• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון

אני לא יודע לגבי פי 100 על הכסף, אבל פי כמה עשרות נשמע סביר מאוד (פי 20-30).
מסכים, ואני אישית חושב שיהיה x100 בטווח הארוך.
נניח ואני גם מאמין או לפחות מקווה מאוד שזה יקרה, איך כדאי להתייחס להקצאה הזו בתיק?
כרגע יש לי כ1% מהתיק בקריפטו (חצי ETF על הביטקוין וחצי ETF על איתריום).
מה לדעתכם כדאי לעשות מהבאים:
1) לאזן אם וכשהקריפטו עולה על אחוז מסויים מהתיק?
2) לאזן אם וכשהקריפטו עולה בX% מערך ההשקעה ההתחלתית?
3) לא לגעת ולתת לו לרוץ?

אם לדעתכם 1 או 2 כדאיים, האם כדאי גם לאזן במידה והקריפטו יורד מערכו, כלומר לקנות כדי להחזיר להקצאה המקורית?.
בגלל שמדובר על נכס מסוכן שאני לא כ"כ יודע איך לאכול אותו, נשמע לי שאיזון בירידה בערכו מסוכן מדיי (כי מראש קניתי קריפטו בסכום שאני מוכן לאבד, להכניס עוד כסף במקרה של ירידות סותר את העקרון שאני משקיע בקריפטו רק סכום שאני מוכן לאבד)

בגלל שמדובר על נכס מסוכן שאני לא כ"כ יודע איך לאכול אותו, נשמע לי שאיזון בירידה בערכו מסוכן מדיי (כי מראש קניתי קריפטו בסכום שאני מוכן לאבד, להכניס עוד כסף במקרה של ירידות סותר את העקרון שאני משקיע בקריפטו רק סכום שאני מוכן לאבד)
זו מחשבה מעט טריקית, כי אם השקעת רק את הסכום שאתה מוכן לאבד, אז בעצם כשאתה ברווח (נניח של פי 5 למרות שברמה העקרונית זה נכון גם כשאתה מורווח 2 אחוז), ההיגיון אומר להוציא 80 אחוז מהכסף, לא? ברור לגמרי ההבדל הפסיכולוגי בין כסף שהשקעת לכסף שהרווחת ולא מימשת, אבל נראה לי שברווחים עצומים כל אחד יתהה אם לא הגיע הזמן לממש קצת. היחידים שפטורים מזה הם גמבלרים מטבעם ברמות הזויות ומאמינים אדוקים בביטקוין. לא נראה לי שאתה שייך לאחד משני הסוגים (ולא שהסוג השני רע במובן כלשהו).
אגב, נהגתי כמוך. קצת פחות באחוזים, קצת יותר בסיכון ואני מקווה להגיע לדילמה שלך כשפתאום החלק הזה יצמח לאחוז דו ספרתי מהתיק.

ההיגיון אומר להוציא 80 אחוז מהכסף, לא?
אבל מצד שני ה80% האלו הם הרבה יותר מהסכום שאני מוכן לאבד שהושקע בהתחלה, ולכן אני כנראה אהיה מוכן לסכן יותר כסף, אז למה להשאיר רק את הסכום הראשוני שהשקעתי?.

אני מנסה להבין אם כדאי להיות תבניתי כאן כמו באסטרטגית איזון רגילה של תיק השקעות או שכדאי פשוט להגדיר יעד של רווח שכשמגיעים אליו, מעבירים סכום מסויים למדדים? ואם כן, מה יהיה היעד הזה? ומהו הסכום הזה שאעביר למדדים? והאם כדאי לפעול בשיטה הזו בצורה מעגלית? (כל פעם שמגיעים ליעד הרווח שהגדרנו לחזור על הנ"ל?).

אני מאוד אופטימי בגישה שלי, אבל בתכלס זו הסיבה היחידה שבכלל השקעתי בקריפטו מלכתחילה - פונטנציאל הרווח.

קצת פחות באחוזים, קצת יותר בסיכון
אשמח לשמוע :)

אבל מצד שני ה80% האלו הם הרבה יותר מהסכום שאני מוכן לאבד שהושקע בהתחלה, ולכן אני כנראה אהיה מוכן לסכן יותר כסף, אז למה להשאיר רק את הסכום הראשוני שהשקעתי?.
לא יודע. אני מניח שאם הייתי משקיע לפני עשור 5K לא הייתי היום עם 5M, אלא יוצא מזמן עם רוב הסכום. אבל אלו צרות של עשירים.
אשמח לשמוע :)
מאחר שהיחס שלי לנושא קרוב יותר לכרטיס לוטו מאשר להשקעה (עם כוכבים רציונלית להצדקה עצמית), ומאחר שאני חושב שהסיכוי אפסי ששני המטבעות הגדולים יגיעו לשווי של עשרות טריליונים, שמתי בהם כחצי מהסכום ואת השאר בכל מיני מטבעות קטנים יחסית. אני מורווח כמה עשרות אחוזים במספר חודשים. לא משהו מיוחד בעולם הזה, אבל בהחלט עדיף מלהפסיד סכום דומה.

פי 20-30 על הערך הנוכחי של ביטקוין יביא את שווי השוק שלו לאזור ה 25 טריליון דולר לערך. מניתוח ששמעתי לאחרונה, כל דולר ששמים היום בביטקוין, מעלה את שווי השוק שלו בערך ב 4 דולר. כלומר כדי להביא את שווי השוק של ביטקוין מערכו כיום ל 25 טריליון, לא באמת צריך להכניס 24 טריליון דולר, אלא הרבה פחות מכך.
אני לא מבין.
נניח ששווי השוק של ביטקוין, שנסחר כרגע ב-~60 אלף דולר, הוא 1 טרליון דולר, כדי להכפיל את שוויו ל-~120 אלף דולר, צריך להכניס 250 מיליארד דולר (ולא טריליון דולר) ?

איך מתבצע החישוב?
זה תקף גם למטבעות אחרים (במספרים אחרים) ?
למניות?

נערך לאחרונה ב:
אני לא מבין.
נניח ששווי השוק של ביטקוין, שנסחר כרגע ב-~60 אלף דולר, הוא 1 טרליון דולר, כדי להכפיל את שוויו ל-~120 אלף דולר, צריך להכניס 250 מיליארד דולר (ולא טריליון דולר) ?

איך מתבצע החישוב?
למניות?
זו שאלה של היקף המחזור ולא שווי השוק של כל המטבעות.
תחשוב על שכונה שיש בה מאה דירות זהות בה שנה נמכרות בה 5 דירות. מחיר דירה מליון בהתחלת התקופה, 1.1 מליון אחרי שנה אחת ו 1.2 מליון אחרי שנתיים.
השווי המצרפי של הדירות עלה ממאה מליון למאה ועשרים מליון, אבל הסכום שהושקע בשנתיים האלו הוא רק 11.5 מליון.

אלא יוצא מזמן עם רוב הסכום. אבל אלו צרות של עשירים.
זהו שאי אפשר לדעת אחרי כמה זמן לצאת, זה סוג של מלכוד....אם יצאת והמטבעות המשיכו לעלות חזק, חבל מאוד, מצד שני, אם לא יצאת בזמן והייתה קריסה, אז הפסדת סכום משמעותי ביותר.
עכשיו כשאני רושם את זה ככה, נראה לי שעדיף באמת לקבוע יעד שמבחינתך אתה לא רוצה יותר סיכון כשהגעת אליו, ופשוט למכור ולהשאיר סכום מסויים שבאותו רגע לא יהיה אכפת לך לסכן (והרי הוא כנראה יהיה גדול יותר מההתחלתי בגלל הרווח שעשית)

השאר בכל מיני מטבעות קטנים יחסית
עשית את זה כי אתה מהמר שפונטנציאל הרווח גדול יותר במטבעות הקטנים? כמו כן, האם נחשפת אליהם דרך ETF או שקנית אותם פיזית?

עכשיו כשאני רושם את זה ככה, נראה לי שעדיף באמת לקבוע יעד שמבחינתך אתה לא רוצה יותר סיכון כשהגעת אליו, ופשוט למכור ולהשאיר סכום מסויים שבאותו רגע לא יהיה אכפת לך לסכן (והרי הוא כנראה יהיה גדול יותר מההתחלתי בגלל הרווח שעשית)
נכון. אבל אי אפשר לרבע את המעגל ולשבור את היחס של סיכון - תשואה פוטנציאלית.
עשית את זה כי אתה מהמר שפונטנציאל הרווח גדול יותר במטבעות הקטנים? כמו כן, האם נחשפת אליהם דרך ETF או שקנית אותם פיזית?
פיזית. כי כדי שיהיה בכלל שווה כל ההתעסקות צריך מטרה לא מגוחכת. לא רציתי לסכן סכום גבוה, אז אני מסתכן מאד עם הסכום המושקע.
פוטטנציאל הרווח של מטבעות קטנים גבוה בהרבה משל שני הגדולים, אבל גם הסיכוי שלהם להתרסק לאפס תוך זמן קצר גבוה בהתאם.

אני לא מבין.

איך מתבצע החישוב?
למניות?
אפשר לחשוב על זה גם בצורה כזו:
ישנם היום מחזיקי ביטקוין שמסכימים למכור אותו במחיר של לא פחות ממיליון דולר לביטקוין (HODLers קשוחים). במידה וכל מחזיקי הביטקוין היום בלילה יגיעו לאותה המסקנה בדיוק (שביטקוין אחד שווה מיליון דולר, ולא ימכרו את הביטקוין בסנט אחד פחות), ערך הביטקוין יקפוץ למיליון דולר באותו הרגע, גם בלי להכניס דולר אחד נוסף (נכון שיהיו מעט מאוד קונים, ויהיה קשה מאוד לממש, אבל זה יהיה המחיר, פשוט כי אף אחד לא מוכן למכור בפחות). שים לב, תיארתי מנגנון שמאפשר קפיצה מ 60 אלף דולר לביטקוין, למיליון דולר לביטקוין (פי 16.6), בלי שניפוח השווי הזה דרש אפילו כניסה של סנט אחד נוסף לביטקוין. העניין הוא שיש היום "ידיים חלשות" שמוכנות למכור ביטקוין ב 60 אלף דולר, ולכן זהו מחיר השוק. ברגע שהדרישה לביטקוין תעלה (כתוצאה מחדשות טובות למשל), לא יהיה מספיק ביטקוין ב 60 אלף דולר מידיים חלשות כדי לספק את הדרישה, ואז המחיר יעלה לרף הבא בו קיימות ידיים שמוכנות למכור... יש קשר בין הפיאט שנכנס לביטקוין, ושווי השוק של ביטקוין, ויש אלגוריתם שיכול לחשב אותו, אבל האלגוריתם הזה צריך לקחת בחשבון כיצד חדשות משפיעות פסיכולוגית על אוכלוסיית המוכרים והקונים של הביטקוין, כלומר לא ממש פרקטי לחישוב. אפשר לחשב בדיעבד.

נערך לאחרונה ב:
במידה וכל מחזיקי הביטקוין היום בלילה יגיעו לאותה המסקנה בדיוק (שביטקוין אחד שווה מיליון דולר, ולא ימכרו את הביטקוין בסנט אחד פחות), ערך הביטקוין יקפוץ למיליון דולר באותו הרגע, גם בלי להכניס דולר אחד נוסף
אני באמת לא מצליח להבין למה אנשים אומרים את זה, אני כבר מרגיש טיפש.

מבחינתי אתה וכל מחזיקי הביטקוין בעולם יכולים לדרוש מיליון דולר עד מחר, עד שלא ישלמו את זה, זה לא המחיר.

אני באמת לא מצליח להבין למה אנשים אומרים את זה, אני כבר מרגיש טיפש.

מבחינתי אתה וכל מחזיקי הביטקוין בעולם יכולים לדרוש מיליון דולר עד מחר, עד שלא ישלמו את זה, זה לא המחיר.
גם אם אף אחד לא מוכן לשלם אותו, זה עדיין המחיר בסיטואציה הזו. כי בלי לשלם את המחיר הזה, אף אחד לעולם לא יוכל לקבל בעלות על ביטקוין... (כי אף מוכר לא ימכור)

גם אם אף אחד לא מוכן לשלם אותו, זה עדיין המחיר בסיטואציה הזו. כי בלי לשלם את המחיר הזה, אף אחד לעולם לא יוכל לקבל בעלות על ביטקוין... (כי אף מוכר לא ימכור)
ומה תעשה עם ביטקוין שאף אחד לא מוכן לקנות ממך? תשמור למזכרת?

ומה תעשה עם ביטקוין שאף אחד לא מוכן לקנות ממך? תשמור למזכרת?
ייתכן... מה עושים היום ה- HODLers? מחכים.

תיארתי מצב תיאורטי כמובן. בפועל, אם לתת דוגמה שתדגים איך אפשר להעלות דרסטית את הערך של ביטקוין בלי להכניס סנט אחד לביטקוין ושגם יהיו קונים רבים במחיר החדש: אם האו"ם מכריז מחר בבוקר שביטקוין הוא מטבע הרזרבה הרשמי של העולם, ביטקוין בהחלט עלול לקפוץ למליון דולר תוך דקות ספורות, בלי שיכנס אליו סנט אחד. וגם דוגמה הפוכה (ובמקרה הזה גם אמיתית), אחד המשקיעים הראשונים ב Shiba Inu קנה מטבעות ב- 8000 דולר, לאחרונה שווי המטבעות הללו הגיע למספר מליארדי דולרים, הפך לאיש עשיר מאוד על הנייר. כשהוא העביר מטבעות בשווי מספר מאות מליוני דולרים לארנק Shiba Inu אחר (לא מימש כלום) יש כאלו שהעריכו שייתכן והמעשה מלמד שהוא מתכוון לממש, ובאותו הרגע שווי השוק של Shiba Inu קרס בעשרות אחוזים, וזאת בלי שמומשו מטבעות Shiba Inu בשווי עשרות אחוזים משווי השוק של המטבע הזה, אפילו לא קרוב לכך. כל שינוי המחיר הדרסטי כתוצאה מההשפעה הפסיכולוגית של מעשה שמטרתו לא היתה ברורה.

נערך לאחרונה ב:
אם האו"ם מכריז מחר בבוקר שביטקוין הוא מטבע הרזרבה הרשמי של העולם
אתה קורא לתרחיש כזה השפעה פסיכולוגית? איך אפשר להשוות בין "כולם מחליטים מחר בבוקר שביטקוין שווה מיליון דולר" לבין שביטקוין הופך למטבע הרזרבה העולמי?
ביטקוין בהחלט עלול לקפוץ למליון דולר תוך דקות ספורות, בלי שיכנס אליו סנט אחד.
להבנתי במקרה כזה, תוך שניות ייכנסו לביטקוין כל כך הרבה סנטים שהראש שלך יסתובב, ויאכלו בדרך המון פקודות מכירה, כולל במחירים הרבה יותר נמוכים ממיליון דולר.

אני לא אומר שאין השפעה פסיכולוגית על המחיר, אני אומר שבסוף מישהו צריך לשלם מה שאתה דורש. אם לא יהיו קונים, תדרוש מה שבא לך זה לא רלוונטי.

זו שאלה של היקף המחזור ולא שווי השוק של כל המטבעות.
תחשוב על שכונה שיש בה מאה דירות זהות בה שנה נמכרות בה 5 דירות. מחיר דירה מליון בהתחלת התקופה, 1.1 מליון אחרי שנה אחת ו 1.2 מליון אחרי שנתיים.
השווי המצרפי של הדירות עלה ממאה מליון למאה ועשרים מליון, אבל הסכום שהושקע בשנתיים האלו הוא רק 11.5 מליון.
ישנם היום מחזיקי ביטקוין שמסכימים למכור אותו במחיר של לא פחות ממיליון דולר לביטקוין (HODLers קשוחים). במידה וכל מחזיקי הביטקוין היום בלילה יגיעו לאותה המסקנה בדיוק (שביטקוין אחד שווה מיליון דולר, ולא ימכרו את הביטקוין בסנט אחד פחות), ערך הביטקוין יקפוץ למיליון דולר באותו הרגע, גם בלי להכניס דולר אחד נוסף (נכון שיהיו מעט מאוד קונים, ויהיה קשה מאוד לממש, אבל זה יהיה המחיר, פשוט כי אף אחד לא מוכן למכור בפחות). שים לב, תיארתי מנגנון שמאפשר קפיצה מ 60 אלף דולר לביטקוין, למיליון דולר לביטקוין (פי 16.6), בלי שניפוח השווי הזה דרש אפילו כניסה של סנט אחד נוסף לביטקוין. העניין הוא שיש היום "ידיים חלשות" שמוכנות למכור ביטקוין ב 60 אלף דולר, ולכן זהו מחיר השוק. ברגע שהדרישה לביטקוין תעלה (כתוצאה מחדשות טובות למשל), לא יהיה מספיק ביטקוין ב 60 אלף דולר מידיים חלשות כדי לספק את הדרישה, ואז המחיר יעלה לרף הבא בו קיימות ידיים שמוכנות למכור... יש קשר בין הפיאט שנכנס לביטקוין, ושווי השוק של ביטקוין, ויש אלגוריתם שיכול לחשב אותו, אבל האלגוריתם הזה צריך לקחת בחשבון כיצד חדשות משפיעות פסיכולוגית על אוכלוסיית המוכרים והקונים של הביטקוין, כלומר לא ממש פרקטי לחישוב. אפשר לחשב בדיעבד.
אני מבין מה שאתה כותב ועדיין זה מנוגד לאינטואיציה שביטקוין יכול לעלות מ60 אלף ל600 אלף (פי 10) באותה הקלות שהוא עלה מ6 דולר בתחילת דרכו ל60 דולר (פי 10)

כאשר סדרי הגודל, שווי השוק, הם שונים לחלוטין.
יש פקודות מכירה אוטומטיות, חוזים עתידיים, מוסדיים ועוד. דברים שלא היו (אולי) בתחילת הדרך.

כמו הפרדוקס של אכילס והצב. תיאורטית זה נשמע נכון ובשמיעה ראשונה לא ברור מה לא בסדר בטיעון הזה, אבל אנחנו יודעים שאכילס כן ישיג את הצב

נערך לאחרונה ב:
זה פשוט לא נכון, תחת הגדרות סבירות של המונח "מחיר".
לי יש בובה מיוחדת שיש רק לי. אני לא אמכור אותה בפחות מ10 מיליארד דולר. אז המחיר שלה הוא 10 מיליארד דולר? מגוחך.
מחיר אמור לשקף איזון מסוים בין מוכרים לקונים (או בין היצע לביקוש). אפשר לנסות לחשוב על כל מיני דרכים להגדיר אותו, למשל מחיר העסקה האחרונה (זו שיטה פופולרית) או מחיר משוקלל לפי רצונות השוק הכוללים. אבל לתת את כל ה"כח" בקביעת ה"מחיר" למוכרים, מוציא את העוקץ לחלוטין מכל המושג של "מחיר" וזה הופך להיות דיון חסר טעם ולא מעניין.

כאשר סדרי הגודל, שווי השוק, הם שונים לחלוטין.
יש פקודות מכירה אוטומטיות, חוזים עתידיים, מוסדיים ועוד. דברים שלא היו (אולי) בתחילת הדרך.
ובנוסף, לפחות לחלק מהצרכים, אנשים חושבים במונחי רווח אבסולוטי ולא באחוזים. אצל רוב האנשים השיקול אם לממש רווח של מאה אלף ש"ח של מליון ש"ח לחלוטין, גם אם בשני המקרים הרווח באחוזים זהה.

נערך לאחרונה ב:
לפחות לחלק מהצרכים, חושבים במונחי רווח אבסולוטי ולא באחוזים. אצל רוב האנשים השיקול אם לממש רווח של מאה אלף ש"ח של מליון ש"ח לחלוטין, גם אם בשני המקרים הרווח באחוזים זהה.
ובצדק.

נכון. אבל אי אפשר לרבע את המעגל ולשבור את היחס של סיכון - תשואה פוטנציאלית.
בוודאי, ולכן אני משלים עם זה ואומר שאני מוכן לאבד תשואה גבוהה פונטנציאלית תמורת סיכון נמוך בהרבה אם אגיע לרווח אבסולוטי מסויים בסכום שאותו השקעתי שאותו העביר למדדי מניות. (וכמובן שאשאיר בקריפטו סכום כלשהו שיהיה גדול מהסכום הראשוני שהושקע, בשביל בכל זאת לקבל סיכוי קטן או גדול ככל שיהיה לתשואה פונטנציאלית עתידית)

איך קנית אותם? ,תוכל לשתף בבורסת הקריפטו שבחרת? מה עם ההגבלות על החזרת הכספים לחשבון הבנק במקרה של מימוש?.
פוטטנציאל הרווח של מטבעות קטנים גבוה בהרבה משל שני הגדולים
האם בחרת מטבעות באופן אקראי או שהיה לך שיקול מסויים בבחירה שלהם?

כניסה של סנט אחד נוסף לביטקוין
סליחה על הבורות, אבל מה בעצם הכוונה בכניסה של דולר לביטקוין? אם פעולות של קניית מטבעות קיימים במחיר גבוהה יותר לא נחשבת כשהכנסה של דולר לביטקוין, אז מה כן? כרייה של ביטקוין?

כשהוא העביר מטבעות בשווי מספר מאות מליוני דולרים לארנק Shiba Inu אחר
איך אנשים ידעו שהוא עשה את זה? האם העברות כאלו נרשמות באופן פומבי במקום מסוים?

איך קנית אותם? ,תוכל לשתף בבורסת הקריפטו שבחרת? מה עם ההגבלות על החזרת הכספים לחשבון הבנק במקרה של מימוש?.
אני רחוק מלהיות מומחה. בונה על זה שיום אחד יהיה קל להחזיר לארץ.
האם בחרת מטבעות באופן אקראי או שהיה לך שיקול מסויים בבחירה שלהם?
קראתי הרבה ברשת, אבל אני מניח שהרוב נגוע באינטרסים ואין לי את הרקע המתאים כדי להעריך את איכות הפוסטים השונים.
הדבר היחיד שאני עושה זה סטייקינג וגם זה רק כי כרגע הסכומים הם כאלו שאני מרגיש מספיק בנוח שהם בבורסה ולא בארנק.זה ישתנה אם וכאשר הסכום יגדל.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0