• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חנייה של כסף לשנתיים

שניהם סביב ה2.3% אחרי עמלות.
לשניהם מח"מ דומה +-
אני לא יודע מאיפה המספרים ממליץ לזכור שלא מדובר בריבית מובטחת כמו בבנק(למעט קריסת הבנק)
אני השקעתי באחת הקרנות לחצי שנה ויצאתי בלי רווח (מופסד ממש מעט בערך 0.05%)

בלי קשר לא הייתי ממליץ למי שקונה דירה בשקלים בעוד שנה שנתיים לקנות קרן דולרית.

• אהבתי
Reactions: ITS
אני לא יודע מאיפה המספרים ממליץ לזכור שלא מדובר בריבית מובטחת כמו בבנק(למעט קריסת הבנק)
מהאתר שלהם.
אני השקעתי באחת הקרנות לחצי שנה ויצאתי בלי רווח (מופסד ממש מעט בערך 0.05%)
דולרית? כולל דיבידנדים? חישבת את מגן המס על הפסד הקרן? בכל מקרה זה אפשרי כי הריבית עולה, גם הריבית של התעודות הקצרות האלה כמעט הוכפל, אם היית משקיע במח"מ ארוך יותר היית מפסיד יותר.
בדקתי הרגע וNEAR עלתה בשנה האחרונה ב0.8%
בלי קשר לא הייתי ממליץ למי שקונה דירה בשקלים בעוד שנה שנתיים לקנות קרן דולרית.
ברור.

נערך לאחרונה ב:
בלי קשר לא הייתי ממליץ למי שקונה דירה בשקלים בעוד שנה שנתיים לקנות קרן דולרית
באופן כללי אתה צודק, במקרה שלי, הכסף שבדולרים זה כסף שאני מכינה כגיבוי, למקרה שההוצאות הסופיות ברכישת הדירה יעלו על ההערכה הנוכחית שלי (שעבורה יש כסף שמוכן בשקלים).
רוב הסיכויים שאני לא אשתמש בו (או לפחות לא ברובו), ושבעוד שנתיים הוא יושקע בתיק ההשקעות שלי, אז אני מעדיפה כרגע לא להמיר לשקלים ואז כנראה להמיר חזרה לדולרים.

רוב הסיכויים שאני לא אשתמש בו (או לפחות לא ברובו), ושבעוד שנתיים הוא יושקע בתיק ההשקעות שלי, אז אני מעדיפה כרגע לא להמיר לשקלים ואז כנראה להמיר חזרה לדולרים.
במצב כזה אפשר לשקול להחזיק מניות, ולהסתכן, לפי הסבירות המשוערת לצורך בכסף.

לא ממליץ. מבצע.

סיפור קטן על הבטחות ובטוחות מול כסף בכיס.
לפני שנים חבר שלי הגיע למצב שהיה צריך לממש ערבות בנקאית לא גדולה מבנק מלווה לפרויקט נדל"ן שהלך לכל הרוחות. אחד מתנאי המימוש היה הוא שהקבלן פושט רגל, זה נשמע הגיוני לחבר שלי ולעורך דין שלו כשקיבל את הערבות, תנאי סטנדרטי. אז כשצריך, מה קרה? יש לבנק שעבוד ראשון על כל דבר אפשרי - מגרש, תשלומים עתידיים מהקונים, חובות הולכים וגדלים של ריביות פיגורים ומה לא מהקבלן. אז לבנק לא יוצא כלום מלהכניס את הקבלן לפשיטת רגל. גם לבעלי חוב אחרים לא כדאי להכניס את הקבלן לפשיטת רגל כי ממילא אין שום נכסים להיפרע מהם אחרי שהבנק יקבל את שלו. הבנק מתנגד לפשיטת רגל כי אז יצטרך לשלם ערבויות ובית המשפט מאוד מקשיב לו כי הבנק המלווה, ה"מבוגר האחראי" של הפרויקט. מגיעים למצב של פשיטת רגל מעשית, בלי פשיטת רגל פורמלית, תנאי הערבות לא מתקיים והערבות לא משולמת. חבר שלי חיכה בסבלנות. בסופו של דבר אחרי הליך משפטי ממושך חבר שלי הגיע לפשרה שבה שולמה הערבות הבנקאית הקטנה, שנים אחרי שחבר שלי קנה דירה אחרת ועבר אליה. לאחרים בפרויקט ששילמו יותר על הדירות והיו ערבויות בהתאם היו פחות אפשרויות, הם שילמו שכירות עוד כמה שנים עד שקיבלו את דירתם המקורית.

אפשר לשאול על מה הלכת בסוף ולמה?

אפשר לשאול על מה הלכת בסוף ולמה?
הלכתי בסוף על MINT. ישנה השוואה משנה שעברה בין MINT ל-NEAR ב-seekingalpha (לא יודעת אם אני יכולה לפרסם לינקים, אז אני אשאיר לך לחפש בגוגל), כשלפחות לפי ההשוואה, MINT גדולה הרבה יותר, משקיעה במח"מ נמוך יותר ומחזיקה גם קצת ממשלתי בניגוד לNEAR. זה הרגיש לי קצת יותר בטוח אז הלכתי על זה, למרות שהן באמת דומות מאוד, וגם ללכת על NEAR בגלל הדמי ניהול הנמוכים יותר זה הגיוני מאוד.

עוד עדכון קטן - מאז שרכשתי כבר קיבלתי דיבידנד, וכן נוכה לי מס במקור (בנק מזרחי).

מכיוון שאני במצב די דומה לפותחת שרשור זה בעת פתיחתו,
אני רוצה להעלות כאן הצעה שקיבלתי שעשויה לתרום לדיון כאן ואשמח לשמוע את דעתכם עליה:

בית השקעות מציע פיקדון חודשי עם ריבית של 0.1% על סכומים שמעל 250,000 ש"ח.
החסרון הוא שאולי זו ריבית נמוכה ועדיין כנראה יהיה הפסד לעומת עליית מדד תשומות הבנייה בזמן זה,
היתרון הוא שזה פיתרון פשוט, די בטוח (לדעתי. תקנו אותי אם אני טועה), ללא עלויות נלוות (מלבד כ-20 ש"ח העברה של הכסף לחשבון בנק).

מה דעתכם על זה כפיתרון ל"חניית" כסף (שמיועד לרכישת דירה) לתקופה של בין שנה לשנתיים?

בית השקעות מציע פיקדון חודשי עם ריבית של 0.1% על סכומים שמעל 250,000 ש"ח.

אין לזה ערך כלכלי (250 ש"ח רווח בשנה, לפני מס על סכום של רבע מיליון).
זה נחמד אם אתה רוצה "לצבוע" את הכסף ולהפריד אותו מהעו"ש, לא מעבר לכך.

אין לזה ערך כלכלי (250 ש"ח רווח בשנה, לפני מס על סכום של רבע מיליון).
הכוונה היא 0.1% חודשי, קרי 250 ש"ח בחודש. 3,000 ש"ח בשנה, 2,250 ש"ח אחרי מיסוי, מה שמביא לתשואה שנתית של 0.9%.

תבדוק בבנקים יתנו יותר מ0.1 לשנתיים.
בבנק נתנו לי 0.18% לשנתיים מלאות (יש אמנם תחנת יציאה כל רבעון, אבל אז הריבית קטנה באופן יחסי )

למה 15%?
למיטב הבנתי אלו רווחי הון ועליהם חלים 25%.
לא?

ריבית ממכשירים לא צמודים ממוסה 15%.
אם זה לא סוד, מי מציע? אני רוצה להשקיע בפיקדון כזה.

מחלקת ההשקעות של מזרחי הציעו לי לפני כמה זמן פקדון ל5 שנים עם תחנת יציאה אחרי שנתיים:
שנה 1-2: 1.3%
שנה 3: 1.5%
שנה 4: 1.75%
שנה 5: 2.25%

• אהבתי
Reactions: ITS
כן, אם הוא צמוד
לא צמוד למיטב הבנתי. זו ריבית שהגוף הפיננסי עצמו מציע.

אם זה לא סוד, מי מציע? אני רוצה להשקיע בפיקדון כזה.
אחלוק זאת בשמחה, אבל אחרי שאסיים את ההחלטה והביצוע בעניין. מקווה שעוד כשבוע כבר אוכל לעדכן ואז אוכל גם לשתף בכל הפרטים הרלוונטיים והמדויקים ובחוויתי מעצם כל העניין (שירות, זריזות וכו'...).

מחלקת ההשקעות של מזרחי הציעו לי לפני כמה זמן פקדון ל5 שנים עם תחנת יציאה אחרי שנתיים:
שנה 1-2: 1.3%
שנה 3: 1.5%
שנה 4: 1.75%
שנה 5: 2.25%
תודה רבה על שיתוף האינפורמציה. אני אישית צריך משהו קצת יותר גמיש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א חנייה של כסף לשנתיים (300k) שוק ההון 10
Oziris חנייה של כסף עד למועד ההשקעה שוק ההון 26
D שאלה לגבי קניית דירה ללא חנייה נדל"ן 14
unrealx חיסכון על חנייה / הגעה לנתב"ג כשאין רכבות צרכנות פיננסית 41
M דוח חנייה - עיריית ירושלים אוף טופיק 7
שניצלוינאי PGHY עבור חנייה שוק ההון 27
R קרן השתלמות IRA בדמי ניהול של 0.5, האם כדאי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
T האם מס על הפקדות גבוהות לפנסיה של המעסיק אמור להיות מחושב בצורה שנתית או חודשית? מיסים 7
R שאלה של מתחיל לגבי השקעות בS&P500 שוק ההון 1
מ ביטול טיסות של חברות לואוקוסט - האם חכם? אוף טופיק 15
ב אג"ח של בנקים בארץ שוק ההון 6
S האם מדד חלקי סקטוריאלי של סנופי נחשב מדד מבחינת גמל IRA? שוק ההון 1
M הסכם הצטרפות של ברוקרים - להיות רגוע? שוק ההון 18
B כרטיס אשראי של IBK צרכנות פיננסית 1
R איך מוצאים פוליסת חיסכון בעלת יחס גבוהה של נכסים לא סחירים? שוק ההון 9
MaorRocky סכנות של קניית קרקע לפני אישורים נדל"ן 17
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 3
חתול לילה מה צריך להיות הדרוג של אג"ח ישראלי? שוק ההון 16
N שאלה בנוגע למיסוי של אופציות ו RSU מיסים 3
וינסנט זיכוי/החזר מס בגין מיסוי במקור של דיבידנדים מארה"ב ע"י ברוקר זר מיסים 23
L כרטיס אשראי קורפורייט של ישראכרט - עמלת מט"ח 0 צרכנות פיננסית 9
ס האם אפשר לקזז ירידת ערך של רכב ממס רווחי הון מיסים 16
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
MaorRocky קופת גמל לא מחזירה לי תשואה של השוק ואני לא מבין למה שוק ההון 2
מ מיסוי אמריקאי של תשלומי מילואים מיסים 9
I אופציה CALL על קרן סל של בלקרוק שוק ההון 1
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
K חברה משותפת בבעלות של כמה חברות יזמות והגדלת הכנסות 14
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
קפיטליסט_מרושע המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 32
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10

נושאים דומים

Back
למעלה