא קרן "חנייה" בדולרים דוגמת mint, near, icsh, erna.
איזו קרן מתאימה למטרותיי, או לפחות מה הקריטריונים של הקרן שחשובים למטרותיי (להחנות כסף לשנים הקרובות שאצטרך למשוך את כולו בהתראה של 3-4 חודשים, בשלב כלשהו במהלך השנים האלו)?
אמנם מחיר האופציות בחברה נקוב בדולרים וידוע מראש, אך אני מניח שעקב אינפלציה מחירו עלול להתעדכן בהתאם. האם עליי לקנות קרן צמודת מדד?
כיצד העלאת הריבית בארה"ב תשפיע על הקרנות האלו?
האם יש חשיבות לממשלתי/קונצרני?

תודה רבה :)

נערך לאחרונה ב:
ממה שתיארת, אפשר להניח (ואולי אני לגמרי טועה) שאתה:
1. הייטקיסט
2. מחפש להיערך ליום שבו תתפטר (או תפוטר) מהחברה ותידרש לממש את האופציות בטווח זמן קצר יחסית של 3 חודשים.
3. מצד שני אתה לא יודע להעריך מתי זה יקרה, וצופה את זה בפרק זמן של שנים.
4. יש לך אופציות שמחיר המימוש שלהם נע בין עשרות למאות אלפי דולרים. מכיוון שאתה מאמין שהאופציות יביאו לתשואה גבוהה, אתה רוצה להבטיח שיהיה לך מספיק כסף זמין כדי לממש אותן בשעת הצורך.

אם ההשערות שלי נכונות, לא יהיה מופרך לשער שבינתיים אתה גם מכניס כסף חדש וחוסך חלק ממנו.

אם הייתי באותו המצב לא הייתי שומר כסף (או לפחות לא את כל הסכום שנדרש למימוש) בצד כדי לממן את הרכישה בעוד מספר שנים, אלא ממשיך להשקיע כיום וכאשר נדרש לכסף לוקח הלוואה זולה (לדוגמה, כנגד קרן השתלמות, קרובי משפחה, חברים) או מממש נכסים במידת הצורך. כאשר רעיון העזיבה מתחיל להיות על הפרק, זה הזמן שבו הייתי מתחיל לדאוג למקורות המימון וגידור שער הדולר, לא כשזה עוד עניין תיאורטי.

לא ממליץ, לא מייעץ.

ממה שתיארת, אפשר להניח (ואולי אני לגמרי טועה) שאתה:
1. הייטקיסט
2. מחפש להיערך ליום שבו תתפטר (או תפוטר) מהחברה ותידרש לממש את האופציות בטווח זמן קצר יחסית של 3 חודשים.
3. מצד שני אתה לא יודע להעריך מתי זה יקרה, וצופה את זה בפרק זמן של שנים.
4. יש לך אופציות שמחיר המימוש שלהם נע בין עשרות למאות אלפי דולרים. מכיוון שאתה מאמין שהאופציות יביאו לתשואה גבוהה, אתה רוצה להבטיח שיהיה לך מספיק כסף זמין כדי לממש אותן בשעת הצורך.

אם ההשערות שלי נכונות, לא יהיה מופרך לשער שבינתיים אתה גם מכניס כסף חדש וחוסך חלק ממנו.

אם הייתי באותו המצב לא הייתי שומר כסף (או לפחות לא את כל הסכום שנדרש למימוש) בצד כדי לממן את הרכישה בעוד מספר שנים, אלא ממשיך להשקיע כיום וכאשר נדרש לכסף לוקח הלוואה זולה (לדוגמה, כנגד קרן השתלמות, קרובי משפחה, חברים) או מממש נכסים במידת הצורך. כאשר רעיון העזיבה מתחיל להיות על הפרק, זה הזמן שבו הייתי מתחיל לדאוג למקורות המימון וגידור שער הדולר, לא כשזה עוד עניין תיאורטי.

לא ממליץ, לא מייעץ.

תודה על התשובה.

קלעת במדויק.
אפרט מעט יותר - הסכום המדובר הוא עשרות אלפי דולרים שאכן אדרש לשלם בהתראה קצרה יחסית במקרה של עזיבה או של אירוע עוד במהלך תקופת ההעסקה. אוסיף שכרגע הבשילו לי רק 50% מהאופציות ולכן בכל מקרה אין טעם שאחסוך את הסכום המלא והסופי.
כל ההון שלי מושקע במניות ואחת לרבעון אני משקיע מחדש.

לא אספיק לחסוך מספיק ממשכורות (ע"י אי-קניית מניות) בדלתא של השלושה חודשים והחשש שלי הוא שהמניות יהיו בדיוק בשפל ולכן יהיה חבל למכור.
לגבי הלוואות - בקרן ההשתלמות אני ב-IRA שלא מאפשר ללוות למיטב ידיעתי, מחברים ומשפחה אני מעדיף לא לבקש כשלא מדובר במצב חירום.
אני לא בקיא בכלל בנושא ההלוואות, האם לדעתך הלוואה מגופים אחרים (בנק? חברת כרטיסי אשראי?) היא חלופה טובה לאגירת הסכום הדרוש מראש?

נערך לאחרונה ב:
אפרט מעט יותר - הסכום המדובר הוא עשרות אלפי דולרים שאכן אדרש לשלם בהתראה קצרה יחסית במקרה של עזיבה או של אירוע עוד במהלך תקופת ההעסקה.
אני לא בקיא בכלל בנושא ההלוואות, האם לדעתך הלוואה מגופים אחרים (בנק? חברת כרטיסי אשראי?) היא חלופה טובה לאגירת הסכום הדרוש מראש?
בהנחה שאתה מרוויח מעל 20000 בחודש ואין לך חובות/הלוואות, תוכל לקבל בלי בעיה הלוואה זולה לתקופה של לפחות שנתיים מהבנק שלך. אם תהיה ממוקד מטרה, תוכל להחזיר אותה מהר יחסית (בבקשת ההלוואה תבקש שתהיה אפשרות לפירעון מוקדם ללא עמלה).
הלוואה בנקאית זולה משמעותית מהלוואה חוץ בנקאית, אבל על עשרות אלפי דולרים לתקופה לא ארוכה ההבדל יהיה זניח לעומת הרווח שאתה מצפה להשיא על האופציות.
כדאי לבקש את הבקשה מהבנק די קרוב לעזיבה כדי שהבנק יראה שאתה מקבל שכר מאותו מקום.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N באיזה אפיק סולידי אתם משתמשים בימים אלו? שוק ההון 17
G אפיק השקעה סולידי בדולר קנדי שוק ההון 4
אורליוס אפיק סולידי טווח ארוך 25% מהתיק שוק ההון 4
milx אפיק סולידי ליורו כרגע שוק ההון 0
מ אפיק השקעה סולידי שלא דורש הרבה כסף שוק ההון 36
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
עידו ג אפיק השקעה פטור ממס למובטל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
A אפיק השקעה קצר טווח שוק ההון 1
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
S אפיק השקעה בשיעור סיכון נמוך בשוק ההון שוק ההון 3
ה פתיחת עסק להשלמת הכנסה מהצד ללא אפיק התרחבות השקעות אלטרנטיביות 16
S אבא מחפש אפיק השקעה שוק ההון 40
R אפיק חליפי לאפיק דולרי שוק ההון 2
S איתור אפיק הלוואה זול לצורך השקעה צרכנות פיננסית 10
סול מוסיקה - אפיק השקעה מעניין? שוק ההון 13
ב אפיק חסכון לנוער שוק ההון 14
A מה אפיק ההשקעה הכי מומלץ לסכום של כ 30,000 ₪ ? שוק ההון 4
T אפיק השקעה פסיבי למתחילים שוק ההון 10
Yuvalbuz3 אפיק מעבר מהא"ופ התפתחות אישית 31
L מחפש אפיק ל50K שח שוק ההון 5
א בחירת אפיק השקעה שוק ההון 2