טיול אחרי צבא

הנושא בפורום 'אוף טופיק' פורסם ע"י efa, ‏14/9/18.

1. efa

efa משתמש רשום

אהלן,

המלצות למקורות קריאה\צפייה כדי להתחיל לתכנן את הטיולשאחרי הצבא?
    אני רוצה לבנות איזה תמונה בראש של איפה אני רוצה להתחיל וכאלה

עד עכשיו הסתכלתי טיפה באתר של למטייל ונכנסתי לקבוצות פייסבוק האלה שקיימות..

מה עוד יש?

2. בת העמק

בת העמק משתמש רשום

תשמע, כל מקום הוא נפלא לטיול. אם אתה מתקשה להחליט, אולי תכין רשימה של מה אתה מצפה מהטיול ולפי זה תוכל להתכוונן על האזור.

Powerslave אוהב/ת את זה.
  3. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש רשום

זה לא המקום, זה האנשים שיהיו איתך.
    הודו, ארה"ב, תיאלנד, איטליה, נפאל, ניו-זילנד, כולם מדהימים ומרהיבים, השאלה היא מי יערסל לצדך...
    כמובן שאם את/ה תפרן, מזרח [הודו/נפאל וכו'] ייתן לך יותר זמן לתמרן.
    אוסטרליה וארה"ב יקרות משמעותית.
    מניסיון, כל מקום שהייתי בו היה קסום... בהצלחה! :)

4. efrat

efrat משתמש רשום

תתחיל בלכמה זמן אתה רוצה לנסוע. יש הבדל בין טיול של חצי שנה לחודשיים.
    אחרי זה מה אתה אוהב ? גלישה ים ? - סרי לנקה , מרכז אמריקה, אוסטרליה, ארה״ב
    מסיבות ? הודו , ארגנטינה, אוסטרליה
    או יותר טיולים וטראקים ? ניו זילנד , דרום אמריקה, הודו כמובן, ארה״ב אירופה הלא קלאסית.
    מה התקופה בשנה שאתה רוצה לנסוע ? החורף שלנו הוא הקיץ של הכדור הדרומי אז לנסוע לעשות טראקים בארגנטינה סביב אוגוסט זה חסר פואנטה ולא אפשרי. לעומת זאת שיא הקיץ בניו זילנד הוא בינואר.

לאן חברים / חבר יבוא איתך ? שותף טוב זה 90% מהטיול. כמובן שאפשר לפגוש אנשים בדרך אבל עדיף להגיע עם חבר מהבית (לדעתי) .

תתחיל לענות לעצמך על הדברים האלה ואז תצמצם את המדינות באופן משמעותי. בנוסף בלמטייל יש בלוגים, שם אפשר לקרוא על מסלולים של אנשים וזה יכול לתת לך רעיון די טוב .

יעקב אוהב/ת את זה.
  5. Powerslave

Powerslave משתמש רשום

קודם תחליט על משך הטיול והזמן (איזה חודשים בערך) ותחליט מה האופי שאתה מחפש. תמצא עם מי אתה רוצה לטייל (לא פחות חשוב), ואז תתחיל לתכנן בהתאם:
    -קבוצות הפייסבוק השונות של ישראלים יתנו לך תמונה מלאה של שבילי החומוס ביבשות השונות (=המסלולים שהישראלים עושים)
    -ספרים של lonely planet יתנו לך את כל האינפורמציה שתצטרך על כל יבשת/מדינה

וכמובן תוסיף גם שיקולי תקציב בנקודה הזו
    בגדול, אל תכנס ל-FOMO: כל מקום שתבחר לטייל בו יהיה מדהים בעינייך אם עד עכשיו טיילת בעיקר באירופה/קצת ארה"ב/תאילנד

6. efa

efa משתמש רשום

אז ככה
    שתי אופציות לתאריכים - מרץ עד אוגוסט
    או יולי עד ספטמבר

אני כמעט ולא הייתי בחול, מה שקוסם לי זה לעשות את עיקר הטיול לבד, ולטייל עם אנשים שאכיר תוך כדי, כשזה יתחשק לי.

מבחינת האופי שלי נראה לי שאהנה מאוד מנופים, מלראות תרבויות שונות ומכל מה ש יפתח לי את הראש

חוץ מזה צריך לקחת בחשבון שאני דתי:|:|

7. efa

efa משתמש רשום

Fomo?

8. amidar

amidar משתמש רשום

fear of missing out

9. Powerslave

Powerslave משתמש רשום

נופים מדהימים יש (כמעט) בכל מדינה. אם תרבויות שונות זה מה שאתה מחפש, מציע לך להוריד מהרשימה את אירופה/ארה"ב/אוסטרליה-ניו זילנד. תרבות מערבית שבסה"כ די דומה לשלנו. שאר היעדים הקלאסיים הם המזרח או דרום אמריקה. אני פחות יודע להרחיב על המזרח, אבל מבחינת דרום אמריקה:
    הזמנים שציינת הם מעולים בשביל פרו ובוליביה, שאלה מדינות בהם אתה תחווה נופים ותרבויות. שתי המדינות הללו זה לרוב טיול של חודש וחצי-חודשיים+-. ארגנטינה וצ'ילה (שיותר דומות בתרבות למערב) הם קצת בעייתיות לטייל בהן החל מאפריל. לרוב במסלול 'הקלאסי' הישראלי, בחודשי הקיץ הישראלים נוהרים לעבר קולומביה ושאר מרכז אמריקה: שם הטיול כבר ממוקד בחופים ומסיבות יותר מאשר טיולים. למרות ששוב, בכל מדינה אתה תמצא גם טיולים נהדרים... מה שאמרתי זה ה-mindset של הרוב הישראלי

10. בת העמק

בת העמק משתמש רשום

תרבויות שונות זה בטח לא אירופה וארה"ב. לי ולבעלי הודו "פתחה את הראש" בצורה כזאת שעד היום הערכים והתובנות שלנו כוללים גם את מה שלמדנו שם.
    זה נפלא! יש קסם בלנסוע לבד ולהתחבר באופן ספונטני עם אנשים, ישראלים וזרים. נכון שנוח יותר לנסוע עם חבר/ים אבל אז יש נטיה לא להיפתח כ"כ לאחרים.
    אני הייתי ממליצה לך להתרחק מהעצות והטיפים שם. זה יוביל אותך ל"שביל החומוס" הכבוש היטב בידי ישראלים ויפחית את האפשרויות לגלות עולמות זרים.
    כשתבחר מדינה להתחיל איתה, לך לאכסניה שלא הוזכרה ע"י הישראלים ומשם כבר תזוז הלאה לפי המלצות של מקומיים או של תיירים מהסוג שלך.
    מה זה אומר? יש מגוון של דתיים אז תצטרך לפרט. אתה צריך חותמת כשרות מרבנות כלשהי? זה אומר שתצטרך ללכת למקומות יחסית קונבנציונאלים.
    אתה יכול להסתפק בהפרדת בשר וחלב ובהימנעות משרצים וחזיר? זה כבר קל יותר, במיוחד בהודו או אם אתה קונה את המצרכים ומכין לבד.

11. amit

amit משתמש רשום

לך למקומות שיש בהם dormitories ולא מלונות , כלומר לינה משותפת של הרבה זרים בחדר גדול במיטות קומותיים... שם הכי קל להכיר מטיילים.
    בתאילנד אין הרבה כאלה, בדרום אמריקה ומרכז אמריקה יש מלא..

12. efa

efa משתמש רשום

אז הודו ופרו/בוליביה מתאימים לשני התאריכים שכתבתי?

מה שנראה לי חשוב זה לבחור את המדינה שמתחילים איתה ואת הכיוון הכללי (זאת אומרת מדינות/אתרים באיזור שמעניינים)

וחוץ מזה לגבי עוד מקורות אם יש.. נניח אני מתחיל בהודו, מה זה ידרוש ממני להכין מראש, איפה בדיוק להתחיל את השבוע הראשון וכאלה.. איפה אפשר לקרוא? סתם אתרים לתיירים על הודו?

אגב, איסלנד ופרגוואי תמיד סיקרנו אותי, קלוונטיות?

עוד אגב, מה עם אפריקה?

אגב אחרון, בלוגים מומלצים במיוחד?

13. בת העמק

בת העמק משתמש רשום

אין יותר מוצלח מלונלי פלנט https://www.lonelyplanet.com/

Powerslave אוהב/ת את זה.
  14. yossik

yossik מודרטור

אין מה לעשות שם, בזבוז זמן משווע אלא אם זה חלק ממסע לחוג הקוטב הצפוני אבל זה כבר סיפור יקר.
    הייתי שם ואיסלנד הייתה בסך הכל תחת ביניים להצטיידות לפני המסע צפונה.

15. Powerslave

Powerslave משתמש רשום

נחשבת למדינה שיחסית קשה לטייל בה וגם לא הכי ידידותית (מבחינת האוכלוסיה) לישראלים. אני לא נתקלתי בישראלים שממש טיילו בה, יש כמה שנכנסים אליה באזור משולש הגבולות עם ברזיל וארגנטינה בשביל השווקים בסביבה. לא מעבר.

יצא לי לשבת בפרו עם בחור שטייל במדינה (הוא היה צרפתי אם אני זוכר נכון). תמונות נהדרות, טבע מדהים - אבל קשה לטייל שם...

16. Itay_Ber

Itay_Ber משתמש רשום

טיילתי בפאראגוואי, בעיר ENCANARCION וסביבתה כ5 ימים מתוך 8 חודשים בדרום אמריקה לפני 4 וחצי שנים. היה שם אחלה אבל לא משהו יוצא דופן. הייתי בקרנבל ב- ENCANARCION שהיה ממש יפה ומהנה, לפי דעתי הרבה יותר מהקרנבל בסלבדור והרבה יותר בטוח. זה קרנבל בסגנון ריו (טריבונות מצידי הכביש ולהקות סמבה עוברות באמצע). בנוסף הייתי ב2 מקדשים עתיקים שהיו יפים אבל לא התרגשתי יותר מדי מהם. הנוף עצמו בסגנון פאמפאס - ערבות דשא עם ביצות. משהו שקיים בהרבה מקומות בדרום אמריקה אבל פחות מרשים ופחות מתוייר מאשר בדרום ברזיל ובוליביה).
    בניגוד לכל מקום אחר שהייתי בו בדרום אמריקה, לא מצאתי בעיר אפילו הוסטל אחד, וחלקתי חדר זוגי בסוג של HOTEL-MOTEL עם מי שלימים תהיה חברה שלי.
    מבחינת האוכלוסייה הכל היה סבבה ואפילו לקחתי 2 טרמפים (בגלל שלא הייתה תחבורה נורמלית). לא הרגשתי יחס מיוחד כי אני ישראלי. אבל בעיר CIUDAD DEL ESTE שנמצאת במשולש הגבולות בין ברזיל פאראגוואי וארגנטינה גרים המון לבנונים יוצאי חיבזאללה, ובכללי זאת עיר של פשע ורשע עם המון סחורה מוברחת. בתור סולידי שלא מתרגש מקניות לא מצאתי מה לעשות שם.

נערך לאחרונה ב: ‏15/9/18
  17. TunaGolem

TunaGolem משתמש רשום

לדעתי זו צרות מחשבה. בנבכי המערב ניתן למצוא מיקרו קוסמוי רבים.

אפשר גם ללמוד לשחוט, ולהביא את החותמת מהבית.

18. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש רשום

שום בעיה להסתדר כדתי בחו"ל.
    אם אתה ממש מקפיד, יש אתרים ואפליקציות שמפרטות לך מה מותר לאכול בכל מדינה (לחם/גבינות/יוגורטים/מוצרי מדף/דגים) ברמות שונות של הקפדה.
    תגלה שהחיים הרבה יותר פשוטים (בהנחה שאתה מוותר על בשר מבושל) ממה שאתה חושב.
    כבר הרבה שנים שאנחנו פשוט נכנסים לסופר וקונים מוצרים ממש כמו בארץ, אוכלים במסעדות צמחוניות וטבעוניות, שותים קפה בבתי קפה, שותים יין/בירה.

19. efa

efa משתמש רשום

מה למשל?
    איך אפריקה ?

לפי התאריכים ואופי הטיול שכתבתי למעלה משתמע שהמזרח יתאים לי לא? נגיד להתחיל בסין ולהגיע להודו?

מבחינת תקציב, נראה לי שאני מוכן לשלם 20 אל''ש לארבעה חודשים, הגיוני?

זאת תגובה סופר משמעותית בשבילי, הסבר והדגם כמה שיותר!

20. יוסי מערוף

יוסי מערוף משתמש רשום

תתחיל בזה
    http://www.tzohar.org.il/?page_id=10812

תמשיך עם פניה בפייסבוק לרב oren duvdevani שהוא מומחה עולמי לכשרות בחו"ל ועד לא מזמן האחראי על הנושא מטעם המדינה.
    איש מאוד פתוח שלא מבין למה כולם סוחבים אוכל מהארץ. יש לו קבוצות ווטסאפ שהוא עוזר לאנשים עם שאלות מקומית.

ויש גם את זה
    http://olamhaze.co.il/האפליקציה-שתאתר-עבורכם-מזון-כשר-בסופר/

מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.