• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

חובת דיווח מס הכנסה על חשבון מדדי בבית השקעות ישראלי

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

אני מחזיק בחשבון בבית השקעות ישראלי פסגות, 1.3 מיליון בשקלי בלאקרוק עולמי, ו 50 אלף ש"ח על אג"ח צמוד מדד 2-5 של פסגות.

דיברתי עם רו"ח,

הוא אמר לי, שעצם זה שאני מחזיק ניירות מדדיים, אפילו שבבית השקעות ישראלי, אפילו שרק רוכש, ואפילו אם אני לא חורג מהכנסו שנתיות של התקרה שדורשת דיווח כשכיר - אני עדיין אמור לעשות דו"ח כל שנה ?

זה נכון ?

זה מוציא את כל האוויר של להיכנס לבית השקעות ישראלי, שהיה שיקול גדול מלכחתחילה לא להתעסק עם דיווחים. או שהוא אמר זאת כדי שיהיה לו ביזנס ?

הוא אמר לי, שעצם זה שאני מחזיק ניירות מדדיים, אפילו שבבית השקעות ישראלי, אפילו שרק רוכש, ואפילו אם אני לא חורג מהכנסו שנתיות של התקרה שדורשת דיווח כשכיר - אני עדיין אמור לעשות דו"ח כל שנה ?
אני לא רו"ח אבל לדעתי לא

בכל מקרה תתקשר לפסגות ותשאל (וכמובן תחזור לעדכן (-;)

אם אני זוכר ממה שאני בדקתי איתם בזמנו
במדרגה של 800K צריך להגיע אליהם פיסית למשרדים לטובת זיהוי פנים וכו (מניח בשביל להימנע מהלבנת הון ...)

דיברתי עם רו"ח,

מוזר מאוד שקיבלת תשובה כזו, וגם לא ברור למה ההבדל לדעתו בין ניירות ערך של חברות ספציפיות לבין מדדים.
אם הטענה שלו הייתה נכונה, כמעט כל הפורום היה מחוייב דיווח.

תודה חברים,

שאלתי שוב, והוא אמר שלא חייבים. הוא התייחס לכך שאם חרגתי השנה מחובת דיווח הכנסה מיגע כפיים של השנה, אז אני צריך לדווח גם על מה שיש לי בפסגות, כחלק מהדיווח.

שזה מעניין - למה על חובת דיווח יגע כפיים יש צורך לכלול גם מניות שלא נמכרו, בבית השקעות ישראלי ?

שזה מעניין - למה על חובת דיווח יגע כפיים יש צורך לכלול גם מניות שלא נמכרו, בבית השקעות ישראלי ?
אתה צריך לדווח על רווחים והפסדים, לא על אחזקות.

למה על חובת דיווח יגע כפיים יש צורך לכלול גם מניות שלא נמכרו, בבית השקעות ישראלי ?
רק אם היו לך אירועי מס (דיבידנד, רווח הון, הפסד הון, ריבית).

תודה חברים,

שאלתי שוב, והוא אמר שלא חייבים. הוא התייחס לכך שאם חרגתי השנה מחובת דיווח הכנסה מיגע כפיים של השנה, אז אני צריך לדווח גם על מה שיש לי בפסגות, כחלק מהדיווח.

כשאתה מגיש דו"ח אתה מדווח בו על כל ההכנסות שהיו לך באותה שנה. שזה כולל הכל. גם הכנסה של 5 ש"ח מריבית בחשבון העו"ש, גם הכנסה משכירות, גם הכנסה שלך כעצמאי או שכיר, גם הכנסה של רווחי הון וגם של דיבידנד וגם כל הכנסה אחרת.

ואגב, גם חובת הדיווח היא על הכנסה מעל תקרה מסויימת (כ 640 אש"ח בשנה), לא משנה מאיזה מקורות. לא רק מ"יגע כפיים".

וכמו שאמרו, אתה לא צריך לדווח על מה שיש לך (אלא אם כן ביקשו הצהרת הון). אתה צריך לדווח על הכנסות.

יש חובת דיווח בכל מקרה מעל סכום מסויים נכון? מהו?

מי שמכר/קנה בשנת 2020 נירות ערך במחזור מכירות של מעל לתקרה של 2,522,000 ש"ח בשנה יהיה חייב בהגשת דוח שנתי לרשות המיסים.

מי שמכר/קנה בשנת 2020 נירות ערך במחזור מכירות של מעל לתקרה של 2,522,000 ש"ח בשנה יהיה חייב בהגשת דוח שנתי לרשות המיסים.
למה הדגשת את דוח? בהשוואה למה?
וחובת הדיווח היא אך ורק פר קנייה בשנה? זאת אומרת, אם יש 30 מיליון, שנקנו על פני 30 שנה (בתשואה נהדרת של 0%), לא מדווחים?

למה הדגשת את דוח? בהשוואה למה?
טעות.
מחזור = קניה או מכירה.
המספרים מתייחסים למחזור מכירות בשנה.לא רלוונטי מה קנית\מכרת בשנים קודמות.

זה נכון ?
לא נכון.

אתה חייב בדוח רק לפי תנאים מסויימים (הכנסה שנתית מעל סכום מסויים, או מחזור מעל סכום מסויים), בלי קשר אם זה בית השקעות או בנק. בית השקעות שקול לבנק מבחינת מס.

מכירה בלבד
לא נכון,מכירה וגם קנייה. תחפש ברשת ותראה שכל רואה החשבון נותנים דוגמאות למחזור הכוונה היא גם למכירה וגם לקנייה.

לא נכון,מכירה וגם קנייה. תחפש ברשת ותראה שכל רואה החשבון נותנים דוגמאות למחזור הכוונה היא גם למכירה וגם לקנייה.
אני לא בטוח שהבנתי למה אתה מתייחס.
אני התייחסתי ספציפית למה צריך למלא בדוח השנתי בטופס 1322 שדה 56 (שממנו מעתיקים לדוח הראשי).

כתבת בעצמך "מכירות"
עלתה פה שאלה של מתי חייבים בהגשת דו"ח למס הכנסה בהקשר של פעילות בניירות ערך. ועל זה עניתי.
המונח "מחזור מכירות" הוא המונח שבו מס הכנסה משתמש, אבל המשמעות שלו בפועל הוא גם קניה וגם מכירה.
לדוגמה אם קנית בשנה מסויימת ניירות ערך במיליון ש"ח ומכרת במיליון ש"ח אז המחזור שלך הוא 2 מליון ש"ח (ולא מיליון).

עלתה פה שאלה של מתי חייבים בהגשת דו"ח למס הכנסה בהקשר של פעילות בניירות ערך. ועל זה עניתי.
המונח "מחזור מכירות" הוא המונח שבו מס הכנסה משתמש, אבל המשמעות שלו בפועל הוא גם קניה וגם מכירה.
לדוגמה אם קנית בשנה מסויימת ניירות ערך במיליון ש"ח ומכרת במיליון ש"ח אז המחזור שלך הוא 2 מליון ש"ח (ולא מיליון).
אז או שמס הכנסה רשעים:
Screenshot_20220106-114237_Drive.jpg

או שהרו"ח שלך טועה.

@FIYaacov
לגבי הציטוט שהבאת
עד כמה שידוע לי, בכל מקום שיש התייחסות להכנסה מני״ע הכוונה היא לרווח ולא לתמורת המכירה, כאן בסוגריים מובהר ״מחזור מכירות״
כלומר גם אם הנכסים נמכרו בהפסד עדיין חלה חובת הגשת דוח שזה מבאס (וקצת מוזר)

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
romrom חובת דיווח מס על חשבון IB עם VTI+VXUS שוק ההון 27
פ העלאת מס יסף + הרחבת חובת דיווח למס הכנסה שוק ההון 84
זאב חוק חדש: חובת דיווח על קבלת ייעוץ לצורך תכנון מס צרכנות פיננסית 3
Nons Ense שאלה בנושא חובת דיווח והתנהלות עם חשבון מסחר שיושב בחו״ל שוק ההון 5
R חובת דיווח על הוצאת כספים לחו"ל לבני זוג מיסים 1
MaorRocky דיבידנים מ-interactive האם חלה עלי חובת דיווח? מיסים 7
R חובת דיווח על מניות בחו"ל כשאין רווחים מיסים 4
M שאלה בנושא חובת דיווח של ברוקר על שינויים בקרן שוק ההון 0
נ חובת דיווח על העברת כספים לחו"ל שוק ההון 3
yossik חובת דיווח למס הכנסה על מסחר בבורסה? שוק ההון 15