• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה לטווח ארוך - נסדא"ק או sp 500

ניר יחזקאל

משתמש רשום
דירוג
2
שלום וברכה, ברצוני לבצע השקעה לטווח ארוך בסדר גודל של 20 שנה כאשר אני אשקיע סכום של 1000 שח כל חודש, נדהמתי מהאפקט העוצמתי של הריבית דה ריבית לאחר שחישבתי ממוצע תשואה שנתי של כ- 10%, חשבתי על השקעה בקרן מחקה או קרן סל עוקבות מדד נסדאק או sp 500, אני מודה אני דיי צעיר בתחום וכרגע ישלי תיק עצמאי במיטב דש שמורכב רק ממניות, השאלות שלי הם כך: 1) להשקעה של 20 שנה עם הפקדה חודשית של 1000 שח כל חודש, מה המסלול הזול ביותר מבחינת עמלות, דמי ניהול, וכל מה שהולך להשפיע לי לרעה על התשואה נטו ובכלל פרמטרים אחרים שאני צריך לדעת עליהם לגבי קרנות סל או קרנות מחקות שמתאימות ספיציפית למסלול השקעה הארוך טווח שאני מתכנן. 2)האם כדאי להשקיע בקרן סל או קרן מחקה של ארהב או של ישראל אם אפשר פירוט של חסרונות ויתרונות לכאן או לכאן. 3)אם אפשר המלצות לשמות או קישור של אתר שמציג בפניי את שלל הקרנות סל/מחקות על מנת שאוכל לבדוק, או בכלל המלצות של שלכם לגבי קרנות מחקות/סל של נסדאק / sp 500. * האם אני יכול לנהל לבד את התיק שלי כי לא נראה לי צריך להיות גאון גדול בשביל להשקיע בקרנות סל, או שפעולת הקנייה עובדת בצורה שונה מקנייה רגילה של מניות לעומת קנייה של קרנות סל
תודה רבה, שבת שלום ובשורות טובות.

נערך לאחרונה ב:
וולקאם.

ממליץ לעבור על הבלוג כדי ליישר קו, יש פוסטים על קרנות, על פיזור של התיק, על פירמידת המשקיע (רמז: יש דברים יותר חשובים מדמי ניהול, למרות שאתה צודק במה שאתה אומר).

בהצלחה!

@ניר יחזקאל
קודם כל קח בחשבון שתשואה שנתית ממוצעת של 10% - זה הרבה. בגדול אל תצפה לקבל את זה.
1. תבחר באחד מהקרנות הגדולות ביותר ולא תוכל ממש לטעות. עקיבה ונזילות טובה ביחד עם עמלות נמוכות. וואנגרד למשל.
2. ארה"ב וישראל זה 2 כלכלות שונות לגמרי, אם אתה חושב שהכלכלה הישראלית תצמח יותר מהאמריקאית, אז זה איכשהו הגיוני להשקיע בה.
בגדול, הכלכלה האמריקאית היא גם הכלכלה העולמית. הסדר גודל שלה הוא פי לא יודע, עשרות מהישראלית, אולי יותר, והיא מושכת אליה המון הון זר.
מהסיבה הזאת ומכיוון שרוב האנשים כאן משקיעים סולידים, אז רוב האנשים כאן להתרשמותי לא משקיעים בכלכלה הישראלית הרבה אלא מקסימום את חלקה מתוך הכלכלה העולמית (סדר גודל של אחוזים בודדים).
3. כן, אתר מעולה: https://www.portfoliovisualizer.com/
והנה קישור עם השוואה של sp500 ונסדא"ק: https://www.portfoliovisualizer.com...location1_1=100&symbol2=QQQ&allocation2_2=100

בגדול אפשר בהחלט לנהל את התיק שלך לבד, אבל כדאי שתשכיל ותחפור כמה שיותר בתחום לפני זה - בשביל שתמצא לך את מנטרת ההשקעות שלך ותדבוק בה גם בזמנים קשים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R השקעה לטווח ארוך שוק ההון 9
M השקעה בS&P 500 לטווח ארוך עם ניטרול מט"ח שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
ש השקעה לטווח ארוך בתזמון "לא טוב" שוק ההון 39
ש השקעה לטווח ארוך, לצד מימושים בטווח קצת יותר שוק ההון 14
twister השקעה ב small caps etf לטווח ארוך שוק ההון 7
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
N השקעה לטווח ארוך שוק ההון 7
twister השקעה לטווח ארוך, בן 25 שוק ההון 7
S השקעה לטווח ארוך במדדי ארה"ב שוק ההון 6
R השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך נדל"ן 24
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
navv השקעה לטווח ארוך, אג"חים בריבית שלילית לעומת מדדי מניות מפוזרים שוק ההון 19
א תיק השקעה לטווח ארוך - התייעצות שוק ההון 13
H 100% מניות - השקעה לטווח ארוך... שוק ההון 92
שלמה פ השקעה לטווח ארוך עבור הילדים שוק ההון 26
E השקעה באג"ח ממשלתי צמוד שקל לטווח ארוך. שוק ההון 4
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
N מכירת דירה להשכרה עבור השקעה לטווח קצר שוק ההון 10
S השקעה אופטימילית לטווח קצר בקרנות סל אג"חיות שוק ההון 7
H השקעה לטווח רחוק עבור הילדים שוק ההון 4
R השקעה לטווח קצר בIB שוק ההון 0