• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

טיול אחרי צבא?

N1231

משתמש סולידי
דירוג
7
קצת רקע
בן 23
חסכן אגרסיבי
עובד בעבודת כפיים, שכר נטו של כ 15,000 אבל עשוי להשתנות בהתאם לשעות העבודה שיבקשו ממני.
הון עצמי כ 250k, הכל על מניות.
כרגע הוצאות חודשיות כ 3k, מעוניין להעלות את רמת החיים שלי ככל שיעבור הזמן.
אין לי מושג כמה כסף אני אצטרך בפרישה, אם לעזוב את העבודה להוריד שעות וכו. קיצור יש לי ברדק שלם בראש.

לעניינינו,
חשבתי לטוס למזרח באיזור אוגוסט( עד אז אני בחוזה עבודה), עד אז הצפי זה עוד 60-90k חיסכון ( מקווה שאם הכל ילך לפי התוכנית אז לפחות 80k אבל זה לא תלוי לגמרי בי) ככה שיש כסף שיכול לעבוד בשבילי בעתיד מבחינת ריבית דריבית.

הדילמה היא האם לטוס או לא לטוס.
בהנחה ואני מסוגל לחסוך 12k בחודש( בשלושה חודשים האחרונים חסכתי 15 בממוצע ככה שאולי אני אפילו שמרן) ואני טס לשלושה חודשים, הרי ש 12,000*3 שווה ל 36,000 פלוס נניח הערכה גסה עוד 30k על הטיול, מדובר בקרוב ל 70k ואם נניח פרישה בעוד 17 שנים אז השבעים אלף האלה יכלו להכפיל את עצמם כפול 5 בערך.
לכן העלות האלטרנטיבית עצומה.
מדובר בכ 370,000 שקל מהעתיד שלי.

מצד שני, אני נורא מפחד להתחרט בעתיד שלא נהניתי משנות העשרים שלי בכלל.
מעניין אותי בעיקר לשמוע מאנשים שפחות או יותר חסכנים אגרסיביים.
לצאת לטיול?
להתפשר על חודשיים?

מעניין אותך לנסוע למזרח? למה? מה תעשה שם?
אם התשובה חיובית, תיסע, יש לך מספיק כסף בשביל זה, והכסף של הטיול לא ירחיק אותך מפרישה מוקדמת עד כדי כך.
אם אתה לא באמת רוצה לנסוע, ולא מעניין אותך לעשות טרקים, או לשכב על החוף, אל תיסע. לא יקרה כלום.
אולי אתה מעדיף לצאת לפאב יותר מאשר לצאת לטיול? עם 30 אלף תוכל לצאת לפאב פעמיים בשבוע למשך שנתיים לפחות, אולי זה ימצא חן בעיניך יותר?
בקיצור, יש לך מספיק כסף, להוציא 30 אלף עכשיו לא יעצור אותך ולא יעכב אותך משמעותית, תעשה מה שיביא לך מקסימום הנאה במינימום הוצאה.

מעניין אותך לנסוע למזרח? למה? מה תעשה שם?
אם התשובה חיובית, תיסע, יש לך מספיק כסף בשביל זה, והכסף של הטיול לא ירחיק אותך מפרישה מוקדמת עד כדי כך.
אם אתה לא באמת רוצה לנסוע, ולא מעניין אותך לעשות טרקים, או לשכב על החוף, אל תיסע. לא יקרה כלום.
אולי אתה מעדיף לצאת לפאב יותר מאשר לצאת לטיול? עם 30 אלף תוכל לצאת לפאב פעמיים בשבוע למשך שנתיים לפחות, אולי זה ימצא חן בעיניך יותר?
בקיצור, יש לך מספיק כסף, להוציא 30 אלף עכשיו לא יעצור אותך ולא יעכב אותך משמעותית, תעשה מה שיביא לך מקסימום הנאה במינימום הוצאה.
תודה רבה

ואם נניח פרישה בעוד 17 שנים אז השבעים אלף האלה יכלו להכפיל את עצמם כפול 5 בערך.
לכן העלות האלטרנטיבית עצומה.
מדובר בכ 370,000 שקל מהעתיד שלי.

בשלב הזה כבר יהיו לך חסכונות של כמה מליונים (אם תפעל נכון) ולכן ה- 370K לא יהיו מאוד משמעותיים.
בנוסף בגלל אינפלציה השווי שלהם יהיה אפילו עוד יותר נמוך.

בלי קשר מסכים עם @Homer , אם אתה נוסע רק כי כולם נוסעים אז אולי עדיף שתתחיל לימודים במקום זה.

בשלב הזה כבר יהיו לך חסכונות של כמה מליונים (אם תפעל נכון) ולכן ה- 370K לא יהיו מאוד משמעותיים.
בנוסף בגלל אינפלציה השווי שלהם יהיה אפילו עוד יותר נמוך.

בלי קשר מסכים עם @Homer , אם אתה נוסע רק כי כולם נוסעים אז אולי עדיף שתתחיל לימודים במקום זה.
היי תודה על התשובה.
לא חושב שאני נוסע כי כולם נוסעים, אלה יותר מכיוון שאני אקבל שם המון חוויות חיוביות וגם להבין אם האורח חיים הזה מתאים לי(כי יש בי צד שרוצה להיקרע עשור ואז לצאת לפנסיה עם קצבה של 5-6-7k ולטייל בעולם לאיזה 5 שנים)

בקשר לתואר, אתה חושב שכדאי ללכת על זה?
אני עובד בתור מאבטח, על כ 340 שעות הגעתי ל 28k ברוטו ופנסיה על כל השכר. בנוסף אני מקבל דירת עבודה שהיא על הפנים אבל חוסכת לי בערך 2000-3000 בחודש אם הייתי עובד בכל עבודה אחרת.
ברור לי שזה יותר מידי שעות אבל גם אם נניח ואני עושה פחות, אני באמת חושב שלא תיהיה לי בעיה להגיע ל 15k נטו( 21-22 ברוטו), במיוחד שכנראה שתיהיה בחודשים הקרובים העלאת שכר.
מצד שני אני חושב שאני טוב יותר אינטואיטיבית במה שקשור למדעי החברה ופחות למדעים מדויקים
ומכאן המסקנה העגומה שלי שמבחינה כלכלית אני לא רואה ערך לעשות תואר.
נניח עורך דין מתחיל אחרי מסלול מפרך של שש שנים יתחיל כנראה משכר של 6-12k בהתאם לקישורים שלו וכו...
אני אשמח לשמוע מה דעתך על כך, שווה לשרוף כל כך הרבה משאבים בשביל זה?
(חשוב לציין שאני מאמין תופס מעצמי בן אדם שאוהב ללמוד נושאים מסויימים ולכן סביר להניח שאני אעשה תואר ככה או ככה משלל סיבות. האם זה יהיה לפני או אחרי הפרישה זו כבר שאלה אחרת שאני לא בטוח לגביה)

אני באמת חושב שלא תיהיה לי בעיה להגיע ל 15k נטו
זה שכר לא רע. אבל
1. לא ברור לי מה מידת הקביעות בעבודה הזו לטווח הארוך
2. מתכנת מוצלח יכול לעשות גם 30-50K נטו

מצד שני אם
אני טוב יותר אינטואיטיבית במה שקשור למדעי החברה ופחות למדעים מדויקים
אז זה באמת מגביל.

נניח עורך דין מתחיל אחרי מסלול מפרך של שש שנים יתחיל כנראה משכר של 6-12k בהתאם לקישורים שלו וכו...
גוגל: הסולידית עריכת דין
יש הרבה דיונים בנושא, תראה אם אתה מוצא שם תשובה.

התחלת עם שאלות לגבי טיול ועברת ללימודים...
נשמע שטיול נחוץ לך ויש לך אפשרות לממן.
למה שלא תעשה לך תוכנית ל 5 שנים קדימה ותראה איך אתה מכניס בזה טיול, לימודים, עבודה וכן הלאה.

לצאת לטיול?
אני בעד אם באמת תתייחס לזה ברצינות.
אנחנו היינו בהודו כשלושה חודשים, לפני הנישואין והילדים. בשבילנו זאת היתה חוויה משנת חיים. חזרנו עם תובנות חדשות לגבי עצמנו ולגבי הרצונות והצרכים שלנו, וזה שינה לא מעט את מסלול חיינו עד היום. עיקר השהות שלנו היתה היכרות עם הודים והתבוננות בחייהם, יחד עם שילוב של טרקים קצרים בסביבה. לא סמים, לא אלכוהול, לא חבורות ישראלים/תיירים, לא קניות.
אבל רוב האנשים מתייחסים לטיול הגדול אחרת - יוצאים מהחיים הנורמטיבים לתקופה מסוימת וחוזרים למסלול כרגיל.
הערכה גסה עוד 30k על הטיול
אתה מתכנן טיול יקר יחסית, ברוב המזרח החיים זולים מאד. לאן התכוונת לנסוע? או האם אתה מתכנן הרבה טיסות בזמן קצר?
מדובר בקרוב ל 70k ואם נניח פרישה בעוד 17 שנים אז השבעים אלף האלה יכלו להכפיל את עצמם כפול 5 בערך.
חישובים כאלה יובילו אותך לחיים מאד אומללים עד לפרישה (שסטטיסטית כנראה לא תהיה באמת בגיל 40). 17 שנים של אומללות לא שווים את הפרישה.
תנסה לבנות לך תכנית הגיונית שכוללת גם בילוי ועניין בהווה ולא רק חסכון לעתיד.

הייתי במזרח שנה אחרי שירות הצבאי,
בין החוויות הכי טובות שהיו לי בחיים ואני כבר לא ילד.

אפילו עשיתי טיול מקוצר של חודשיים עם אשתי לאחר 20 שנים במקומות שהכי נחקקו לי בראש עם החוויות הכי מטורפות.

הזכרונות, הריחות, החברים, האהבות, הצעירות...

פשוט תיסע אל תחשוב פעמים.

זה אחד הדברים הכי מהנים שתעשה, אני בטוח בזה!

אני עובד בתור מאבטח, על כ 340 שעות הגעתי ל 28k ברוטו ופנסיה על כל השכר. בנוסף אני מקבל דירת עבודה שהיא על הפנים אבל חוסכת לי בערך 2000-3000 בחודש אם הייתי עובד בכל עבודה אחרת.
ברור לי שזה יותר מידי שעות אבל גם אם נניח ואני עושה פחות, אני באמת חושב שלא תיהיה לי בעיה להגיע ל 15k נטו( 21-22 ברוטו), במיוחד שכנראה שתיהיה בחודשים הקרובים העלאת שכר.
מצד שני אני חושב שאני טוב יותר אינטואיטיבית במה שקשור למדעי החברה ופחות למדעים מדויקים
ומכאן המסקנה העגומה שלי שמבחינה כלכלית אני לא רואה ערך לעשות תואר.
אני אשמח לשמוע מה דעתך על כך, שווה לשרוף כל כך הרבה משאבים בשביל זה?
אתה עובד עבודת כפיים או מאבטח? ואם מאבטח ,איזה סוג של מאבטח? אתה עובד בגוף כמו השבכ שיכול להיות מקפצה להמון דברים, או שאתה עובד בחברה ?

אישית אני לא חושב שתואר הוא דבר מחייב ,אבל אתה צריך להבין מה האופק שלך במקצוע.

טיול ארוך בלי מחויבות לכלום יכול לעזור לך לסדר את המחשבות ולהבין מה אתה צריך.

אתה אדם חברותי שמתחבר בקלות עם אנשים? אתה נהנה לטייל גם לבד?

בכל מקרה, אם זאת כזו התלבטות סע לחודש בלי כרטיס חזור או עם כרטיס טיסה גמיש ותחליט כל חודש אם אתה רוצה להמשיך או לא.

את החוויות שתקבל בגיל 20 בחיים לא תשיג בגיל 30/40/50 .
אמירה מעט מקוממת.
את החוויות שלי צברתי בגיל 50+
חרשתי את אפריקה לאורכה ולרוחבה כמה שנים. גם חרשתי את הקוטב הצפוני והדרומי.
לראות צ'יטה, פיל, אריה ממרחק 0 זה לא פחות מאיזו חוויה באיזו זולה בטימקטו...
ובנוסף שידרגתי את מיומנות הצילום שלי והתמונותת שלי מופיעות בנשיונל גאוגרפיק.
גם חרשתי כל פינה בארץ והצילומים שלי הופיעו בירחוני טבע ארציאלים.
אולי הטראומה שחטפתי במלחמת ההתשה גרמה לא לצאת 'לטיול הגדול' כי התרכזתי בלבנות את עצמי מחדש וזה היה תהליך של הרבה שנים..
מה שאני רוצה להגיד זה שלכול גיל יש את החוויות שלו וצוציק שיצא לטיול אחרי צבא לא יכול לקפוץ ולהמעיט בחוויות של דור ההורים שלו.

אמירה מעט מקוממת.
את החוויות שלי צברתי בגיל 50+
חרשתי את אפריקה לאורכה ולרוחבה כמה שנים. גם חרשתי את הקוטב הצפוני והדרומי.
לראות צ'יטה, פיל, אריה ממרחק 0 זה לא פחות מאיזו חוויה באיזו זולה בטימקטו...
ובנוסף שידרגתי את מיומנות הצילום שלי והתמונותת שלי מופיעות בנשיונל גאוגרפיק.
גם חרשתי כל פינה בארץ והצילומים שלי הופיעו בירחוני טבע ארציאלים.
אולי הטראומה שחטפתי במלחמת ההתשה גרמה לא לצאת 'לטיול הגדול' כי התרכזתי בלבנות את עצמי מחדש וזה היה תהליך של הרבה שנים..
מה שאני רוצה להגיד זה שלכול גיל יש את החוויות שלו וצוציק שיצא לטיול אחרי צבא לא יכול לקפוץ ולהמעיט בחוויות של דור ההורים שלו.
נכון ,ועדיין ,יש חוויות שאפשר לחוות רק בגיל הזה ורק כשאין לך מחויבות משום סוג.

יש חוויות שאפשר לחוות רק בגיל הזה
המשפט נכון לכל גיל.

אני אמנם לא בין 50+, אבל לחלוטין מתחבר למה שיוסיק כתב. גם מבחינה אישית, אני רואה שדווקא עם ילדים החוויה שונה לחלוטין (לחיוב). וגם מהסביבה, אני רואה אנשים בני 70+ מטיילים בכל העולם ובמקומות הכי נידחים שיש, כי איך אמרת אין להם מחויבות

צבירת כסף זו אף פעם לא מטרה אלא רק אמצעי שמאפשר לנו לממש את המטרות שלנו. אז אם המטרה שלך היא לטייל עכשיו כנראה יש לך את הכסף לעשות את זה. אם המטרה שלך היא ללמוד באוניברסיטה אז אולי אתה צריך לבדוק אם יש לך את הכסף להחזיק את עצמך בשנות הלימודים. בכל מקרה לדעתי שווה לך גם לטייל וגם ללמוד. לראות עולם ולרכוש השכלה אולי עולים כסף אבל שווים זהב.

זה שכר לא רע. אבל
1. לא ברור לי מה מידת הקביעות בעבודה הזו לטווח הארוך
2. מתכנת מוצלח יכול לעשות גם 30-50K נטו

מצד שני אם

אז זה באמת מגביל.

גוגל: הסולידית עריכת דין
יש הרבה דיונים בנושא, תראה אם אתה מוצא שם תשובה.
אני אבדוק תודה

הייתי במזרח שנה אחרי שירות הצבאי,
בין החוויות הכי טובות שהיו לי בחיים ואני כבר לא ילד.

אפילו עשיתי טיול מקוצר של חודשיים עם אשתי לאחר 20 שנים במקומות שהכי נחקקו לי בראש עם החוויות הכי מטורפות.

הזכרונות, הריחות, החברים, האהבות, הצעירות...

פשוט תיסע אל תחשוב פעמים.

זה אחד הדברים הכי מהנים שתעשה, אני בטוח בזה!
תודה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
4 טיול אחרי צבא התפתחות אישית 9
E טיול אחרי צבא אוף טופיק 47
K טיול באנגליה צרכנות פיננסית 23
A טיול ארוך בחו"ל - שנה סביב העולם (עם ילדים קטנים) פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 50
Y פקדון בזמן טיול גדול שוק ההון 1
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
S טיול בחול שהוזמן לפראג עוד לפני עניין הקורונה אוף טופיק 121
שלי טיול ליפן-הערכת עלויות אוף טופיק 16
M טיול ארוך בחו"ל - בעד ונגד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 53
T צפוניים, האם יכול להתאים מפגש-טיול בשישי הבא (30.12.2016)? אוף טופיק 24
c881 טיול סולידי - אוסטריה - מונגוליה 4 חודשים על אופנוע 125 סמק אוף טופיק 1
yossik ארה"ב - טיול מחוף לחוף במחיר סולידי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 1
T טיול סולידי אוף טופיק 3
P צבא רובוטים פוסטים מאיכות נמוכה 7
Dinoman צבא->הפתוחה->אפיק מעבר->טכניון->אינפיניטי לאבס->הייטק יומני מסע אישיים 4
S אחרי צבא, מה עכשיו? יומני מסע אישיים 20
A צעיר אחרי צבא מתלבט אם להשקיע או לא שוק ההון 20
W צבא יומני מסע אישיים 144

נושאים דומים

Back
למעלה