• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה לטווח ארוך, לצד מימושים בטווח קצת יותר

שם בדוי

משתמש רגיל
דירוג
36
שלום לכולם,

יש לי מספר מניות שהשקעתי שהאסטרטגיה שלהם היא לטווח ארוך (כמה שנים).

ביום יום יש לי המון דילמות אם למכור (ברווח מסוים) או להישאר עדיין כי זאת הייתה הסיבה למה נכנסתי. ככה הגדרתי בניהול הסיכונים.
השאלה היא אם הייתה עליה מסוימת ואני ברווחים, למה לא לממש?

אשמח לדעתכם אם בהשקעה לטווח ארוך הייתם נשארים, או הייתם מממשים לפני.

בהשקעה לטווח ארוך הייתי מכין מראש תוכנית לטווח ארוך וכותב אותה על נייר. כך לא הייתי צריך להחליט בכל יום מה לעשות (ואם זה לטווח ארוך גם לא הייתי מסתכל בכלל בכל יום מה המצב, גם לא בכל חודש). אתה אומר אומר שהגדרת ניהול סיכונים, אז נסה להבין מדוע אתה מנסה לשנות זאת עכשיו, ומה ימנע ממך לבצע שינויים נוספים בעתיד. האם ההגדרה שלך לא היתה טובה מספיק? האם לא לקחת בחשבון תרחישים שונים וכיצד תגיב אליהם? האם התוכנית כוללת בדיקה יומית, ואם כן, מדוע?
תליט ותהייה כן עם עצמך האם האסטרטגיה שלך היא לכמה שנים כפי שציינת או לכמה שבועות.

@שם בדוי
שאלה טובה, נניח היה לך פוקס מטורף ומניה שקנית עלתה 2000% ועכשיו היא שווה 40% מהתיק כולו.
מחד, המניה עדיין מצדיקה את האמון שנתת בה, מאידך, עכשיו התיק שלך לא מאוזן ואתה חשוף לסיכון של מניה אחת שתיקח את כל התיק למטה.
אני הייתי מציע לממש במנות לפי יעדים קבועים מראש.
אם נניח המניה הכפילה את עצמה, תתממש חצי ותעביר לתעודה עם פיזור רחב יותר, או להשקעה פחות מסוכנת כמו אגח.
כך אתה עדיין שומר על הפוזיציה במניה קצת, וגם מפחית מהסיכון של להיות תלוי בנייר אחד.
כזה דבר יהיה לך נוח?

מס רווח הון זה רע.

מה ההבדל אם אני יוצא בפעם אחת או בכמה פעמים, הסכום בכל מקרה יחסי לא?

בהשקעה לטווח ארוך הייתי מכין מראש תוכנית לטווח ארוך וכותב אותה על נייר. כך לא הייתי צריך להחליט בכל יום מה לעשות (ואם זה לטווח ארוך גם לא הייתי מסתכל בכלל בכל יום מה המצב, גם לא בכל חודש). אתה אומר אומר שהגדרת ניהול סיכונים, אז נסה להבין מדוע אתה מנסה לשנות זאת עכשיו, ומה ימנע ממך לבצע שינויים נוספים בעתיד. האם ההגדרה שלך לא היתה טובה מספיק? האם לא לקחת בחשבון תרחישים שונים וכיצד תגיב אליהם? האם התוכנית כוללת בדיקה יומית, ואם כן, מדוע?
תליט ותהייה כן עם עצמך האם האסטרטגיה שלך היא לכמה שנים כפי שציינת או לכמה שבועות.

דברים משתנים. דעות משתנות. חדשות חדשות.
כמובן אם יש משהו דרמתי מאוד שישפיע בעשרות אחוזים אז לצאת. אבל מדבר בכללי.

@שם בדוי
שאלה טובה, נניח היה לך פוקס מטורף ומניה שקנית עלתה 2000% ועכשיו היא שווה 40% מהתיק כולו.
מחד, המניה עדיין מצדיקה את האמון שנתת בה, מאידך, עכשיו התיק שלך לא מאוזן ואתה חשוף לסיכון של מניה אחת שתיקח את כל התיק למטה.
אני הייתי מציע לממש במנות לפי יעדים קבועים מראש.
אם נניח המניה הכפילה את עצמה, תתממש חצי ותעביר לתעודה עם פיזור רחב יותר, או להשקעה פחות מסוכנת כמו אגח.
כך אתה עדיין שומר על הפוזיציה במניה קצת, וגם מפחית מהסיכון של להיות תלוי בנייר אחד.
כזה דבר יהיה לך נוח?

ולפצל את המניות? כך שאם תהיה ירידה שפחות יפגע בתיק?
מעניין.

מה ההבדל אם אני יוצא בפעם אחת או בכמה פעמים, הסכום בכל מקרה יחסי לא?
בוא ניקח שני תרחישים:
תרחיש א:
קניתי מניות ב-1000 ש"ח
אחרי שנה מכרתי אותן ב-2000 ש"ח, שילמתי 250 ש"ח מס רווח הון, ונשארתי עם 1750 ש"ח
עכשיו קניתי מניות ב-1750
אחרי עוד שנה מכרתי אותן ב-3500 ש"ח, שילמתי 437.5 ש"ח מס רווח הון, ונשארתי עם 3062.5 ש"ח.
תרחיש ב:
קניתי מניות ב-1000 ש"ח
אחרי שנה לא מכרתי אותן, הן שוות כרגע 2000 ש"ח
אחרי עוד שנה מכרתי אותן ב-4000 ש"ח, שילמתי 750 ש"ח מס רווח הון, ונשארתי עם 3250 ש"ח.

בגלל ש"דחיתי מס" על ידי זה שלא ביצעתי מכירה ברווח וקנייה מחדש אחרי תשלום מס, הצלחתי להרוויח כמעט 200 ש"ח.
אמנם התרחיש קיצוני (עלייה של 100% בשנה, שנתיים ברציפות) אבל העקרון מתקיים גם כשהעלייה איטית יותר.

אם המימוש הוא למטרת צריכה (כלומר, אתה מוכר מניות ומשתמש בכסף כדי לקנות אוכל / לשלם שכ"ד וכו', בתור מי שפרש מוקדם / פרש חלקית / פרש) אז יש הגיון בכך שתמכור רק את כמות היחידות שאתה צריך על מנת לכסות הוצאות בטווח הקצר, אבל למכור בשביל לקנות מחדש זה רע מבחינת מיסוי (אלא אם כן היו ירידות מאז הקנייה, ואז אפשר כך לייצר מגן מס, עקרונית).

למכור בשביל לקנות מחדש זה רע מבחינת מיסוי, אבל טוב מבחינת פיזור סיכונים.
נניח קניתי מניית רכב חשמלי לפני 3 שנים, פתאום, השקעה קטנה מהצד בשביל הכיף הפכה להיות מפלצת רצינית. אני מוכר חלק מההחזקות במניה היחידה וקונה vti.
כך אני אמנם משלם מס, אבל מפזר את הרווחים על 3000 מניות במקום רק אחת.

כמה הרווחת או כמה הפסדת אין לה קשר לכדאיות מימוש או שלא.
תחשוב שאתה לא יודע בכמה קנית ואתה צריך להחליט אם למכור.
לחלופין תחשוב אם אין לך את המניה ואתה צריך עכשיו להחליט אם לקנות או שלא.
כל זאת מבלי להביא בחשבון שיקולי מס שגם הם צריכים להשפיע על קבלת ההחלטות שלך.
למכור בשביל לקנות מחדש זה רע מבחינת מיסוי,
בהנחה שאתה בהפסד זה דווקא מעולה מבחינת מיסוי.

אני חושב שזו בדיוק הדילמה של פותח השרשור

שלום לכולם,

יש לי מספר מניות שהשקעתי שהאסטרטגיה שלהם היא לטווח ארוך (כמה שנים).

ביום יום יש לי המון דילמות אם למכור (ברווח מסוים) או להישאר עדיין כי זאת הייתה הסיבה למה נכנסתי. ככה הגדרתי בניהול הסיכונים.

תענה על השאלה עבור כל מניה שאתה מחזיק "אני חושב שהחברה הזו שווה X דולר בגלל ABC"
אם אתה מסוגל לענות על השאלה הזו ואתה רואה שהמניה שאתה מחזיק שווה לפי דעתך משמעותית יותר בגלל הסיבות שאתה אומר, למה למכור?
"לדוגמא, קניתי את bank of america, היא מייצרת רווחים של 15 מילארד בשנה והיום המניה שווה כ 200 מילארד ש"ח, אני חושב שהחברה הזו שווה 400 מילארד ש"ח בגלל א ב וג, ולכן איני מעוניין למכור כי יש עוד Upside מהותי"

אם אתה לא יודע לענות על השאלה הזו בקשר לכל מניה שאתה מחזיק, הייתי מוכר ומעביר כסף להשקעה אחרת.

תענה על השאלה עבור כל מניה שאתה מחזיק "אני חושב שהחברה הזו שווה X דולר בגלל ABC"
אם אתה מסוגל לענות על השאלה הזו ואתה רואה שהמניה שאתה מחזיק שווה לפי דעתך משמעותית יותר בגלל הסיבות שאתה אומר, למה למכור?
"לדוגמא, קניתי את bank of america, היא מייצרת רווחים של 15 מילארד בשנה והיום המניה שווה כ 200 מילארד ש"ח, אני חושב שהחברה הזו שווה 400 מילארד ש"ח בגלל א ב וג, ולכן איני מעוניין למכור כי יש עוד Upside מהותי"

אם אתה לא יודע לענות על השאלה הזו בקשר לכל מניה שאתה מחזיק, הייתי מוכר ומעביר כסף להשקעה אחרת.

אני לא יודע.
אני בתחילת דרכי כמשקיע ולומד תוך כדי.

אשמח לעזרתך איך מנתחים מניה?

אני לא יודע.
אני בתחילת דרכי כמשקיע ולומד תוך כדי.

אשמח לעזרתך איך מנתחים מניה?

זו שאלה סופר קשה...יש תעשיה שלמה של אנשים, שכל מה שהם מנסים זה להגיד למה המניות שוות X או Y. וזה קשה, כי אתה מנסה להשתמש במידע שיש לחזות פני עתיד. אתה מסתכל על המאזנים, על הרווחים, על המתחרים, על הרגולציות וכו וכו ומנסה להגיע לאיזשהי מסקנה... ואז מחליט אם לקנות או לא.
(נניח ואתה חושב ש"מכוניות חשמליות הם יהיו העתיד" ונניח אפילו שאתה צודק...למה שטסלה תהי זו שתנצח? וגם אם תנצח למי היא תייצר רווחים מספיקים בשביל להצדיק את המחיר שהיא נמצאת בו היום).

אם אני מבין נכון בין השורות(ויכול להיות שאני טועה), אתה השקעת בכמה חברות כי "אתה מאמין בהם"...זו לא אמירה מספיקה לביצוע השקעה. כמו שזו לא אמירה מספיקה לקנות דירה בת"א "כי אני מאמין בת"א" בלי לדעת באיזה מחיר אתה קונה, איפה, מי השכנים, מה העתיד של השכונה וכו וכו...

לעניות דעתי, השוק היום(בחלקו בעיקר הטכנלוגי) הוא באזור בועתי בשל לא מעט סיבות, "וכל מטאטא יורה" "וכל משקיע מרוויח"...ומתישהו יהיה חתיכת תיקון, לא יודע אם היום או מחר או עד שנתיים, פשוט כי לא כל החברות יעמדו בציפיות ההזויות שהמחירים שלהם משקפים.
אז אם הכנסת כסף בלי להבין יותר מידי והרווחת אבל אתה לא יודע יותר מידי על החברות, הייתי שוקל לממש רווחים ואם עולם שוק ההון מעניין אותך להתחיל לקרוא על value investing, את הבלוג של הסולידית ולהתחיל להכין לעצמך אסטרטגיה ותוכנית פעולה מתוך הבנה.

אין כאן באמת "תעשה א ב וככה משקיעים" (למרות שבשוק הזה, בעיקר צריך ללחוץ על "קניה" ואז אתה מרוויח...). זה קשה אם אתה רוצה להשיג מעל תשואת השוק, ודורש הבנה וקצת חינוך אם אתה רוצה להשיג את תשואת השוק.

זו שאלה סופר קשה...יש תעשיה שלמה של אנשים, שכל מה שהם מנסים זה להגיד למה המניות שוות X או Y. וזה קשה, כי אתה מנסה להשתמש במידע שיש לחזות פני עתיד. אתה מסתכל על המאזנים, על הרווחים, על המתחרים, על הרגולציות וכו וכו ומנסה להגיע לאיזשהי מסקנה... ואז מחליט אם לקנות או לא.
(נניח ואתה חושב ש"מכוניות חשמליות הם יהיו העתיד" ונניח אפילו שאתה צודק...למה שטסלה תהי זו שתנצח? וגם אם תנצח למי היא תייצר רווחים מספיקים בשביל להצדיק את המחיר שהיא נמצאת בו היום).

אם אני מבין נכון בין השורות(ויכול להיות שאני טועה), אתה השקעת בכמה חברות כי "אתה מאמין בהם"...זו לא אמירה מספיקה לביצוע השקעה. כמו שזו לא אמירה מספיקה לקנות דירה בת"א "כי אני מאמין בת"א" בלי לדעת באיזה מחיר אתה קונה, איפה, מי השכנים, מה העתיד של השכונה וכו וכו...

לעניות דעתי, השוק היום(בחלקו בעיקר הטכנלוגי) הוא באזור בועתי בשל לא מעט סיבות, "וכל מטאטא יורה" "וכל משקיע מרוויח"...ומתישהו יהיה חתיכת תיקון, לא יודע אם היום או מחר או עד שנתיים, פשוט כי לא כל החברות יעמדו בציפיות ההזויות שהמחירים שלהם משקפים.
אז אם הכנסת כסף בלי להבין יותר מידי והרווחת אבל אתה לא יודע יותר מידי על החברות, הייתי שוקל לממש רווחים ואם עולם שוק ההון מעניין אותך להתחיל לקרוא על value investing, את הבלוג של הסולידית ולהתחיל להכין לעצמך אסטרטגיה ותוכנית פעולה מתוך הבנה.

אין כאן באמת "תעשה א ב וככה משקיעים" (למרות שבשוק הזה, בעיקר צריך ללחוץ על "קניה" ואז אתה מרוויח...). זה קשה אם אתה רוצה להשיג מעל תשואת השוק, ודורש הבנה וקצת חינוך אם אתה רוצה להשיג את תשואת השוק.

תודה רבה על התשובה. לקחתי לתשומת ליבי.

שאלה נוספת -

אני מנתח מניות כדי לראות את ה- P/E ratio ואת ה- Price to book ratio וזה לא מופיע.
אני רואה שזה לא מופיע במניות שה- EST שלילי (פחות מ 0).
אשמח לדעת מה זה אומר ואיך אפשר לחשב את זה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
R השקעה לטווח ארוך שוק ההון 9
M השקעה בS&P 500 לטווח ארוך עם ניטרול מט"ח שוק ההון 3
M השקעה בשוק ההון לטווח בינוני-ארוך שוק ההון 1
מ האם באמת יותר ריווחי השקעה במדדים לטווח ארוך מאשר מניות דיבידנד? שוק ההון 30
ש השקעה לטווח ארוך בתזמון "לא טוב" שוק ההון 39
twister השקעה ב small caps etf לטווח ארוך שוק ההון 7
S השקעה פסיבית לטווח ארוך- אלטרנטיבות לבנק שוק ההון 6
יבגני_ל האם הגיע הזמן לבחון מחדש אפיקי השקעה לטווח ארוך או שהכל יתאזן מחדש? שוק ההון 16
N השקעה לטווח ארוך שוק ההון 7
נ השקעה לטווח ארוך - נסדא"ק או sp 500 שוק ההון 3
twister השקעה לטווח ארוך, בן 25 שוק ההון 7
S השקעה לטווח ארוך במדדי ארה"ב שוק ההון 6
R השקעה בדירה בחו"ל לטווח ארוך נדל"ן 24
ח תכנון קניית דירה לצד השקעה לטווח ארוך שוק ההון 16
navv השקעה לטווח ארוך, אג"חים בריבית שלילית לעומת מדדי מניות מפוזרים שוק ההון 19
א תיק השקעה לטווח ארוך - התייעצות שוק ההון 13
H 100% מניות - השקעה לטווח ארוך... שוק ההון 92
שלמה פ השקעה לטווח ארוך עבור הילדים שוק ההון 26
E השקעה באג"ח ממשלתי צמוד שקל לטווח ארוך. שוק ההון 4
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
I השקעה לטווח רחוק אינפלציה ומיסוי ריאלי שקל/דולר שוק ההון 20
א השקעה ב S&P ממונף - לטווח הארוך - מבוסס מחקרים שוק ההון 22
B השקעה של סכום מזומן לטווח קצר (1-3 חודשים) ב- US Treasury bills שוק ההון 5
N מכירת דירה להשכרה עבור השקעה לטווח קצר שוק ההון 10
S השקעה אופטימילית לטווח קצר בקרנות סל אג"חיות שוק ההון 7
H השקעה לטווח רחוק עבור הילדים שוק ההון 4
R השקעה לטווח קצר בIB שוק ההון 0