• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה לטווח ארוך עבור הילדים

שלמה פ

משתמש רשום
דירוג
7
שלום פורום נכבד,
קראתי כאן את השירשורים לגבי השקעה לילדים וגם את הפוסטים ועדיין לא מצאתי תשובה מוחצת.
אני מעוניין להשקיע עבור ביתי שנולדה סכום של כ-20 אלף שקל. מעוניין בקרן או ETF . מחפש כמובן את הזול ביותר וגם מאוד חשוב שהדיווידנדים המגיעים לחברת הניהול מושקעים כולם (כמה שאפשר) חזרה בקרן או התעודה כך שמקבלים גידול יותר מהיר. מכירים מוצרים כאלו בארץ או בחו״ל? (אני לא מחפש משהו סולידי אלה מניות בלבד, זו השקעה ל-20 שנה).

כי אין תשובה מוחצת, יש מגוון אופציות: החל מתוכנית חיסכון של חברת ביטוח שדובר עליה המון בפורום ועד פתיחת קופת תגמולים עם תיקון 190 על שם הסבא והסבתא.
תעשה את השיקולים שלך.
אופציה פשוטה זה לקנות קרן מחכה על מדד רחב שתיהיה במסגרת חשבון ההשקעות שלך וליעד אותה לילדך.
דעתי האישית, לא ממליץ חס וחלילה
ג.נ - לילדי יש קופה על שם הסבים עוקבת סנופי באי בי אי לפי תיקון 190

אם בחו"ל - קנה VANGUARD או משהו דומה, לפי איזה אינדקס שמתאים לך.

Roi פתחתי קרן IRA נפרדת על שמי שמיועדת רק לחסכון הזה. השאלה היא מה לקנות בכסף הזה.

אני מציע שתסכל על VTIVX או VT.
לא ממליץ.

מסקרנות: האם אתה מדבר על Traditional IRA?

*** עריכה ***
אם אתה עדיין בסין, האם בדקת אפשרות לפתוח חשבון השקעות בהונג קונג ולקבל את הקלות המס המקומיות?

@TunaGolem מדבר על אי אר איי לעצמאיים. אם זה מה ששאלת.

נ.ב , איך אתה יודע שאני קשור לסין?! ולא בדקתי מכיוון שממילא אצטרך לשלם את אותו המס כמו שכאן. ואשמח לדעת שאני טועה.

נסה לקרוא את השרשורים בפורום בהם דנים על המלצת וורן באפט לאשתו (לאחר מותו). בגדול, הוא סבור שהשקעה בסל מניות S&P למשקיע פסיבי היא ההשקעה המועדפת. אין באמור משום המלצה או ייעוץ.

מדבר על אי אר איי לעצמאיים. אם זה מה ששאלת.
עונה על השאלה שלי. תודה.
אני משער שפתחת את הIRA אצל ברוקר שמאפשר השקעה מחדש של דיבידנדים. אחרת, אני יכול לספר שניתן לעשות זאת בVanguard לכל הקרנות שלהם (כולל VT וVTIVX), ובSchwab גם לקרנות שאינן שלהם.
איך אתה יודע שאני קשור לסין?
קראתי פוסט שלך שמספר על יזמות בסין. אני לא זוכר בדיוק איפה זה היה, אבל זכרתי את השם ואת הפנים שלך.
ולא בדקתי מכיוון שממילא אצטרך לשלם את אותו המס כמו שכאן.
אני ממש לא מבין במיסוי בינלאומי, כך שמאוד סביר שאתה צודק.
המחשבות שלי היו שאם הבת שלך איננה אזרחית ארה"ב, היא לא תצטרך לדווח לIRS, כך שיתכן שעדיף לרשום חשבון בהונג-קונג על שמה.
המלצת וורן באפט לאשתו
בנושאי השקעות פסיביות, יש רשימה ארוכה של משקיעים רציניים שהייתי מקשיב לעצתם לפני באפט.

Roi פתחתי קרן IRA נפרדת על שמי שמיועדת רק לחסכון הזה. השאלה היא מה לקנות בכסף הזה.
זו שאלה בעייתית בפורום המכובד, אבל אני רואה שקיבלת המלצות טובות, שוב אין מוצר מושלם

שלום פורום נכבד,
קראתי כאן את השירשורים לגבי השקעה לילדים וגם את הפוסטים ועדיין לא מצאתי תשובה מוחצת.
אני מעוניין להשקיע עבור ביתי שנולדה סכום של כ-20 אלף שקל. מעוניין בקרן או ETF . מחפש כמובן את הזול ביותר וגם מאוד חשוב שהדיווידנדים המגיעים לחברת הניהול מושקעים כולם (כמה שאפשר) חזרה בקרן או התעודה כך שמקבלים גידול יותר מהיר. מכירים מוצרים כאלו בארץ או בחו״ל? (אני לא מחפש משהו סולידי אלה מניות בלבד, זו השקעה ל-20 שנה).

השאלה לדעתי היא על מי אתה בוחר לסמוך.
וורן באפט יאמר לך VOO.
הסולידית וחלק מחברי הפורום יאמרו כנראה VT.

לא ממליץ וכו'.

אוקי, נתחיל ממה המוצרים שעונים לחיפוש שלי שהם הכי זולים?

@TunaGolem @Penguin זה אכן תלוי בברוקר לגבי עמלות קניה ומכירה, מדבר על עמלות אחזקה. פתחתי באי אר איי ישראל.

@TunaGolem @Penguin זה אכן תלוי בברוקר לגבי עמלות קניה ומכירה, מדבר על עמלות אחזקה. פתחתי באי אר איי ישראל.
ב etf הנפוצים הבדל בעמלות אחזקה הוא מינורי (דולר או שניים בשנה על כל 10000 דולר מושקעים).
לדוגמא etf של שוק מניות בארה''ב
%SCHB 0.03
%VTI 0.05
%ITOT 0.03

אני משער שפתחת את הIRA אצל ברוקר שמאפשר השקעה מחדש של דיבידנדים. אחרת, אני יכול לספר שניתן לעשות זאת בVanguard לכל הקרנות שלהם (כולל VT וVTIVX), ובSchwab גם לקרנות שאינן שלהם.

האם אין כבר תעודה שמשקיעה אוטומטית את הדיווידנדים חזרה בעצמה במקום כל פעם שמצטבר סכום לקנות בעצמי?

האם אין כבר תעודה שמשקיעה אוטומטית את הדיווידנדים חזרה בעצמה במקום כל פעם שמצטבר סכום לקנות בעצמי?
יש קרנות איריות וקנדיות שעושות זאת, אבל אזרחי ארה"ב מחוייבים עליהן מס דרקוני מיוחד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R השקעה לטווח ארוך שוק ההון 9
M השקעה בS&P 500 לטווח ארוך עם ניטרול מט"ח שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
ש השקעה לטווח ארוך בתזמון "לא טוב" שוק ההון 39
ש השקעה לטווח ארוך, לצד מימושים בטווח קצת יותר שוק ההון 14
twister השקעה ב small caps etf לטווח ארוך שוק ההון 7
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
N השקעה לטווח ארוך שוק ההון 7
נ השקעה לטווח ארוך - נסדא"ק או sp 500 שוק ההון 3
twister השקעה לטווח ארוך, בן 25 שוק ההון 7
S השקעה לטווח ארוך במדדי ארה"ב שוק ההון 6
R השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך נדל"ן 24
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
navv השקעה לטווח ארוך, אג"חים בריבית שלילית לעומת מדדי מניות מפוזרים שוק ההון 19
א תיק השקעה לטווח ארוך - התייעצות שוק ההון 13
H 100% מניות - השקעה לטווח ארוך... שוק ההון 92
E השקעה באג"ח ממשלתי צמוד שקל לטווח ארוך. שוק ההון 4
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
N מכירת דירה להשכרה עבור השקעה לטווח קצר שוק ההון 10
S השקעה אופטימילית לטווח קצר בקרנות סל אג"חיות שוק ההון 7
H השקעה לטווח רחוק עבור הילדים שוק ההון 4
R השקעה לטווח קצר בIB שוק ההון 0
Y השקעה נזילה לטווח הקצר שוק ההון 2