• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיול ליפן-הערכת עלויות

שלי

משתמש רגיל
דירוג
718
הי
אני ובן זוגי שוקלת טיול ליפן באוקטובר הקרוב (חגים)
לשבועיים בערך.
מישהו היה ויכול לעזור בהערכת עלויות?
טיפים לגבי לינה? טיסה?
האם באמת צריך להזמין בתי מלון חצי שנה מראש?
איפה כדאי לבקר בלו״ז מצומצם ?
איך והאם ניתן לצמצם עלויות?
תודה רבה!

הי
אני ובן זוגי שוקלת טיול ליפן באוקטובר הקרוב (חגים)
לשבועיים בערך.
מישהו היה ויכול לעזור בהערכת עלויות?
טיפים לגבי לינה? טיסה?
האם באמת צריך להזמין בתי מלון חצי שנה מראש?
איפה כדאי לבקר בלו״ז מצומצם ?
איך והאם ניתן לצמצם עלויות?
תודה רבה!
לגבי לינה: יש קהילת Couchsurfing אבל למי שמעדיף לא להתכלב מדי אפשר גם הוסטל (ולמפונקים יש גם מלונות, כשהזולים הם מלונות הקפסולה המעניינים)
ביפן עצמה יש כמה תקופות בשנה שהיפנים בחופש ואז הכל עמוס. חוץ מזה בתחילת אוקטובר יש חג בסין והמון סינים מטיילים במדינות השכנות, כולל יפן.
לכן מומלץ להיסגר על מקומות שינה תקופה מכובדת מראש.
טיסה דרך קוריאן היא די זולה אבל יכול להיות שיש חלופות זולות יותר.
כמה קצר הלו״ז?
אם רוצים לחסוך אז אפשר לאכול כמה ארוחות בחנויות הנוחות שמוכרות מנות מוכנות, טריות וזולות (לא פתרון לטווח ארוך, אבל כמה ארוחות כאלה יחסכו הרבה כסף).

לגבי לינה: יש קהילת Couchsurfing אבל למי שמעדיף לא להתכלב מדי אפשר גם הוסטל (ולמפונקים יש גם מלונות, כשהזולים הם מלונות הקפסולה המעניינים)
ביפן עצמה יש כמה תקופות בשנה שהיפנים בחופש ואז הכל עמוס. חוץ מזה בתחילת אוקטובר יש חג בסין והמון סינים מטיילים במדינות השכנות, כולל יפן.
לכן מומלץ להיסגר על מקומות שינה תקופה מכובדת מראש.
טיסה דרך קוריאן היא די זולה אבל יכול להיות שיש חלופות זולות יותר.
כמה קצר הלו״ז?
).
תודה רבה!
14-16 יום
תמיד רציתי לנסוע לשם.
ולא נראה שיתאפשר בקרוב טיול ארוך יותר.
מלונות קפסולה הם ליחיד, לא?
לא נראה שבן הזוג בעניין :)

תודה רבה!
14-16 יום
תמיד רציתי לנסוע לשם.
ולא נראה שיתאפשר בקרוב טיול ארוך יותר.
מלונות קפסולה הם ליחיד, לא?
לא נראה שבן הזוג בעניין :)
חדר זוגי במלון בטוקיו זה מאוד יקר וקטן. ממליץ לבדוק הוסטלים.
בשבועיים אפשר לעשות טוקיו וקיוטו (ולזרוק גם אוסקה כי זה צמוד לקיוטו). אם רוצים להרחיק עד הירושימה אז jr pass הופך למשתלם (אבל צריך לשים לב שמצליחים לנצל אותו נכון). אחרת הוא יותר נוח מcost efficient.

חדר זוגי במלון בטוקיו זה מאוד יקר וקטן. ממליץ לבדוק הוסטלים.
בשבועיים אפשר לעשות טוקיו וקיוטו (ולזרוק גם אוסקה כי זה צמוד לקיוטו). אם רוצים להרחיק עד הירושימה אז jr pass הופך למשתלם (אבל צריך לשים לב שמצליחים לנצל אותו נכון). אחרת הוא יותר נוח מcost efficient.
אחלה. תודה על הטיפים :)
בהוסטלים יש חדר זוגי עם שרותים ומקלחת?
יש הוסטלים באזורי תיירות?
כמה עולה לילה ממוצע? כמה זמן מראש צריך להזמין?
קיוטו וטוקיו נרצה מאוד.
איך אוסקה?
אני מתעניינת בעיקר בתרבות ובאוכל :)
הרכבות יקרות? או שאפשר לקחת רכבת איטית וזולה יותר ?
אפשר לתקשר באנגלית או שזה יהיה מורכב?
שמעתי ממישהו שמצב הקרינה שם לא מי יודע מה... מישהו מכיר?

בהוסטלים יש חדר זוגי עם שרותים ומקלחת?
בחלקם

יש הוסטלים באזורי תיירות?
כן

כמה עולה לילה ממוצע? כמה זמן מראש צריך להזמין?
לא יודע, אני הייתי ממליץ להזמין הרבה זמן מראש (ברובם גם יש ביטול בחינם עד שבוע/שבועיים לפני השהייה, כולל ביטול של התשלום הראשוני שעושים).

קיוטו וטוקיו נרצה מאוד.
מצוין, אפשר לעצור באחד הכיוונים בהאקונה או קאווגוצ׳יקו (אם כי זה קצת יקר >לרוב<, איזור של מלונות ״מסורתיים״ יקרים יחסית, ברובם)

איך אוסקה?
לא הייתי (חוץ מב-universal studio japan), אבל אומרים שהיא מלאה בתרבות ואוכל

אני מתעניינת בעיקר בתרבות ובאוכל :)
קיוטו וטוקיו די שונות ויש לשתיהן הרבה מה להציע בשני התחומים, על אוסקה שמעתי גם דברים טובים

הרכבת המהירה היא די יקרה, יש אוטובוס לילה (שמומלץ לקרוא עליו כי הוא לא לכל אחד) שיוצא יותר זול מטוקיו לקיוטו (וגם ״חוסך״ לילה במלון).
תחבורה בתוך הערים אפשר לעשות בעיקר ברכבת תחתית שהיא לא מאוד זולה אבל גם לא מאוד יקרה. הייתי אומר שביחס לנוחות והאמינות, היא די זולה (להיזהר משעות עומס בטוקיו, לרוב לתיירים זה לא בעיה כי השעות שתיירים נוסעים הן בדרך כלל לא שעות העומס)

אפשר לתקשר באנגלית או שזה יהיה מורכב?
אנשי שירות בערים הגדולות יודעים מספיק (יבינו מה את שואלת לרוב, ידעו להסביר בשפת גוף), אנשים שירות באיזורים יותר נידחים לרוב לא ידעו אנגלית בכלל אבל עדיין ינסו לעזור (ויש גם google translate). יפן לא הכי דוברת אנגלית אבל האנשים ברובם ימצאו דרך לעזור אם צריך.

שמעתי ממישהו שמצב הקרינה שם לא מי יודע מה... מישהו מכיר?
מצב הקרינה? לא התעניינתי בנושא, אולי הוא התכוון לפוקושימה? אל תלכי לפוקושימה.

בחלקם

כן

לא יודע, אני הייתי ממליץ להזמין הרבה זמן מראש (ברובם גם יש ביטול בחינם עד שבוע/שבועיים לפני השהייה, כולל ביטול של התשלום הראשוני שעושים).

מצוין, אפשר לעצור באחד הכיוונים בהאקונה או קאווגוצ׳יקו (אם כי זה קצת יקר >לרוב<, איזור של מלונות ״מסורתיים״ יקרים יחסית, ברובם)

לא הייתי (חוץ מב-universal studio japan), אבל אומרים שהיא מלאה בתרבות ואוכל

קיוטו וטוקיו די שונות ויש לשתיהן הרבה מה להציע בשני התחומים, על אוסקה שמעתי גם דברים טובים

הרכבת המהירה היא די יקרה, יש אוטובוס לילה (שמומלץ לקרוא עליו כי הוא לא לכל אחד) שיוצא יותר זול מטוקיו לקיוטו (וגם ״חוסך״ לילה במלון).
תחבורה בתוך הערים אפשר לעשות בעיקר ברכבת תחתית שהיא לא מאוד זולה אבל גם לא מאוד יקרה. הייתי אומר שביחס לנוחות והאמינות, היא די זולה (להיזהר משעות עומס בטוקיו, לרוב לתיירים זה לא בעיה כי השעות שתיירים נוסעים הן בדרך כלל לא שעות העומס)

אנשי שירות בערים הגדולות יודעים מספיק (יבינו מה את שואלת לרוב, ידעו להסביר בשפת גוף), אנשים שירות באיזורים יותר נידחים לרוב לא ידעו אנגלית בכלל אבל עדיין ינסו לעזור (ויש גם google translate). יפן לא הכי דוברת אנגלית אבל האנשים ברובם ימצאו דרך לעזור אם צריך.

מצב הקרינה? לא התעניינתי בנושא, אולי הוא התכוון לפוקושימה? אל תלכי לפוקושימה.
נשמע מעולה.
הרבה תודה!

הייתי ביפן לפני כשנה, הנה כמה תובנות:
1. אנחנו הזמנו מלונות הרבה זמן מראש, ולמען האמת הופתעתי לטובה מהמחירים - לא לקחנו שום דבר פנסי אבל היה סביר לחלוטין במחירים מקבילים ואפילו זולים יותר ממלונות מקבילים בפריז, לונדון או ניו יורק. אין לי מושג מה קורה למחירים כשמזמינים פחות זמן מראש.
2. הופתעתי לטובה גם מעלות המחייה כשכב היינו שם. אנחנו התכוננות להוציא הרבה ביפן אבל בסופו של דבר המחייה והטיול שם הרבה יותר זולים ממה שציפיתי. כשמדובר על אוכל לדוגמה השמיים הם הגבול ואם את רוצה ללכת לסושי הכי מפורסם בטוקיו כנראה תשלמי המון, אבל זה בדיוק העניין - אין צורך. אנחנו הכי נהננו להכנס למקומות אקראיים ואכלנו ממש טוב. הארוחה הכי טובה ביפן היתה בסתם מסעדה אקראית בפסאג׳ באוסאקה, אכלנו את הסושי הכי טוב בחיים שלי בכ-15 יורו לאדם. חוץ מזה חלק מהחוויה של אוכל ביפן היא דווקא הדברים הכי זולים - אם לא תאכלו פעם או פעמיים אוכל (טרי, טעים וטוב) שקניתם בקופסאות ב-711 אז תפספסו חוויית חובה! גם קארי יפאני הוא חובה, ובד״כ יעלה בין 5 ל-10 יורו לאדם. גם כניסות לאתרי תיירות זולות ביחס לאירופה - כניסה למוזיאון או לטירה (באוסקה או קיוטו לדוגמה) עולה כ-5 יורו. לא נראה לי שזה מה שמשלמים בלובר או בוורסאי...
3. בערים הגדולות אפשר בהחלט להסתדר באנגלית. כמובן שאנשים שעובדים עם תיירים יודעים אנגלית באופן סביר, וגם ברחוב אם את נופלת על מישהו שלא יודע, הבא ידע. מה שכן, כשמישהו לא יודע אנגלית אז הוא באמת לא יודע אנגלית בדיוק באותו מובן שאת לא יודעת קוריאנית (אני מניח) - לא יודע מה זה yes ומה זה no. במערב זה לא קיים וזה די משעשע.

בקיצור סעו ותהנו, אני ממש מקנא. השד הרבה פחות נורא ממה שהוא נראה. אנחנו הוצאנו הרבה פחות ממה שציפינו בסופו של דבר וממש נהננו.

נשמע נהדר.
תודה !!

גם אנחנו היינו בדיוק שבועיים. קיוטו -> אוסאקה (+נארה, חובה) -> הירושימה -> טוקיו. איפה לחוץ אבל למען האמת השארנו 5 ימים לטוקיו ולדעתי זה היה טיפה יותר מדי. אני חושב שבשבועיים אפשר לעשות הרבה מאוד.

גם אנחנו היינו בדיוק שבועיים. קיוטו -> אוסאקה (+נארה, חובה) -> הירושימה -> טוקיו. איפה לחוץ אבל למען האמת השארנו 5 ימים לטוקיו ולדעתי זה היה טיפה יותר מדי. אני חושב שבשבועיים אפשר לעשות הרבה מאוד.
מעולה. תודה
איך היית מחלק אחרת את הימים?
אנחנו לא כל כך אוהבים לנסוע.. אני אוהבת להתמקם במקום ולהקדיש לו זמן :), גם אם זה להיות בפחות ערים.
על מה אסור לוותר?

@שלי , מקדשי וגינות הזן בקיוטו הם חובה (לדעתי). הייתי לפני המון שנים אז אני לא זוכר להמליץ ספציפית אבל פשוט תעשי חיפוש בגוגל.
תהנו!

על מה אסור לוותר?
אין דבר שאסור לוותר עליו.
ה-FOMO הזה לא עוזר לאף אחד בזמן חופשה.
בכל מקרה זה תלוי בכם גם.
יש אנשים שיכולים לבלות שבועיים בקיוטו ורק לבקר במקדשים כל יום וליהנות מזה (ויש כאלה שיום אחד מספיק להם).
יש כאלה שטסים ליפן רק כדי לראות אטרקציות שקשורות לאנימה ו/או תרבות ה-otaku (אם את לא מכירה, גוגל יעזור) ולא מזיז להם דברים אחרים.
יש אנשים שחשוב להם בעיקר לראות טירות, כאלה שיותר אוהבים טיולים שכוללים טיפוס על הר, כאלה שנוסעים רק בשביל מסעדות, כאלה שהכי חשוב להם זה לקנות אלקטרוניקה, ועוד.

מה מעניין אתכם? בהתאם לזה נראה לי שאפשר לעזור לכם למצוא דברים שמתאימים לתחומי העניין שלכם.

אין דבר שאסור לוותר עליו.
ה-FOMO הזה לא עוזר לאף אחד בזמן חופשה.
בכל מקרה זה תלוי בכם גם.
יש אנשים שיכולים לבלות שבועיים בקיוטו ורק לבקר במקדשים כל יום וליהנות מזה (ויש כאלה שיום אחד מספיק להם).
יש כאלה שטסים ליפן רק כדי לראות אטרקציות שקשורות לאנימה ו/או תרבות ה-otaku (אם את לא מכירה, גוגל יעזור) ולא מזיז להם דברים אחרים.
יש אנשים שחשוב להם בעיקר לראות טירות, כאלה שיותר אוהבים טיולים שכוללים טיפוס על הר, כאלה שנוסעים רק בשביל מסעדות, כאלה שהכי חשוב להם זה לקנות אלקטרוניקה, ועוד.

מה מעניין אתכם? בהתאם לזה נראה לי שאפשר לעזור לכם למצוא דברים שמתאימים לתחומי העניין שלכם.
אנחנו אוהבים בעיקר אוכל ותרבות.. ואוכל ;)
גם נופים,טבע וגינות זן :)
וגם ערים אורבניות.
בקיצור, אוכל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
N טיול אחרי צבא? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 54
K טיול באנגליה צרכנות פיננסית 23
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y פקדון בזמן טיול גדול שוק ההון 1
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
4 טיול אחרי צבא התפתחות אישית 9
E טיול אחרי צבא אוף טופיק 47
M טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
T צפוניים, האם יכול להתאים מפגש-טיול בשישי הבא (30.12.2016)? אוף טופיק 24
c881 טיול סולידי - אוסטריה - מונגוליה 4 חודשים על אופנוע 125 סמק אוף טופיק 1
yossik ארה"ב - טיול מחוף לחוף במחיר סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T טיול סולידי אוף טופיק 3
AsherV הערכת מחיר ללפטופ יד 2 אוף טופיק 2
ptom הערכת דמי ניהול נסתרים לצרכי סימולציית מס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 12