• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

השקעה בקריפטו דרך אלטשולר שחם הוריזון

זה פשוט לא נכון, תחת הגדרות סבירות של המונח "מחיר".
לי יש בובה מיוחדת שיש רק לי. אני לא אמכור אותה בפחות מ10 מיליארד דולר. אז המחיר שלה הוא 10 מיליארד דולר? מגוחך.
מחיר אמור לשקף איזון מסוים בין מוכרים לקונים (או בין היצע לביקוש). אפשר לנסות לחשוב על כל מיני דרכים להגדיר אותו, למשל מחיר העסקה האחרונה (זו שיטה פופולרית) או מחיר משוקלל לפי רצונות השוק הכוללים. אבל לתת את כל ה"כח" בקביעת ה"מחיר" למוכרים, מוציא את העוקץ לחלוטין מכל המושג של "מחיר" וזה הופך להיות דיון חסר טעם ולא מעניין.
תודה רבה, כבר חשבתי שאני משתגע.

@noam23, מה שניסית להגיד זה שאם השוק עולה בטריליון דולר, זה לא אומר שנכנסו לשוק טריליון דולר. אתה צודק.

אבל הסיבה היא שהמארקט קאפ מחושב עם כל המטבעות בסירקולציה, למרות שלא כולם נמכרים בפועל.

לדוגמה, אם יימכרו היום בצהריים 200 אלף מטבעות ביטקוין תמורת מיליון דולר, כנראה שזה יהיה המחיר בבורסות. זה ישקף שווי שוק של 19~ טריליון דולר ועל כן עלייה של כמעט 18 טריליון, אבל למעשה נכנסו רק 200 מיליארד דולר חדשים.

אבל אין דבר כזה להעלות את המחיר בלי להוסיף סנט אחד לשוק, מדובר על כסף אמיתי, לא משחקים פה בנדמה לי.

בנוסף, כל עוד לא יהיו באמת 18 טריליון שמוכנים בפקודות קנייה לקנות ביטקוין בכל רגע נתון תמורת מיליון דולר, זאת בועה שתתפוצץ מהר מאוד.

נערך לאחרונה ב:
תודה לכולם על התשובות לשאלה שלי. אכן, המטרה שלי היא לא לסחור במטבעות מבוזרים על בסיס שוטף, אלא לקנות אותם ולהחזיק בהם לטווח ארוך (10 שנים לפחות), וזאת כחלק ממאמציי להגדיל את ההון העצמי ולעבות את החיסכון הפנסיוני שלי (אני בשנות ה-40 לחיי). בכלל, עיבוי החיסכון הפנסיוני הוא מטרה חשובה בשבילי, ולכן שיניתי את מכשירי החיסכון ארוך הטווח שלי (קרן הפנסיה + קופ"ג להשקעה) ל-100% מניות. בגדול, תנודתיות רבה, כולל זו של קריפטו, אינה מרתיעה אותי בכל הקשור לחיסכון ארוך טווח.

מאחר שאין לי רצון או ידע, לפחות בעתיד הנראה לעין, להתעמק בתחום הקריפטו, במהלך השבוע הבא אני כנראה אקנה מטבעות מבוזרים דרך אלטשולר שחם הוריזון בסכום ההשקעה המינימאלי של 5,000 דולר ואחלק אותו בין ביטקויון ואת'ריום (המטבעות היחידים שהם מאפשרים לרכוש דרכם) ביחס של 75-25 או 80-20 לטובת ביטקוין. לא מן הנמנע שלאחר שאשכשך רגליי בבריכת הקריפטו ובהתאם לתנודתיות המטבעות הנ"ל, אחליט להשקיע סכום דומה בכל שנה, תוך שאני משתדל לקיים את המלצתם של מומחים רבים בתחום לא להשקיע יותר מ-5% אחוזים מתיק ההשקעות שלי בקריפטו.

רק כדי לסבר את האוזן, מגזין פורבס מדווח לאחרונה שלהערכת פאנל של 50 מומחי קריפטו, הביטקוין יטפס במהלך 2021 עד לשיא של 80 אלף דולר, ל-250 אלף דולר בשנת 2025 ולמחיר מדהים של 5 מיליון דולר למטבע בשנת 2030. מבחינתי אם בשנת 2030, 15 אלף השקלים שלי יהפכו למיליון ש"ח (60X בערך), אני אהיה המאושר באדם. יתרה מזאת, אני מאמין שבעשר השנים הבאות שוק הקריפטו ימשיך להשתכלל ולקבל לגיטימציה ממסדית, ובעיות שנראות היום אקוטיות - ובראשן גשר לבנק בעת מימוש רווחים - ייעלמו מהעולם. נחיה ונראה...

מניתוח ששמעתי לאחרונה, כל דולר ששמים היום בביטקוין, מעלה את שווי השוק שלו בערך ב 4 דולר.
לא פשוט לא.
אי אפשר לשים דולרים בתוך ביטקוין,זה פשוט לא אפשרי טכנית.
שווי שוק נקבע לפי היחס בין היצע וביקוש ולא לפי כמות הדולרים שעברו מיד ליד.
במידה וכל מחזיקי הביטקוין היום בלילה יגיעו לאותה המסקנה בדיוק (שביטקוין אחד שווה מיליון דולר, ולא ימכרו את הביטקוין בסנט אחד פחות), ערך הביטקוין יקפוץ למיליון דולר באותו הרגע, גם בלי להכניס דולר אחד נוסף (נכון שיהיו מעט מאוד קונים, ויהיה קשה מאוד לממש, אבל זה יהיה המחיר, פשוט כי אף אחד לא מוכן למכור בפחות).
עוד פעם טעות בסיסית בהבנה של איך השוק הזה עובד.

אי אפשר להעלות את המחיר מכוח המחשבה או הרצון,הם יאלצו לחכות שמישהו באמת יסכים לשלם מיליון ויעביר את הכסף על אחד מהם,רק אז המחיר הנקוב יהיה מיליון, אבל גם זה לא יעוזר לאחרים לממש במחיר הזה רגע אחרי זה.
המחיר החדש תמיד יהיה מה שהקונה מוכן לשלם.

@noam23, מה שניסית להגיד זה שאם השוק עולה בטריליון דולר, זה לא אומר שנכנסו לשוק טריליון דולר. אתה צודק.

אבל הסיבה היא שהמארקט קאפ מחושב עם כל המטבעות בסירקולציה, למרות שלא כולם נמכרים בפועל.

לדוגמה, אם יימכרו היום בצהריים 200 אלף מטבעות ביטקוין תמורת מיליון דולר, כנראה שזה יהיה המחיר בבורסות. זה ישקף שווי שוק של 19~ טריליון דולר ועל כן עלייה של כמעט 18 טריליון, אבל למעשה נכנסו רק 200 מיליארד דולר חדשים.

אבל אין דבר כזה להעלות את המחיר בלי להוסיף סנט אחד לשוק, מדובר על כסף אמיתי, לא משחקים פה בנדמה לי.

בנוסף, כל עוד לא יהיו באמת 18 טריליון שמוכנים בפקודות קנייה לקנות ביטקוין בכל רגע נתון תמורת מיליון דולר, זאת בועה שתתפוצץ מהר מאוד.
בדיוק. אפשר לחלוטין להגדיל את "שווי כל הביטקוין בעולם" בX דולר עם השקעה של פחות מX דולר. וגם זה קצת shaky. למשל בדוגמה שנתת, אם נמכרים/נקנים 200 אלף ביטקוין במיליון דולר, זה אכן יעלה מאוד את שווי כל הביטקוין בעולם אבל ברגע שמישהו ינסה לממש ולמכור מיליון ביטקוין הוא יגלה שהוא צריך להתפשר על המחיר הרבה יותר ולכן הרווח שלו וגם שווי הביטקוין כולו (כפי שנראה שאנחנו מודדים אותו) ירד.

בכל מקרה, בהינתן שנכס מספיק נזיל (יש מספיק קונים ומוכרים), המחיר שאנחנו רואים הוא דבר די יציב,ואנחנו לא נראה מישהו מוכר 200 אלף מטבעות ביטקוין תמורת מיליון דולר בדיוק משום שיש היצע שמוכן למכור בפחות. מחיר לא באמת "קופץ" בצורה כזו חדה במציאות ללא תנועת שוק מאוד מאוד גדולה. היות שהיום ביטקוין שווה כמה עשרות אלפי דולרים, וששוק הביטקוין נזיל, זה ידרוש השקעה מאוד מאוד גדולה כדי להזיז את המחיר למיליון דולר לביטקוין. כמובן שאני מדבר על תזוזה דרך market impact של היצע/ביקוש "ספונטני", ולא על תזוזה שנובעת ממידע חדש שנכנס לשוק (למשל שארה"ב מוכנה לקבל תשלום מסים בביטקוין), מה שגורם לכולם להעלות את הערך של ביטקוין (בעיני רוחם)

מגזין פורבס מדווח לאחרונה שלהערכת פאנל של 50 מומחי קריפטו, הביטקוין יטפס במהלך 2021 עד לשיא של 80 אלף דולר, ל-250 אלף דולר בשנת 2025 ולמחיר מדהים של 5 מיליון דולר למטבע בשנת 2030
מסקרן על איזה מידע הם מסתמכים.

במהלך השבוע הבא אני כנראה אקנה מטבעות מבוזרים דרך אלטשולר שחם הוריזון בסכום ההשקעה המינימאלי של 5,000 דולר ואחלק אותו בין ביטקויון ואת'ריום
יהיה נחמד אם תוכל לשתף אותנו בחווית / תהליך השירות שקיבלת.

זה פשוט לא נכון, תחת הגדרות סבירות של המונח "מחיר".
לי יש בובה מיוחדת שיש רק לי. אני לא אמכור אותה בפחות מ10 מיליארד דולר. אז המחיר שלה הוא 10 מיליארד דולר? מגוחך.
מחיר אמור לשקף איזון מסוים בין מוכרים לקונים (או בין היצע לביקוש). אפשר לנסות לחשוב על כל מיני דרכים להגדיר אותו, למשל מחיר העסקה האחרונה (זו שיטה פופולרית) או מחיר משוקלל לפי רצונות השוק הכוללים. אבל לתת את כל ה"כח" בקביעת ה"מחיר" למוכרים, מוציא את העוקץ לחלוטין מכל המושג של "מחיר" וזה הופך להיות דיון חסר טעם ולא מעניין.
לא דיברתי על "הגדרות סבירות של המונח מחיר", אלא על המנגנון שבו ניתן לשנות מחיר של נכס, בלי שנכנס או יוצא ממנו כסף.

בדוגמה שלך, הערך הנקוב של הבובה שלך הוא אכן 10 מיליארד דולר. האם תוכל לממש את הערך הזה? כנראה שלא. באותו האופן בדיוק, מר אילון מאסק הוא האיש העשיר בעולם עם שווי של קרוב ל 300 מיליארד דולר. האם אילון מאסק יכול לממש את הנכסים שלו כדי לקבל עליהם היום 300 מיליארד דולר בפיאט? - אותה הסבירות בערך כמו שתקבל 10 מיליארד על הבובה שלך. ברגע למשל שינסה לממש את כל מניות טסלה שלו, יקריס את המניה לרצפה ולפתע יגלה שהשווי שלו נחתך בחדות.

אתה קורא לתרחיש כזה השפעה פסיכולוגית? איך אפשר להשוות בין "כולם מחליטים מחר בבוקר שביטקוין שווה מיליון דולר" לבין שביטקוין הופך למטבע הרזרבה העולמי?

להבנתי במקרה כזה, תוך שניות ייכנסו לביטקוין כל כך הרבה סנטים שהראש שלך יסתובב, ויאכלו בדרך המון פקודות מכירה, כולל במחירים הרבה יותר נמוכים ממיליון דולר.

אני לא אומר שאין השפעה פסיכולוגית על המחיר, אני אומר שבסוף מישהו צריך לשלם מה שאתה דורש. אם לא יהיו קונים, תדרוש מה שבא לך זה לא רלוונטי.
הנקודה שלי היתה, שזה שיש השפעה פסיכולוגית על המחיר של נכס, ראשית אומר שהיחס בין כניסת פיאט לנכס לבין עליית השווי של הנכס לעד יהיה מורכב, משתנה מתקופה לתקופה, ולא ליניארי. ושנית, לעולם לא יהיה אלגוריתם שיוכל לחזות במדויק את היחס הזה. את היחס הזה נוכל לחשב רק בדיעבד.

סליחה על הבורות, אבל מה בעצם הכוונה בכניסה של דולר לביטקוין? אם פעולות של קניית מטבעות קיימים במחיר גבוהה יותר לא נחשבת כשהכנסה של דולר לביטקוין, אז מה כן? כרייה של ביטקוין?
כניסה של דולר לביטקוין זו קניה של ביטקוין תמורה דולרים (או כל פיאט אחר).
איך אנשים ידעו שהוא עשה את זה? האם העברות כאלו נרשמות באופן פומבי במקום מסוים?
בהחלט, הן נרשמות ב- Ledger הציבורי של אותו מטבע קריפטו. תקרא על טכנולוגיית "Blockchain". ע"י ביצוע On chain analysis כל אחד יכול לדעת כל פעולה שנעשתה באותו המטבע ע"י כל משתמש, הכל חשוף. ישנם אנליסטים רבים שזה מה שהם עושים.

לא דיברתי על "הגדרות סבירות של המונח מחיר", אלא על המנגנון שבו ניתן לשנות מחיר של נכס, בלי שנכנס או יוצא ממנו כסף.

בדוגמה שלך, הערך הנקוב של הבובה שלך הוא אכן 10 מיליארד דולר. האם תוכל לממש את הערך הזה? כנראה שלא. באותו האופן בדיוק, מר אילון מאסק הוא האיש העשיר בעולם עם שווי של קרוב ל 300 מיליארד דולר. האם אילון מאסק יכול לממש את הנכסים שלו כדי לקבל עליהם היום 300 מיליארד דולר בפיאט? - אותה הסבירות בערך כמו שתקבל 10 מיליארד על הבובה שלך. ברגע למשל שינסה לממש את כל מניות טסלה שלו, יקריס את המניה לרצפה ולפתע יגלה שהשווי שלו נחתך בחדות.
למה אתה חושב שהמחיר הוא "הערך הנקוב" בצד המכירה ולא "הערך הנקוב" בצד הקניה?

אבל זו בדיוק היתה הנקודה שרציתי להסביר - מה שמשפיע על מחיר של נכס, זה גם משחקים של "נדמה לי" בלי שום כסף אמיתי מאחוריהם, ולכן לעולם לא יהיה שום אלגוריתם שיוכל לחזות במדויק את הקשר בין כניסה של פיאט לנכס לבן שוויו של הנכס. המנגנון הוא כל כך פשוט להבנה שלא באמת צריכה להיות מחלוקת - אם אתה מחזיק בביטקוין, ומוכן למכור אותו עכשיו ב 60 אלף דולר, אבל לפתע מגיעות לאוזניך Bullish news לגבי ביטקוין (ארה"ב מתכוונת להפוך אותו להילך חוקי בשנה הבאה), הסבירות עולה שלא תמכור ב 60 אלא ביותר, ואם רבים יחשבו כמוך, אז עצם הפרשנות הפסיכולוגית הזו (מה שהגדרת כ- "משחקים בנדמה לי") מקפיצה את מחיר הביטקוין.

למה אתה חושב שהמחיר הוא "הערך הנקוב" בצד המכירה ולא "הערך הנקוב" בצד הקניה?
הנחתי שזה הערך שהמוכר רוצה לקבל, ולא יתפשר. בפועל ברור שיש איזון. שוב, כל המטרה פה היתה להסביר מדוע לעולם לא יהיה אלגוריתם שמסוגל לחזות באיזה יחס כניסה של דולר לנכס תעלה את שווי הנכס, כי בתהליך הזה מעורבת פסיכולוגיה.

לא פשוט לא.
אי אפשר לשים דולרים בתוך ביטקוין,זה פשוט לא אפשרי טכנית.
שווי שוק נקבע לפי היחס בין היצע וביקוש ולא לפי כמות הדולרים שעברו מיד ליד.
הכוונה ב-"לשים דולרים בתוך ביטקוין" היתה בלקנות ביטקוין בדולרים. אני מסכים איתך ששווי השוק נקבע לפי היחס בין היצע וביקוש ולא לפי כמות הדולרים שעברו מיד ליד, אבל ניתן לעיתים בדיעבד לחשב באיזה יחס כמות הדולרים שעברו מיד ליד, השפיעו על עלית הביטקוין באותו הזמן, וזה מה שנעשה לאחרונה.

עוד פעם טעות בסיסית בהבנה של איך השוק הזה עובד.

אי אפשר להעלות את המחיר מכוח המחשבה או הרצון,הם יאלצו לחכות שמישהו באמת יסכים לשלם מיליון ויעביר את הכסף על אחד מהם,רק אז המחיר הנקוב יהיה מיליון, אבל גם זה לא יעוזר לאחרים לממש במחיר הזה רגע אחרי זה.
המחיר החדש תמיד יהיה מה שהקונה מוכן לשלם.
אם כל מחזיקי הביטקוין יחליטו היום שלא מוכרים בפחות ממיליון דולר, השווי של ביטקוין יעלה למיליון דולר מיידית. יהיו גם קונים לביטקוין במחיר הזה, אבל אני מסכים שפחות מהיום. כלומר, כל מחזיקי הביטקוין יהיו לפתע עשירים מאוד "על הנייר", בדומה לזה שלאילון מאסק יש 300 מיליארד דולר היום על הנייר, אבל ברגע שיבוא לממש את הכל, יגלה שרוב הסכום ימחק מיידית (כי פשוט אין מספיק קונים במחירי הנכס הנוכחיים לפיהם מחושב ההוון הנוכחי שלו של 300 מיליארד דולר, בדומה לכך שאין מספיק קונים לביטקוין במיליון דולר היום).

נערך לאחרונה ב:
הכוונה ב-"לשים דולרים בתוך ביטקוין" היתה בלקנות ביטקוין בדולרים. אני מסכים איתך ששווי השוק נקבע לפי היחס בין היצע וביקוש ולא לפי כמות הדולרים שעברו מיד ליד
מקבל,אבל אני חושב שזה מוצג בצורה לא נכונה.
אבל ניתן לעיתים בדיעבד לחשב באיזה יחס כמות הדולרים שעברו מיד ליד, השפיעו על עלית הביטקוין באותו הזמן, וזה מה שנעשה לאחרונה.
מעניין יש לך קישור לחישוב הזה? ניתן לחשב בקלות בכול זמן את היחס בין כמות הדולרים שעברו מיד ליד בזמן נתון לעומת העליה\ירידה במחיר באותו זמן נתון.
אבל זה עדיין לא אומר שהנתון הזה מייצג את ההשפעה של כמות הדולרים שעברו על המחיר ושהיא קיימת בכלל.
לדוגמא
יכול להיות שאתמול נפח המסחר היה 50 מיליארד דולר והביטקוין עלה 10%.
זה לא אומר שנפח מסחר של 50 מיליארד מחר יגרום לעוד עליה של 10%,מאוד יכול להיות שמחר יהיה נפח מסחר של 50 מיליארד והמחיר ירד ב10%.
בהקשר הזה האנלוגיה של דולרים "נכנסים לביטקוין" יכולה לבלבל.
אם כל מחזיקי הביטקוין יחליטו היום שלא מוכרים בפחות ממיליון דולר, השווי של ביטקוין יעלה למיליון דולר מיידית. יהיו גם קונים לביטקוין במחיר הזה, אבל אני מסכים שפחות מהיום. כלומר, כל מחזיקי הביטקוין יהיו לפתע עשירים מאוד "על הנייר", בדומה לזה שלאילון מאסק יש 300 מיליארד דולר היום על הנייר, אבל ברגע שיבוא לממש את הכל, יגלה שרוב הסכום ימחק מיידית (כי פשוט אין מספיק קונים במחירי הנכס הנוכחיים לפיהם מחושב ההוון הנוכחי שלו של 300 מיליארד דולר, בדומה לכך שאין מספיק קונים לביטקוין במיליון דולר היום).
זה עובד גם הפוך במידה וכול הקונים יחליטו שהם לא קונים במעל מאה דולר המחיר ירד למאה דולר כי יהיה מישהו שילחץ וימכור מפחד שזה ירד עוד.

בקשר לשווי על הנייר אני מסכים, יש הבדל גדול מאוד בין שווי על הנייר לשווי נזיל והוא משתנה מנכס לנכס ומיום ליום.

מעניין יש לך קישור לחישוב הזה? ניתן לחשב בקלות בכול זמן את היחס בין כמות הדולרים שעברו מיד ליד בזמן נתון לעומת העליה\ירידה במחיר באותו זמן נתון.
לצערי לא. זה הוצג לאחרונה בפודקאסט של Cryptosrus, אבל לא זוכר באיזה פרק.
אבל זה עדיין לא אומר שהנתון הזה מייצג את ההשפעה של כמות הדולרים שעברו על המחיר ושהיא קיימת בכלל.
לדוגמא
יכול להיות שאתמול נפח המסחר היה 50 מיליארד דולר והביטקוין עלה 10%.
זה לא אומר שנפח מסחר של 50 מיליארד מחר יגרום לעוד עליה של 10%,מאוד יכול להיות שמחר יהיה נפח מסחר של 50 מיליארד והמחיר ירד ב10%.
בהקשר הזה האנלוגיה של דולרים "נכנסים לביטקוין" יכולה לבלבל.
רגע, אתה מדבר על נפח מסחר. נפח מסחר זה קניה של ביטקוין וגם מכירה של ביטקוין, אם אי אפשר להבחין מה תרם יותר, לא ניתן לדעת בכלל לאיזה כיוון שווי השוק ישתנה (יהיה נפח המסחר גדול שיהיה). אני מדבר רק על קניה נטו של ביטקוין (או על העודף שנותר לאחר שמחסרים את סך המכירה מסך הקניה, כשמדובר בשוק עולה). יום שבו קנו ביטקוין במיליארד דולר יותר מאשר מכרו, סביר שיהיה יום שבו שווי השוק של ביטקוין עולה. עם זאת, יכול להיות שבאותו היום שווי השוק של ביטקוין עולה במליארד או במאה מיליארד. אין לדעת.
זה עובד גם הפוך במידה וכול הקונים יחליטו שהם לא קונים במעל מאה דולר המחיר ירד למאה דולר כי יהיה מישהו שילחץ וימכור מפחד שזה ירד עוד.
אם כל המוכרים מחליטים שלא מוכרים בפחות ממליון, וכל הקונים מחליטים שלא קונים ביותר ממאה דולר, ערך הביטקוין הוא עדיין מיליון דולר (או אולי לקרוא לזה ערך מבוקש יהיה נכון יותר). פשוט אין קונים. אף אחד לא יקבל בעלות על ביטקוין, זה יהפוך לנכס לא נגיש. זו באמת לא היתה דוגמה עם הרבה הגיון (פרט להוכחה התיאורטית שניתן להקפיץ שווי שוק של נכס גם בלי עודף מסחר מצד הקניה), מכיוון שלא נתתי את הנימוק מדוע שהביטקוין יעלה למיליון פרט לרצון המוכרים. ברגע שנותנים נימוק (למשל שארה"ב מתכוונת להפוך אותו להילך חוקי), הקפיצה המיידית למליון נראית סבירה יותר.

נערך לאחרונה ב:
נפח מסחר זה קניה של ביטקוין וגם מכירה של ביטקוין, אם אי אפשר להבחין מה תרם יותר, לא ניתן לדעת בכלל לאיזה כיוון שווי השוק ישתנה (יהיה נפח המסחר גדול שיהיה). אני מדבר רק על קניה נטו של ביטקוין (או על העודף שנותר לאחר שמחסרים את סך המכירה מסך הקניה, כשמדובר בשוק עולה). יום שבו קנו ביטקוין במיליארד דולר יותר מאשר מכרו, סביר שיהיה יום שבו שווי השוק של ביטקוין עולה. עם זאת, יכול להיות שבאותו היום שווי השוק של ביטקוין עולה במליארד או במאה מיליארד. אין לדעת.
איך נקנו במיליארד יותר מאשר נמכרו?

איך אפשר לקנות משהו בלי שמישהו ימכור אותו?

אנחנו חוזרים להסבר שדולרים נכנסים לביטקוין?

איך נקנו במיליארד יותר מאשר נמכרו?

איך אפשר לקנות משהו בלי שמישהו ימכור אותו?

אנחנו חוזרים להסבר שדולרים נכנסים לביטקוין?
אתה צודק. לוקח את דברי בחזרה בהקשר הזה.

אבל לגבי "דולרים נכנסים לביטקוין", אנסה להסביר את זה בצורה אחרת: אם מישהו מעוניין לרכוש עכשיו ביטקוין ב- 10 מיליארד דולר, הוא יגרום לעליה בשווי השוק של הביטקוין. הוא פשוט יגמור את כל הביטקוין ב-60 אלף דולר של הידיים החלשות (כי אין 166 אלף מטבעות שמוכנים להימכר ב 60 אלף דולר, אלא הרבה פחות), ואז המחיר של הביטקוין יעלה, כי הידיים החלשות הבאות ימכרו במחיר גבוה יותר מ 60. עכשיו השאלה היא בכמה הביטקוין יעלה כדי לאפשר לו לסיים את מסע הרכישה, ומהניתוח ששמעתי הביטקוין עלה פי 4 מהסכום שהוכנס (זה לא היה על 10 מיליארד דולר אלא על פחות).

נערך לאחרונה ב:
אתה צודק. לוקח את דברי בחזרה בהקשר הזה.

אבל לגבי "דולרים נכנסים לביטקוין", אנסה להסביר את זה בצורה אחרת: אם מישהו מעוניין לרכוש עכשיו ביטקוין ב- 10 מיליארד דולר, הוא יגרום לעליה בשווי השוק של הביטקוין. הוא פשוט יגמור את כל הביטקוין ב-60 אלף דולר של הידיים החלשות (כי אין 166 אלף מטבעות שמוכנים להימכר ב 60 אלף דולר, אלא הרבה פחות), ואז המחיר של הביטקוין יעלה, כי הידיים החלשות הבאות ימכרו במחיר גבוה יותר מ 60. עכשיו השאלה היא בכמה הביטקוין יעלה כדי לאפשר לו לסיים את מסע הרכישה, ומהניתוח ששמעתי הביטקוין עלה פי 4 מהסכום שהוכנס (זה לא היה על 10 מיליארד דולר אלא על פחות).
לעולם לא יהיה אלגוריתם שיוכל לחזות במדויק את היחס הזה. את היחס הזה נוכל לחשב רק בדיעבד.
תחליט

יש לך מקור לאיך הגיעו ליחס של 1:4 ?
החישוב מעניין אותי

או איפה שמעת על זה

יש לך מקור לאיך הגיעו ליחס של 1:4 ?
החישוב מעניין אותי

או איפה שמעת על זה
זה הוצג לאחרונה בתוכנית היומית של ג'ורג' מ- cryptosrus, הוא ציטט אנליסט שחישב את זה. לא זוכר את התאריך הספציפי של התוכנית... אולי מישהו כאן שמע את זה גם ויכול לכוון.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ השקעה, קרן כספית ועו"ש שוק ההון 2
@ השקעה בנחושת שוק ההון 19
T החלת ותק קרן השתלמות בין גופי השקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
M השקעה ב IBKR במטבעות שונים עם ריבית גבוהה במיוחד- מה הקאץ'? שוק ההון 3
צ העלאת דמי ניהול בשינוי מסלול השקעה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
א השקעה mutual funds לעומת SGOV שוק ההון 13
M שינוי מסלול השקעה בפנסיה - תוך כמה זמן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
R תמהיל השקעה לפנסיונר שוק ההון 17
A ניודים מגוף אחד לאחר, שינוי מסלול השקעה - מה ידוע ומה לא ידוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
D התלבטות בין רכישת דירה 3 להשקעה לבין המשך השקעה בקרן כספית + קה"ל נדל"ן 9
ג השקעה במינוף - בדיקת שפיות שוק ההון 25
S אפיק השקעה ראשוני לצעירה עם משכורת נמוכה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
G השקעה מחו״ל שוק ההון 5
אור כחול אלטרנטיבות השקעה לפיקדון בנקאי שוק ההון 7
צ השקעה במדד - הגיוני? שוק ההון 19
E 500 אש״ח אפשרויות השקעה? שוק ההון 20
ס השקעה ב-SCHG בעקבות הפוסט על השקעות לילד דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 11
O השקעה פאסיבית לאזרחים אמריקאים שוק ההון 5
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
S השקעה בסיכון גבוה שוק ההון 55
S השקעה דרך אפליקציית בלינק שוק ההון 2
M העברת השקעה מכספית ל? שוק ההון 5
I השקעה בקרנות מנוטרלות מט"ח שוק ההון 3
Z חשבון השקעה לאחר נישואין שוק ההון 0
T להגדיל משכנתה בשביל השקעה שוק ההון 2
A השקעה לטווח בינוני שוק ההון 3
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
G השקעה בחברה עם רכיב אג"חי השקעות אלטרנטיביות 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
D חוות דעת על השקעה ל 10 שנים שוק ההון 2
S השקעה באג"ח ישראלי דרך ברוקר זר שוק ההון 1
S החלפת אסטרטגיית השקעה שוק ההון 5
AbuNafha מחשבון אקסל - השקעה בנדל"ן מול השקעה בשוק ההון שוק ההון 14
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
A השקעה באג"ח שוק ההון 3
O השקעה בבורסה תא שוק ההון 0
א השקעה סולידית בדולרים שוק ההון 2
א השקעה בדירה להשכרה נדל"ן 8
O השקעה דרך ברוקר זר מבחינה מס ירושה ונזילות הכסף שוק ההון 35
O השקעה 4-6 שנים שוק ההון 16
א עצה לגבי השקעה במניות שבבים שוק ההון 44
חושב בגדול השקעה במכסות לגידול עופות השקעות אלטרנטיביות 20
O השקעה דולרית לשנה לפני תשלום שקלי שוק ההון 6
G השקעה בבורסה הישראלית בימים אלה שוק ההון 6
H לגבי השקעה בSocial House בצפון אנגליה נדל"ן 0